neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Zlé spojenie vyradilo burzu Nasdaq na 3 hodiny

DSL.sk, 23.8.2013


Burza Nasdaq musela vo štvrtok pre technické problémy zastaviť na viac ako tri hodiny obchodovanie s akciami kótovanými na tejto burze.

K zastaveniu obchodovania prišlo o 18:14 nášho času, k jeho obnoveniu o 21:25.

Podľa stanoviska burzy dôvodom zastavenia obchodovania boli problémy so spojením medzi strediskom SIP, Securities Information Processor, spracúvajúcim informácie a príkazy na obchodovanie z rozličných búrz a jednou zo zapojených búrz.

Akcie kótované na burze Nasdaq sa obchodujú aj na iných spolupracujúcich burzách, toto obchodovanie sa koordinuje práve cez SIP. Podľa informácií agentúry Bloomberg sa prerušilo spojenie medzi SIP a burzou NYSE Arca, na ktorej sa podľa dostupných informácií realizuje nezanedbateľné percento obchodov s akciami kótovanými na burze Nasdaq.

Prerušenie obchodovania malo výrazný dopad na celkový počet zobchodovaných akcií na všetkých burzách v USA, keď sa vo štvrtok zobchodovalo o 30% menej akcií oproti dennému priemeru za posledné tri mesiace.

Či problémy so spojením spôsobili výpadky hardvéru, softvérový problém, problémy poskytovateľov konektivity alebo tretích strán ako napríklad výpadok napájania nie je zatiaľ známe.



Najnovšie články:

Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1


Diskusia:
                               
 

Zle spojenie vypadne za den v priemere 3x.
Dobre spojenie vypadne za den v priemere 5x.
Dobro zas raz zvytazilo nad zlom ;)
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

to je relativne, pretoze aby bolo dobro, musi byt zlo a naopak. z toho vyplyva, ze dobro nemoze zvytazit nad zlom, lebo by samo zaniklo....
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

Tak to vnímajú ľudia. Vesmír to môže "vidieť" úplne inak.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

nemoze, lebo dobro a zlo v takom ponimani, o akom sa tu bavime su typicke len pre ludi, ina forma zivota zatial zistena nebola, a keby aj stale by platilo co som napisal, lebo som clovek - teda subjekt na ktoreho sa to vztahuje
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

keby mali slovanet tak su uz na to zvyknuti
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Bodaj by vyradilo vsetky burzy na svete! A navzdy!
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

Choď do jaskyne a vyraď seba :D
Odpovedať Známka: -6.6 Hodnotiť:
 

ani ja nemam rad imaginarne veci ale niektori ludia i z imaginarnej veci dokazu zarobit. Dokonca veria ze zarobili realne peniaze
Odpovedať Známka: 3.7 Hodnotiť:
 

ver tomu, že to maserati, v ktorom sa vozia, je reálne
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

ale peniaze nan vytiahli z kuzelneho klobuka
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

žiadny kúzelný klobúk, naše vrecká to boli
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

na burze sa nenakupuju imaginarne veci ale realne...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Na burze (bez)cennych papierov sa nakupuju imaginarne hluposti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale niekde som čítal ,že tá burza bežala na Linuxe. To by mnohé vysvetlovalo. Ak im môžem poradiť, tak určite okamžitý prechod na Mac platformu. Na tom netreba šetriť. Čo ak je celá finančná kríza spôsobená chybou v Linuxovom jadre?
Odpovedať Známka: -7.0 Hodnotiť:
 

ty magor uz si videl server ktory bezi na mac platforme ?? kupia 11 000 macbookov a naskladaju ich naseba ze

Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Par NASA serverov bezi na OS X.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

dufam ze to bol sarkazmus ?! ,btw neporadis aj mne daco ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Simuluju pad burzy, ktory uz onedlho, pod tlakom medzinaronedho dlhu a padu svetovej ekonomiky, nastane. Myslia na vsetko hosanci kudrnati...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár