neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Toshiba predstavila SD karty s rýchlosťami 260 / 240 MB/s

DSL.sk, 16.7.2013


Japonská spoločnosť Toshiba dnes predstavila nové pamäťové SD karty Exceria a Exceria Pro dosahujúce výrazne vyššie rýchlosti prenosu ako existujúce produkty.

Exceria Pro aj Exceria sú kompatibilné s novou druhou generáciou štandardu UHS, Ultra High Speed, UHS-II.

Štandard UHS definuje komunikačný protokol medzi pamäťovou SD kartou a zariadením, ktorý umožňuje dosahovať výrazne vyššie komunikačné rýchlosti ako u bežných SD / SDHC / SDXC kariet. Rýchlosť komunikácie u UHS-I dosahuje maximálne 104 MB/s.

U UHS-II sa maximálna rýchlosť zvyšuje na 312 MB/s, aj vďaka použitiu nového druhého radu pinov.

Toshiba UHS-II využije u Exceria Pro na dosahovanie maximálnych sekvenčných rýchlostí 260 MB/s pri čítaní a 240 MB/s pri zápise. U nižšieho modelového radu Exceria budú dosahované rýchlosti 260 MB/s pri čítaní a 120 MB/s pri zápise.

Karty Exceria Pro budú k dispozícii v kapacitách 16 a 32 GB, Exceria v kapacitách 32 a 64 GB. 16 a 32 GB modely budú formátované štandardne na FAT32 a budú spätne kompatibilné so štandardom SDHC, 64 GB model bude formátovaný na exFAT.


Pamäťové karty Toshiba Exceria Pro (foto: Toshiba)



Nové karty majú nájsť uplatnenie najmä u najvyšších tried fotoaparátov, u ktorých umožnia fotiť rýchlu sekvenciu snímok vo vysokom rozlíšení po dlhšiu dobu. Využitie majú nájsť tiež pri zázname 4K videa.

Karty Exceria Pro budú uvedené na trh v októbri a Exceria v novembri, ceny Toshiba nezverejnila.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

ja nevim, ako keby tych filesystemov bolo malo a oni sa furt jebu s fatom.
Odpovedať Známka: 3.6 Hodnotiť:
 

Buď rád, lebo cigán radšej jebe s tatom.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Prsia tvojej mami som zamastil blatom.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

hlavu mas napchatu asi iba senom
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Raz to bude treba utat, ale cil asi nie je ta spravna doba :), kopec elektroniky to pouziva stale ako jediny podporovany fs ....
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

treba prejst na ext2 a bude pokoj
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

fat podporujú všetky zariadenia.
Preformátovať si to môže potom každý na čo chce.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

ako keby to nebolo jedno, karta sa da lahko naformatovat na iny FS. Horsie je ked zariadenie ma podporu iba FAT, tam je tvoja vycitka opodstatnena.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Uplny suhlas, zasa tam len pridavaju dalsi proprietarny filesystem od M$, to ako nemozu pouzit nejaky vlastny, idealne co je open? Zasa budu vsetky zariadenia podporovat iba exFAT a klasicky FAT a M$ si bude vybierat poplatky za jeho pouzivanie. Kedy sa uz rozhodneme neplatit M$ vypalne?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Kto kde zas co pridava?

Staci pozriet standard SDHC - je tam priamo uvedeny Fat32 filesystem a SDXC ma zas exFat filesystem. Kedze je to norma dana SD asociaciou, nemusi bezny clovek nic riesit okrem loga.

SDA zalozili Panasonic, Sandisk, Toshiba, kecaju im do toho este HP, Kingston, Motorola a Samsung.

Takze kde ma karta logo SDHC bude FAT32, kde ma SDXC logo bude exFAT (alias FAT64). Ak to tak nie je nemoze oficialne pouzivat SD logo.

Naco tam davat iny FS, ked 99 percent vyrobcov fotakov/kamier/atd s SD kartami bude dodrziavat standard a do firmwaru vlozi Fat FS. Tak ju rovno naformatujem vo vyrobe.

Ak by tam dali iny FS, 99 percent ludi by obdrzalo hlasku TREBA FORMAT, ANO? a mali bz tam hned FAT.

SDHC a SDXC su davno definovane standardy, FS su davno jasne.

Nove USH-1 a UHS-2 su len komunikacne protokoly a s obsahom karty a FS vobec nesuvisia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Moze teda existovat:
obycajna SDHC
UHS-1 SDHC (bez loga nerozoznatelna okom)
USH-2 SDHC (rozoznatelna podla pinov)
obycajna SDXC
UHS-1 SDXC (bez loga nerozoznatelna okom)
USH-2 SDXC (rozoznatelna podla pinov)

Prve tri su vsetky FAT32, dalsie tri su vsetky exFAT.

Takze nikto nic ako FS nikde nepridava.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a co tak predavat pamatove media bez formatovania ? to je fest problem vo fotaku,..., naformatovat kartu ? aj tak su fotaky a kamery kde treba formatovat kartu..
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Hej a potom si tu kartu prelozis niekde inde aby si si pozrel co tam je a bude po obsahu :)
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

aj hdd sa predavaju neformatovane a dobre je..
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

ale HDD nepchas do slotu fotaku alebo kamery
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

"U UHS-II sa maximálna rýchlosť zvyšuje na 312 MB/s, aj vďaka použitiu nového druhého radu pinov."
to znamena, ze aby sa taketo rychlosti dali naozaj vyuzit, tak bude treba nove citacky/explicitnu podporu zariadenia do ktoreho to strcim? (samozrejme, drtiva vacsina citaciek je vnutorne pripojenych cez usb 2.0, takze tam to zakape uz na 30MB/s)
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

UHS-II podla toho co vidim ma dalsich 8 pinov navyse.
https://www.sdcard.org /developers/ overview/ bus_speed/
( http://goo.gl/CwdVh )
Bez nich to pojde,imho, na ruchlosti UHS-I.

Cize ano, je potrebne novu citacku.

Inak co mam citacku, je USB 3.0 a je to poznat, na CF-ke mi dava okolo 100MB/s
Len som musel kupit citacku, aj PCIe kartu do notasa s usb 3.0.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

hmm ked budú tie ich karty tak kvalitné ako ich hdd tak skoda penazí
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:

Pridať komentár