neprihlásený Piatok, 6. marca 2026, dnes má meniny Radoslav, Radoslava
Nemcami ovládaný Telekom zlacnil Slovákom DSL, o celé euro

DSL.sk, 29.1.2013


Telekomunikačný operátor Slovak Telekom naďalej výrazne nereflektuje na výhodnejšie ponuky programov pripojenia k Internetu cez telefónne linky technológiou DSL od konkurenčných operátorov a v novej ponuke ceny svojich produktov opäť neznížil, s výnimkou zníženia ceny o jedno euro v prípade programov Turbo 3 a Turbo 3 Solo.

Nová akciová ponuka začína platiť od 1. februára a má rovnako ako doterajšia ponuka 24-mesačnú viazanosť.

Oproti ponuke platnej od 15. októbra minulého roka sa ceny programov Magio Turbo 1, Turbo Solo 1, Turbo 2 Mini, Turbo 2 Mini Solo, Turbo 2 a Turbo 2 Solo nezmenili.

Akciové ceny programov Turbo 4 a Turbo 4 Solo spoločnosť už tradične nezverejňuje, v čase publikovania článku nebol k dispozícii ešte ani nový cenový výmer obsahujúci tieto ceny a informácie nevedela poskytnúť zatiaľ ani hotline spoločnosti.

Jedinou zmenou v už známej ponuke cien DSL programov je tak zníženie mesačného poplatku za Turbo 3 a Turbo 3 Solo počas 7. až 24. mesiaca viazanosti o jedno euro, z 27.99 eur na 26.99 eur respektíve z 29.99 eur na 28.99 eur.


Porovnanie cien doterajších a novej akciovej ponuky DSL programov Magio internet Turbo s hlasovým programom


Porovnanie cien doterajších a novej akciovej ponuky DSL programov Magio internet Turbo Solo bez hlasového programu


Porovnanie cien doterajších a novej akciovej ponuky programov cez optiku Magio Optik

6 mes. - znížený mesačný poplatok počas prvých mesiacov viazanosti (všetky ceny sú v eurách s DPH)
18 - mesačný poplatok počas zostávajúcich mesiacov viazanosti
Spolu - spolu zaplatená cena za 24 mesiacov
Priemerne mes. - priemerne mesačne zaplatená cena
Rozdiel - rozdiel v celkovej zaplatenej sume
Rozdiel v % - percentuálny rozdiel v celkovej zaplatenej cene



Podobnú zmenu spoločnosť uskutočnila aj u programu Optik 3. V ponuke pripojenia cez optiku okrem toho znížila aj cenu za dátovo obmedzený program Magio Optik 1, u ktorého môže zákazník bez spoplatnenia preniesť iba 2 GB dát.

V súvislosti s cenovou politikou Slovak Telekomu je potrebné pripomenúť, že spoločnosť veľkú časť svojich vysokých ziskov neinvestuje naspäť na Slovensku a zároveň sa bráni ich celému vyplateniu akcionárom, vrátane slovenského štátu so 49% podielom. Namiesto toho spoločnosť permanentne už niekoľko rokov požičiava vysoké sumy svojej materskej spoločnosti Deutsche Telekom.



Najnovšie články:

Železnice idú zlepšiť WiFi v stovkách vozňov
Vesmírnu komunikáciu laserom testuje aj európska ESA, ale iba z orbity Zeme
Android smartfóny môžu po pripojení monitora fungovať ako desktopové PC
NASA o pokazenej sonde pri Marse zrejme stále nič nezistila
Apple uviedla očakávaný výrazne lacnejší MacBook
NASA našla problém na rakete SLS, ľudia by mohli letieť k Mesiacu v apríli
Seagate dodáva už 44 TB disky
Slovensko.sk bude opäť dva dni vypnuté
Chrome bude mať novú hlavnú verziu každé dva týždne
Ministerstvo vnútra má väčšie IT problémy, nefungujú mu evidencie a klientské centrá


Diskusia:
                               
 

no... nepekne
Odpovedať Známka: 9.5 Hodnotiť:
 

našťastie existuje niečo ako konkurencia
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

ano, ale nie všade
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Nie v dedine, kde bývam ja ...
Odpovedať Známka: 7.4 Hodnotiť:
 

orange ma prenajatu linku od telekomu a podstatne nizsie ceny: http://bit.ly/VtwrYl
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

Nuž, v mojom prípade je rozdiel 2, slovom dve eurá s DPH.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

našťastie existuje niečo ako mesto
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Je to možné, ja bývam 500 metrov od Bratislavského hradu, čiže v internetovej prdeli Slovenska ...

(Samozrejme, pozdravujem do Kežmarku. Tam je všetko.)
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

Bratislava je dedina
Odpovedať Známka: 6.1 Hodnotiť:
 

Ja si liečim komplexy červeným vínom. Ty ako?
Odpovedať Známka: 0.6 Hodnotiť:
 

No daj konkurenciu v Novom Meste nad Váhom
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

dsl si mozes dat od hocikoho kto poskytuje dsl, nemusi to byt len telekom.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Hmm, skús pozrieť na bit.ly/Ws8gHC
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

onet?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Za tie centy by som vraždil. To nestoní ani 40, ani 30 ale iba 29 a 99 centov!
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

Sa poďakuj Baťovi :)
Odpovedať Známka: 7.2 Hodnotiť:
 

Toto ani tak nie je o Batovi. Taketo ceny davaju vyjebanci a to z dvoch dovodv, aby sa to opticky tvarilo menej a v segmente sluzieb si tak nepriamo pytaju tringelt. Totiz vela ludi pri cene, ktora konci na *,99, alebo 98,97,96 neziada (je mu to trapne) vydavok a suma navyse ostava obchodnikovi. Ono to mozno nevyzera pri jednom vela, ale babka k babce, budu kapce. Ide o velmi dobre premysleny pchychologicky krok.
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

No ved hovori - Bata.
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

Inak redakcia by mala teraz aktualizovat sekciu v menu "Ceny DSL" :-)
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

Ja nemam problem dat tringelt, aj tak je tringelt 1 cent na smiech ... Ale ked si to nezasluzia tak ani to im nencham ... napriklad lenive ukecane potvory za vycapom.
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

...ale tym davas trinkgelt tak, ze pijes nedocapovane pivo (alebo iny drink) :-D
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

tak ešte aspon o dalšich 15 eur a bude to akurat
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Orange ma stale lepsiu ponuku na DSL (12e/5Mbit), ako mi to Telekom vysvetli, ked Orange si prenajima od Telekomu kable?
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

jednoducho, Tcom ako monopol musí mať vyššie základné ceny ako ostatný(akciové nie), existuje na to praštený zákon.
Odpovedať Známka: -4.1 Hodnotiť:
 

*ostatni
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Ale predsa T-com nie je monopol. Asi sa mýliš. U nás je asi 150 poskytovateľov internetu. TAk aký monopol?
Je iba pravda , že v ,mojej derevni je ich iba 5 a T-com je najlacnejší.
Odpovedať Známka: -5.3 Hodnotiť:
 

je monopol na poskytovanie internetu cez DSL, ostatní sú v podstate virtuálny poskytovatelia.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Presne tak!
A Protimonopolný úrad už tuším aj vyrubil Slovak Telekomu pokutu za tzv. stláčanie marže.
Čiže za niečo podobné, čo napr. obchodné reťazce robili celkom bežne... a čo obchodníci aj ešte obhajovali a v čom ich aj pravičiari podporovali.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ty ekonónom, jasne že ich v tom pravičiari aj ľavičiari podporovali, však stláčanie marže ľudovo znamená nižšie ceny, prečo by mali byť politici proti nižším cenám v supermarketoch?
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Cez leto som odisiel z T-Comu. Kedze som mal svoj router, a novy som nepotreboval, tak som mal "akciovu" cenu 15,29 Eur (alebo tak nejak). Za tento vysmech som sa rozhodol odist. Pri podavani ziadosti sa ma mlada slecna pytala na dovod odchodu (nie preto aby ma presvedcila, ale potrebovala vyplnit kolonku). Ja som jej sam povedal, ze odchadzam preto, ze maju vysoke ceny, a zostal by som, ak by T-Com ponukol nizsiu cenu. Ona povedala, ze nie - to sa neda. Tak som vsetko podpisal a sup k Orange za 11.99E. O 3 dni mi na to volaju z T-Comu, ze preco som odisiel? Ved koli vysokej cene za podradny DSL Turbo2. "Ponukli vam v predajni nasu firemnu cenu za 12,99E?" ...

No nenaserie? Vydr.ane podpultove ceny! Ale zakladna cena je 17,xxE Som rad, ze som odisiel. Aj ked mam to iste pripojenie, ale zaplatim tomu, kto mi ponukne nizsiu cenu. Mozno to je z blata do kaluze, ale inak proti vela nespravim.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Hej no, mal som internet do tabletu, povedali mi, že aby som ho používal ďalej, musím podpísať ďalšie 2 roky viazanosti, tak som prešiel do o2. Teraz som sa rozprával s iným predavačom a on hovoril, že mi kľudne mohol dať "špeciálnu" ponuku bez viazanosti, len sa ma snažil nalákať na viac.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Až o celé euro ?
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

ale len v zlave -43,215%, samozrejme iba v alza.sk
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Asi čosi ušetrili na reklamách :D

http://youtu.be/bFDP-gww4i8
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Viete chyba je v tom že Dzurinda predal Slovak Telekom Nemcom. Keby sa toto nestalo určite by ceny aj služby boli na inej úrovni.
Odpovedať Známka: 1.3 Hodnotiť:
 

Keby sa Slovak Telekom nepredal, tak by skrachoval a nemali by sme ani to, co mame teraz (co by mozno aj bolo lepsie, lebo by prisiel dakto iny a ponukal by lepsie sluzby), v inom pripade by ho predal dakto iny. Pokial firmu maju riadit politicky nominanti, tak radsej naj sa preda, aspon budu dividendy (co zase na Tcom az tak neplati :-D )
Odpovedať Známka: 1.6 Hodnotiť:
 

presne ako pises. Ano, hnusny deutche telekom, ale stale lepsie ako statni nominanti, ktori by sa len snazili nabalit.

stat nema co podnikat, stat ma dohliadat, regulovat a brat dane.
Odpovedať Známka: 3.7 Hodnotiť:
 

az na tie dane suhlasim
Odpovedať Známka: 7.2 Hodnotiť:
 

a na vsetko by si bol ako samoplatca, ze?
dieta do skoly, dajme tomu 500eur mesacne.
chces ist po chodniku? daj 20eur denne.
chces ist vlakom do nejakej dediny kde su zeleznice dotovane, inak by boli stratove? daj 1200 eur :)
atd. nebud trapny typu ziadne dane. samozrejme odtial potial. to co sa deje teraz je mega strasne. pojdeme do sraciek s tymto panom s colou.
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Deutche telekom bol tiez statny podnik , kto asi tam sprivatizoval co si myslis ? Ti isti ludia co si davaju svojich nominantov do podnikov. Akurat malo ludi chape ze privatizacia je kradez, statny majetok teda aj moj prejde do vlastnictva jednotlivca. No co uz aka spolocnost taka vlada,take zakony take nazory. ...
Odpovedať Známka: -0.5 Hodnotiť:
 

Ak za nadobudnutý majetok zaplatíš dohodnutú sumu, ako môže ísť o krádež? A to, že štát predáva za lacno je chyba štátu, čiže si nepriamo potvrdil toho nad tebou, že štát hospodári neefektívne
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Telekomunikacie sa predali cudziemu statu. Deutche telecom bola statna firma ! To je nonsens predavat majetok statu cudziemu statu.

Telekom neplatil zatial ziadne dividenty polovicnemu akcionarovi - nasmu statu... Ked stat hospodari neefektivne je to len o ludoch. Treba ich vymenit, nahradit, kontrolovat, sankcionovat aby uz nekradli.. A ten sukromnik sice hospodari efektivne ale LEN pre SEBA...

Ludia zobudte sa. Stat nema na nic peniaze lebo sa vsetko sprivatizovalo. Stat takto moze ziskat peniaze len z DANI od ludi. To je cesta do pekiel. Lepsie uz bolo, bude horsie.. Stat prezije len ak sa bude zadlzovat.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Štát nemá čo podnikať. Podnikal na Slovensku takmer pol storočia a aj tak nemal peniaze a dokonca zaostávame za štátmi, ktoré nepodnikali.

