neprihlásený Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján
Android Jelly Bean+ na 60% zariadení

Značky: Android

DSL.sk, 13.1.2014


Android verzie minimálne Jelly Bean, teda 4.1 až 4.4, sa v súčasnosti nachádza na 60.5% používaných Android zariadení využívajúcich Google Play.

Vo svojom najnovšom vydaní pravidelnej štatistiky zariadení, ktoré využili Google Play za týždeň končiaci sa 8. januárom, o tom informuje Google.

Android Jelly Bean, teda verzie 4.1 až 4.3, sa nachádzajú na 59.1% zariadení. Na prelome novembra a decembra to bolo na 54.5% zariadení.

Najnovšia verzia Android 4.4 KitKat výraznejšie svoj podiel nezvýšila. Kým na prelome novembra a decembra bola na 1.1% zariadení, na začiatku januára to bolo na 1.4% zariadení.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich je na 16.9% zariadení a Android 4.0+ je tak celkovo na 77.4% používaných Android zariadení.


Podiely jednotlivých verzií Androidu (tabuľka: Google)



Stále viac ako pätina zariadení, 22.5%, využíva Android 2.x.



Najnovšie články:

Výrobcovia zariadení predchádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách


Diskusia:
                               
 

aj ja využívam 2.1
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

s tvojou verziou si sa uz nezmestil do tabulky :)
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Úprimnú sústrasť.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

aj ja mam 2.1
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Motorola Defy 2.3.7, výdrž na jedno nabitie 5-7 dní
Z toho wifi 11 hodín, hovory 1 hodinu, zapnutá obrazovka 5 hodín, počúvanie hudby cca 2 hodiny..
O čo prichádzam, keď nepoužívam 4.2+ ? :)
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Ze zariadeni, hahaha Ma to byt na 58% cinskych hraciek, srotov a crepov a maximalne na 2% zariadeni
Odpovedať Známka: -4.8 Hodnotiť:
 

ah, co by ine firmy dali za to mat tolko instalacii :) a bolo by im srdecne jedno ci je to plastovy sunt alebo vlajkova lod nejakeho remonovaneho vyrobcu ;) teraz narazam na .. no ved viete koho..
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

apple ?
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

JB = Jebem Bullshit
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

HTC Sensation -> 4.0.3 + skoro dva roky sľubov na update za pár mesiacov... rakosníci nevedia, že pár sú dva???
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Keď sa ti nepáči tak XDA na xperii r. 2011 mám 4.4.2
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mat mozes ale ako je to s funkcnostou ze :-) Xda tiez nieje vsemohuce
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár