neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
Podiel Androidu v tabletoch zase klesol

DSL.sk, 26.7.2012


Podiel operačného systému Android na nových predávaných tabletoch bol v druhom štvrťroku tohto roka výrazne nižší ako v najlepšom období v Q4 minulého roka a iPad tak dosiahol dominantnú viac ako dvojtretinovú väčšinu.

Tvrdí to štatistika spoločnosti Strategy Analytics.

Strategy Analytics medzi tablety radí všetky tablety vrátane tabletov s plnou verziou Windows, štatistiky sú postavené na predajoch výrobcov distribútorom, predajcom a operátorom. Všetkých tabletov sa podľa tejto metodiky v druhom štvrťroku predalo 24.9 miliónov. To je o 67.1% viac ako v rovnakom období pred rokom.

iPadov sa predalo 17 miliónov, čo znamenalo 68.3% podiel, najvyšší podiel od Q3 2010. Tabletov s Androidom sa predalo 7.3 milióna, čo znamenalo 29.3% podiel.

Android mal na tabletoch pritom už podľa metodiky Strategy Analytics aj 39.1% podiel, v poslednom štvrťroku minulého roka. Androidu vtedy pomohol najmä nový lacný Amazon Kindle Fire. Podiel Androidu oproti Q4 2011 oslabil už aj v prvom štvrťroku tohto roka, Strategy Analytics presné údaje za prvý štvrťrok nezverejnila.

Na ostatné operačné systémy okrem Androidu a iOS v súčasnosti už spolu pripadajú menej ako 2.5%. V druhom štvrťroku pripadli 1.2% na tablety s operačnými systémami od Microsoftu a 1.2% na tablety s inými operačnými systémami.



Najnovšie články:

Výrobcovia zariadení predchádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách


Diskusia:
                               
 

no treba počkať na udomácnenie nexus tabletu a nových kindle fire. tiež bude zaujímavé sledovať windows 8. ms musí ísť ale s cenou dole ak chce reálne konkurovať.
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

A tiez by bolo, keby vysli poriadne android tablety. Myslim po hardverovej stranke. V nej sa zial na iPad nechytaju a to mi je luto...

Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

dufam ze nemyslis to zbytocne mega velke rozlisenie.
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

ovela viac, ako nahanat papierove HW parametre, je potreba kvalitnych apps optimalizovanych na tablet.
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

tesim sa na nove tablety s Windows 8 za 150 € konecne sa tie hracky bez klavesnice budu predavat za primerane ceny.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Len samotny windows je z toho 50 eciek, takze to sa na tu cenu este nacakas.

Byt na tvojom mieste, tak by som pri cakani nezadrzoval dych.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Kym sa udomacnia uz budu v minorite...
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

Myslim, ze Microsoft s cenou ist dole nemusi, a ani nepojde, pretoze cielovou skupinou nie su domaci, ale firemni zakaznici, kde je dolezita najma kompatibilita v ramci firmy.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

treba robit statisitiku nie predajnosti zberatelom dozbierky iZariadeni, ale pouzivatelnost, cize casy pouzivania, navstevovania stranok, citania knih.....
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

neviem, či kúsok sleduješ štatistiky, ale to je práve silná stránka iOS - jeho podiel na webe je vyšší, ako jeho podiel medzi predajmi
Odpovedať Hodnotiť:
 

bodaj by nie.. ked v celej EU zakazali Samsung tabs..
Odpovedať Známka: 3.6 Hodnotiť:
 

Toto su vysledky za Q2 2012. To ziadny zakaz este neplatil...
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

Skoncite ako na PC budete mat 1% podiel a budete sa chodievat hadat na fora... uz sa tesim :D
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

W7 je dosť drahý a nevidím v čom je lepší ako Windows XP.
W8 je zasa len horší a ťažšie ovládateľný OS. Najmä starší a staromódnejší zákazníci sa mu zdaaaaaaaaaaaľeka vyhnú....
A ak zlacnie, tak len preto, že stojí za veľké a hrubé H....

Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

To bol pokus o trollovanie?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kedy iPad najdrahší?

Ak si najprv kúpite android tablet...

:D
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:

Pridať komentár