neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
MS má v dátových centrách viac ako milión serverov, Google viac

DSL.sk, 16.7.2013


Spoločnosť Microsoft má vo svojich dátových centrách "o niečo viac ako milión serverov".

Vo svojom vystúpení na Worldwide Partner Conference to uplynulý týždeň uviedol CEO spoločnosti Steve Ballmer.

Informáciu zverejnil krátko potom ako spoločnosť pri májovom predstavení Xbox One avizovala, že počet serverov len pre Xbox Live zvýši zo súčasných 15 tisíc na 300 tisíc.

Microsoft je prvou z najväčších internetových spoločností, ktorá zverejnila aspoň približný počet svojich serverov. Výrazne viac ako stotisíc serverov má podľa dostupných informácií celkom päť spoločností, okrem Microsoftu ešte Google, Amazon, Yahoo! a Facebook.

Ballmer zároveň uviedol, že Google má viac serverov ako Microsoft a Amazon o niečo menej. Zdroj svojich informácií neuviedol a nie je tak jasné, či ide o odhady Microsoftu alebo potvrdené informácie.

Najväčšia internetová spoločnosť Google presný počet svojich serveroch nezverejňuje vôbec. Posledným odhadovaným údajom bolo 900 tisíc serverov z leta 2011, išlo o odhad Jonathana Koomeyho na základe odhadovanej spotreby dátových centier Google.

Podľa informácií zozbieraných DataCenterKnowledge má aspoň stotisíc serverov podľa oficiálnych údajov spoločností okrem najväčšej päťky aj hostingová spoločnosť OVH, 150 tisíc, Content Delivery Network sieť Akamai, 127 tisíc, a hostingové spoločnosti SoftLayer a Rackspace, na úrovni 100 tisíc.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

Som zvedavy kedy pocet serverov presiahne pocet ludi
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

to by sme mali dost na <> servery, nemyslis?
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

kde sa hrabu na nas
http://tinyurl.com/qcnywuk
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Každý má svoj server v FBI/NSA/CIA/európska alternatíva...
Našťastie je to bezplatné.
Posielam server do M$. ;-)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

DSL title TM :-)
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

deticky, dame si ulohu. MS ma v datovych centrach viac ako milion serverov. Google viac. Kolko ma Jozko v batozku jablcok?
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Jozko ma vela, matko viac.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tak mam ipad iphone 4s a iphone 4 cize 3 jablcka
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

zabudol si na tie co mas v kolenach, takze som ti dal minusko :D
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár