neprihlásený Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia
iOS 6 k dispozícii

DSL.sk, 19.9.2012


Spoločnosť Apple začala dnes okolo siedmej hodiny večer postupne distribuovať na dnes avizovanú novú verziu operačného systému iOS 6 pre staršie zariadenia ako nový iPhone 5.

Podobne ako u predchádzajúcich verzií iOS je aktualizácia na novú verziu dostupná zdarma.

Podporovanými zariadeniami sú iPhone 4S, 4 a 3GS, nový tohtoročný iPad a iPad 2 a iPod touch štvrtej generácie. iPhone 5 a iPod touch piatej generácie prídu na trh s už predinštalovaným iOS.

Veľkou zmenou v iOS 6 je ukončenie využívania máp od Google a prechod na vlastnú aplikáciu a mapovú službu od Apple. Tá okrem iného podporuje turn-by-turn navigáciu aj fotorealistický 3D pohľad pre veľké mestské oblasti, v ktorých oblastiach bude k dispozícii ale nie ja zatiaľ známe.

V iOS 6 chýba aj predinštalovaná aplikácia YouTube pre priamy prístup k tejto službe od Google.

Ďalšími novinkami sú integrácia podpory Facebooku, podpora fotenia panorám, zlepšená technológia Siri o podporu nových typov informácií, jednoduché zdieľanie fotografií s inými užívateľmi.

Videohovory FaceTime sú v iOS 6 podporované už aj cez mobilné siete.

Viacerých vylepšení sa dočkal prehliadač Safari, okrem iného podpory otvárania stránok otvorených v iných zariadeniach užívateľa a ukladania celých stránok do zoznamu vecí na čítanie pre podporu čítania bez pripojenia k Internetu.

Nie všetky novinky iOS 6 sú ale dostupné na všetkých zariadeniach. Napríklad FaceTime po mobilnej sieti je podporovaný len u iPhonu 5, 4S a nového iPadu, 3D mapy a turn-by-turn navigácia u týchto zariadení a navyše iPadu 2 a iPodu touch piatej generácie.

Hlavné novinky detailnejšie Apple popisuje na stránke iOS.



Najnovšie články:

Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov


Diskusia:
                               
 

- Not available for RAZR Maxx!
Odpovedať Známka: -2.6 Hodnotiť:
 

Vsetko ide ked sa chce ;-)
Tu mas navod.
http://dopice.sk/3Ef
Odpovedať Známka: 1.2 Hodnotiť:
 

Výborne, toto je malý krocik pre človeka ale velký krok pre ludstvo, teším sa z toho. Škoda, že nemám žiadne apple zariadenie :D
Odpovedať Známka: -0.2 Hodnotiť:
 

Predaj obličku a kúp.
Odpovedať Známka: 7.7 Hodnotiť:
 

...alebo si radšej zagratuluj.

Aj tak nechápem, čo zákazníci vidia na týchto drahých hračkách, v cene pomaly mesačnej mzdy na SVK, je to ako žena, 3 dni za z toho človek teší a roky sa nevie zbaviť platenia faktúr, nič v zlom, dámy. Ale tak to je.
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

preco zene do 3 dni urobis decko ;-)
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

riadne si ma rozosmial takto zrana, mas plusko :D
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

inovativny skvost, na hlavnej obrazovke je o cely jeden riadok ikoniek navyse, applu gratulujem :)
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Si prispel!
Odpovedať Známka: 5.5 Hodnotiť:
 

starsim telefonom vie iOS 6 zvacsit obrazovku? Tak to im naozaj gratulujem
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

http://dopice.sk/3Er
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Taktiez YouTube tam nie je predinstalovany.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

V podstate ani nejde o to co tam je/nie je, ide o to, ze zas bude tyzden o com pisat.
Hateri budu hatit, velebnici velebit...a my normalny sa na nich budeme zabavat.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

nie, nebudeme. MY normalni to neriesime.
Odpovedať Známka: -3.6 Hodnotiť:
 

nie, my normalny mame s3x zo ženami a nie s telefonmi.
Odpovedať Známka: -2.2 Hodnotiť:
 

Už vidím jak si zarytý androidak nájde ženu :D :D
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Dopadne ako ty. Bude mu pridelena Narodnym Vyborom. Ten predsa najlepsie vie ktora sa ti paci a s ktorou si najlepsie rozumies.....
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Posielam kvety, už inštalujem na nový iPad a predám najlepší telefón Samsung na 2 SIM s najlepším mobilným operačným systémom Android 2.3, ten systém nie je až tak na hovno, ale je to ešte horšie .... samozrejme v dobrom.
Odpovedať Známka: -5.2 Hodnotiť:
 

prave om prisiel domlov a stahujem jak divy
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ked nedali na neho iOSa sestku, smradi lenivi.
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

je maximalne drsne cool.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

nah, tie 3d mapy a turn by turn navigaciu mohli slahnut aj do 3gska.. aspon tu turn by turn navigaciu :/ ....
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

instalovalo a stahovalo vecnost, siri ako odkusat?
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Povol si ju v General tabe mastaveni a potom uz len dlhsie podrz home tlacitko. Siri je perfisna
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

Krasny priklad Apple usera :-) Nevie ani Siri zapnut a musi sa na to spytat v internetovaj diskusii - musi to byt fakt problem najist v tych GENERAL NASTAVENIACH :-)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

podporuje to uz tlacenie dokumentov cez wifi? nic v zlom samozrejme.
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

Uz davno
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

Od roku 2010 http://en.wikipedia.org/wiki/AirPrint
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

V sieti Telekom nefunguje. Zrejme to nie je podporovane tymto operatorom....
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

skor to nie je podporovane tvojim fonom. 3g pohode ide
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Beží to o poznanie rýchlejšie...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Apple vydal balicek aktualizovanych aplikacii a nazval ich iOS6. Well done morons !!!
Odpovedať Známka: 2.6 Hodnotiť:
 

aktualizoval? mas na mysli to ze dve vyhodili, jednu nahradili nejakym sh!tom a druhu vobec ?
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

je to mala radost, ale predsa je, ze si clovek moze updatovat OS a veci mu funguju o trochu lepsie, som zvedavy na tie mapy, v prezentacii vyzerali dobre
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ako to môže ísť rýchlejšie, keď už predtým bol dokonalí a všetko išlo najrýchlejšie ? mi to pripomína reklamy na pracie prášky, všetko dokonale vypere že viac sa to už nedá a človek ide z tej bielej oslepnúť, ale onedlho príde nový ktorý to dokáže ešte lepšie, aj keď si neviem predstaviť ako je to možné :D
Odpovedať Známka: 3.9 Hodnotiť:
 

made my day :)))

...a hned takto z rana :)
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

made my day :)))

...a hned takto z rana, posielam iOS5 :)
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

To iste mozes povedat o bmw ci mercedese... vsetko ide dopredu... to co si kupis dnes zajtra uz je stare
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

to je ako google chrome. Tiez je kazdou verziou o 50% "rychlejsi".
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Ze videohovory idu cez mobilne siete. No dobre rano, uz bolo na case a este ako honosne to nazvu, ze Face Time. Zase ta ich inovacia :D :D
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Nemas iPhone... bo keby mas tak vies co to je... ale nemas ani ponatia...
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

Youtube nie je problem, da sa stiahnut tu
http://tinyurl.com/coafw5n

Aj street view funguje s pouzitim aplikacie Live Street view, ale co je pruser, su satelitne mapy Slovenska /okrem Bratislavy a par mesteciek/, to je fakt hrooza, dufam ze to Apple cim skor updatuje.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Prve budu updatovat mapy pre ich primarne trhy, takze na nas pride rad tak o par rokov.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

apple je seriozna firma
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár