
neprihlásený
|
Pondelok, 2. marca 2026, dnes má meniny Anežka |
|
|
Microsoft bude rozdávať Office s každým malým Windows 8 tabletom
DSL.sk, 5.6.2013
|
|
Spoločnosť Microsoft, ktorej sa zatiaľ po približne pol roku nepodarilo v tabletoch výraznejšie presadiť jej operačný systém Windows 8, ho najnovšie na menších tabletoch podporí automatickým zahrnutím plnej verzie Home and Student 2013 kancelárskeho balíka Office.
Spoločnosť to oznámila dnes na počítačovom veľtrhu Computex.
Office bude predinštalovaný na všetkých Windows 8 tabletoch, ktoré majú uhlopriečku menšiu ako 10". Takéto tablety zatiaľ na trhu nie sú, prvým je tento týždeň predstavený 8.1" tablet Acer Iconia W3.
Efektívnosť využitia Office aplikácií pre úpravu dokumentov na dotykovom displeji menšej veľkosti ako 10" a bez klávesnice je ale otázna a užívatelia kancelársky balík zrejme efektívne využijú len pri pripojení klávesnice a väčšieho displeja.
Čo Microsoft poskytnutím Office pre malé tablety ale nie pre väčšie hybridné tableto-notebooky bežnejšie využívané na prácu sleduje a či mu ide o podporu bežnejšieho využívania malých tabletov s klávesnicou a externým displejom alebo krok je len necielenou snahou o podporu predaja Windows 8 tabletov v novom segmente spoločnosť nevysvetlila.
Na tabletoch s Windows RT je Office štandardne v cene dodávaný už od uvedenia tohto operačného systému, popri Internet Exploreri je tu Office okrem rozličných systémových nástrojov jedinou dostupnou aplikáciou pre desktopové prostredie.
Práve pre Windows RT dnes Microsoft oznámil ďalšiu súvisiacu novinku, dostupnosť Outlooku pre túto platformu. Outlook bude súčasťou Windows RT 8.1.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Office
Od: 604 meraní
|
Pridané:
5.6.2013 11:34
"Praca" v Office na tablete, a este k tomu aj s mensou uhloprieckou, je nieco podobne, ako ti Japonci, co hrali na klaviri s pingpongovou raketou strcenou do ri.ti
|
| |
Re: Office
Od: nežijuci prizerajuci sa
|
Pridané:
5.6.2013 12:37
ja už MS nesponzorujem.
Takže nič pre mňa.
|
| |
Re: Office
Od reg.: Pjetro de
|
Pridané:
5.6.2013 18:22
jo ale podla mrkvosoftu to ide (aj ten pingpong aj kancelarcina na 10 palcovej tabletke)
|
| |
Marketing chorej vrany
Od reg.: MagyG
|
Pridané:
5.6.2013 11:45
Vazeny zakaznici, aby sme vas nalakali na kupu nasho prevratneho OS, pribalime k nemu "zadarmo" nieco, co absolutne nepotrebujete a navyse ani nebudete moct plnohodnotne vyuzivat kvoli neergonomickosti. Napriek tomu verime, ze sa medzi vami najde dost blbcov, co sa nechaju nachytat. S pozdravom, vas milovany mrkvosoft. :P
|
| |
Re: Marketing chorej vrany
Od: Office kvety
|
Pridané:
5.6.2013 12:20
Je to nieco podobne, ako ked ku Win7 Starter pribalovali "zadarmo" vykastrovany Office Starter, ktory nechcel pracovat bez toho, aby sa najprv pripojil na internet, stiahol reklamy, a AZ POTOM sa spustil (tie reklamy boli furt zobrazene napravo, a boli to reklamy na... MS Office).
Vzhladom k tomu, z to bol netbook, tie reklamy odrezali aj dalsi kusok od aj tak malickeho pracovneho priestoru (vdaka Ribbonu).
Paradoxne je, ze ma ten Office tak neskutocne vtedy vytocil, ze prave vdaka nemu som vtedy objavil LibreOffice :)
|
| |
super pridana \"hodnota\"
Od: update.dsl.sk
|
Pridané:
5.6.2013 12:13
..ani zadarmo
|
| |
Skvely bundle
Od: Anal.ityk
|
Pridané:
5.6.2013 12:33
Tablety s W8 su narozdiel od hadroshitnych a jablkovych urcene aj na produktivnu a nie len konzumnu cinnost, ale to pochopi len niekto kto mal moznost vsetky tablety odskusat a otestovat. Tieto trapne komentare sociek, ktore tablet nikdy nedrzali v ruke su komicke.
Office je dobry bundle, ktory nema konkurenciu na inych mobilnych OS a cloud office riesenia ho nenahradia, v pripade MSO ho vedia pekne doplnit vzhladom na uzasnu kompatibilitu. Je pochopitelne, ze na tablete nikto nebude programovat Access databazy, ale na bezne veci, prezentacie a podobne je to aj do firemneho nasadenia ako vysite.
|
| |
Re: Skvely bundle
Od: 567 meraní
|
Pridané:
5.6.2013 12:42
Sam si oponujes, ti Anal.ityk jeden.
Najprv tu rozpravas o "produktivnej a nie len konzumnej cinnosti"
Ved skus "produktivne" spravit plnohodnotny text/pracu/prezentaciu niekde na ceste, v preplnenom vlaku na dotykovej obrazovke o velkosti kalkulacky.
|
| |
Re: Skvely bundle
Od: Anal.ytik
|
Pridané:
5.6.2013 12:45
Prezentaciu uplne v pohode, precitat maily v outlooku, potriedit ich, skontrolovat work tasky uplne v pohode, zosynchronizovat to s web sluzbami uplne v pohode.... Je to na taketo nasadenie.
|
| |
Re: Skvely bundle
Od: MiVi
|
Pridané:
5.6.2013 14:13
lenze to vsetko spravis aj na existujucich tabletoch a nepotrebujes k tomu full win8 tablet ;)
dokanca vacsinu taskov spravis priamo v telefone, sam tak fungujem :)
|
| |
Re: Skvely bundle
Od: Jasomsef
|
Pridané:
5.6.2013 21:29
Až na to, že si musíš dokúpiť licenciu, lebo robiť na tom pracovné veci nemôžeš. Je to porovnateľné ako keby si mal ten office kradnutý. Maximálne môžeš dieťaťu skontrolovať školský projekt.
|
| |
Re: Skvely bundle
Od: MvD
|
Pridané:
5.6.2013 13:29
Nechaj ho, on programuje v Access ... :)
|
| |
Re: Skvely bundle
Od reg.: MagyG
|
Pridané:
5.6.2013 12:54
Vazeny Anal-cokolvek. vynadat do sociek by som teoreticky vedel aj ja, ale brani mi v tom inteligencia a urcita prirodzena ucta voci ludom, o ktorych viem jedno velke H...
Tebe vsak zrejme take spravanie cudzie nie je, preto si na zaklade toho dovolim tvrdit, ze tou sockou si sam.
Navyse pracujem priamo pre MS a mozes si byt isty, ze svojim komentarom by som si svojich nadriadenych rozhodne nenaklonil. Pokial by ovladali slovencinu...
Lenze ja si servitky pred usta nedavam, pokial svoje tvrdenia mam o co opriet a cim ich obhajit.
To, co si napisal ty, je znoska detinskych utokov a nezmyslov. Apple tablety uz davno funguju ako spolahlivy a produktivny pracovny nastroj pre manazerov, lekarov, ucitelov, ziakov a dalsich. A nielen na uzemi u.s.
tabletov s w8 je ako safranu a su v podstate v plienkach, preto tvrdenia, ktore si vypustil z klavenice, sa zakladaju na nicom.
|
| |
Re: Skvely bundle
Od: Anal.ytik
|
Pridané:
5.6.2013 13:02
Netrep, napisal si desiatku viet a ani jeden argument, socka.
|
| |
Re: Skvely bundle
Od: megatron9000
|
Pridané:
5.6.2013 14:14
imho trol... Tablet je vacsi smartphone a dokaze cirka to iste, browsovat net, pustit fullhade video, nejaku trapnu hru... hm, to je vlastne aj vsetko.
Produktivny mozem byt, len ak mam na tu cinnost navrhnutu nativnu aplikaciu, to poprve. Dalej to nesmie byt nic, kde vysledkom ma byt viac ako A4 textu, pretoze z pisania na dotykaci by ma piclo (to urcite vsetkych). Mimo jednoduchych uprav dokumentov, napisania 3-4 odstavcovej spravy (mail)
s tym nedokazem nic. A tak isto aj ti manageri, lekari, ucitelia a ziaci ;)
Nehovorim, ze tablet je zle zariadenie, sam ho mam, aby som mohol pozerat serialy vo vlaku, citat noviny pocas srania a pod. :)
Ale produktivna cinnost ... to urcite, nedas ani 5 (inych) prikladov pouzitia ako som napisal ja
|
| |
Re: Skvely bundle
Od: hander z kesic
|
Pridané:
5.6.2013 18:05
caro win tabletov je v tom, ze z nich dokazes urobit dospely notebook. a na to sa uz da robit aj dlshsi dokument.
na rozdiel od ios a handraka.
|
| |
Re: Skvely bundle
Od reg.: MagyG
|
Pridané:
6.6.2013 9:01
a cim prosim ta? ze k win tabletu dostat kryt ktory je zaroven hw klavesnicou a preto sa na tom pise nepomerne pohodlnejsie, ako na displeji? ale taku klavesnicu (pripojitelnu napr. cez Bluetooth) dokupim v podstate k hocijakemu tabletu, aj tomu za 60$ z dx.com :P
A aj na tom smejde rozbeham hocijaky z desiatok textovych editorov dostupnych na play store pre handroid. O iOS nehovoriac, tam je v appstore k dispozicii uz davno kopec kvalitnych aplikacii a hw klavesnic pre iPady dtto.
takze mozes mi prosim nejako presnejsie vysvetlit, ake je to caro win tabletov, ktore udajne iPady a handroidne placky nemaju???
|
| |
Re: Skvely bundle
Od: elemir.
|
Pridané:
6.6.2013 19:59
trepes z hladu, kokotko.
|
| |
Re: Skvely bundle
Od reg.: MagyG
|
Pridané:
7.6.2013 9:03
skus pouzit lepsie argumenty, nez nadavky, prosim. ;)
|
| |
Re: Skvely bundle
Od: gdgdg
|
Pridané:
5.6.2013 15:33
Zacal si dobre, ale od vety "Apple tablety..." si to vsetko posral.
|
| |
Re: Skvely bundle
Od: Dimitrij
|
Pridané:
5.6.2013 18:56
hadate sa jak deti. v prvom rade je tablet rieseny ako silne prenosne zariadenie, s uhloprieckou 8" je to totalne prenosne zariadenie, ktore bez problemov vlozis do prirucnej tasky. Vyhodou W8 Pro je to, ze mas notebook pri sebe. tento tablet neni urceny na Photoshop a xCAD systemy, logicky, podobne ako nebudes hrat super mega narocnu hru na ultrabooku, lebo ten nema taky graficky vykon, zatial. vyhodou tabletu od MS je to, ze pokial si kupis PRO, tak mozes dojst do kanclu, napojit na to monitor, klavesnicu a mys a ficis plnohodnotne. ale svoje data mas stale pri sebe a v pripade velkej nudze si to vies pozriet priamo na tablete. uz konecne pochopte, ze to neni nahrada PC.
|
| |
Re: Skvely bundle
Od: dimitrij
|
Pridané:
5.6.2013 18:56
PRO verzia je akysi medzikus medzi tabletom a PC. RT verzia je v podstate len konkurencia ostatnym tabletom, nema za ucel plnohodnotnu pracu. preto ak si sef podniku, potrebujes mat XLS data pri sebe, potrebujes pozerat prezentacie v PPT kdekolvek, potrebujes vykomunikovat nejake veci cez skype, prijat maily, ... najefektivnejsie je W8 PRO. jasne, aj apple dokaze dost veci, ale PRO je stavany na podniky, co ukazuju aj najnovsie updaty 8.1. o tomto to je. nehadajte sa zbytocne co ktory tablet dokaze, je to ako keby ste sa hadali o tom, ci je lepsie audi, bmw alebo mercedes. je to zbytocna hadka, az narazite na hranice svojho tabletu, ako som napriklad narazil ja, tak potom sa pozriete na konkurenciu a kupite si iny produkt. pokial mate tablet urceny len na hry a videa, je jedno ktory si kupite. na druhej strane ocakavam od tabletov MS maximalnu konektivitu s inymi MS produktami. Podobne ako ludia co maju MAC kupuju Ipad a iPhone, ludia co maju Windows by mali kupit tablety Windows. ale to uz je vec nazoru.
|
| |
radsej tabletky ku Win8
Od: aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
|
Pridané:
6.6.2013 10:11
vacsina ludi bude skor potrebovat dake tablety, aby sa nezjasila z toho uzasneho metrosexualneho kukuca grrr...
|
Pridať komentár
|
|
|
|