neprihlásený Nedeľa, 26. apríla 2026, dnes má meniny Jaroslava
IPTV platformu využívanú Magiom Microsoft predáva - aktualizácia 1

DSL.sk, 9.4.2013


Spoločnosť Microsoft predáva svoju IPTV platformu Mediaroom, pričom kupujúcim je spoločnosť Ericsson.

Microsoft a Ericsson to oznámili v pondelok.

Platforma Mediaroom je využívaná aj na Slovensku, keď je na nej postavená IPTV platforma Magio spoločnosti Telekom šírená cez DSL alebo optické pripojenie spoločnosti.

Podľa Microsoftu využíva IPTV služby postavené na platforme Mediaroom celkom 11 miliónov zákazníkov viac ako 40 poskytovateľov, pričom je inštalovaná v 22 miliónoch set-top-boxov.

Ericsson sa podľa svojho oznámenia stane po získaní Mediaroom najväčším poskytovateľom riešení pre distribúciu videa cez IP a iné moderné technológie s trhovým podielom 25%. Prípadné plánované zmeny v platforme Mediaroom zatiaľ spoločnosť Ericsson neoznámila.

Aktualizácia: Slovak Telekom v blízkej budúcnosti neplánuje meniť respektíve upgradovať Mediaroom platformu, na ktorej je Magio postavené, predaj tejto platformy sa tak zákazníkov Magia v krátkodobom horizonte nedotkne. "Z nášho pohľadu ide v aktuálnej podobe o vyladenú a fungujúcu platformu, ktorá nám navyše umožňuje vývoj vlastných aplikácií a postupne vylepšovanie funkcionalít digitálnej televízie. V dlhodobom horizonte všetko závisí od stratégie, ktorú zvolí Ericsson," uviedla spoločnosť v stanovisku.

Microsoft sa po odpredaji Mediaroom plánuje sústrediť v oblasti TV na podporu sledovania TV cez Xbox.

Ericsson získava okrem riešenia aj celú divíziu s približne 400 zamestnancami, cenu spoločnosti nezverejnili. Transakcia by mala byť dokončená v druhej polovici roka.



Najnovšie články:

Americký štát zatiaľ výstavbu dátových centier nezakázal, guvernérka zákon vetovala
Užívatelia Windows majú konečne získať úplnú kontrolu nad aktualizovaním
SPP spustil "veľké" batériové úložisko
Kryptografiu odolnú kvantovým počítačom už nasadil aj šifrujúci ransomvér
Zákaz zahraničných routerov v USA sa týka aj prenosných routerov, udelená ďalšia výnimka
Ďalší seriál Apple o alternatívnom vývoji dobývania vesmíru začne v máji, ukážka
SpaceX si chce vyrábať GPU
Tesco bude mesiac rozvážať potraviny zakúpené cez Internet zdarma, rozšírilo dostupnosť predaja
AV1 sa začal používať v RDP pre vzdialený desktop
Predaje elektromobilov majú rásť pomalšie


Diskusia:
                               
 

co to moze pre nas, magiom postihnutym, znamenat?


p.s. inac ja som spokojny, pocas 5 rokov mi magio padlo iba dva krat a to nebol celodenny vypadok
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Aj to z policky...
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

platforma na platforme
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

podla mna nic, hadam sa k tomu vyjadri Telekom. Ale pokial bude Ericsson pokracovat v rozvoji platformy, hadam si ju nechaju, tiez som spokojny.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

A mozeme uzatvarat stavky kedy UPC zakaze sledovanie TV cez xbox :)
Odpovedať Známka: 7.7 Hodnotiť:
 

Myslim, ze Ericsson vylepsi platformu tak, ze vznikne aj novy districny sposob, napriklad bezdratovo s vyuzitim nejakej blizkej technologie, kedze v tejto oblasti ma slusny knowhow
a patentovu zakladnu.

Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

to si akoze v microsofte myslia ze budu len tak vyuzivat niekoho infrastrukturu?
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

nie to si v ms myslia ze operatori budu ponukat ich platformu spolu s xbox :-)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár