neprihlásený Piatok, 25. mája 2018, dnes má meniny Urban   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Ruský miliardár zaplatí intenzívne hľadanie mimozemského signálu

Značky: veda a výskumvesmír

DSL.sk, 20.7.2015


Ruský miliardár Jurij Milner dnes spolu s viacerými vedcami ohlásil vznik iniciatívy Breakthrough Listen, cieľom ktorej je intenzívne hľadanie elektromagnetického signálu mimozemských civilizácií.

Milner do iniciatívy investuje 100 miliónov dolárov.

V porovnaní s doterajšími projektami hľadania signálu od mimozemských civilizácií, známymi ako výskumy Search for Extra-Terrestrial Intelligence, SETI, má byť nová iniciatíva výrazne intenzívnejšia a detailnejšia.

Iniciatíva bude hľadať signál prichádzajúci až z milióna hviezd najbližších k Zemi, z našej galaxie aj stovky ďalších najbližších galaxií. Použité teleskopy majú byť 50-krát citlivejšie ako u doterajších SETI projektov, pokrytej bude 10-krát viac oblohy a 5-krát viac rádiového spektra, pričom hľadanie signálu má byť 100-krát rýchlejšie ako doteraz.

Na začiatku bude analyzovaný rádiofrekvenčný signál zo 100-metrového teleskopu Roberta C. Byrda v Green Bank v americkej Západnej Virgínii patriaci National Radio Astronomy Observatory a 64-metrového teleskopu Parkes Telescope v austrálskom Novom Južnom Walese. Okrem toho bude iniciatíva hľadať laserový signál pomocou kalifornského teleskopu Automated Planet Finder Telescope.

Iniciatíva bude investovať aj do vývoja nových technológií pre príjem.

Od tisíc najbližších hviezd bude schopná detekovať rádiový signál o sile pozemského leteckého radaru, zo stredu našej galaxie bude schopná detekovať signál 12-krát silnejší ako v súčasnosti používame na preskúmavanie nášho planetárneho systému. Z najbližších hviezd dokáže detekovať 100-Wattový laser.


Teleskop Roberta C. Byrda v Green Bank, kliknite pre zväčšenie (foto: NRAO / AUI / NSF)Zachytený signál bude analyzovať okrem iného pomocou infraštruktúry iniciatívy SETI@home, systému distribuovaných výpočtov s výkonom poskytovaným počítačmi a ďalšími zariadeniami zapojených dobrovoľníkov. SETI@home mal v minulosti vlastnú infraštruktúru, v súčasnosti využíva infraštruktúru platformy distribuovaných výpočtov BOINC.

Iniciatíva sľubuje otvorený prístup a zachytené dáta sprístupní verejnosti, pričom open source bude aj jej softvér. Softvér a prípadný hardvér bude kompatibilný aj s ostatnými teleskopmi a tieto sa budú môcť do iniciatívy zapojiť.

Podľa dostupných informácií tretina investície pôjde do objednania času na teleskopoch, tretina do budovania nových zariadení pre príjem a tretina na personálne náklady zapojených vedcov.

Iniciatíva Breakthrough Listen má byť realizovaná po dobu desiatich rokov.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Slováci doplatia na stav TV práv, najpopulárnejšia súťaž u operátora s iba desiatkami tisíc zákazníkov
Slovensko.sk v katastrofálnom stave, vo štvrtok sa správy doručili po 15 hodinách
Aktualizácia Windows 10 má ďalší problém, nebola kompatibilná s najpoužívanejším antivírusom
Edge má stále oveľa nižšiu spotrebu ako Chrome a Firefox, tvrdí Microsoft
Samsung musí Apple zaplatiť za kopírovanie iPhonu spolu 808 miliónov
Odpojte všetky inteligentné zariadenia, Alexa nahrala rodinu a poslala to inej osobe
Český poslanec v byte platenom štátom ťažil kryptomenu. Bolo mu zima
V D-Link routeri znovu objavené zadné vrátka, hneď dvoje
Nový Windows 10 už pôjde na Intel a Toshiba SSD, objavil sa ale problém s čiernou plochou
Príklepové vŕtanie zafungovalo, Curiosity na Marse opäť vyvŕtalo vzorku


Diskusia:
                               
 

Chytim na to skylink ?

Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

nie...na poriadnu grafickú kartu a aj na poriadny CPU!
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

SETI to je cista psychopatia, to je sekta konspiratorov
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

To je síce možné, ale stále v menšej miere než NATO.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

A keď niečo objavia, aj nás s tým oboznámia?

Prečo SETI nepoužíva 50 krát výkonnejšie teleskopy ak je to možné, ale hľadá mimozemský život 100 násobne pomaly ako to bude hľadať ruská konkurencia?


Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

------------ ------------ ------------
Pretoze "ruska konkurencia" asi nevie o com toci. SETI ma fcul 600 000 TLOPS, takze rusi budu mat na to 100x viac, teda 60 000 000 TFLOPS?

Zaujimave. Ze ten cinsky smejd v Top500 ma len 34 000 TLOPS. teda je takmer 2000-nasobne pomalsi. Hmmm zaujimave.

Jedine ze by objavili desatmilion-nasobne efektivnejsi/rychlejsi sposob jak spracovavat data. Tie ma totiz "ruska konkurencia" spracovavat 100x rychlejsie, bude ich 50x viac a mal by im na to stacit 2000-nasobne menej casu, ked predpokladame rovnako vykonny stroj jak ten cinsky smejd na prvom mieste v top500. No a 100x50*2000 je desat milionov.
------------ ------------ ------------
Odpovedať Známka: -3.6 Hodnotiť:
 

CITAJ... >>OKREM INEHO<<

Zachytený signál bude analyzovať okrem iného pomocou infraštruktúry iniciatívy SETI@home, systému distribuovaných výpočtov s výkonom poskytovaným počítačmi a ďalšími zariadeniami zapojených dobrovoľníkov.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Jo to som si vsimol. Preto som napisal vykon SETI v BOINCu.

Takze "ruska konkurencia" zazrakom predpoklada, ze SETI v BOINCu bude odrazu schopne analyzovat 50x viac dat 100x rychlejsie, teda suma sumarum 5000x rychlejsie?
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

To je absolutne suma fuk ci budu vyuzivat infrastuktura SETI v BOINCu, alebo si postavia vlastnu Hlubinu Myšlení alebo tento pomer rozdelia pol na pol alebo hocijako inak. Podstatne su vyjadrenia typu 50x viac dat a sucasne 100x rychlejsie. By ma zaujimalo NA ČOM. Na kvantovych pocitacoch?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

na Aurelovi predsa
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Nič nenajdu...
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Jasné, pokročilá civilizácia nebude komunikovať pomocou pomalého svetla, ktoré letí cez galaxiu 100.000 rokov. Skôr si myslím toto je špionážny projekt úod rúškom mimozemských výskumov.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Tvoj nick by mal do veci vniest troska reality. Pokrocila civilizacia neexistuje, podobne ako lochneska prisera ci 7-hlavy drak. Jedine v Star Trekoch.

Uz si pocul o Fermiho paradoxe? V skutocnosti to nemusi byt ziadny paradox. K nasej existencii viedlo NESKUTOCNE MNOZSTVO nahodnych udalosti, 6 velkych hromadnych vymierani ked vykapalo 70-95 % vsetkeho ziveho (zoznam hromadnych vymierani je na wiki, vymierani za posl. 1/2 miliardu rokov bolo par tuctov, najvacich bolo 6), 3 stadia Zeme ako snehovej gule, keby si neprdla ta a henta sopka, kedy v hentej stepi nezil hentaky predator, keby to a keby hento ..... tucty a tucky a tucty nahod.

Alebo o tom, ze vo vesmire je mozno trendom ze prv ako civilizacia dospeje do isteho stadia vyvoja (napr. Kardashevov stupen I - delenie na zakl. nasich terajsich vedomostí), tak sa sama znici?

Ani 10^10 galaxii ci 10^23 hviezd vo viditelnej casti vesmiru nemusi stacit na to, ked je pravdepodobnost niecoho napr. 10^(-23), alebo menej napr. 10^(-50).
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Pietro Pietro...

Fermiho paradox umoznuje existenciu (daleko) vyspelejsej civilizacie. Pointa je v tom, ci nasa civilizacia uz presla vsetkymi prekazkami alebo ju este nieco caka.

Samozrejme, ze zivot (na base uhlika, vodika, kyslika a dusika) potrebuje poriadnu davku nahody, aby vobec vznikol, ale to pri tolkom pocte hviezd a planet dava pravdepodobnost dostatocnu. A staci, ze sa zivot niekde vyvinul o 200 milionov rokov skor; pri podobnom priebehu ho dnes ani nespozname.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Informujem ta: este sme ani nevykrocili. Takze este nas nieco caka. Teda malo by, lenze sa znicime skor, jak sa niekam dostaneme.

Taky pocet galaxii/hviezd vobec nemusi byt dostatocny.

Posl. veta: ano aj to je jedno z mnohych vysvetleni FP: v case disjunktny vyskyt civilizacii. Aj tu som o tom pisal x-krat. Tu knizku som cital aj ja.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Ak by existovala daleko vyspelejsia civilizacia

1) Davno by nas zosrotovala, pretoze teorie hier vravi, ze prirodny vyber (ci skor vesmirny vyber) vybera z mierumilovnych/naivnyhc, neutralnych a agresivnych prave tie agresivne civilizacie, vacsina vyspelych civilizacii vo vesmire by teda mala byt agresivnych. Sokujuce, neprijemne? Nebudu sa nad nami zamyslat ze aha forma zivota, jak my sa nezamyslame, ked vyklcujeme krik bazy pri stavbe dialnice. Ze aha krik bazy, forma zivota. Takych sme uz vyklcovaliiiiii. Takych prdov je plny vesmir.

2) Ich imperium by sa roztahovalo tot za nasimi humnami, ponivac aj tie najpesimistickejsie uvahy o kolonizacii materskej galaxie vravia, ze za par stomilionov rokov by mala byt cela materska galaxia kolonizovana.
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

To su take dohady ako o panovi bohu. Tiez mozem povedat ze tie agresivne sa pri urcitom stupni vyvoja znicia same.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

opat jeden co v konecnom dosledku nepochopil infinitezimalny pocet

(objasnenie: pravouhly stvoruholnik, ktory ma pri danom obvode najvacsi obsah je stvorec a nic ine ... teleso, ktore ma pri danom objeme najmensi povrch je gula a nic ine ... podobne je to s teoriou hier ... a to nejsu dohady)
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

takze vy verite teorii evolucie kde sa clovek vyvinul z opice... a kde je chybajuci clanok ?? kde su miliony medziclankov medzi opicami a cloekom ked opice tu mame ludi tiez ale ti medzi nimi nejako sporadisky nachadzame.... nehovorim ze sa to nemohlo stat, ja len to hovorim ze neexistuje doverihodny dokaz ze to tak je... a co neviete dostatocne potvrdit tak to je teoria...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ach jaj. Clovek sa z opice nevyvinul, obaja maju spolocneho predka. A preco potrebujes medzi ludoopom a clovekom milion medzikusov? Podla teba si evolucia ani na slanu vodu nezarobi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ste mi pripomenuli futuramo diel o roboevolucii :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Predpokldas, ze by ta vyspelejsia civilizacia bola "nedaleko". Ak je od nas nech miliardu svetelnych rokov, tak na ich prichod sem by spotrebovali obrovske mnozstvo energie a to ani nemusia mat na dosah. A skor ako za miliardy rokov by sa sem nedostali.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

No v našom ponímaní to možno nejako takto funguje.
Ale čo ak to v ich svete funguje nejak inak? Že v ich rozmeroch sme ich súčasť a robia si s nami čo chcú?

Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ja nepredpokladam ze je "nedaleko". Ja predpokladam, ze je "vsade". Bavime sa v intenciach jednej galaxie. Takze ma kolonizovanu celu (jednu) galaxiu.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

- Evolučná teória nie je dokázaná, podľa názvu je to teória, naopak sú dôkazy proti nej.
- Hádžeš tu milióny rokov hore dole, ani na to nemáš dôkazy.
- Slnečná sústava vykazuje známky jadrovej vojny, všetky obývateľné planéty.
- Presun armády cez galaxiu môže byť nesmierne energeticky náročné, možno preto ešte žijeme.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

LOL LOL LOL LOL LOL. Na to sa neda nic ine povedat. Tak schvalne, uved dokazy, ktorymi podopieras tvoje tvrdenia.

Ze ak sa nieco vola teoria, tak to v praxi neplati?
No tak teda vyvrat evolucnu teoriu, teoriu hier, teoriu relativity, teoriu mnozin, M teoriu. Ides do toho!
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Dôkazy proti evolučnej teórii sú napríklad:
- pozvoľný rozpad zlúčenín na menej energetické, nie naopak
- informácia nevznikne sama, organizmus je funkčný ako celok, malá chyba spôsobí smrť
- nie je pozorované pribúdanie informácií, naopak ich zánik

Tvrdenia že existuje časopriestor ktorý ovplyvňuje gravitáciu sú založené na špekuláciách. Je pozorovaná 3-rozmerná hmota, čas je 3-tí rozmer. Netreba si zamieňať 3-rozmernú geometriu a 3-rozmernú hmotu. Niečo ako božia trojica.

Zmena hmotnosti, dĺžky a času v závislosti na rýchlosti boli dokázané, a sú logické.
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Nie si ty nejaký príbuzný s járayom?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Skoda ze vesmirny.lide uz zanikli. S Jarayom boli tieto dve cuda vzdy plne napadov a zabavy.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nepoznám Járaja a neviem čo mám s ním spoločné. Vesmírni lidi boli typický akožealternatívny web na zosmiešnenie alternatív.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Tak spoznaj, pogoogli. Budete si rozumieť. Tiež taký kokot, ako aj ty.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Trochu tolerancie!. Dusevne chorym by sme nemali nadavat.
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

Stúpol som vám na citlivé miesto? :-D Vy úchyláci.
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

To ze si "iný", resp. "chorý" nie je dovod aby ti druhi nadavali.

Treba mat s tebou sucit, lebo nechyrujes co znamena pojem TEORIA a DOKAZ. Toboz uz nie v matematickom zmysle.

Tak schvalne: drakeov vzorcek na vypocet počtu inteligentnych civiizacii v galaxiii je:

- teoreticka uvaha (logicka, racionalna ...)
- dokaz
- konspiracia
- klebeta
- rozpravka, bajka, povest
- iny slohovy utvar

Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

To si čítal od L. R. Hubbarda?

Pretože práve on táral niečo o jadrovej vojne na Zemi, či niečom takom podobnom...
:-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Stačí si pozrieť ako vyzerá kráter po dopade kameňa z vesmíru, a po výbuchu vodíkovej bomby nad zemou.

Oplatí sa prečítať niečo od Hubbarda?
Odpovedať Hodnotiť:
 

No to práve nevieme, či je to dostatočná pravdepodobnosť.

My vlastne ešte nevieme, prečo vzniká život (na kvantovomechanickej úrovni).

Ale už tak trochu vieme, ako vzniká (alebo si to aspoň myslíme, že takto by to mohlo byť), ale stále nevieme prečo.

Boha, my vlastne nevieme, z čoho sa skladá skrytá/tmavá/temná hmota; dokonca ešte nevieme ani to, čo za čudo je skrytá/tmavá/temná energia.

A to nehovorím o nejakých smiešne zriedkavých veciach, ako je život; to hovorím o tom, z čoho sa skladá 96 % známeho vesmíru!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prosim ta, aka nahoda ci nahodne udalosti ? Nic take v realite neexistuje ! To ze ludsky mozog nedokaze spracovat realitu je fakt. To mozes rovno napisat ze zivot stvoril boh.
Mozno sa budes cudovat ale my sme deti vesmiru, sam vesmir sa vyvija ma svoju strukturu , organizaciu , hierarchiu len to je jedna z veci na ktore este musime prist ako ludia.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

kuratenko nevedome, nastuduj si pojmy nahoda, stochasticky dej, chaos, deterministicky chaos ... a zistis ze nahoda a chaos existuje

dalej si uvedom ze vo vedeckej obci isty cas existovala deterministicka paradigma = mozem vediet pohyb kazdej castice a v konecnom dosledku nahoda neexistuje a mozem vediet vypocitat vsetko, buducnost celeho vesmiru
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Toto si môže dovoliť myslieť len hlúpy človek a tvrdiť to s takou seberovnou istotou, ako ty, len extrémne hlúpy človek.
Odpovedať Hodnotiť:
 

prezradim ti tajopmstvo a bolo by dobre sa s nim psychicky vyrovnat: vo vedeckej obci je to standardne prijimana paradigma ... takze vsetci vedci su extremne hlupi ludia, len ty si mudry ... ano presne tak to je
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

Ty si vedeckú obec nevidel ani z rýchlika, jediné, čo si možno videl, je slovník cudzích slov. Ale možno si študoval tam, kde aj járay, to by vysvetľovalo tvoje znalosti o vedeckej obci. Mimochodom, podľa tvojej skvelej hypotézy by sme nemali existovať ani my, však. Či iba s určitou pravdepodobnosťou? Hm, a výskyt s tou pravdepodobnosťou môže nastať iba raz, však. Zaručene. ;)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Hlavne ze ty si absolutny vedec. Ani v hode kockou by nemal byt retazec 20tich sestiek a predsa sa to moze s malou pravdepodobnostou stat. A mozme to zaobalit do frazy "nemalo by sa to bezne stat".
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ale nájdu. Len ich amici umlčia ako všetko
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Radsej nech zaplati sondu na jupiterov mesiac europa ktora sa pretavi cez lad do podpovrchoveho oceanu.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Akože načo?
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

kde je voda tam je mozny vyskyt zivota, kde je ocean vody tam je takmer isty vyskyt zivota... a mozno ziadny :p

Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Voda nie je jedinou podmienkou života. Čo tak zdroj energie, rôznych prvkov, tlak... A prosím nezačínať s evolučnou teóriou, fuj.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Áno, stvoril nás dedo mráz. A teraz už šup do postieľky.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Paradna rybacka na Europe.. uz vidim tu akciu na zlavomate :D
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Skor mam pocit, ze rusky miliardar nasiel sposob ako obyst zdanenie alebo sposob ako sa dostat lacnejsie k vypoctovemu vykonu...
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Ideš správnym smerom. Charita a bohatstvo nejdú dokopy.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

to nie je o charite, to je o vášni a hobby...
niekto by vyhodil prachy za megastavbu, za autá, za športový klub... tento týpek za SETI
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

jasne, ze idu, preco myslis, ze sa Bill G. vysral na cely MS a siel robit charitu? Bo tam sa zaraba este viac.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Definujme si pojmy. Charita a akožecharita je rozdiel.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nj... a potom sup a zacnu sa zrazu bitcoiny tazit. Kym to stihne niekto vypnut, v pripade Seti@home vsetci bude si moct kupit Grecko a este mu ostane na sukromu dialnicu.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

veď nebuďme paranoidní...
všetko má byť predsa open source.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nejako mi unika kde je v tom biznis.
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Keď niekto môže len tak z prdu dať do takejto veci 100 mega, tak v tom vážne nepotrebuje mať biznis...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Za 100 mega mafia vraždí, to sa len tak nerozdáva.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

No a, aj nejaký cigáň z luniku vraždí za 10 euro. To miliardara ktorý hral mass effect nezaujíma.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Miliardár nezarobil peniaze poctivou prácou ani ich rozdávaním na charitu. Blaho ľudí je mu fuk, na vedu kašle.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

nie kazdy miliardar je podla tvojej predstavy, ludia su rozni. A su miliardari ktori zarobili poctivym podnikanim.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mojsejová, Geisen ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keď mojsejovu považuješ za miliardarku tak nemáš prehľad...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslím, že je to len o tom, že proste môže, tak dá. To ako keď si niekto kúpi športový klub a naleje do neho prachy.

Inak, aj NASA tvrí, že do pár rokov (tuším do 10) nájdeme dôkaz o existenciimimozemského života. ...síce explicitne nehovorí o inteligentnej forme, ale pán Rus si povedal, že nájde signály.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keď si niekto kúpi športový klub, potrebuje vytiahnuť/preprať peniaze zo svojej firmy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ze ich to este bavi hrat sa na vystrelovanie rakiet, sond a podobnych haraburd do vesmiru. A to predstieranie, ze kontakt este nebol spraveny je tiez trapne :X
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

2016 reinkarnuju Akty X, nieco nove sa zrejme dozvieme. The truth is out there...
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

Tak nám prezraď prečo bol zastavený vývoj raketoplánov, v USA aj Rusku, po zinscenovanej havárii Challenger 1986, a do kozmu strieľame rakety ako v dobe kamennej.
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

A čo bolo na tej tragédií zinscenované?
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

kozmonauti možno ešte žijú ... to šlo o zámienku na zastavenie vývoja vesmírnych lodí
Odpovedať Známka: -7.6 Hodnotiť:
 

Predpokladam, ze vsetky informacie vies podlozit. Vsak predsa chodis do internetovych diskusii a mas teda zarucene zdroje.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ty sleduješ televíziu a to je ten najviac zaručený zdroj ... sprostostí :-)

Ako by povedal kriminalista, je tu motív: celosvetové zastavenie vývoja raketoplánov, a návrat k predpotopným raketám.

Ľudia s rovnakými menami a podobným vzhľadom ako kozmonauti žijú, ale to už je na ten počet ľudí v USA menej presvedčivé.

Ďalej poukážem na falošné 9.11. a množstvo iných podvodov vlády USA.
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Niečo na tom bude. Ak havárie Concordov zinscenovali aby ich mohli zakázať, aby sa neostávalo že vystúpiš z lietadla skôr ako si nastúpil.

Smrť Elvisa aj Jacksona boli zinscenovalé za účelom lepšieho predaja platní.

Vsetko je zinscenovalé a ty si pomaranč.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Aj teroristcke utoky (Francuzsko, Tunisko, Turecko ...), vsetko len taka inscenacia pod taktovkou USA ze? Aj ti dementi z IS s polmetrovymi bradami (co sa nesmu oholit kvoli islamu), to su vsetko len komparzisti z usejej ze? Tych 30 vojakov zo samopalmi je pod Eifelovkou v Parizi posledne mesiace len taky cirkus, len taka atrakcia pre desattisice turistov co sa tam denne premelu ze? V skutocnosti su to cirkusanti a samopaly su umelohmotne.

Ako nehovorim ze nie su veci kde nema prsty USA, kde by nemali, sak su velmoc. Kde chcu, svoje zaujmy maju a netusime kde vsade svoje prsty maju.

Ale z tych konspiracnych teorii si zjavne ochorel. Amici si sami znicili dvojicky, elvis/jacskon/mercury ziju, obsadit krym iste pomahali aj americku vojaci, ten severokorejsky dement s deformovanou gebulou sa narodil v usesej a je teda american, samozrejme putin je mimozemstan, na mesiaci sme nikdy nepristali a kubanska raketova kriza v 60. rokoch bola len taka americka inscenacia.

Clovece daj sa liecit.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

A ešte, čo také bolo 9.11.???
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

oprava: 11.9.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Napr. taky IS resp. ISIS ci ISIL vznikol priamo pod ocami USA v zajateckych taboroch. A ano, cele to dianie za poslednych 15 rokov v Europe ci blizko nej je orchestrovane USA. Pretoze oni potrebuju nestabilitu, nenavist, neprehladnost situacie, aby mohli fungovat.

Kym bol v okoli Europy klud, tak tento region neprinasal nic dobre (rozumej trh so zbranami) pre USA.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

USA sú otroci - armáda, Čína sú otroci - fabriky...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A ano, Amici si dvojicky znicili sami. Toto rozumni ludia budu tvrdit az do chvile, ked nepride US vlada s oficialnou verziou udalosti 9/11, ktoru nebude lahke vyvratit. Avsak s kopou video/audio dokazou proti nim to nebude lahke.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ty si kde bol v ten deň?
Nepozeral si priame zábery? Ale asi aj tie mali nachystané ako pristátie na Mesiaci, že?
CNN bola vtedy úplne v šoku, celý deň vysielali aktuálne zábery a informácie. Taký des by si asi nechcel zažiť. Len hrubozrnný dement si dokáže myslieť, že si to "urobili" sami. Veď tých boli 4 unesené lietadlá vtedy...
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

OMG. To ze vlada tajne nieco naplanuje, znamena v prvom rade, ze to nevytrubi do CNN. Potrebovali predsa maximalizovat uveritelnost diania.

Nedaj sa vysmiat, ale tie 4 akoze unesene lietadla navyse:
1. NEmali v nadrziach horlavinu, ktora sposobi zrutenie budovy s tak pevnou konstrukciou, ze vydrzi naraz vacsieho lietadla.
2. Taka pevna budova sa nezruti DOSEBA ako domcek z kariet.
3. Lietadlo, ktore vraj narazilo do Pentagonu, nebolo zachytene na ziadnej kamere. Miesto neho je tam vidiet vojensku raketu.

Viac nebudem s tebou stracat cas.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Čítal si pridlho Ferda Mravca, však?
Ty si si to video mal v prvom rade pozrieť v reálnom čase a nie tu šíriť bludy!
Tých bludov sa po Internete medzi sopliakmi a nachladnutými šíri nejak až až...
Odpovedať Hodnotiť:
 

k 9.11. ... ako by povedal kriminalista, vláda USA je nedôveryhodný svedok
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

pocuj nie si ty nahodou kriminslista? v dobrom..
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

samozrejme v dobrom

to tu už dlho nebolo
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Radšej to mohol dať do reálneho vývoja liekov a zdravotníctva, poľnohospodárstva, recyklácie, nie na blbosti typu UFO.
Ak by som mal stretnúť alienov by som im povedal že nech vyhubia ľudstvo, ale to by asi spravili tak či tak keby uvidia ten bordel na planéte a okolo.
Odpovedať Známka: -3.1 Hodnotiť:
 

Co ti dnes stara nedala, ze tolko prskas?
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

oke tak zdochni na nejakú neliečiteľnú chorobu alebo od hladu a bud namiesto hliny pochovaný na smetisku ;)
keď si myslíš že by nebolo lepšie zdravotníctvo, jedlo a kvalitnejšia a na viac veciach použiteľná recyklácia

ale zbytočne hľadať alienov

alebo rusko sa snaží o vývoj vlastných procesorov a OS tak mal to dotovať,...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

vypisujes tu chujoviny uz davno si mal vynajst nejaky liek? a co si spravil pre slovansky rap?
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

akoželieky, akožezdravotníctvo, akožepoľnohospodárstvo, akožerecyklácia ... samá zbytočnosť a tunel
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

a čo/komu by pomohol vývoj liekov/zdravotníctva?
...veď je napríklad preukázané, že 30% rakoviny spôsobuje fajčenie. A prestanú ľudia fajčiť? NIE. záver: nezaujíma ich to
Hľadanie účinnej terapie na fajčiarske choroby je preto podľa mňa čírym nezmyslom, ktorý nikto nechce.

Za ďalšie desiatky percent úmrtí zo zdravotného stavu sú zodpovedné alkohol, zlá životospráva a potravinový priemysel. A koľko ľudí sa o to reálne zaujíma? 5%, 10%?
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Skutková podstata:
- rakovina sa nešíri
- rakovina nie je choroba
- liečba spočíva obvykle v detoxikácii
Motív:
- peniaze na vývoj lieku ktorý nikdy neobjavia
- peniaze na liečenie
- beztrestné zabíjanie
Účasť na delikte:
- smrť nastáva po liečbe
- prítomní sú vždy doktori
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Pravdu mas. Ludi to nezaujima aj ked im vysvetlis co maju robit tak reakcia ziadna. Ja vzdy hovorim zdravie a stastie si je potrebne zasluzit! Ale vsetko je to mozno tak ako ten agent s KGB rozpraval ludia su demoralizovani ked uvidia dokazy ktore im vyracaju opak toho comu veria aj tak nezmenia svoj nazor.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Jeden filozof povedal, že ľudia príjmu dôkazy až keď tomu uveria. Uveriť je prvoradé.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ach jaj, čo to trepeš. Takže nehľadajme liek na rakovinu, lebo 30 percent sú fajčiari. A tých zvyšných
70 ti síce nejako nepasuje do teórie, ale nevadí. Neskutočné kokotiny tu dokážete nagrcať.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

No keď mi už chceš za niečo nadávať, tak radšej za tento názor:

čo keby som povedal: prestaňme liečiť ľudí, ktorí si za svoju chorobu môžu preukázateľne sami?
...napríklad fajčiarske choroby...
...choroby z alkoholu, vrátane akútnych otráv...
...choroby srdcovo-cievne a gastroenterologické z nevhodného stravovania...
...choroby pohybového aparátu z nedostatku pohybu...

...a dané kapacity (výskumné, zdravotnícke, finančné) radšej venujme na výskum tých chorôb, ktoré človek nevie ovplyvniť.

Budeš s týmto súhlasiť?

PS: Nepovedal som, že nehľadajme liek na rakovinu a ani som nepovedal, že 30% sú fajčiari. Skús čítať.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ciastocne s tebou suhlasim, ale potom by sme tieto pravidla mali rozsirit aj na ludi, ktori zbytocne riskuju, pestuju nebezpecne az adrenalinove sporty, atd.

Zlomil si si na lyzovacke nohu? Tak zaplat, nikto ta nenuti rutit sa zo svahu zavratnou rychlostou. Alebo pri autonehode by mala sanitka odvazat v prvom rade toho, kto je v tom nevinne. Toho debila co nehodu sposobil, az ked zaplati...

Moznosti su neobmedzene, snazim sa len poukazat na to ze sa to da zobrat aj do extremu, ale urcit mieru zavinenia je tazke, niekedy aj tu autonehodu sposobi clovek ktory inak jazdi opatrne, a zmysel spolocnosti a statu je predovsetkym v solidarite.

Mozno by bolo spravodlive, aby fajciari platili vyssie zdravotne odvody (alebo skor dane z predaja cigariet by mali ist rovno do zdravotnictva), ale vyclenit ludi ktori "ziju nezdravo" je uz ovela tazsie. Musi to byt skor o pozitivnej motivacii, nie o represii.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Problém je, že kým k nám taký signál doletí, prejde taká dlhá doba, že celá tá civilizácia kľudne môže stihnúť zaniknúť. Takže tak či tak zachytíme len pradávnu minulosť. A keď k tomu zarátame fakt, že náš vesmír má skoro 14 miliárd rokov, aká je pravdepodobnosť, že sa nejaká civilizácia vyvinula natoľko, aby bola schopná vysielať takýto signál (ktorý my vysielame len pár desaťročí) a akorát v tej dobe, aby sme ho práve my dokázali zachytiť?

Krásne vyhodené peniažky...
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

Všesmerový signál zanikne v šume a vyspelá civilizácia komunikuje rýchlejším poľom ako je elektromagnetické.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

nato máme FFT aby sme to z toho šumu dostali...aj 20 dB pod ním sú signály
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

To bude dosť pod 20 dB. Výkonovo -20 dB = 0,1 = akoby nič
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Čítal som tam: Ruský miliardár zaplatí intenzívne hľadanie nizozemského signálu. A nevedel so, prečo má byť z Holandska, ten signál.
No nič, radšej všetkým želám brú noc.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

su to jeho vlastnorucne zarobene peniaze o))) je jeho vec,aky osud ich dalej stihne.

raz treba niejako zacat,to je heslo kazdeho pokroku

prva a druha veta sa pekne doplnaju o)
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Raz ked mas tolko penazi, ze mozes, ja neviem preco tu vypisujete ze mina na sprostosti. Je to jeho rozhodnutie. Chce vediet ci niesu info zatajene, tak sa nesere, pusti sto mega a skusi. A este da aj prachy vedcom na zivobytie.
pamatate film Contact z devedesiatych rokov? prva polovica velmi lahko mozna, realna.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Keby si kúpil 4 vily, 2 jachty a 25 áut, to by bolo OK. Ale vlastné peniaze na vedu vyhadzovať? Ze ja nehanbí
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

...asi tak... :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

totalne vyhodene peniaze von oknom, dem*nti
keby dasej investoval do "anti-gravitacneho motora" ci nejakej novej baterky
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

A mas ty pravdu, tento tyzden tu este sprava o novej revolucnej baterii nebola!
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

anigravitačný motor, nová batéria, stlačený vzduch... neriešia problém
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Rus si namočil svoje ruky do hovna
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

A pritom v nich držal tvoju hlavu.
:-P
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:

Pridať komentár