Čo sa týka druhého odstavca, máš pravdu, ale pozri sa na to hlbšie: kto vyberá, kontroluje a trestá ľudí v štáte? Prehnitosť ide od vrchu a najvyššie je predseda vlády (a je jedno, či to je Fico alebo Dzurinda). Čo tlačí predsedu vlády, aby ľudia pod ním robili poctivo a efektívne? Môže prehrať voľby, ale to má ešte 4 roky na to, aby nakradol dosť peniazí do konca života. Čiže v praxi ho netlačí nič. Súkrmoníka tlačí konkurencia a možnosť krachu, čiže strata majetku.

Zhrnutie: štát nič netlačí do toho, aby vyberal kvalitných ľudí, samkcioval a vymieňal podvodníkov. Ak to toleruje súkromík, skrachuje.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Netáraj sprostosti, prečože by Slovenské telekomunikácie boli mali skrachovať?!

Keby boli zostali štátne, tak by sme možno mali tie isté ceny ako teraz, možno aj také isté parametre služieb, ale nemuselo by nás to až tak trápiť, lebo by boli štátne, čiže o to vyšší by bol príjem štátu. Teoreticky.

Ešte bližšie k pravde je však to, že práve v dôsledku tej "transparentnej" privatizácie (s takmer 10 rokov utajovanou zmluvou, s tajnými dodatkami) sme sa ocitli na chvoste Vyšehradskej 4 v rozšírenosti (dostupnosti) internetu.
Hlavne, že sa Miklož chvastal tým, že sme za privatizáciu zhrabli 10^9 € a že keby sa to bolo odohralo neskôr, už by ten výnos nebol taký vysoký.

Áno, lenže "zabudol" pri tom pripomenúť, že za ten vysoký výnos neskôr zaplatili občania v podobe vysokých cien. Vďaka tej privatizačnej zmluve tu mal Dojče :-) Telekom dlho zaručený monopol, naťahovaný tak dlho, až nám za to dokonca hrozila pokuta od Európskej komisie. Takže tak.

Odpovedať Známka: -2.2 Hodnotiť:
 

A tým, čo by sa tu chceli slaboducho oháňať Duckého zmenkami, by som odkázal len toľko, že privatizácia SPP bola ešte väčšou zlodejinou (za 10 rokov sa "investícia" kapitalistom vrátila len na dividendách), Duckého zmenky predstavovali len drobnú časť celého sprivatizovaného majetku SPP,... nehovoriac o tom, že celú ich ťarchu aj po privatizácii niesol v plnej miere zase len štát.

A nedávno prišla ďalšia rana nášmu samozvanému "ekonomickému géniovi" a jeho fantazmagóriám o pohodlnom vezení sa v investormi riadenom podniku: "horkýže dividendy" zo Slovak Telekomu. (Mimochodom, ak sa niečo predá, dividendy už nebudú. A prípad Slovak Telekomu ukazuje, že nemusia byť ani pre menšinového akcionára.)
Mimochodom, takto by väčšinový akcionár mohol z podniku aj pohodlne vytunelovať majetok...
Čo je ďalšia vec, na ktorú ten ekonomický prosťáčik (oficiálne) "nepomyslel".

Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

politicky ovladana VSZ skoro skrachovala...bohuzial je to tak, ze je jedno ci to vedu modri, cerveni, alebo oranzovi. Zo statneho sa najlepsie kradne.
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

"ale nemuselo by nás to až tak trápiť, lebo by boli štátne, čiže o to vyšší by bol príjem štátu. Teoreticky. " no hej, teoreticky, v praxi by tam bolo o 20 zbytočných úradníkov viac a ako bonus 50 ďalších nevýhodných zmlúv. Ak by štát vedel hospodáriť efektívne, vedel by aj predávať, čiže privatizovať efektívne.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Áno, dohru to má aj dnes. Vraj také akcie treba predať. Len som zvedavý, komu, kto by ich chcel, keďže by sa ocitol v tej istej pozícii. A tak už všetci zbožne upierajú zrak len k (prakticky neexistujúcej) burze.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Netrep. DT dostal vybudovanu siet a cakalo sa od neho ze ju bude zveladovat. No len zmyka maximum s minimom investicii.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Keby sa nepredal tak nemáš stále internet!!! Slov Tel. bol tak zadĺžený , že mu už nikto nechcel požičať ani na výplaty zamestnacom.
Nenci vymenili všetko , kable , ústredne , proste všetko. Aj zarobili , ale kto robí niečo zadarmo. Keby to predali aj vietnamským operátorom aj oni by chceli zarobiť.
Odpovedať Známka: -3.6 Hodnotiť:
 

Co to trepes ? Co tu nemci vymenili ? Ved u nas prebehla digitalizacia, zaviedlo sa na dediny isdn, vsade optika tusim to stalo okolo 2 miliardy , potom sa predal podnik za miliardu :). A tie peniaze ? Tie sa uz vyplatili statu ?
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

u nás sa spravila digitálna ústredňa s novými rozvodmi, zároveň s budovaným nosnej optickej siete cca v roku 1996-1997. Pred domom nám na jednom mieste idú káble v hĺbke cca 0,5m(3xoptika), asi sa naštvem a nepôjde sieť v slušne veľkej oblasti :D
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Jasné, vtedy boli Slovenské telekomunikácie údajne také zadlžené... že nemuseli ani prepúšťať, zato celkom nedávno počas rekordných ziskov prepúšťali "jedna radosť"!

Nemci vymenili akurát nejakých politických nominantov a doadili si tam svojich pätolízačov.

Vtip je v tom, že internet sme mali aj predtým, aj potom, ale vďaka súkromnému vlastníkovi v ST sme začali stále viac a viac zaostávať v rámci štátov Vyšehradskej 4.
A rekordne dlho sme si mohli užívať nanajvýš tak "úžasné 2 linky" ISDN...
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

a teraz si k tomu priradaj fikov dopredaj tkomu a co ti vyjde? Jeden predal telekom., druhy krici ze nikdy tak neurobi, ale uz sa predaj zrejme pripravuje, ved kde naberu prachy na rozhadzovanie?
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Objasnenie, ako to priblizne chodi a ako je to prepojene s politickymi stranami SDL, DS a SMER je tu: http://dopice.sk/4UL

To sa potom lahko preberaju statne podniky - hlavne, ze to je doma :-)
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

predtym nahodou tie ceny nedvihali o viac ako to jedno euro ? :D
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

...dnes je pomaly euro.ako volakedy 1 koruna..:),tak teraz neviem, ci je to velka, al.mala zlava...:), skuste dat bezdomovcovi 17 centov, opluje vas, pred eurom:"Nemate 5 korun na jedlo?"

Takze tych "par" eur poslusne zaplatit a neremcat, Vas dodavatel sluzieb.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

takym bezdakom nasrat a rozmazat
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Chcem Vás len opraviť. pri programe optik 1 je v cene mes. poplatku 2GB dát pri rýchlosti 10Mbps/1Mbps po prekročení tohoto limitu sa rýchlosť pripojenia zníži na 128Kbps/128Kbps

takže ako ste to uviedli aj v článku tak to s ich ponukou na webe nekorešponduje "V ponuke pripojenia cez optiku okrem toho znížila aj cenu za dátovo obmedzený program Magio Optik 1, u ktorého môže zákazník bez spoplatnenia preniesť iba 2 GB dát."

www.telekom.sk/osobne/ internet/magio-internet-optik/
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

tak to opravujes chybne kamo. Optik1 je 2GB a potom calujes 16 ecok za giga (abo tak dako) a to co pises ty je optik2 mini.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nechcem to napísať neslušne tak napíšem, že si robia srandu z ľudí. Platím 23,99 internet bez pevnej linky. Ak sa zaviažem - budem to platiť ďalšie dva roky a suma bude na stotinu rovnaká.
U Pomaranča o 7 eur mesačne menej aj s doplnkovým mobilným internetom!
Otázka je, akou skutočnou rýchlosťou to pomaranču ide - oni zarobia aj na mŕtvom, tak NEVERÍM, že stále naplno ako u T-comu, Predpokladám, že pri ich vychcanosti bude agregácia :)
Navyše konečne tu na okraji mesta máme alternatívu - "rumunskú" optiku :)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Asi robíš chybu . Trikrát som s nimi podpísal zmluvu o predĺžení a dvakrát som im ju zrušil , lebo sa snažili ma odrbkať. Ale na tretíkrát som spolojný , nejakých 13 a niečo € / turbo 2 ,bez tel. linky. Never tomu , aj oni majú retenčnú politiku.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Nerobím :D Obehnem susedov o súhlas na DIGI SLOVAKIA - máme to už na ulici zo 3 roky ak nie viac. Tam je net za 8 respektíve 16. Potrebujeme v rámci rodiny minimálne Turbo3 alebo obdobný - nesťahujem žiadne filmy no pokusmi s Linuxami, pozeraním čo ma zaujme okolo techniky ale aj šmýkačky áut na snehu a podobné blbiny vo vysokej kvalite...plus čo pozrú dcéry - zvalíme mesačne 50-100 Giga. Ono desať minút hoci slovenskej prírody vo vysokej kvalite je aj vyše 100 mega...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Vrelo odporucam orange!

platili sme za pevnu linku telefon + dsl turbo 2 nieco blizko 30€ mesacne(aj ked na zaciatku bolo niekolko mesiacov za 1€ tak to nie je uplne fer)

a teraz platime za orange dsl 12€ a za pevnu linku 3.40€ (mame zadarmo neobmadzene volania na jedno orange cislo a aj telefon sme dostali za dara) Ono to vlastne nie je pevna linka ale mobil s cislom pevnej linky.

takze platime nieco okolo 15€ namiesto 30€ u telecomu
odrbavali sice poriadne ze daju huawei s kartou, ale co uz

konkurencia je dobra a treba pochvalit stat ze vie donutit zdielat infrastrukturu
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

No... mnohí si sťažovali, že až u Pomaranča "zistili", čo je to agregácia... ale to bolo hlavne na začiatku, teraz už neviem, ako to je.

Neviem, prečo by konkurencia mala byť dobrá... a kde vôbec by sa mala prejaviť... ale chváliť za toto všetko štát je úplne scestné, pretože bol to práve štát, ktorý sprivatizoval Slovenské telekomunikácie aj s ich infraštruktúrou, čím sme si "zarobili" na celý tento bordel a tahanice na mnoho rokov dopredu!

Keby si bol štát nechal infraštruktúru, že by bol aspoň ako jej správcom, potom by si sa len mohol tešiť na nejakú konkurenciu!

Ale takto je to len bordel - už privatizácia British Telecomu ukázala, že to takto nefunguje a ani nikdy nebude fungovať, že by privatizácia mohla pomôcť (či už kvalite služieb, alebo konkurencii).
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

keby bol vlastnikom stale stat, tak by to vyzeralo ako v zostavajucich statnych podnikoch, jednym slovom bordel
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Mam Orange Turbo2 za 11.99E a internet uplne stabilny a rychly. Po prepojeni z T-com na Orange obcas pred polnocou vypadol net na 5-15 minut, ale postupom casu to prestalo.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a to staci ze merkelova dostane v de vo volbach na prdel, k tomu celkove padanie eu ("a internet zlacnie o euro"), si predstavte co by to bolo keby keby keby, atd atd atd... nic v zlom
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

nechapem preco ma telekom ceniky co ludi odradia a pritom mne dali turbo4 pred rokom za 29eur s DPH
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

to za 2 roky usetris 24 eur na internete, ale to ti inflacia zezere 10x viac.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Od Januarasom presiel k Orange.U t-com som mal Turbo 3 -10mb.Platil som 33 euro co je uz v dnesnom svete trosku moc za taky obycajny net.Teraz mam Orange 5mb, ale cena 11.99 euro je uz brutalny rozdiel a tych 5 mb mi ani nechyba.Nestoji mi za ten doplatok.V pohode stiahnem si filmy, dema na PS3 ci PC, youtube.Hry nestahujem a keby som chcel mi aj na to net postaci.Prisiel som na to ze teraz usporim len na trapnom nete za 24 mesiacov okolo 500 euro co je pekna sumicka, a radsej ako tieto prachy dat nenazrancom Tcom si pojdem kazde 2 roky na dovolenku.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Áno: na začiatku bola u Pomaranča vraj strašná agregácia, ale vraj aj to sa časom stalo prijateľnejším.

A úprimne povedané, radšej by som oželel nízku agregáciu, len keby tam neboli kvóty 120 GB, resp. 240 GB,... a navyše za také ceny!
Odpovedať Hodnotiť:
 

V našej obci chalanisko má dve DSL prípojky na najdrahší internet od T-cocotom, a ja ako jeden z mnohých dedinčanov tomu chalaniskovi za pripojenie k internetu platím 10 €, neobmedzený internet s vysokou rýchlosťou od T- cocotom. To musí byť primitívny psychopat v tom T-cocotom, čo má na starosti cenovú politiku internetového pripojenia a doma máme pevnú linku už len na okrasu :DDD
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

ked od chalaniska zacne bsa pozadovat 10tisice euro, tak urcite z tych 10 eurovych poplatkov to v pohode zatiahne...
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

33,34€ mesacne tel. uradu a ak zarobi nad urcitu sumu nejake percento zo zisku.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

A co sa divite ?aj tak vsetky peniaze co zarobime a este ta robota co tu ostala tu musi slovak oddriet a nakrmit tucne nemecke rite + Merkelovu a jej kamaratov bankarov prepierajucich peniaze v grecku , uz sa s tym musime zmierit ked uz sme v tej perfektnej unii.a ako je to uz po starocia ,iba zohnut chrbat a zase driet zadarmo. GL slovensko. GL aj Cechom ked sa teraz dohrnu do unie .
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

menovej myslim
Odpovedať Hodnotiť:
 

nedavno mi volali a ponukli mi turbo 3 za 19 eur aj nejake centy - hovorim si fasa teraz platim tolko isto za turbo 2

no a kukam cenniky a taka cena za turbo 3 tam nikde nie je, ked mi dojde zmluva mam co studovat
Odpovedať Hodnotiť:
 

Oni ponúkajú lepšie ceny stálym zákazníkom... Ale študuj, nikdy nevieš, kde ťa chú odrbať.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som v marci 2012 končil poslednú viazanosť (po 6 rokoch) na Turbo 3 za 27,90€ tak som skúsil čo ponúknu? V predajni som od mládenca za pultom dostal super- bomba- viac sa nedá! 20,99€ A ja že ORANGE ponúka ako novému zákazníkovi tú istú rýchlosť ale bez FUP za 16,98€ + kreditný net 5GB (SIM s USB Huawei) za 1€. Tak rada bola taká skúsiť napísať cez reklamačný formulár na T-Com oni môžu dať lepšiu cenu po 10 dňoch prišla Rtenčná ponuka 6 mes 0€ a 18 mes. 27,90€ čiže základný cenník pre nového zákazníka! Od 1.5.2012 mám Orange 10 Mbit/s za 16.98€ zvyšovanie rýchlosti v auguste prebehlo OK a za celé obdobie so nezachytil nijaké výpadky a beží to trvalo na 9,6-10,5/0,48Mbit/s Používam T-Com Vigor 2700 VGST Na lan 2 PC a na WiFi 1NB + 2x telefón. Takže služba rovnako stabilná ako v T-Com a úspora za 24 mesiacov je 96,24€ Oplatí sa, NIE???
Odpovedať Hodnotiť:
 

No ja platím za Turbo2 13€, o euro drahšie ako od Pomaranča, ale to už mi za prechod nestálo...

Btw, nadpis nesklamal :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Chcel som previest na inu osobu akciovu turbo 2 co mam spolu s pevnou linkou a co som nezistil, neakciove produkty sa daju prepisat zadarmo, ale kôli tomu ze mam akciovu cenu 12,99 za turbo2 sa to neda musim doplatit este 9 mesiacov viazanosti a potom to môzem prepisat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Povedz im, že si umrel...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Keď Vám príde faktúra na 45€ s DPH za 3,5 Mbps revolučné DSL od TeleShitu ako mne to potom bude radosti...na toto pomôže už len kladivo a krompáč do šišky.

Vďaka za optiku od UPC...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár