neprihlásený Nedeľa, 12. mája 2024, dnes má meniny Pankrác
Briti chcú zintenzívniť pátranie po mimozemských signáloch

DSL.sk, 8.7.2013


Výskumníci z jedenástich britských univerzít, výskumných a vedeckých inštitúcií vytvorili nové združenie UK Seti Research Network, UKSRN, cieľom ktorého je koordinovať a podporovať hľadanie mimozemskej inteligencie analýzou prichádzajúcich elektromagnetických signálov.

Informovala o tom BBC.

Významnejšie projekty SETI hľadania mimozemských civilizácií analýzou prichádzajúcich signálov sa v súčasnosti realizujú najmä v USA. Britské inštitúcie sa už na viacerých projektoch SETI podieľali, išlo ale priamo o americké projekty respektíve projekty financované americkými inštitúciami.

Cieľom UKSRN je podporovať vlastný britský SETI program, pričom organizácia v súčasnosti na tento projekt zháňa finančnú podporu. Keďže výskumníci nepredpokladajú získanie dostatočných finančných prostriedkov na prenajatie si teleskopov, plánujú realizovať hľadanie signálu generovaného mimozemskou civilizáciou najmä v signáloch zachytených primárne v iných astronomických projektoch.

Projekt potenciálne plánuje po úspechu amerického SETI@Home získať výpočtový výkon pre analýzu pomocou distribuovaného projektu, do ktorého by sa mohla zapojiť verejnosť.

SETI@Home bol prvým masovejším projektom distribuovaných výpočtov, ktorý aj po štrnástich rokoch existencie stále patrí medzi najpopulárnejšie. Z 2.6 miliónov užívateľov zapojených do niektorého z projektov v platforme distribuovaných výpočtov BOINC je výrazne najviac, až 1.4 milióna, zapojených v súčasnosti práve v SETI@Home. Zároveň sa projekt stále nachádza aj v popredí rebríčka podľa hrubého výkonu, keď zapojené počítače majú výkon na úrovni 450 teraflopov/s.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

ARM procesory pre PC uvedie podľa Arm viacero výrobcov
Zem zasiahli najsilnejšie geomagnetické búrky za 20 rokov, postihli aj GPS a Starlink
Telekom sa snaží znížiť oneskorenie pri vysielaní hokeja v Magiu, spustil špeciálny kanál
Nvidia s veľkým náskokom najväčším tvorcom čipov nevyrábajúcim čipy
Android zrejme začne čoskoro lokalizovať nepripojené a vypnuté smartfóny aj v Európe
4ka spustila 5G sieť vo viacerých mestách
AMD výraznejšie zvýšila podiel v CPU pre desktopy
K dispozícii nová Fedora 40 pre Macy s ARM procesormi
Detailný pohľad na nový formát menších pamäťových modulov CAMM2
Vesmírny Boeing poletí najskôr o viac ako týždeň


Diskusia:
                               
 

proste chcu na nieco viac vypoctoveho vykonu...
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Ak chcú pozerať tv od mimozemšťanov nech si naladia RTVS.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Angláni proste potrebujú viac výpočtového výkonu na analýzu odchytených dát získaných odpočúvaním a špionážou. Kto reálne zistí, čo v skutočnosti vykonáva program bežiaci v jeho kompe?!
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

naco analyza, budu mat cez program pristup rovno na tvoj PC.
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

Zeby ste boli z jednej rozviedky? :-)
Odpovedať Známka: 1.8 Hodnotiť:
 

:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak raz dorazia mimozemštania na našu planétu, budeme na nich pôsobiť primitívne. Jedine čo ich môže očariť, sú high-tech technológie Apple.
Odpovedať Známka: -0.6 Hodnotiť:
 

Skor ich ocari, ako si zakaznici Apple myslia, ake su tie vyrobky high-tech. Aj napriek tomu, ze aj z pohladu technologicky primitivneho ludstva nejde o nic extra.
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

To isté si myslia aj zákazníci Samsungu, ktorý dávno zrušil dizajnerskú divíziu a navyše predáva viac menej rovnaké plasťáky za takmer rovnakú cenu ako Apple iPhone. A len tak na okraj, nie som iOvca, mám BlackBerry Z10.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Nie si ovca? Si dostal fon v praci zadarmo? Alebo ti povedali ze budes najvacsi manazer ked budes mat blackberry?
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

10/10 ..najsmiesnejsie je, ako kazdy kazdeho nazyva ovcou a kazdy sa citi byt original, take slovenske.. za to ze niekto si kupi nieco co je masovka, neznamena ze je ovca.. silou mocou si kupovat nieco ine, co je hoc aj kravina, len aby to bolo ine ako ma vacsina a tym sa odlisovat, ostatnych nazyvat hlupymi ovcami ktore sa nechali odrbat, vitajte na Slovensku...
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

mimici nepridu, lebo by im Apple ukradlo technologiu warp motorov, patentovalo a chcelo po nich licencne poplatky, pripadne zakaz vyroby.
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

zakaz pouzivania by bol este zaujimavejsi
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nuz tak by nechali warp vo vedlajsej galaxii kde to este budu moct pouzivat a ten kusok by presli peso. :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

lol, toto moze vypodit len mega troll alebo retardovana apple ovca
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Samozrejme musel to mysliet ironicky. Ak nie, je to s nim velmi, velmi, velmi vazne.
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Myslel to vážne :D Buržuj je tu stará firma a ten keď zapotí a ešte si za tým stojí, tak to je už silné kafe.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nuz ak si mysli ze pre ETckarov by boli jedine produkty Jablka na urovni, potom je vazne retardovany a nabite neurotransmitery v jeho "mozgu" nie su hodne na to, aby sa podielali na tvorbe "myslienok".

Asi v zivote nepocul o tom, ze ETckari mozu byt nie tisice, ale miliony rokov pred nami a aj nasa technika za tisice ci desattisice rokov bude pre nich smiesna. Druha vec je, ci nieco take ako ETckari existuje. Pretoze zakony vesmiru su neuprosne. Existencia inteligentnej formy zivota niekde na planete ma nepochybne svoj zaciatok, ale bihuzial aj svoj koniec. Tento casovy interval (ked na planete "SVIETI" inteligentna civilizacia) je vsak bohuzial tak neslusne kratky, ze je upne skvele nasludujuce prirovnanie (cisla v prirovnani nie su celkom vystizne):
Odpovedať Hodnotiť:
 

predstavme si sidlisko plne panelakov. A nahodne iba RAZ ZA NOC sa v kazdom byte zapne svetlo na 1 sekundu. Aka je pravdopodobnost, ze pocas tej jednej noci budu svietit dva byty naraz? Cisla nie su reprezentativne, ale na uvedomenie si, podstaty veci to staci. Jednoducho ani my ani ETckari tu nie su vecne, aj my aj oni maju svoj zaciatok a koniec. A bolo by krajne nepravdepodobne, keby sme sa skontaktovali prave v tych uzasnych obobiach (u nas storocia, tisicrocia), kedy su obe civilizacie patricke vedecko-technicky rozvinute. Mozno aj v nasej galaxii boli/budu nejaki ETckari, ale jednoucho casovy vyskyt inteligentnych civilizacii je bohuzial a smutne disjunktny.

Ale samozrejme Jablkova technika je kvalita aj pre ETckarov z druheho konca vesmiru ...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

http://www.martinus.sk/?uItem=48297

50 odpovedi na otazku: kde teda vsetci su. Resp. preco nikde nie su. Casova disjunktnost (dost logická a opodstatnená) vyskytu inteligentnej formy zivota na planetach je iba jedna z tych 50. odpovedi.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Je sice pravda ze nasa civilizacia doslova "ziari" v istych oblastiach EM spektra. Dnes sme na takej vedecko-technickej urovni, ze ak by bola kopia Zeme vo vzdialenosti niekolko stoviek svetelnych rokov, zaznamenali by sme ju. Museli by sme vsak vediet presne ktorym smerom sa divat a presne ktore frekvencie "pocuvat". To vsak nic nemeni na veci, ze by sme toho boli schopni a teda istotne aj o trocha rozvinutejsi ETckari. Zmizol nam problem s casovou disjunktnostou vyskytu inteligentnych civilizacii na planetach? SAMOZREJME ZE NIE. Konecna rychlost svetla len sposobuje "latencie" nic ine.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Predstavne si, ze lustvo vyslalo prvy velky signal do vesmiru v 1913 (pre zjednodudenie pocitania, aj ked s radiovymi vlnami sme sa hrali skor a TV prenos z 1936 ci kedy bola olympiada s umiatym Hitlerom bol dalsi prenos). T.j. je odvtedy presne 100 rokov. Dalej si predstavme ze vedecko-technicka doba ludstva skonci v roku 2313. Vtedy 95% populacie vymrie a vratime sa na polia a do maštalí bez potreby ropy ci elektriny do 19. storocia - alebo nieco este horsie. ETckari kdesi 600 svetelnych rokov daleko celi nadseni zachytia v roku 2513 nas signal z roku 1913. Huraaa. Len skoda, ludstvo je uz 200 rokov po kolabse. Dalsich 300 rokov pocas nasej "svetelnej etapy" (realne do roku 2813) sa budu tesit ako sa nas signal "vyvija" a co vsetko vysielame. A naraz z roka na rok, mozno aj z mesiaca na mesiac po tych 300 rokoch uzasneho nacuvania (2513 az 2813) ... ticho .... kolabs roku 2213 sa doniesol aj nasim drahym ETckarom 600 sv. r. daleko so 600 rocnou latenciou.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ked pride kolabs k nasim milych ETckarom s tou 600 rocnou latenciou, sme tam kde sme boli: pri uplnom tichu. Konecna rychlost svetla ma za nasledok len latencie a ak aj nahodou my nieco zachytime, v zavisloti od vzdialenosti mozu byt stovky ci tisice rokov po kolabse ...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Toto je zatial jeden z tvojich najlepsich troll-prispevkov. Gratulujem
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

A co ak ich ocaria len nase zeny a vsetky zoberu?
potom si mozes vies co so svojimi carovnym Apple produktmi..
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

neva, Duke Nukem nám ich vrati spat. HAIL TO THE KING, BABY!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Budeme si vseci pekne do kriza a usetrime na enerigii a peniazi a aj teplo bude :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

To by ma fakt zaujimalo na co bude realne pouzity ten vypoctovy vykon. Kazdy kto nie je slepy, hluchy a nespadol len vcera z jahody, vie ze kontakt tu stale bol a je. Len tak narychlo:

http://www.disclosureproject.org/
http://goo.gl/RQCoe

Alebo zeby pani zo SETI len vcera padli z jahody? :D
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

daj este ten o "free energy"
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Toho je plny internet a youtube. Staci dat do googla ;)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

kto niekedy videl kam sa zatial dostal nas signal voci rozmerom galaxie, kolko galaxii tu je, ako daleko su hviezdy v ramci galaxie a aky je voci tomu pomer vesmiru /jeho zvacsujuci priemer zmerali/ zisti jedno, je to nezmysel.

pohlcovanie signalu vesmirom do sumu je tak velke a priestorovocasovy stret 2 blizsich umelych signalov civilizacii ktore sa vzajomne vedia zachytit je tak nepravdepodobny, investicia do toho vzhladom ne nespojitelnost koli vzdialenostiam a neprekonatelnosti rychlosti svetla je tak zbytocna, ze i samotna existencia ineho zivota sa voci tomu javi ako absolutne nepodstatny element.

pokial snilek predpoklada prekonavanie tachych sialene enormnych vzdialenosti musi si uvedomit jedno: ak to mozne je tak to bolo objavene mnohokrat, ako to bolo objavene mnohokrat, su tu mnohi a pozeraju sa na nas a nechcu byt odhaleny.

t.j. snaha logicky zbytocna
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

Tak kamarat , ja som videl kam sa az dostal ten signal. Minimalne do nasej kupelne. Vidim ho tam vedla zubnej kefky:-). Polozme si otazku co je to signal. Je to obycajne vlnenie ktoreho amplituda sa zmensuje a mi to vzdy inak nazyvame. Ci je to obycajny zvuk , radiovy signal, vysokofrekvencny signal az po svetlo,gama delta omega ziarenie :-) (to nie je podstatne)., ktoreho vlnenie sme schopny zachytit a odmerat. A to by nebol vesmir vesmirom aby sa vnom nesirili vlny , tak kratke alebo dlhe na ktore nie sme schopny zostrojit vhodne vyhodnocovacie zariadenie. ( antena, radioteleskopy) A mozno sa to ani neda mechanicky zostrojit. Mozno sa da len skumat daka stopa ktoru po sebe to vlnenie zanecha napriklad prechodom cez ľad.Raz som kdesi cital ze niekde v anktartide robia nejake merania kvoli tomu ze je tam tooooolko ladu ze ztoho vycucaju aj nejake data.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale tu nejde o riesenie. ale o pocit, ze si pomohol niecomu. asi ako posielat jedlo do afriky. 40 rokov sa posielat a prt z toho. ale ked posles, tak hned mas lepsi pocit sam zo seba :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

posielat zradlo do afriky je este vacsia π-covina ako hladat mimozemske signaly.
Odpovedať Hodnotiť:
 

este ze sa tu zobrazuju znaky greckej abecedy ako Pi :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

alebo posielanie kvetov na DSL.SK :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Suhlasim.
Ale.
Su signaly vojenskych a inych satelitov mimozemske ?

+ PR eperieme PR radielko PR achatych PR asiatok

a natrham ti sedmikrasky, tebe celou s tvymi vlasky
EOF

Odpovedať Hodnotiť:
 

Vzhladom na to ze aj samotna NASA premysla o vyuziti laserov miesto doterajsieho radioveho prenosu si myslim ze mozno zachytavame nespravne signaly.


Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

cudujem sa ze apple nepobera licencné poplatky za kazdé predané jablko :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

casom sa zisti ,ze to nebol vyskum ale tunel a peniaze isli do stratena
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár