neprihlásený Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján
Plná verzia Windows 8 Pro má stáť až 199 dolárov, najskôr so zľavou 70

DSL.sk, 22.8.2012


Základná cena plnej verzie Windows 8 Pro nevyžadujúcej predchádzajúcu platnú licenciu niektorej z posledných verzií Windows bude údajne 199 dolárov.

Tvrdí to The Verge na základe informácií bližšie nešpecifikovaného zdroja, ktorý má byť oboznámený s plánmi Microsoftu.

Plná verzia bude od uvedenia 26. októbra do konca januára 2013 ale ponúkaná za špeciálnu zníženú cenu 70 dolárov.

70 dolárov má stáť v tomto období tiež upgrade zo základnej edície Windows 8 na Windows 8 Pro, od februára bude stáť 100 dolárov.

Microsoft zatiaľ oficiálne zverejnil dva typy cien novej verzie Windows 8, cenu za upgrade do konca januára z predchádzajúcich verzií Windows a cenu za upgrade pre majiteľov počítačov zakúpených s Windows 7 v období tesne pred a po uvedení Windows 8.

Do konca januára 2013 bude možné upgradovať Windows XP až Windows 7 na Windows 8 Pro za 40 eur.

Užívatelia, ktorí si zakúpili alebo zakúpia od 2. júna tohto roku do 31. januára 2013 nový PC s Windows 7, získajú upgrade licenciu na Windows 8 Pro za 15 eur. Túto môžu použiť na ľubovoľný počítač s platnou licenciou Windows XP až 7, o zľavový kód musia požiadať do konca februára.



Najnovšie články:

Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu


Diskusia:
                               
 

Myslím, že je najvyšší čas spraviť upgrade na Windows 7...
Odpovedať Známka: 9.5 Hodnotiť:
 

pred tym sa este porad s jankou hospodarovou ci to bude vhodne
Odpovedať Známka: 3.9 Hodnotiť:
 

janka napisala na twiter, ze: "OK"
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

...ona ma vazne aj vlastny twiter profil... @HospodarovaJ ... ale uz tam nepisala od novembra 2011 ;-(
...som sa tak tesil...
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

ja som prave presiel na Vistu a som spokojny, konecne OS ktory mojich 32 GB ram vyuziva naplno.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ja som sa pri tejto prilezitosti zasa stal minimalistom a prechadzam na win 3.11
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

to je pravda, Vista vytazuje na sto percent aj najnovsie procesory a to dokonca pocas nicnerobenia na PC... je to najvacsi smejd od MS...
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

to si asi este nemal windows 8 developersku verziu nainstalovanu.....
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

este je prilis skoro odsudzovat win 8 a robit unahlene zavery..
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

ved hej prave na to som narazal ale ako vidim mnohi moj cinizmus nepochopili
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

mna do toho netahaj...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Posielam kvety
Odpovedať Známka: 1.6 Hodnotiť:
 

Ten nadpis zase raz pobavil, clovek ked sa nad nim nezamysli, tak ma dojem, ze "najskor so zlavou 70" percent ...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

ocny klam
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

v tom pripade je lepsie nemysliet.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

az?
doteraz krabica stala cca 280 eur.

tieto titulky fakt nechapem.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

no stale to je "az"
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

je to krabica.
vec, co 99% ludi nevyuzije a nema dovod kupovat.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

krabice uz nebudu budu iba oem - i.e. system builder licencie a v EULA ma by umoznene to co je dnes "tolerovane" ked OEM kupuju koncovi uzivatelia
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

clanok je o krabicovke, nie oem.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

neviem ci mi je z tej ceny do smiechu alebo do placu
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

na torrentoch bude zadarmo
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

ani keby mne platili 200 dolcov mesačne by som na win 8 nerobil, strach a hrôza toje
Odpovedať Známka: -3.7 Hodnotiť:
 

199 doláčov je v pohode, horšie už bude, že zas to bude v kurze $199 = 199€ :-/
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Novy Mac OS stoji 19,99 .
A som zvedavy na reakcie na nove rozhranie...
http://goo.gl/3dk1E
Odpovedať Známka: -1.2 Hodnotiť:
 

to je upgrade.
upgrade na w8 stoji 15 dolarov.

krabicovy osx sa nepredava.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ci je krabicovy mi je ukradnute a OS X ma len jednu Full verziu...
Ten upgrade je full verzia alebo co to je vlastne?
Ta cena za full WIN8 sa mi zda aj tak vysoka.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

no a co akoze chces povedat?
ze si si zaplatil osx v cene hw?

okej.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

To bolo len konstatovanie a je mi jedno co si myslis o hW.
Chcem vediet aka je ta verzia za 15€ a tvrdim ze Full verzia je stale zbytocne draha....
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

w8 je iba v dvoch verziach pre normalny trh.

za 15 dolarov mas w8pro z akejkolvek predchadzajucej verzie win. tusim od oktobra do februara. potom za 40.

full verzia v clanku znamena krabica. licencia neviazana na ziaden hw a vzdy prenositelna inam.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Dik.
Celkom sa bavim na tom flame lebo to nebolo cielom.
Bezim na Win/OS X velmi dlho aj doma aj v praci a s WIN7 som celkom spokojny (konecne) a okrem toho mam uplne u zadku tieto vojny ;-)))
idem synovi refreshnut pocitac a preto chcem vediet ako to je...ma tam legalnu Vistu Home ci ako sa to volalo...tak to za 15 euri upgradnem lebo ten OS bol totalny shit...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

vidim ze nie si chuj, takze ti rad odpoviem na hocico.
staci popytat.

prakticky mas na vyber iba win8 pro, k tomu co si sa nizsie pytal. ine verzie nebudu dostupne pre normalnych userov.
imho dobry deal. chybat ti tam nic nebude, veci ako windows to go su dobre iba v korporatnom prostredi.

a ten system nie je ziadna tragedia. skor naopak.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

myslis... komedia?
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

ano ale aby si mohol pouzivat mac OS tak im zaplatis niekolkonasobnu cenu za hardware, mac book air ktory ma hodnotu 200 € kupis za 1000 a v tych 800 € co im zaplatis navyse sa uz tych 200 dolarov strati.
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Mac book air ktory ma hodnotu 200 ;-)))
No jo...tiez som bezal na skladackach a na linuxe najradsej.
Sukromny notebook mam ale uz 5 rokov ten isty MacBook a idem nan instalovat uz 4tu verziu OS X.
medzitym som vymenil 4 win booky ale ten prvy mam doma tak skusim nan nahodit WIN 8 a pustit novy Office... (BTW stal viac ako ten Macbook)
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

Take pribehy na Macblog
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

Mozes to tam nakopirovat.
Vie mi niekto povedat kde najdem kompletny popis verzii WIN8 aj s cenami?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

kua na tom macbuku asi daco bude ked som este nestretol nikoho kto by ho mal a nadaval na neho ci prechadzal naspat na windowsa. mozno si jeden nakoniec kupim, nech sa presvedcim ci je ozaj lepsi nez linux, ked ho tu tolko chvalite.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ono ťažko sa niekto pochváli, že vyhodil toľko peňazí za vec ktorú už nepoužíva a nevyhovuje mu. Ale keď bude chváliť, možno ho niekto kúpi. (možno ty!)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

práve ľudia si radi zanadávajú, keď ich niekto odžube, aká to je dementná firma atď atď, čiže tvoj príspevok má pramálo s pravdou
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Chodia za mnou ľudia, čo si kúpili Mac, ale chcú mať na ňom Win7.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chces tym povedat, ze si zbytocne platil za 3 upgrady systemuX, ked to furt robi to iste?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Nerobi to to iste aj ked ten predchadzajuci upgrade bol viac o stabilite ale zasa ma potesilo zvysenie rychlosti na mojom booku.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

a co vravis na downgrade baterky? :D
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

su to mantaci ;-)
*dufam ze som ta odpovedou potesil. predpokladam dokonca ze to nie je posledna chyba.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

http://goo.gl/3m5Zi
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

orly?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

:D
BTW ten predchadzajuci som myslel este SL...tento si dam az po nejakom case ako obvykle...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

V pohode 10.8.1 to riesi
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár