neprihlásený Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána
Taliani s infračervenými kontaktnými šošovkami vyhrali v pokeri 91 tisíc

DSL.sk, 30.9.2013


Po septembrovom zatknutí gangu, ktorý úspešne vylúpil banku cez 3G KVM prepínač pripojený k jednému z bankových počítačov, sa aktuálne dostali na verejnosť informácie o ďalšom gangu používajúcom moderné technológie na klasické zločiny, tentokrát na podvádzanie pri pokeri.

Informácie boli zverejnené po odsúdení troch členov talianskeho gangu, ktorý na dva záťahy vyhral v kasíne Les Princes vo francúzskom Cannes spolu 91 tisíc eur. Informovala o tom agentúra AFP.

Gang k podvodu využíval označenie kariet vo viditeľnom spektre neviditeľným atramentom, ktorý videl 56-ročný Ampollini s kontaktnými šošovkami umožňujúcimi mu vidieť v infračervenom spektre. Šošovky gang nakúpil cez Internet z Číny za dvetisíc eur.

Gang spolupracoval s dvomi zamestnancami kasína, ktorí umožnili gangu označiť karty. Ampollini tak poznal karty súperov aj krupiéra a pri prvej návšteve kasína v auguste 2011 vyhral 70 tisíc eur. Pri hre mu asistoval jeden komplic, ktorý mu navyše dával signály smrkaním a odfukovaním. Aký účel plnili tieto signály AFP presne nepopisuje.

Kasíno technológiu podvodu priamo neodhalilo a Ampollini bez problémov vyhral 70 tisíc za jeden večer, prezradila ho ale práve príliš jednoduchá výhra a taktické chyby. Špecificky v dvoch prípadoch s vynikajúcimi kartami Ampollini zložil, čo naznačovalo že poznal karty krupiéra.

Kasíno tak upozornilo políciu a tá pomocou sledovania telefonickej komunikácie odhalila spoluprácu Talianov so zamestnancami kasína a následne použitú techniku.

Pri druhej návšteve kasína v októbri 2011 vyhral Ampollini 21 tisíc eur, vzápätí ho ale polícia zatkla.

Ampollini dostal trest väzenia dva roky a pokutu 100 tisíc eur, ďalší 55-ročný Talian považovaný za organizátora tri roky a 100 tisíc eur a tretí člen gangu tri 30 mesiacov a 50 tisíc eur. Dvaja zamestnanci kasína, ktorí gangu umožnili označiť karty, dostali pokutu 40 tisíc eur a ročný podmienečný trest.



Najnovšie články:

Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste


Diskusia:
                               
 

Enelu stacilo podplacit 20k EURami par politikov v NR a dostali lacno komplet elektrarne. to bol vaecsi kumst, ako nejakych posratych 91k. co si za to kupia? bmw 7x0? nech idu do pici, amateri!
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

lebo za dzurindu sa nekradlo :D :D
Odpovedať Známka: -4.9 Hodnotiť:
 

uz by to chcelo ban
Odpovedať Známka: 5.2 Hodnotiť:
 

lebo za dzurindu sa bany nedavali ze ?
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Vtedy sa bany este davali, za Fica aj tie rozkradli.
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

nechapem ludia prečo mikiho tak stale podcenujete. podla mna je rovnako sikovny zlodej ako fico.
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

Dzurinda is underated ,,,
ako volic Astara som ZMätený
Odpovedať Známka: 1.8 Hodnotiť:
 

Ja som zmäteny z teba.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

to je co za argument?ked sa kradlo za Dzurindu a aj pred tym za Meciara,tak nech sa kradne aj teraz?s takym zmyslanim sa necudujem,ze je tato republika v takej prdeli
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

No ved to je vlastne skryty vyznam toho argumentu. Tato republika je v takej pr... preto lebo nech uz je premier alebo prezidement hocikto kradnut sa bude. Moj dedo vravieval: "Nechame to vyhnit..." Mozno za par generacii budu Slovaci ini.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Hej, zhniti.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

co tam po eneli za 20k ... meciar daval za 1,- skk . v dnesnom BANanistane by to boli schopni klasifikovat ako priestupok :)
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

amateri! chceli vela a hned!
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

presne, zasluzili si zabasnutie. ale za vynalieaavost im mohli nechat aspon nejaky tringelt, vsak aj kasino sa len uci na chytrosti spekulantov. co keby to o rok urobil niekto sikovnejsi a potiahol by im nejaky melonik
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A to ako prisli na to co mal na ruke, ked ju zahodil? Hadam nebol az taky debil, ze zahodil AA a este to aj ukazal vsetkym.
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

Dnes ma vacsina kasin umoznujucich hrat o taketo stavky v kartach rfid tagy ktore su snimane pri rozdavani z horseshoe. Pri pokri kde sa rozdava priamo z ruky su zasa snimace pod platnom a karty musis polozit na oznacene miesto. Sec team kasina tak v realnom case vidi kto co ma a vedia analyzovat ci su napriklad spravne miesacky ale bo ci ti ludia hraju tak ako by si predpokladal.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

preco si vymyslas? ak by akykolvek hrac hrajuci serioznejsie vedel, ze jeho karty su sledovane, tak by nikdy takuto hru nehral :)
Odpovedať Známka: -9.0 Hodnotiť:
 

Tak si kukni nejaky high-stakes z pokerstars napr. Je jasne, ze ak mal AA a na flop ani turn a ani river mu nic neprislo a super mohol mat postupku napr. tak ti tvoje AA je zbytocne.

Ak by si odohral aspon 50 turnajov tak by si vedel, ze z AA ani KK nemas zarucene vitaztvo.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Vsetci to vedia a hraju, ci uz privatne high stakes alebo velke live turnaje. Aj ked hras online tak kasino uz len z podstaty hry vie ake karty mas a stale tam hras lebo ti to prinasa prachy, takze v tom problem nevidim.

Samozrejme to sem tam ide do hajan... napr v Crown Casine (najvacsie v Australii) kde nemaju rfid ale maju stolove kamery to tipci nahackovali a zobrali za vecer 33 milionov ...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ale vážne, odíte so 70 litrami vo vačku a myslí si, aký je nenápadný :D
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

A ešte sa vráti do toho istého kasína, tupec.
Odpovedať Známka: 1.2 Hodnotiť:
 

lebo v tom kasine mal komplicov
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

si este nevidel nikoho nechat 30k za vecer len tak,ze?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Počkaj, ja to chlapcovi predvediem. Aha, toto tu nechávam:

kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Pokuta 100k, pricom vyhrali 91k... Vcelku spravodlive.
Ak sa NAHODOU na Slovensku nieco prevali (aj to len kvoli tumu, ze dotycneho potrebuje odstranit vacsia ryba), dostane pokutu zvycajne do 5-10% toho, co spreneveril a max par mesiacov (pripadne podmienku), aby si zvysok zivota mohol uzivat zostavajucich 95%...
Ach, v ktorej riti to zijeme...
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

Niekto sa musi obetovat aby sa zvysok europy mal dobre... Bohuzial je to prave slovensko...
Odpovedať Známka: 7.4 Hodnotiť:
 

Hádam si nemyslíš, že mu tých 91k nechali. To mu zhabali a pokuta je bonus.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

no to hádam nie??!! ... to sa mohol aj rozplakať
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

A teraz vazne: aku pokutu dostava kasino, ze kazdy den obera ludi o prachy? Ved je to v podstate to iste, len v opacnom garde!
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

V knihach od Pratcheta sa spomina ze v meste Ankh-Morpork uz niekolko storoci nepouzivaju zakon. Dovolili roznym skupinam povytvarat cechy ako napriklad: cech zlodejov, cech vrahov... Samotny spravca mesta im nastavi nejake percento povolenych kradezi resp. vrazd a samozrejme musia zaplatit rocny poplatok.
Vyhody mesta: percento kradezi a vrazd je relativne nizke; mesto nepotrebuje vrazat prachy do bezpecnosti; a este im aj zaplatia.
Vyhody cechov: vrahovia/zlodeji maju svoju vyhrievanu budovu, kde sa mozu stretavat a nemusia vysedavat po zatuchnutych krcmach a v cele noci cihat v tme.
Nevyhody bezneho cloveka (ako potencialnej obete): su takmer vzdy rovnake. Bude okradnut alebo zabity tak ci tak.


Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

..potom jako v tom meste riešia, ked si nekdo lajzne nejaké tie lúpeže, vraždy navyše(povoleného limitu), "na čierno", "bez bločka"(mimo kasu, a teda mimo daňovákov ;D)
(..však to je, to by bolo, a spadalo by to pod "neodovodnené,/neoprávnené obohatenie sa, a krátenie dane" ;) muhehehe
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kasina
Vyhody statu: nemusi kontrolovat kazdeho, ci sukromne neprepiera velke mnozstvo penazi, ktore by sa nedali zdanit; kasino si zaplati poplatok a odvedie dan; z kazdej vyhernej sluzby musi deklarovat vyhry vo vyske 30-40%?

Vyhody kasina: moze okradat ludi v teplucku a nemusia to potajomky organizovat.

Nevyhody obcana su v kazdom pripade rovnake: v dostatocne dlhej dobe hazardovania nebude ziskovy.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

mno.. tak potom je na rade taká otázka, v štýle Kyoshakiho´ "Bohatý táta, chudý táta", jako sa dostať z tej (zjavne nevýhodnej) skupiny, množiny bežný, "vobyčejný" človek,občan, do tích lepších skupín, (jen jako príklady - ksaino, štát, podnik-/velkokapitál, atd.., proste, za tú "druhú stranu stola" ?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Tak toto je debata tak k niekolkym pivam a aj tak by sa neuzavrela, pretoze v tomto pripade su ludia velmi odlisny.

Ked navrhnem, ze kazdy kto moze, nech zalozi firmu (v tom, v com si mysli, ze je dobry) a nech podnika cestne bez podvadzania. Hned ako narazi na problemy (co bude velmi skoro), tak nech sa klasickou komunikacnou cestou z oci do oci popyta, ci aj ostatni nemaju taky problem. Treba ho dat spisat, odobrit a presadit minimalne na najnizsej moznej urovni, v ktorej sa to da. A az sa zmeni zmyslanie ludi, tak sa to bude velmi pomaly a pracne dostavat do normalnych kolaji.

Tak kazdy povie ako sa to neda, alebo povedia "zacni prvy", alebo sa dohodnu, ze cez tych papalasov a pritrubnutych politikov sa aj tak neda dostat.

Lenze vsetci sa zhoduju na nicnerobeni (ako bolo za komunizmu), pripadne hodnotia ludi podla toho, kto a ako rozprava, a nie podla toho, kto a co vykonal pre Slovensky stat.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No ja vidim pokutu dokopy 290 tisic eur a celkom dost rokov v base.
Smutne ako sa ceni ojebanie ojebavaca, a zobratie zivota.
vzdy mi to pripomenie tento obrazok.
http://dopice.sk/7hF

Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

Vymyslia a zrealizuju dobru techniku na podvadzanie a spravia taku blbost ze odhadzuju dobre karty. Mohli kludne striedat hracov a vyhravat dlhodobo mensie sumy, a niekedy prehrat vacsiu sumu aby neboli napadny. Tak im treba...
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

vsak toto..ani do roboty nemuseli chodit, stacilo raz do tyzdna vecer do kasina :) teda okrem krupiera
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

No to je predsa jednoduché, smrkanie raise :D aby bolo za co.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To uz clovek nemoze ani zlozit dobre karty lebo ho hned kasino hlasi na fizlaren.....
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Preco im za todali pokutu a vazanie. Od kedy zakon chrany kasina? Je to sukromny majetok, ked ich okradli prefikanym sposobom, ich chyba.
Odpovedať Hodnotiť:
 

v POKRI nie POKERI
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár