
neprihlásený
|
Streda, 13. augusta 2025, dnes má meniny Ľubomír |
|
Útok vírusu vyradil z prevádzky ruskú burzu
DSL.sk, 4.2.2006
|
|
Obchodovanie na hlavnej ruskej burze bolo vo štvrtok v popoludňajších hodinách prerušené na viac ako hodinu z dôvodu útoku vírusu, ako tvrdia oficiálne ruské zdroje. Podľa agentúry Reuters išlo o úmyselný útok.
Oficiálne stanovisko Russian Trading Systems (RTS) hovorí: "Infikovaný počítač začal generovať vo veľkých množstvách parazitické dáta, ktoré viedli k preťaženiu základných routerov RTS siete." V dôsledku zahltenia siete dáta samotného burzového systému neboli spracovávané a obchodovanie bolo oficiálne prerušené.
Po identifikácii počítača bol tento odpojený zo siete a prevádzka burzy obnovená.
Podľa viceprezidenta RTS Dmitrya Shatskoia vírus sa dostal do systému cez počítač pripojený k Internetu, ktorý je používaný na testovanie nového softvéru.
Podľa predstaviteľov RTS vírusom nebol Kama Sutra/Mywife, žiadne ďalšie informácie ale o víruse neposkytli. Podľa RTS incident nespôsobil žiadne trvalé škody, žiadne informácie neboli stratené alebo zneužité.
Podľa Davida Emma z Kaspersky Lab ale označenie vírus nie je najpresnejšie a išlo o priamy hackerský útok: "Vyzerá to, že niekto prenikol do lokálneho počítača pripojeného do siete a z neho uskutočnil denial-of-service útok."
Najnovšie články:
Diskusia:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
LoL
Od: LoL
|
Pridané:
4.2.2006 15:23
Najlepsia sprava dna :)
|
|
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
4.2.2006 18:50
To nemaju poriadny AV? Ved rusky AV patri medzi top ten a info o tom bolo davno, aj na DSL.sk. :)
|
|
Beta
Od: Beta
|
Pridané:
4.2.2006 21:02
Vyzera to ze tam praveze nebol virus, ale hackersky utok. A ak bol virus tak pisali ze urcite nie Kama Sutra/Mywife.
|
|
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
5.2.2006 10:45
Ach jo, ja vzdy citam kazde druhe slovo, diky za upozornenie. :)
|
|
tom67
Od: tom67
|
Pridané:
4.2.2006 22:10
no presne tak, ako pisal Beta, je jedno ako to pomenujes, ale zrejme islo o cieleny utok...
a tam profici utocia samozrejme customizovanym kodom, takze bezny AV Ti je na dve veci... :)
|
|
no jasnacka
Od: no jasnacka
|
Pridané:
5.2.2006 1:09
Ale rusky hackeri, to vam nic nehovori.
|
Pridať komentár
|
|
|
|