neprihlásený Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján
Nový čip umožňuje cez USB pripojiť 4K monitory

Značky: USB4K

DSL.sk, 10.1.2014


Spoločnosť DisplayLink, najväčší výrobca čipov umožňujúcich pripojiť monitory cez USB, tento týždeň na najväčšej výstave spotrebnej elektroniky CES v Las Vegas predstavila novú generáciu svojich čipov podporujúcich pripojenie monitorov s rozlíšením 4K.

Čipy od DisplayLink sa používajú najmä v dokovacích staniciach a adaptéroch pripájaných k PC cez USB, na ktoré sa následne monitory pripájajú cez klasické videorozhrania, typicky DVI.

Čipy zabezpečujú generovanie videosignálu a dekompresiu komprimovaných obrazových dát zasielaných z PC. V PC zabezpečuje virtuálne pripojenie monitora, výstup cez USB a kompresiu dát softvérový ovládač.

Nový čip DL-5500 je prvým čipom DisplayLinku, ktorý podporuje aj 4K rozlíšenia. Doterajší najvyšší model DL-4120 podporoval maximálne rozlíšenie 2048 x 1152.

Podpora 4K rozlíšení od DisplayLink prichádza v čase, keď na trh začínajú vstupovať prvé cenovo dostupné 4K monitory s rozlíšením 3840 x 2160. Následné zariadenia postavené na novom čipe tak umožnia tieto monitory pripojiť aj k notebookom a iným starším PC alebo PC nižšej triedy, ktoré nepodporujú 4K rozlíšenie cez klasické video výstupy.

Kedy by sa mali na trhu objaviť prvé zariadenia postavené na DL-5550 spoločnosť nespresnila.



Najnovšie články:

Výrobcovia zariadení predchádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách


Diskusia:
                               
 

zbytočné koko*iny tie 4k monitory... ja by som ich všetky zakázal
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Na hrad!!!
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Existuje nejake schopne bezdrotove prepojenie monitoru a notebooku?
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

widi
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Ano je. Spojenie špajátom, a ak máš Apple tak len bielym. :)
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Špagátom :)
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

z apple trebe na rabat opatrne na tom to fore. Ket komentujes.
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

chromecast / apple tv / podobne hracky z ebayu
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Už len čakám na 5k monitory
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

na 5kg monitory ?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja chcem 666kkk monitory, lebo terajsie su moc politicky korektne.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Hej hej. Na takom monitore už budeš vidieť z konca obývačky v psej srsti chlpy na blších vajcách...
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

ale len ked pouzijes lupu
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

ked bude 4k kompatidebilne na urovni jak vga tak ja uz tu podla mna nebudem .... Daj dalsi topic ...tento som praaave uzavrel
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:

Pridať komentár