neprihlásený Štvrtok, 18. apríla 2024, dnes má meniny Valér
Ukradnutý Android je teraz možné na diaľku zamknúť

DSL.sk, 24.9.2013


Spoločnosť Google aktuálne rozšírila svoju novú službu Android Device Manager určenú pre lokalizáciu a nájdenie strateného zariadenia a ochranu dát na prípadne ukradnutom zariadení a pridala možnosť na diaľku Android zariadenie zamknúť.

Google sprístupnil službu Android Device Manager na začiatku augusta. Predtým Android takúto funkciu nemal zabudovanú, užívatelia tak mohli využívať len aplikácie a služby tretích strán vrátane služieb od niektorých výrobcov Android zariadení.

Novú funkciu Google zabudoval spätne do všetkých Android zariadení s verziou Androidu minimálne 2.2 prihlásených ku Google účtu a s prístupom do obchodu Google Play, cez aktualizáciu doplnkových služieb Google Play Services.

Služba od spustenia poskytovala možnosť lokalizovať zariadenie na mape, aktivovať zvonenie telefónu na maximálnej hlasitosti po dobu piatich minút a to aj v prípade vypnutého zvuku a uskutočniť uvedenie zariadenia do továrenských nastavení a tým vymazať užívateľské dáta.

Aktuálne pribudla možnosť zariadenie na diaľku zamknúť a zároveň zmeniť spôsob odomykania na odomykanie heslo respektíve PIN-om s novým cez webové rozhranie služby nastaveným heslom.


Možnosti služby Android Device Manager



Užívateľ tak po uvedomení si straty zariadenia môže pre ochranu svojich dát zariadenie na diaľku zamknúť a prípadne nastaviť nové heslo, nemusí hneď uviesť zariadenie do továrenských nastavení. Z obvyklých funkcií podobných služieb ešte stále chýba možnosť nastaviť odkaz zobrazovaný na zamknutej obrazovke pre prípadného nálezcu alebo zlodeja.

Všetky podporované funkcie samozrejme fungujú, len keď je zariadenie pripojené na Internet a služba s ním tak môže komunikovať. Ak zariadenie nie je online a užívateľ aktivuje vymazanie zariadenia a zrejme aj zamknutie, tieto akcie sa vykonajú pri najbližšom pripojení zariadenia na Internet.

Pre možnosť využívať lokalizáciu, zamknutie a zresetovanie zariadenia je potrebné tieto možnosti povoliť priamo na zariadení v aplikácii Nastavenia Google v časti Správca zariadení Android. Webová služba Android Device Manager umožňujúca zariadenie lokalizovať sa nachádza na android.com/devicemanager, pri návšteve pred povolením služby v zariadení umožňuje poslať na zariadenie notifikáciu pre priamo otvorenie nastavení služby.


Nastavenia služby Android Device Manager na zariadení v aplikácii Nastavenia Google



Podľa informácií spoločnosti sú lokalizačné dáta zariadením do služby odosielané len keď sa užívateľ prihlási k webovej službe Android Device Manager a po odhlásení sú dáta o polohe vymazané. Podľa nášho testu sa poloha zisťuje znova aj ak je stránka služby len zatvorená, aj to zrejme Google považuje za odhlásenie.

Podľa tvrdenia spoločnosti sa historické informácie o polohe neukladajú a zariadenia neodosielajú svoju polohu, ak ju užívateľ aktívne nezisťuje cez službu.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Linux si na PC drží podiel 4%
AI výkon tohtoročnej generácie Intel CPU bude vyšší ako 100 teraops/s
Apple bude mať nový seriál o alternatívnom sovietskom vesmírnom programe, predĺžila For All Mankind
Pôsobivého dvojnohého robota Atlas nahradí úplne nová elektrická verzia
O2 spustilo predaj na diaľku. Namiesto eID sa fotí tvár a občiansky, nedá sa objednať eSIM ani predplatenka
Klon populárnej databázy Redis od Linux Foundation k dispozícii v prvej verzii
Helikoptéra na Marse bude zbierať dáta aj po strate komunikácie so Zemou
Vývoj pôsobivého dvojnohého robota prekvapivo končí
Spustená výrobca QLC flash pamäte s viac ako 200 vrstvami
Batérie vyhodené z vesmírnej ISS neočakávane nezhoreli a poškodili dom v USA


Diskusia:
                               
 

V mene spolocnosti NSA dakujeme vsetkym pouzivatelom, ktori si aktivuju neustale sledovanie svojich zariadeni. A tym, ktori si tuto sluzbu neaktivovali, dakujeme tiez, akurat lebo je to jedno co mate nastavene ;).
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

Dalsi paranoik vies vobec ako to funguje?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Mne sa Google páči, hlavne preto že vie aj reklamy poslať rovno do veľkého kancla

http://tinyurl.com/pwvzg5p
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

nice :D:D:D
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Nechapem jak to ten zly apple mohol okopirovat od Androidu este predtym jak s tym prisli sami. Ten Apple je uz fakt tak lacny a nevie s nicim novym prist ze musi toto robit ? TRAPNE, apple FUJ ! FUJ ! FUJ !
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

tu ide skor o to, ze pre koho to funguje....
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

povedz mi jediny dovod preco by nemal byt paranoidny? ty si spokojny s tym, ze ta tvoj telefon moze spehovat? ze ti niekto moze aktivovat mikrofon a spravit si z neho ucho velkeho brata?a prosiim netvrd mi, ze sa to neda, alebo, ze preto, ze sa to neohlasilo,resp verejne nepretriasalo, ze sa to nedeje alebo nebude diat. a na odpoved, ze nemas co skryvat, ti rovno poviem, ak nemas co skryvat, zober si hajzel a chod srat na ulicu. nechapem ludi tebe podobnych, co si neuvedomuju nebezpecenstvo zneuzivania technologii. asi si jeden z tych, co bude s radostou pouzivat citacku odtlacku prstov na telefonoch ;)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Predstav si ze citacku budem pouzivat a povazujem to za vynikajuci napad ako zrychlit odomykanie telefonu a zvysit bezpecnost. Niektorym uz z tej NSA vazne zacina preskakovat... Nepozeraj furt na telefone porno a mozno sa nebudes hambit aby ostatni vedeli co na nom (s nim) robis! To ze nam tu pred nosom fin. skupiny rozkradaju krajinu to nikomu nevadi ale ze NSA ma teoreticky sancu ze sa moze dostat k mojmu odtlacku ktory btw povinne odovzdas ak chces cestovat do zahranicia to je fakt mega problem najvacsi na svete!
Odpovedať Známka: -2.6 Hodnotiť:
 

pan ma asi rad male deti preto mu to vadi :)
Odpovedať Známka: 1.3 Hodnotiť:
 

ako moc by ti vadilo keby ta aj za tento vyrok zabasli pri najblizsej navsteve anglicka ci ameriky ?

to je to coho sa ostatny boja, nikdy nevies ako si tvoje komentare ktokolvek bude vysvetlovat a ktore tvoje komentare/diskusiu obratia a pouziju proti tebe
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

my co sme zili v socializme a boli sme na "podani vysvetlenia". Tak sa to vtedy volalo. Ked ta predvolali na zaklade udania. Vieme o com hovoríiš. Ale tímto mladým to nevysvetlí nikto, treba osvetu, alebo osobnú akúsenosť ?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

my co sme zili v socializme a boli sme na "podani vysvetlenia". Tak sa to vtedy volalo. Ked ta predvolali na zaklade udania. Vieme o com hovoríiš. Ale tímto mladým to nevysvetlí nikto, treba osvetu, alebo osobnú akúsenosť ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne tak, suhlasim s tebou!
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Kedze viem, ze AKYKOLVEK telefon/tablet/mobil ma moze spehovat, tak paranoidny byt nemusim, ale zariadim sa podla toho. A pre tych, co maju naozaj dovod sa obavat, existuje nieco ako napr. Sectra Tiger
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

A prečo by som nemal používať čítačku odtlačkov na telefónoch? Čo presne sa stane, keď NSA získa moje odtlačky? Biometrické cestovné pasy Ti hovoria niečo?
Odpovedať Hodnotiť:
 

A ty co mas s nsa? A aj keby, preco ti to vadi ? Predavas deti, vykradas banky alebo co ?
Odpovedať Známka: -8.5 Hodnotiť:
 

to je co za sprosta otazka? to je ako keby sa texasana niekto opytal, naco mu je zbran. ci sa chysta niekoho zabit alebo olupit. si hlupucky ale ako kazde dieta, raz z toho vyrasties. snad.
Odpovedať Známka: 6.3 Hodnotiť:
 

to co je za hlupu (ne)odpoved? Preco zo seba robis este vacsieho blbca? okrem toho texasan moze mat (okrem svojej ochrany a svojho majetku) zbran napriklad kvoli divokej zveri ktora mu chodi zrat zvierata, urodu. ALebo na lov?

nevidim problem v takychto funkciach, osobne som uz 2x vyuzil Find my iphone, raz ked mi ho ukradli a raz ked som ho nevedel najst. Je to vynikajuca funkcia. Uprimne mam u riti ci ma NSA sleduje, a neviem aky by k tomu mali dovod. Viac ma sere predavanie mojich osobnych udajov komercnym subjektom ako toto co mi je na osoh. Okrem toho, policia ta uz roky trackuje na zaklade GSM signalu z tvojho mobilu. To je prva vec co robia napriklad ked pride k lupezi, zistia od operatorov cisla a majitelov vsetkych GSM zariadeni ktore boli v tom case aktivne v tej lokalite. To ti nevadi?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

a k tomu este dodam, ze kym tebe ukradnu telefon a das to na policiu, budes rad ak sa na to niekto za mesiac pozrie uz davno vypnuty telefon skusi vypatrat. Vdaka takymto funkciam si to vies spravit sam okamzite a este aj ochranit svoje osobne data.

Idiot
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Ktorý zlodej si nechá zapnutý telefon? Snáď už aj 10-ročné dieťa vie, že taký telefón je treba okamžite vypnúť. Sa trocha preberte ! Kto sa kedy dovolal na ukradnutý telefón? Mne raz ukradli drahý telefón na ktorom sa v tom čase nedalo zmeniť IMEI a čo vypatrala policia? Ani operatorovi to nedali, vraj sa tým nebude nikto zaoberať ! A pre info ...telefón nemá GPS vysielač, iba príjimač, to znamená ...ach, škoda reči :)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

A kto tvrdil, že telefón má GPS vysielač? :-D :-D To si teraz dobre uvalil...
Odpovedať Hodnotiť:
 

som rad, ze si sa aspon podpisal :D
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Tak mi odpovie, že ju má na osobnú ochranu. A Tvoja odpoveď by teda bola aká?
Garantujem Ti, že NSA má iné problémy ako sledovať nejakého malinkého bezvýznamného (pre nich, bez urážky) Slováčika. So svojimi paranoidnými predstavami si akurát smiešny. Ale možno z toho raz vyrastieš. Snáď.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Nie je podstatné, či ty nemáš čo skrývať. Podstatné je, či si niekto iný myslí, že máš čo skrývať.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

staci vypnut data ( resp wifi) a nic sa nedeje...mozes klikat kolko chces...
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

naco ti je potom smartphone :D
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

neviem ako ty ale ja nemam data zapnute nonstop.. dokonca preferujem 2g pred 2g, koly baterii. ak chcem riesit zapnem wifi, pripadne data...ani notebook nemas nonstop otvoreny?
Odpovedať Známka: 1.2 Hodnotiť:
 

tak 2g alebo 2g ?
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ja mam brutal stavy aj z 1g
Odpovedať Známka: 9.5 Hodnotiť:
 

a ked k tomu pridas aj velke G a bod G
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

chcel napisat, ze preferuje 2g pred 2gramami pred "koly"

Odpovedať Hodnotiť:
 

A co ak zariadenie neustale nahrava a spehuje aj pocas vypnuteho pripojebia k netu a nasledne po zapnuti netu alebo wifi odosle vsetky udaje? Hm?
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

tak preto mi vzdy android po zapnuti dat vycerpa denny limit :)
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

"pripojebie" - tento vyraz sa mi paci .. je to jebnute pripojenie , alebo nieco podobne! Parada.
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Asi od O2
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Jasné a potom to skomprimujú algoritmom ktorý reverse engineerovali so spadnutej vesmírnej lode v Roosevelte, aby to malo max. 100 kB a nikto si nevšimol, že mu telefón každý deň bezdôvodne vyžiera FUP.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nejake NSA ma nejake zaprdene Slovensko na salame
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

Skus napisat par "vyberovych slovicok do sms, mailu, skype... niekomu do USA, Izraela a uvidis, ci nemas co skyvat :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nothing to hide.... http://dopice.sk/7el (https://blog.christopherburg .com/wp-content/ uploads/2013/08/ nothing-to-hide. png)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Na DSL.sk chodia samí zaujímaví a dôležití ľudia, hodní sledovania...
Odpovedať Hodnotiť:
 

plus admin ktory maze prispevky
Odpovedať Hodnotiť:
 

"historicke data"? To ako z minuleho storocia?
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

Máš vo vačku git na okná?
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

nemam, preco ?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tak nic...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

ja som sprosty ako kybel gitu, ak ti to postaci
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ľudia nadomnou, ktorí si myslia, že je to určené na špehovanie ľudí, sú na smiech.
načo Google potrebuje vaše povolenie ku špehovaniu vás? Android je síce open-source, no Google služby nie sú a tým pádom pokiaľ ich o to NSA požiada, kľudne môžu ku playstore pribaliť spyware a nepotrebujú od vás nič nastavovať :)

to isté samozrejme platí aj o iných výrobcoch. Bohužial, ak nechcete byť špehovaný, ostáva asi len vrátiť sa do lesa a jaskýň...
Odpovedať Známka: 0.4 Hodnotiť:
 

moja rec
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Do jaskyni by som aj siel, ale len ak bude les dookola vyrubany.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ja tiež ak tam bude net
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Dalsi open android source lollo trapko. Pozri, mozes si stiahnut komplet zdrojaky droidka, buildnut si ich a natahat do svojho zariadenia. Ale kurva nedaju sa zohnat zdrojaky droidka ktory tam je od vyroby zo samsungu, sony, zte, huawei. A uz vobec nevies ci tam nedali nejake extra featurky.
Odpovedať Známka: 5.2 Hodnotiť:
 

ved on hovori to istte, co ty
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Skutocne?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

ano
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

On tu spieva ody o opensource androide. Ja tvrdim ze je uplne irelevantne ci je open source ked si kupis novy mobil od huawei alebo zte, alebo htc s nejakym buildnutym androidom ktory moze obsahovat vseliake featurky a o tych ty nevies. Uz sa chytas?
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

"Android je síce open-source, no Google služby nie sú a tým pádom pokiaľ ich o to NSA požiada, kľudne môžu ku playstore pribaliť spyware" - neviem, kde tam vidíš ódy, ale fakt píšem rovnaký názor ako ty. Problémy s čítaním?
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Android je open source, buildnuty android moze obsahovat featurky a k tym sa uz nedostanes, ani k zdrojakom. Google sluzby sem neplet. Fetujes?

Nechapes ze je uplne irelevantne ci je android open source ked si ho zoberie vyrobca X a pripakuje do neho N vychitaviek od zakladu?

Daj mi zdrojaky htc sense napriklad ty nechapavy kreten. Teraz sa nebavime o aktualizacii play obchodiku.

Jak s dementmi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jak s dementmi. - pekne si sa opísal.

Rozprávam presne to isté: to, čo je v jadre, je open source, ostatné nie je. čiže ty nemôžeš vedieť, či ti pribalili nejaký spyware.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zaujímavé, že ja takú aplikáciu nemám. Mal som ju asi od marca a keďže v nej boli duplicitné nastavenia, tak som ju pravidelne mazal, keďže zaberala zbytočne miesto. Po čase asi Google pochopil, že ju nechcem a túto aplikáciu už niekoľko mesiacov v telefóne nemám. Sranda je, že ju tam ani nemám ako dostať, keďže sa inštaluje sama.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Uz je dostatočne skrytá :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pri tomto mnohych chyta paranoja, ale nevadi im dodavat dobrovolne googlu hesla k wifi sietam - http://d.pr/5Kof
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

No ty si fakt klasa, o tomto sa pisalo nedavno aj tu alebo zive alebo kde to bolo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Skor by ma zaujima skutocna funkcnost. Doteraz nie kazda aplikacia tretej strany bola uplne dokonala, napr. Samsungy tuto funkciu v systeme maju odzaciatku, ale k dokonalosti ma daleko a taktiez mnoho aplikacii nie je uplne dotiahnutych dokonca.

Ak mobil stratim, tak ho potrebujem lokalizovat, to znamena na dialku zapnut GPS a spat dostanem prestnu polohu, inak dostanem len polohu z GSM (ak to podporuje operator podla vypoctu vzdialenosti BTS).

Ak mi mobil niekto ukradne tak urcite co prve spravi je, ze ho vypne a najskor (ak nie je dementu) urobi v recovery factory reset. Vtedy je podstatne, aby aplikacia bola sucastou systemu a nie uzivatlskych aplikacii. Dokonala aplikacia po zapnuti sama aktivuje data aj GPS.

Pochybujem, ze toto tento doplnok od Google splnuje (aspon z pohladu pouzivatela, mozno z pohladu samotneho Google splnuje aj nieco navyse)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nebude to fungovať. Jediné že by sa aplikácie zapísala aj do recovery vrátane vrátane nastavení na čo by bolo treba určite root.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Btw človek čo sa sa už hral zo systémom má cwm. Taký mobil môže mať super kód na displeji a tri piny keď na faktory stačí mačkať tlačítko hlasitosti... :-\
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a ako to bude ked niekomu predam moj telefon?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mňa to nevie lokalizovať. Čakal som že napíše že som doma keď som doma ale ništ.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak mas root pouzi Avast mobile, okrem AV mas aj firewall a jeden z najlepsich anti-theftov, vratane moznosti zapisu aplikacie do systemu (to umoznuje iba root) a to vsetko zadara. Skusal som mnoho apps a ostal som pri tejto. A k tej lokalizacii, mas zapnute data? Lebo inak to info nevie ako telefon poslat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

K zabezpečeniu, nepoužívam ani lock sim karty :-) K veci, ano data mám stále zapnuté ale aj tak mi to nefunguje. Môže to byť tým že u nás na vidieku je len jedna bts? :-D čo sa týka avastu tak ja antivir do mobilu inštalovať nebudem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zijes v tom, ze AV v mobile resp. androide nema zmysel? Ty si myslis, ze ak si pozries opravnenia aplikacie a pripadne ju pre nejake nenainstalujes si v pohode? Nehovoriac o tom, ze mnoho aplikacii pristupuje aj tam kde nema a nemas k nim alternativu. Play store nie je cisty, uz aj ked neinstalujes apps mimo neho. A kde je ochrana pred USSD kodmi? A kde je ochrana suborov ak pouzivas phone ako nosic, aby si nesiril bordel dalej?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ano funguje
Odpovedať Hodnotiť:
 

navod ako to obist - vypnut zariadenie potom stlacit a podrzat volume - a zapinacie tlacitko nasledne wipe all data a mozete si tam istalovat co len chcete ide predsa o pristroj nie o data. Nasledne sa to v pohode da predat do Ciech a Madarska alebo hoci kam cez ebay a penaze su vo vrecku muhehehehehehehe
Odpovedať Hodnotiť:
 

Konecne to ma aj Android, vzdy som ockom pozeral po iPhonoch kedy to konecne budem mat aj v Nexuse. Third party apps mozem osrat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zaujimave, vsimol si niekto ze v tejto diskusii uplne chybaju posmesne prispevky na konto Androidu, ohladom zaostavania s vyvojom a kopirovania? Ale pod ktorymkolvek clankom o Apple zariadeni je o tom minimalne polovica diskusie. Myslim ze to naozaj o niecom svedci...
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Mozno o tom ze android je lepsi a ma svetovu podporu v zariadeniach skoro vsetkych vyrobcov, kdezto jablko nie a je to americky blud ktory budu americania drzat zubami nechtami.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Zaujímavé a napriek tomu, že Android je vraj lepší majú jeho používatelia zjavne potrebu bliakať pod každým článkom o konkurenčnom mobilnom OS všelijaké hovadiny. A ukazuje sa, že používatelia toho vraj horšieho OS túto potrebu nemajú.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ze za Dzurindu sa zilo lepsie
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

No to iba blbec zapne, za prve budu vediet kde sa pohybujete uz si to viem predstavit taka velka mapa a iba cisla sa hybu jak hracky na dialku. ked niekto ukradne mobil tak je tam imei a podla neho najdu, ak niekto bude namietat ze sa da zmenit no tak potom toto dat do cwm modu a flashnut nieje vobec problem, a iba blbec by pouzival telefon s takymto nastavenim, aby niekto vedel ovladat zabezpecenie na dialku to uz nech mi netvrdia ze aj ine veci vedia spehovat, ale su krity pretoze potvrdite aj podmienky poloha data kontakty, sikovny je ten google :) ale na stastie sa vzdy najdu ludia co maju rozum a vedia ze ked to takto reklamuju tak aj zlodej bude vediet co ma prve spravit, skor by som vsadil na imei to sa na niektorych zariadeniach ani neda zmenit, a to vedia tiez najst tak mi to pride ako zbytocnost, podla mna je za tym nieco ine, alebo gps modul co je v mobile tak aj ten ma svoje seriove cislo a tiez sa da najst ked ho niekto bude pouzivat tak co tu riesite? uplna hlupost.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Na co je tato funkcia dobra ked prve co zlodej urobi je ze vyhodi SIMku ? :)) potom si telefon v klude "prehliadne" premaze (pripadne zmeni IMEI) a pouziva/preda dalej
Odpovedať Hodnotiť:
 

Cislo vlastnej SIM sa s aplikaciou sparuje (s ostatnymi aplikaciami, ako je na tom tato od Google neviem). Pri vymene SIM Ti pride na email alebo druhy telefon sprava o zmene SIM a mozes nastavit aj automaticke kroky, ze co v takom pripade.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár