neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
isoHunt podľahol MPAA, končí a má zaplatiť 110 miliónov dolárov

DSL.sk, 18.10.2013


isoHunt, v poslednom desaťročí dlhodobo jeden z najväčších indexov a vyhľadávačov torrentov, po viac ako desiatich rokoch existencie končí.

Oznámil to jeho zakladateľ a prevádzkovateľ Gary Fung, ktorý po sedemročnom spore s organizáciou MPAA, Motion Picture Association of America, zastupujúcou filmové štúdiá uzatvoril so žalujúcou stranou dohodu.

Podľa tejto dohody Fung web zatvorí do siedmich dní od uzatvorenia dohody 16. októbra a MPAA má dostať zaplatené odškodné 110 miliónov dolárov od Funga a jeho spoločnosti Web Technologies.

isoHunt vznikol v roku 2003, v roku 2006 na jeho prevádzkovateľa podala MPAA žalobu za zdieľanie copyrightom chráneného audiovizuálneho obsahu, filmov a seriálov.

isoHunt ťahal v spore za kratší koniec a v roku 2009 bol uznaný vinným z napomáhania a podnecovania porušovania copyrightu.

Hoci Fung v oznámení avizuje presun svojej pozornosti na nové projekty, podľa informácií TorrentFreak prebieha stále odvolanie Funga na Najvyššom súde USA, dohodou nebolo stiahnuté a Fung tak zrejme boj o isoHunt ešte definitívne nevzdal.



Najnovšie články:

Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste


Diskusia:
                               
 

Drzim palce bola by skoda keby padol :(
http://dopice.sk/7ru
Odpovedať Známka: 2.2 Hodnotiť:
 

Este stale tu ale mame Piratsku zatoku :)
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

a dalsich 100+ solidnych privatnych trackerov ;-)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

odveci link

Separ - Pirát (prod. DJ Wich)
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

To čo je za móda ku každému komentu vložiť link?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Komentovo-linková móda. Veď to je jasné aj malému decku. Tak sa druhý raz tak hlúpo nevypituj.
Odpovedať Známka: 3.0 Hodnotiť:
 

a ze nevypituj...
sadaj 5ka.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Nevypituj ... mas tam hrubku :-P

... a ja tiez :-))))
Odpovedať Známka: -5.4 Hodnotiť:
 

pit
vypit
nevypit
nevypitovat?
Odpovedať Známka: 8.4 Hodnotiť:
 

Zamysli sa ;-). Nepil vodu...

pýtať -a nedok.

1. žiadať, požadovať: pýtať (si) od rodičov peniaze; pýtať si jesť; pýtať (si) v obchode mlieko

2. zastaráv. prosiť (význ. 1): pýtať o prepáčenie, o odpustenie

3. zastaráv. žobrať (význ. 1): chodiť po pýtaní

4. hovor. požadovať istú sumu za niečo, chcieť: koľko (čo) za to pýtaš?
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Zamysli sa

Si na DSL.sk ;)
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Nebuc ironicky!

:)
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Ano, napriklad :-)
http://example.com
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

vysvetli mi niekto kde vezme tych 110 mil. ? predpokladam ze ked sa dohodol tak ma na to a este na dalsie 4ri zivoty

to z tej chabej reklamy co ma na strankach tak zaraba ? alebo to je daky privat torrent s dakym clenskym poplatkom ?
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

tpb mal rocny prijem 160mil tak az taky problem by to nemusel byt
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

štyriri
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

stidiri :-)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Mozem jednu offtopic otazku? Ked na dedine vyhlasuje rozhlas inzernty oznam, napr. taky ze "Predajca z Polska predava pred obecnym rozhlasom jadrovy odpad ..." nejedna sa o spam? Viete, inzercia ktora sa neda vypnut/obist/vyhodit (na rozdiel od TV ci rozhlasu, ktory sa vypnut da). Nieje to zalovatelne napr. aspon na 1 milion eur? Dakujem.
Odpovedať Známka: 9.5 Hodnotiť:
 

Predpokladam, ze je to osetrene niekde v zakone alebo VZN tak, ze obec cez rozhlas moze vykrikovat co chce, kym to nie je protizakonne. Dokonca je dost mozne, ze stat tlaci na obec, aby mala k dispozicii prostriedok na rychle informovanie verejnosti o bliziacich sa hrozbach. Co sa tyka spamu, urcite nan zakon nemame, kedze je u nas problem aj legalne pouzivat opensource bez vyslovneho pis. povolenia od vydavatela.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Ktory zakon ustanovuje pouzitie obecneho rozhlasu na inzerciu? Lebo co sa tyka bezpecnosti OK. Co sa tyka oznamov napr. ockovania psov OK. Ale preco MUSIM pocuvat INZERCIU ? To je nonsense!
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

... a co tak odstahovat sa z dediny?

Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

A čo tak zapnúť mozog?
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

No nemusíš ju počúvať... ani sa na ňu dívať.
Môžeš si dať pekné modré slúchadlá (a neísť v tom ďalej)... a nepočúvať ju. Rovnako môžeš odvrátiť zrak od takmer všadeprítomnej reklamy...

Ja viem, že kapitalizmus je reklamou prepchatý. Ale o to práve ide, aby si sa jej podľa možností nemohol vyhnúť...

To je takzvaná kapitalistická „sloboda“ v praxi: môžeš sa brániť, ale nemôžeš braniť kapitalistovi, aby na teba neútočil, pretože to je jeho [kapitalistická] „sloboda“ (sloboda prejavu, sloboda podnikania atď. atď.)

Mimochodom, máš ešte jedno riešenie: podplatiť (pardon, zaplatiť si), aby dedina jeho reklamu nevysielala. Samozrejme, musel by si jeho ponuku zrejme prebiť...
Odpovedať Hodnotiť:
 

> Co sa tyka spamu, urcite nan zakon nemame

Zákon o reklame č. 147/2001

§ 3 Všeobecné požiadavky na reklamu

(7) Reklama sa nesmie šíriť automatickým telefonickým volacím systémom, telefaxom a elektronickou poštou bez predchádzajúceho súhlasu ich užívateľa, ktorý je príjemcom reklamy.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

A do ktorej z kategorii z "automatickým telefonickým volacím systémom, telefaxom a elektronickou poštou" spada obecny rozhlas?
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

v tom pripade orangutan porisuje zakon, kedze mi volala automaticka sluzba a zaznamnik mi ospieval ich produkt a ponukol sovu s 50%zlavou...
Skorej mi to ale prislo ako nelegalny obchod so zvieratami.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Do tejto kategorie by som zaradil aj billboardy. Tie ma seru este viac.
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

Suhlas!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja nasu vladu, ta ma sere najvaaaac
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

jebe ta vlada?
jebe ta parlament?
jebu ta vsetci politici?

klikni na http://www.lemonparty.org/
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

bohuzial, nejde kliknut... xD
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ale ide: mení sa to z čiernobielej na bielomodrú.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

To je vynikajuca otazka. Aj v meste kde zijem, kazdy jeden den nas tu mestskym rozhlasom otravuju s komercnymi srackami!

Lenze, mam za to, ze mestsky rozhlas je plateny vo forme mestskej rozpoctovej organizacie, cize prelozene do reci obcana to znamena, ze to z dani platia vsetci obcania mesta.

Tak preco tam vysielaju komercjne sracky ako reklamy pre O2, restiky a podobne sracky?!

Niekto by namietal, ze vsak za to dostane mesto zaplatene, lenze vec sa ma tak, ze bud bude rozhlas plne komercny a mozu tam vysielaty co len chcu, ale zaroven s tym nemozu pravidelnym hulakanim otravovat obcanov. Je to jasny spam a nevyziadana reklama.

Alebo je to mestska rozpoctovy projekt a tam nemaju co komercne sracky hladat. Ma to sluzit pre verejno pravne ucely ako napr, informacie o roznych odstavkach energii, ci akciach, ktore poriada mestsky urad! Uz ma s tym ti kokoti vazne seru.

Asi ten skurveny spamersky rozhlas v noci znicim.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ked nemam zakon na spam, neda sa to posunut dalej? Aspom do Strasburgu, alebo Luxembursko? Tam uz by o tom spame mohli nieco vediet, a vytrieskat nejaky gros z nasich zadubencov...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár