neprihlásený Piatok, 24. mája 2024, dnes má meniny Ela
Pozor, končí 10 GB bonus na Google účty

Značky: GoogleGoogle Drive

DSL.sk, 29.9.2015


Kapacitný bonus 10 gigabajtov pre Google účty, ktorý spoločnosť rozdávala v druhej polovici roka 2013, skončí v nasledujúcich dňoch.

Spoločnosť na to užívateľov upozorňuje emailami.

Bonus Google rozdával od 19. do 26. septembra 2013 za nainštalovanie kancelárskeho balíka Quickoffice na zariadenie s operačným systémom Android.

Bežná kapacita Google účtu zahŕňajúceho kapacitu pre Gmail, Google Drive a fotky dosahuje a aj vtedy dosahovala 15 GB, po zvýšení tak 25 GB. Spoločnosť samozrejme už vtedy informovala, že zvýšenie je dočasné na dobu dvoch rokov.

Podľa viacerých užívateľov teraz Google avizuje ukončenie bonusu na 3. októbra, kedy sa kapacita účtov zase zníži o 10 GB. Či ide o jednotný termín pre všetkých užívateľov alebo tento môže byť posunutý podľa presného dňa získania bonusu nie je jasné.

Ukončenie bonusu predstavuje samozrejme problém najmä pre užívateľov, ktorí už stihli využiť väčšiu kapacitu ako 15 GB a po odrátaní bonusu budú mať na účte viac dát ako bude zostávajúca kapacita účtu. Spoločnosť podľa emailu rozosielaného užívateľom súbory nevymaže a tie budú naďalej dostupné, na účet ale nebude možné nahrávať nové súbory. To môže podľa spoločnosti ovplyvniť aj Gmail, či to bude znamenať nedoručovanie pošty explicitne spoločnosť ale nepotvrdzuje.

Užívatelia majú k dispozícii dve riešenia. Môžu z účtu odstrániť súbory aby sa dostali pod výslednú kapacitu svojho účtu po odstránení bonusu alebo si môžu zaplatiť dodatočnú kapacitu. Najlacnejšia možnosť ponúka 100 GB za 1.99 doláru mesačne.

Kapacitu svojho účtu, jeho obsadenosť a dátum expirácie bonusu si je možné pozrieť a dodatočnú kapacitu objednať na google.com/settings/storage.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Skylink začína šetriť, zmenil parametre na náročnejšie, ukončí dva transpondéry, prejde z HD do SD
Sonda Psyche k asteroidu zapla elektrické motory
Raspberry Pi vstúpi na burzu v júni
Firefox pripravuje vertikálny zoznam kariet a skupiny kariet
Vesmírny Boeing nepoletí ani v sobotu, nový termín nebol oznámený


inzerciaDiskusia:
                               
 

Ja mam 17GB, heheee :)
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

ja 100GB. za nejake drobne mesacne.
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

ja mam 0 GB za 0,- eur mesacne a citim sa skvelo. ale nejake drobne mi mozete poslat
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Co tak https://www.pcloud.com
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Ja mám 300GB disk za 20€ z bazáru, Banana Pi za 60€.To bola vstupná investícia. A odvtedy ma to nestojí nič. A nie je to len úložný priestor, ale aj hromada služieb. Nie je to "cloud", ale je to dostupné 24/7 a nikto sa mi tam nehrabe. Je to lepšie ako "cloud".
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Bezi mi nieco podobne len na inom hardveri.
Tvoje riesenie je energeticky uspornejsie.
Mimochodom cloud neexistuje.
Cloud je disk niekoho ineho.
P.S. Dal som ti plus, sam neviem preco.

Odpovedať Známka: 5.2 Hodnotiť:
 

RE:"Cloud je disk niekoho ineho"
Určite? Poznáte pojem kapacita kábla ?
Odpovedať Známka: -6.3 Hodnotiť:
 

Doteraz som ten pojem nepoznal. Nevedel som, ze tie stovky exabajtov dat nie su na diskoch, ale v podmorskych optickych kabloch.

Dakujem za objasnenie.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

len sa ta kapacita rychlo mina, treba natahat dalsie opticke kable :D
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Optiku ste do toho zatiahli až vy dvaja. Tak si na to kladenie kábla nezabudnite zobrať telefón.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Máš to doma? A pripájaš sa ku tomu zvonku? ADSL? 60KB/s? Ako je riešené zálohovanie keď skape ten disk? Máš v cene aj el. energiu? V cene je aj pevná IP? Alebo používaš voľajaké dyn dns? To "nikto sa mi tam nehrabe" myslíš vážne? Ako napájaš to BPi a disk? Zdroj bol zadarmo? Máš to len tak na stole? Bez voľajakej skrinky?
Súhlasím s tebou, že to čo máš, nie je cloud. Ale či je to lepšie, to je na dllllllhu debatu.
Tých 100GB u gogoľa by ťa za 3 roky vyšlo menej. A či tvoje riešenie vydrží dlhšie...
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

Mám to doma. Pripájam sa k tomu aj zvonku. Pripojenie je Fibernet - to znamená min 15Gbps. To je viac, ako majú miesta odkiaľ sa tam pripájam. Zálohovanie - rsync na nejaký iný stroj raz za čas. Cena elektriny je zanedbateľná - hovoríme asi o 5-6W. Pevnú IP neplatím, ale IP sa mení menej, ako raz za 2 roky a jej aktuálna hodnota sa dáva na iný stroj na nete raz denne skriptom. Áno, nikto sa mi tam nehrabe (prečo tie pochybnosti?). Disk je 2,5" takže je to napájané priamo z BPi. Kúpené z rlx.sk vrátane krabičky, zdroja, sata káblu, SD kartu som nejakú mal. Disk je mimo krabičky, čo je jediná nevýhoda (som lenivý to riešiť). Celé je to schované v kúte nábytkovej skrine, kam sa moc nechodí.
Okrem toho mám RPi, ktoré funguje už 3 roky a myslím, že to by odišlo skôr. Resp. čakám, že najskôr odíde SD karta, ale kupodivu stále drží. S normálnym diskom sa to nemá prečo pokaziť.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja som na tom podobne. Ja som to urobil tak, že som si BPi objednal z Aliexpressu, ale dal som tam 1TB disk od WDčka, rozdelil na 500GB A 500GB . Čo sa týka uloženia BPi a disku, to som vyriešil takto : http://dopice.sk/eSW
NA Bpi mi bežia služby :
- DLNA
- SMB/CIFS zdielanie
- ownclouod
- SSH
- OpenVPN
- BitTorrent klient
- NoIP klient
a všetko v pohode, skúšal som to už aj skoro všetko naraz využiť a všetko v pohode, nemrzlo nič.
Mám tam použitý OpenMediaVault a nadmieru spokojnosť :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tvoj príspevok bol koncipovaný ako univerzálne riešenie poukazujúce na to že cloud nie je dobré riešenie.
ad. "Pripojenie je Fibernet - to znamená min 15Gbps" - gratulujem ti. Patríš do úzkej skupiny užívateľov na Slovensku ktorý majú takýto upload. Určite pod 1 percento. Čo tých 99 percent?
ad. "IP sa mení menej, ako raz za 2 roky" - to isté čo vyššie
ad. "Cena elektriny je zanedbateľná - hovoríme asi o 5-6W" - to nie je pravda. S SD kartou, diskom a účinnosťou bežných zrojov je to určite aspoň 10W - cca. 16-22€ ročne podľa zmluvy s energetikou. (100GB Cloud je 24€/rok). Meral som síce rpi ale rozdiel to nebude veľký....
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

----POKRACOVANIE----
ad "Áno, nikto sa mi tam nehrabe" - ty si naznačoval že NSA, gogoľ či neviem kto sa hrabe užívateľom v cloude. Môžem ťa ubezpečiť že týto sa budú kľudne hrabať aj v tvojom disku doma bez problémov. Ibe že by si ho nezapol. Spýtaj sa Kima, alebo Snowdena....
ad "S normálnym diskom sa to nemá prečo pokaziť" - je veta ktorá dáva celý segment IT ktorý sa venuje zálohovaniu na lopatky.
Takže ako som vravel. Výhody i nevýhody. Prečo to ale porovnávaš s cloudom, tomu nerozumiem.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

> gratulujem ti. Patríš do úzkej skupiny
> užívateľov na Slovensku ktorý majú takýto
> upload. Určite pod 1 percento. Čo tých 99 percent?

Celý tento thread je "bragging". Tak som sa pridal ;-D

> ty si naznačoval že NSA, gogoľ či neviem
> kto sa hrabe užívateľom v cloude.

NSA je extra kategória a pokiaľ pripustíme špekulácie o backdooroch v routeroch či CPU, tak je skutočne všetko možné.

Ale v ostatných kategóriách je to IMHO celkom inak. Každá bežná cloud služba robí data mining, do UI pchá reklamy, hľadá, kde by ťa s kým/čím spojila, .. . Ale na tom mojom BPi, nebeží žiaden proces, ktorý by analyzoval dáta, ktoré sú tam uložené a tiež tam nie je žiaden proces, ktorý by prenášal iné dáta než ja chcem.

> Prečo to ale porovnávaš s cloudom, tomu nerozumiem.

Pretože je to úložisko dostupné odvšadiaľ a kedykoľvek rovnako ako cloud. Akurát, že to nemá tú redundanciu, čo je mínus, ale plní to viac funkcií a takých ako chcem ja - a to je plus.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Opäť tvrdíš že google prehľadávať dáta svojich klientov a zneužívania ich. A ja musím opätovne povedať že to google popiera. Otvorené sa hlási ku tomu že sleduje vyhladavania a postu aby ponúkol svojím klientom "best experience". Rovnako aj dropbox, či One drive to popieraju. Nikdy som nezaregistroval že by mi vyhľadávace podsuvali obsah na základe obsahu v drive. Takže NSA a iné agentúry odmietas, ale prevadzkovatelov cloudovych služieb automaticky podozrievas.
Neviem o akej reklame vkladanej do UI je reč pri bežnom win či lin klientovi. Proste pri správe o cloudovych službách si začal thread o tom že to treba riesit inak. Ale tvoje riešenie nie je adekvátne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

> A ja musím opätovne povedať že to google popiera

Nekúpiš Brooklynský most? Predám lacno.

> Takže NSA a iné agentúry odmietas

Neodmietam. Tvrdím, že o schopnostiach a činnosti NSA nie je dostatok spoľahlivých informácií a preto o nich možno len špekulovať a keď už špekulujeme, nemôžeme nič vylúčiť.

> ale prevadzkovatelov cloudovych služieb automaticky podozrievas.

Podozrievam všetkých. V najhoršom prípade budem príjemne prekvapený.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja to mam nasledovne, len nemam bPi ale mini atx. Mam to doma. Od orange optika 250/100 Mbps za 15e /mesiac. El. energia vyjde 10e/rok. Ano pouzivam no-ip.org. Zdroj do BPi je bud v cene, alebo to napajas micro usb. Ano mam to na chladnicke. Zalohovanie podstatnych dat je raz za mesiac.

Nie je to len cloud, ale mam tam dlna, webserver, ftp, server na aplikacie, torrent server, btsync / syncthing, samba, ...
+ sa pri tom vela naucis pri sprave servera.

Whats the problem?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Energia 10€/rok? mATX? Pán je spolumajiteľ Enelu?
Predpokladám že každý z návštevníkov dsl.sk má voľajaký ten server (staram sa o niekoľko desiatok). Ja nemám problém, keď sa niekto hrá/učí. Mám len problém s bludmi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

to je všetko pekné ale najdolezitejsiu informáciu si neuviedol - na akom pripojení to visí ?

konkrétne aký to ma upload ?

lebo ak je to na DSL-ku kde je upload park KB/s tak chcem vidiet ako si odtial stahujes zalohu fotiek a videi
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

rozmyslam nad niecim podobnym na VPSke. ucel ma byt lepsie sa oboznamit s tymi technologiami, ale chcem nieco funkcne.
chcem ale nieco komplexnejsie, co viem vyuzit aj na streaming hudby, pripadne videa do mobilu ci ineho zariadenia. Na to je viacero open source rieseni (ownCloud, seafile, pidio...). Ja by som chcel ale nieco, co vie poskytnut rozny bitrate (aspon pri hudbe). cize ak mam slaby internet (ziadna wifi v dosahu, tak smiesnych mobilnych ~768kbps v lepsom pripade), aby som vedel stale fungovat. cize to musi vediet konvertovat hudbu za behu. na to su tiez riesenia.

otazka je, existuje nejake kombinovane riesenie, ktore spoji cloud ulozisko (pidio vyzeralo super s moznostou pripojit k tomu dalsie externe uloziska) so streamovacou sluzbou?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj ja mam 17 GB - za, citujem:
"Bonus za kontrolu zabezpečenia".
Ked som to potom skusal dalsim ludom "nasimulovat", tak uz nic nedostali.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A čo si pre to okrem mobilného čísla obetoval? Číslo FAB od dverí do domácnosti a veľkosť treníriek? V hesle máš namiesto rodného čísla deň, kedy frajerka prvý raz dostala menzes a s každou ďalšou ho meníš?
Odpovedať Hodnotiť:
 

oj, to by som menil casto heslo... :)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Nespravny tip.

Cislo som Google nedaval (nikde nedavam, ak nemusim). Ten mail od nich o zvyseni limitu ma prekvapil. Predtym som si pozeral nejake bezpecnostne nastavenia a mozno nejake 2-3 tyzdne potom mi to od nich prislo. Nemal som potuchy o takom niecom a este som musel dumat, o com tocia, lebo som sa v tych nastaveniach nehrabal cielene, dokonca som ani nic nezmenil, len to "presiel".
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak by chcel niekto pre zaujimavost vidiet ten 2GB bonus mail od Google, uploadoval som screenshot sem:
http://i.imgur.com/fol1pzw.png
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mam na One Drive 1TB a zadarmo
Odpovedať Hodnotiť:
 

k One Drivu mas tiez hromadu sluzieb, napr. Office 365 a moznost nainstalovat si aj offline Office 2016 na 5 pocitacov bezplatne
Odpovedať Hodnotiť:
 

a mailova schranka ma 50GB
Odpovedať Hodnotiť:
 

Este keby sa to aj dokazalo spolahlivo synchronizovat. Asi 4x sa mi stalo, ze na one drive chybali veci o ktorych som sa domnieval, ze sa uploadli. Ale vtedy sa to este volalo skydrive. Neskusal som ci sa to zlepsilo, radsej sa spolieham na ftp od vtedy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

11,00 GB (70 %) využitých z 15 GB

nuz, to aby som precistil svoju FBI slozku...
Odpovedať Hodnotiť:
 

tDlNZ5 http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

Takze zaplatim si 1TB na jeden mesiac, nahram tam 1TB dat, potom prestanem platit a ostane mi dostupnych 1TB dat v cloude - sice nebudem moct na tych suboroch nic menit, ale budem ich mat pristupne.
Zaujimavy model...
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

google si rad ponecha vsetko co mu nahras
Odpovedať Známka: 8.4 Hodnotiť:
 

Presne takisto to ma aj dropbox. Ziadna novinka.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Len z toho modelu zrejme nedopatrením niekde vypadlo vybavenie pripojenia na backbone a obmedzenie dostupnosti na signálom pokryté oblasti. Samozrejme v rámci mesačného paušálu. Lebo prenosné disky s porovnateľnou kapacitou predsa stoja...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

drazba dokumentov neplaticov na NGC nebude? :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Google Press Event 9/29/15 -> https://goo.gl/gEbnwh
Odpovedať Hodnotiť:
 

Press Event, Press Event. Ja ešte hľadám to Any Key.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

co tam koho po tom, dnes som cestou z roboty stretol Janku Hospodarovu!!!
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

kecas
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Tiez si myslim,ze keca..podla mna je nezamestnany, cize zo ziadnej prace nesiel!!
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Teraz som pozeral voľné miesto v GoogleDrive a mám tam že 5GB Gmail, 7GB Disk a 2GB Fotky Google..? Prvé chápem, druhé chápem, ale kurník, kde nájdem tie fotky čo mi ukusujú z kvóty? Tušíte niekto?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

na internete
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

picassaweb, alebo G+ -> photos
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

jebem na cele trapne 10GB google ucty. Mam ucet kde mam zdarma 37 TB (to nie je preklep) priestoru a na to sa google nechyta.
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

trepeš
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Co dristas Ty smejd? Zato ze mas v hlave nasrate a nedokazes pouzit ani vyhladavac, tak sa zmozes len na to, ze napises ze trepem?

Kokote, tu mas dokaz:

http://goo.gl/pRwBIR

Tak kto trepe? Nemozem za to ze si obmedzeny a ledva sa dostanes na nejaky dsl.sk Vytiahni si hlavu s riti a zacni mysliet a pouzivat vyhladavac skor nez sa strapnis.
Odpovedať Známka: -6.4 Hodnotiť:
 

Z riti...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Odkaz:

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2624386

alebo:

http://goo.gl/5LFdG2
Odpovedať Hodnotiť:
 

mozno mas prehlad chlape, ale to vyjadrovanie a sposoby...
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

s tvojim slovnikom si vytri rit!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

boze ty si chudak... napriek tomu ze mas 37TB...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

netrepe, su take sluby...napr. mega ci me.ga ponuka 50 gb alebo aspom ponukali zdarma
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ved dobre, ale co je viac? 50GB alebo 37TB? Preco si mam vybrat menej, ked mozem viac a navyse sluzba o ktorej pisem je dostupna jedna z weboveho prehliadca, klienta pre OS Windows a este aj z klienta pre Android? MEGA mozno ponuka sifrovanie na baze RSA klucov, ale kedze kluce vlastni majitel MEGA, tak o skutocnej bezpecnosti sa da polemizovat a je to len otazka dovery, ci majitel kluce fizlom vyda alebo nevyda... Ja sice pisem o cloude v cinskom kyberpriestore, ale kedze kazdy co len menej sukromny subor pred uploadom zasifrujem na vlastnom stroji RSA klucom s dostacujucou bitovou dlzkou (v mojom pripade je to 16384 bitov), tak ma netrapi kde to davam.

Jedine co ma irituje su hlupaci, ktori si ani neoveria co druhy pise a vychrstnu zo seba hlupu odpoved ako napr. vyssie Smith. A to by clovek predpokladal, ze podla nicku by to mal byt rozumny clovek, kedze sa inspiroval romanom 1984.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

sorry, keď som videl úvod:

"jebem na cele trapne 10GB google ucty. Mam ucet kde mam zdarma..."

Predpokladal som, že si nejaký pubertálny troll, ktorý ma od ocka najnovší iPhone, najlepší herný NB a zákonite musí mať najväčšie cloudové úložisko a viac som tomu nevenoval pozornosť...
Mal si pravdu, beriem späť.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Prestan tu po kazdom brechat, ci Ti dnes stara nedala ci co?

37 TB je ozaj luxusne vela, pre privataka prilis mnoho, sam mam cca 2TB dolezitych dat a tie sa dnes zmestia na 2.5" placku velkosti telefonu /ext HDD/. Firmy zas maju zabezpecene bud vlastne cloudy, alebo vlastne riesenia... Xcel by som vidiet nejakeho IT cloveka co ti da aprooval storovat firemne data na niecom co ma priponu cn...

Dalsia vec /nemam moznost vyskusat/, data su nato aby boli pristupne ked je ich treba... Bol by som ohromne zvedaby na up/down rychlost...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Čínsky náčelník je Bibi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

"Preco si mam vybrat menej, ked mozem viac..."
jeden z dovodov sa mi ponuka hned: napr. preto ze nerozumies cinskym klikyhakom a nevies ktory button je na upload suboru a ktory na kompletne zrusenie konta a zmazania vsetkych 37TB bez moznosti obnovy?

a tiez "Only available in Chinese." z xda-dev neznie velmi povzbudivo, kedze sa nachadzam na Slovensku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Omg, dalsi blb co necita poriadne diskusne temy. Je v nej jasne uvedene, ze je k tomu aj anglictina
Odpovedať Hodnotiť:
 

cakal som plnohodnotne cloud storage riesenie. dostupne z webu, mobilu a pod. prve co som spravil, navstivil stranky http://yunpan.360.cn/ kde po anglictine nie je ani stopy.

dakujem pekne za mobilnu appku v EN pre android, ked to nevyuzijem nikde inde.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja ho mam tiez, ale co som s tym naposledy nieco robil, tak to bola bolest, upload 100kb/s priemer. Poznalo to akurat warez, vtedy to "uploadlo" okamzite :D
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

a sme dosli stara mama

naco mi je 37TB ked k nim realne nemam pristup lebo UP/DOWND je 100kb/s

cloud musi frcat inak nema zmysel (mozno ako druhá záloha)

to radsej NASko a nejaku optickú linku
Odpovedať Hodnotiť:
 

Google kvety,, idem pomazat nejaké porno aby maily prišli...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár