neprihlásený Streda, 10. augusta 2022, dnes má meniny Vavrinec
Windows vyrobil Slovákovi 20-eurový účet, Microsoft sa nevyjadruje

Nevyžiadané stiahnutie inštalačných súborov operačného systému Windows 10 na skorších verziách Windows, ku ktorému prišlo u niektorých užívateľov už v auguste, sa podľa očakávaní dotklo aj niektorých užívateľov na dátovo meranom pripojení. Serveru DSL.sk sa ozval jeden takýto užívateľ, podľa informácií ktorého jeho firme Windows 7 takto nevyžiadane stiahol viacero gigabajtov dát a jeho poskytovateľ pripojenia ich zaúčtoval. Microsoft sa k tomuto prípadu a celkovo prípadom takýchto užívateľov odmietol vyjadriť.

Značky: Windows 7Windows 10Microsoft

DSL.sk, 17.12.2015


Nevyžiadané stiahnutie inštalačných súborov operačného systému Windows 10 na skorších verziách Windows, ku ktorému prišlo u niektorých užívateľov už v auguste, sa podľa očakávaní dotklo aj niektorých užívateľov na dátovo meranom pripojení.

To môže vyústiť samozrejme do problémov buď v podobe výrazného spomalenia pripojenia alebo v horšom prípade do naúčtovania množstva prenesených dát.

K takejto situácii prišlo minimálne v jednom prípade aj na Slovensku. Serveru DSL.sk sa totiž ozval čitateľ, podľa informácií ktorého sa dostal do takejto situácie a kvôli správaniu Windows 7 operátor jeho firme len v jednom mesiaci zaúčtoval za pripojenie navyše viac ako 20 eur.

Nevyžiadané stiahnutie Windows 10

Nová verzia operačného systému Windows, Windows 10, je pre užívateľov Windows 7 a 8+ k dispozícii minimálne v prvom roku po vydaní zadarmo.

Microsoft už viacerými vyhláseniami aj kontroverznými krokmi deklaroval zámer podporiť prechod užívateľov starších verzií na Windows 10.

Ešte v auguste, v prvom mesiaci po vydaní Windows 10, Windows 7 a 8.1 kontroverzne v prípade niektorých užívateľov stiahol inštalačné súbory Windows 10 aj na PC, na ktorých jeho inštalácia užívateľom zrejme nebola zarezervovaná a objednaná. Na základe septembrových informácií britských médií sme o tom informovali v tomto článku.

Užívatelia vtedy na disku našli stiahnuté 3.5 GB až 6 GB dát.

Microsoft toto správanie Windows neoznačil za chybu, naopak ho v stanovisku potvrdil. "Pre jednotlivcov, ktorí sa rozhodli dostávať automatické aktualizácie cez Windows Update, pomáhame upgradovateľné zariadenia pripraviť na Windows 10 sťahovaním súborov, ktoré budú potrebovať ak sa rozhodnú upgradovať," uviedla spoločnosť v stanovisku.

Prečo je to problém

Toto správanie predchádzajúcich verzií Windows je samozrejme problematické, keďže pre užívateľov nemajúcich záujem o upgrade na Windows 10 stiahnuté dáta nič neprinášajú a žiadnym spôsobom nevylepšujú ich verziu Windows.

Bezdôvodné stiahnutie viacerých gigabajtov dát užívatelia nemajú dôvod od svojho operačného systému Windows 8.1 a špeciálne Windows 7 očakávať a preventívne sa proti nemu brániť.

Okrem prenesenia nezanedbateľného množstva dát, ktoré môže byť problémov napríklad aj na moderných mobilných pripojeniach, u niektorých počítačov s menšou kapacitou disku môže byť problémom aj obsadenie pomerne veľkej kapacity.

Prípad Slováka

Serveru DSL.sk sa ozval čitateľ, ktorého sa podľa jeho zistení tento problém dotkol tiež a to pomerne výrazne.

Stal sa totiž na počítači pripojenom cez pripojenie s dátovým limitom 2 GB a kvôli preneseniu viac dát tak poskytovateľ pripojenia zaúčtoval jeho firme dodatočné poplatky oproti mesačnému paušálu.


Časť faktúry so zaúčtovanými poplatkami za prenesené dáta za august 2015, kliknite pre zväčšenie (obrázok: čitateľ)Na počítači bol inštalovaný Windows 7 Professional s povolenými automatickými aktualizáciami. Užívateľ podľa svojich informácií pre DSL.sk na tomto počítači nepožiadal o rezerváciu Windows 10. Naopak kvôli kompatibilite tento PC vôbec upgradovať na Windows 10 nechce.

K sťahovaniu prišlo na prelome augusta a septembra, pričom užívateľ si našiel priečinok "$Windows.~BT" majúci 3.8 GB. Koľko dát sa presne stiahlo nie je jasné, stiahnuť sa teoreticky napríklad kvôli kompresii mohlo menej dát.

V každom prípade podľa augustovej faktúry bolo na tomto pripojení prenesených 3.3 GB dát. Podľa informácii čitateľa nebolo pripojenie tohto počítača k Internetu cez dátovo obmedzené pripojenie zrejme nezodpovedné, keď štandardný spôsob používania tohto počítača spôsobil typicky prenesenie výrazne menej ako 1.5 GB dát a takto bez problémov funguje cca štyri roky. To doložil faktúrami za apríl a máj, podľa ktorých bolo prenesených 1.2 až 1.3 GB.

Počítač je pripojený cez DSL linku Slovak Telekomu s programom Turbo 1 Solo. U tohto sa dáta prenesené nad limit 2 GB spoplatňujú cenou len 0.0133 eura bez DPH za 1 MB. 1296 MB prenesených nad limit tak znamenalo poplatok navyše 17.24 eur bez DPH respektíve cca 20.7 eur s DPH.

Telekom poplatok odpustil

Čitateľ po zistení dôvodu prenesenia väčšieho množstva dát podal reklamáciu Slovak Telekomu s tým, že prenesenie dát nebolo úmyselné.

Ten mu reklamáciu uznal a poplatok navyše jednorazovo odpustil podľa čitateľa s tým, že nabudúce v podobnom prípade už poplatky neodpustí.

Podľa svojho následného stanoviska pre DSL.sk sa Telekom snaží podobné prípady riešiť prozákaznícky, odpustenie poplatkov z takéhoto dôvodu ale nie je automatické a garantované. "Reklamácie posudzujeme individuálne s dôrazom na prešetrenie konkrétnych okolností," uviedol pre DSL.sk hovorca operátora Martin Vidan.

A samozrejme potenciálne horšie mohli alebo môžu dopadnúť zákazníci pripájajúci sa napríklad cez mobilné pripojenie s platením za prenesené dáta nad limit, u ktorých sú dáta drahšie ako u Turbo 1 Solo. Väčšina programov mobilného pripojenia síce vyústi po prečerpaní dát do spomalenia rýchlostí, existujú ale aj ponuky so spoplatnením extra prenesených dát.

Microsoft sa nevyjadruje

Spoločnosť Microsoft serveru DSL.sk odpovedala na viaceré otázky ohľadne správania Windows 7 a 8+ v tomto ohľade do budúcnosti.

Bohužial na prípad tohto užívateľa respektíve vo všeobecnosti na takéto prípady iných užívateľov, ktoré sa už stali najmä v auguste, spoločnosť odmietla pre DSL.sk konkrétne reagovať. Spoločnosť len ponúkla, že sa na ňu môže obrátiť priamo daný užívateľ.

A to napriek tomu, že situácia je verejne dobre známa a zdokumentovaná napríklad spomínanými britskými médiami.

Navyše nemecké spotrebiteľné združenie Verbraucherzentrale Baden-Württemberg tento týždeň avizovalo kroky proti Microsoftu práve z dôvodu tohto nevyžiadaného sťahovania dát.

Čo pri avizovanom automatickom upgrade?

Akej časti používateľov Windows 7 a 8.1 sa dotklo automatické nevyžiadané sťahovanie inštalačiek Windows 10 nie je známe.

V každom prípade táto otázka je dôležitá v kontexte oznámeného zámeru Microsoftu ponúkať upgrade na Windows 10 automaticky cez automatické aktualizácie a to všetkým užívateľom Windows 7 a 8.1. Spoločnosť avizuje, že užívateľ bude musieť potvrdiť spustenie upgradu.

V oznámení tohto zámeru na konci októbra sa dotkla aj otázky sťahovania inštalačných súborov na dátovo obmedzených pripojeniach. Ako sme upozornili už v tomto článku, pre dátovo obmedzené pripojenia užívateľom na Windows 7 aj 8.1 ponúkla len neideálnu možnosť úplne vypnúť automatické aktualizácie.

Slovenská pobočka v tejto súvislosti serveru DSL.sk poskytla stanovisko, podľa ktorého by sa mal Windows 8.1 aj 7 správať pri plánovanom upgrade korektnejšie a upozorniť na stiahnutie vopred. "Používatelia Windows 8.1, ako aj Windows 7 používajúci dátovo merateľné pripojenie, budú pred stiahnutím aktualizácie Windows 10 upozornení, že stiahnutie aktualizácie môže viest k extra poplatkom ich internetovému poskytovateľovi. To sa týka aj zariadení pripojených prostredníctvom wifi cez mobilný hotspot. Ak používateľ s dátovo merateľným pripojením nestiahne Windows 10 aktualizáciu, bude dostavať bezpečnostné aktualizácie aj naďalej," uviedla slovenská pobočka spoločnosti.

To by samozrejme bol z pohľadu sťahovania dát aj zachovania zabezpečenia predchádzajúcich verzií Windows optimálny postup. Spoločnosť sme ale požiadali o opakované preverenie tohto stanoviska, keďže okrem iného koncept dátovo meraných pripojení bol zrejme zavedený až vo Windows 8, operačný systém Windows 7 takýto koncept nepozná a takéto pripojenia nie sú tak dnes užívateľmi vo Windows 7 manuálne označené ako dátovo merané.

Spoločnosť preverenie korektnosti stanoviska prisľúbila, následne ale tri týždne nereagovala a neozvala sa.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Vo Windows 11 veľmi vážna chyba, šifrovanie mohlo poškodiť dáta
Telekom má nové balíčky pre predplatenky, zákazníci si ich ale nebudú môcť objednať
O2 oznámilo zväčšenie pokrytia 5G, úroveň pokrytia znovu neudáva
Antik pôsobiaci najmä na východe ponúka balík ukrajinských TV
Perseverance odobralo ďalšiu vzorku, je na ňom zvláštna nečistota
Intel uviedol ďalšie samostatné grafiky, nie najvýkonnejšie
K dispozícii upgrade na Linux Mint 21
Raspberry Pi 4 podporuje Vulkan 1.2
Začína medzinárodná olympiáda v informatike
Predaje PC v susednom Česku v minulom roku veľmi výrazne narástli


Diskusia:
                               
 

Dobry biznis tie okna robia nasim opratorom :-)
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

podnikatel s takymto internetom?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

mne reklama v mobile zozrala 1/2 dat co mam na cely mesiac. nema dakto kontakt na lamparen?
Odpovedať Známka: 1.3 Hodnotiť:
 

Ked si to nezablokujes, tak sa necuduj :)
Reklama je dnes takmer vsade...
Odpovedať Známka: 1.2 Hodnotiť:
 

co mas proti podnikatelovi s takymto internetom.
Mame zakaznika, ktory ma kopu predajni, ktore za mesiac neprenesu ani 500MB dat.
Preco by si mal objednavat drahsi internet, ktory nepotrebuje?


Odpovedať Známka: 7.7 Hodnotiť:
 

A to pán veľkopodnikateľ osobne spravuje firemnú sieť, pretože sa sústredí na core biznis a je ľahko dojiteľný?
Odpovedať Známka: -6.8 Hodnotiť:
 

Preco drahsi internet ?
No ja si za 5 eur (13 eur za bezny pausal, povedzme 120 GB) si vrtat do kolena nedam. (a este na firme).

----
Čo pri avizovanom automatickom upgrade?
Podla toho ci uz su alebo este nie su akatualizacie stiahnute, bud cele, lebo len riadok s registrom.

---
wusa /uninstall /kb:3035583 /quiet /norestart
reg ADD HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\GWX /v DisableGWX /t REG_DWORD /d 1

wusa /uninstall /kb:3068708 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3022345 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3075249 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3080149 /quiet /norestart
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

Čo ti na tom vadí ty fašista?Keď si mu nič lepšie neponúkol?Čo riešiš?Jebózus,debilus!
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Trapne na dnesnu dobu.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

A čo? Aj my máme v kancelárii dátovo obmedzený internet. Načo by som platil 20€ za neobmedzený,keď sa to na tom mieste nevyužie, mám tam LTE, 5GB a ešte ani jeden mesiac sa to neminulo a stojí to 6€. V kancelárii, sa majú riešiť pracovné maily, údaje o zákazníkoch, poprípade OR,ŽR a na to ozaj netreba GB dát.
Odpovedať Hodnotiť:
 

mne spravil GooglePlay ucet v Turecku na roamingu 360.- a s nikym sa nesudim... len blble ze mobil nevie ci si v EU alebo nie...ked ze v Rakusku by to bolo ne-zanedbatelne menej...
Odpovedať Známka: -6.8 Hodnotiť:
 

za to si mozes sam, mas si vypinat data na telefone pripadne aktualizacie nastavit na manualne
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Mas zly telefon, na iPhone sa da zapnut EU roaming ktory ti povoli roaming len v krajinach eu vsade inde bude zablokovany. Samozrejme najlepsie by bolo mat datovy roaming vypnuty uplne, potom by si neplatil navyse nic
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Settings --> Mobile networks --> Data Romaing...tick off

Ked si sprosty aspon sa tym nechval... ;)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Roaming*
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nemáš chodiť do takej prdele, akou je Erdogangstrova ríša zla...
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Treba zaspamovat mail slovakia@microsoft.com so ziadostou a vyradenie z projektu windows 10
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

pixlovina... stahujes 6GB a nezistis... pri 2MB nete.... hovor konovi :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Microsoft sú darmožráči môžu si ten ich systém strčiť do zadku .
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Nech EU smradom z MS poriadne nalozi -> co si dovoluju v poslednom case uz fakt presahuje mieru...

Nejaka par miliardova pokuticka by snad zmiernila ich chutky robit agresivne socialne inzinierstvo!
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

Presne. Dufam ze M$ za cely posraty Win10 niekto riadne zazaluje a pojde o velikanske miliardy, aspon 20 miliard, lebo 1 miliarda je velky trt, ked ich cisty kvartalny zisk je cca 10 miliard.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

celkovo, v poslednej dobe, je spravanie MS "trochu" zvlastne, to musi citit uz kazdy. velmi si zelam aby sa napriklad kubuntu presadil ako aplikacna a herna alternativa. kez by sa stare, programy upravili prekompilovali a nove vychadzali kompatibilne na oba systemy uz ako samozrejmost.

v tomto smere by snad mohla pomoct java ?
Odpovedať Známka: 0.4 Hodnotiť:
 

Preco hovoris teplosskym jazykom a oznacujes spravanie MS ako "trochu zvlastne"? Neboj sa oznacit ho pravym menom - ako totalitne. Slobodu prejavu nam este uplne nezrusili.
Odpovedať Známka: 5.2 Hodnotiť:
 

Mozes tu "totalitu" vytrestat tak, ze si nainstalujes arch alebo kupis mac :D Ved zakladna listina prav a slobod nehovori nic o prave pouzivat windows 7... :)
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

extrémistický názor, myslíš si, že môžeš konať úplne slobodne, že ťa nikto neovplyvňuje. tiež nakupujem "odpad v marketoch", hoci by som sa na nich najradšej vy...l. Bohužiaľ, niekto to už tak zariadil
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

A čo paničky, odstraňujúce prejavy slobody po svojich psíkoch? Ak ti nie je totalita, kde vlastne začína?
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Totalitne správanie je prejavom kanibalizmu sebamrskacstva a brutalneho mucenia pojedania zakaznikov, penetracie defloracie a seizmologie. Ľudia nedajte sa nachytať nič také ako sloboda slova neexistuje jediný kto bam dokáže pomôcť su putin a ajatolach chomejni.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

k tym dvom si zabudol spomenut seba ako naj-chuja
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

Ja som dnes spravil z Windows poslednú bodku.

Už žiaden Windows môžu si ho strčiť bár zde ale do môjho pc žiadnom prípade disk je naformátovaný a už len čisto Linux OS.
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

Akurát sťahujem Kubuntu cez OS X na MacBooku, aby som mohol nahradiť Windows 10 v dualboote za Kubuntu. ^^
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

s/užívateľ/používateľ
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

prečo by malo Microsoft zaujímať aké internetové pripojenie si konečný užívateľ zavedie ?
Odpovedať Známka: -5.9 Hodnotiť:
 

Pretoze mu k*rva platim za to aby som mal system ktoremu rozkazujem ja a nie on mne!!! Nabuduce si mam kupit auto ktora za mna rozhodne ze odbocujeme doprava a ja chcem ist dolava?
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

nie, budes mat auto v zakladnej vybave, ktore si automaticky objedna vyssiu vybavu, lebo si mysli, ze by si ju v buducnosti mohol chciet.
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Keby výbavu.... Automobilka ti sama doručí nový model aj keď je ešte viac nahovno ako ten doterajší
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Pretože nie každý konečný úžívateľ má na výber.
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

preco by malo vyrobcu automobilov zaujimat, ze ty si chces posunut sedacku dozadu/dopredu. Proste ti ju nazvaraju k podlahe na mieste ktore sa paci im. Ved potreby uzivatela su az na poslednom mieste, ci naopak? Tak preto!
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

a co tak keby sa este auto rozhodlo zrat 10x tolko benzinu ako bezne, lebo vsak vacsi vykon :)
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

tak by som si také auto nekúpil ale vyhľadal iné ? :)
Odpovedať Známka: -6.4 Hodnotiť:
 

Tak inak - kupis si auto, ktore ti vyhovuje. Po case do neho posle vyrobca update s tym, ze sa ti polovica vybavy zablokuje, nefunguje spravne a to len preto, lebo vyrobca vie lepsie, co vlastne chces a potrebujes.
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

nemozem, MS predava uz ina 10nu a aj ostatne windowsy natvrdo na 10nu upgraduje. Ak by zostala v predaji aj 7ka, tak by som nikdy 1Onu nekupil.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

no snáď tá firma neskrachovala po tej neskutočne obrovskej faktúre za Internet ...
Odpovedať Známka: -6.6 Hodnotiť:
 

princip, chlape!
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

princíp je ten, že ak mám dátovo obmedzené pripojenie, tak si objem dát kontrolujem ... takému užívateľovi kľudne môže niekto "vypingovať" aj 500€ účet, prípadne mu stačí poslať kôpku UDP paketov na jeho IP adresu a bude veľmi prekvapený ... na trhu je veľa aplikácií, ktoré umožňujú sledovať tok dát a upozorniť na určitý objem, prípadne je možné si nastaviť router tak, aby po určitom objeme dáta spomalil alebo zastavil ... je to len na fantázii užívateľa ... používať dáta neobmedzene na dátovo obmedzenom programe je vždy rizikové ...
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

A aká je približná korelácia existencie napríklad používateľa programu Solo 1 s popisovanými požiadavkami na schopnosti?
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

ze diskutujuci zere seno, jeho sa to netyka a nevie domysliet dosledky, ktore budu ovplyvnovat aj jeho.
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

predpokladám, že väčšina podnikateľov si aj tú posranú dvacku musí odrobiť, nie každému sa sypú nezaslúžené zisky
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ale len drvivá menšina podnikateľov si vie spočítať, čo je a čo nie je ekonomicky výhodné ... napísal do Telekomu, ten mu to škrtol z faktúry a život ide ďalej ... strácať ďalšie hodiny (a u podnikateľa platí dvojnásobne, že čas sú peniaze) lamentovaním a sťažovaním sa na problém, ktorý už má dávno vyriešený, je ekonomicky neefektívne ... ten podnikateľ sám seba oberá o peniaze tým, že to vôbec ešte rozoberá a rieši ...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Mna len udivuje ten seriozny pristup od telekomu...
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

Telekom je velmi ferovy.
Pred rokom som menil ucet z VUB do TB. Mojou vinou doslo k nezaplateniu jednej faktury inkasom. Doslo az k odpojeniu mojeho telefonneho cisla. Po prevereni na zakaznickej linke mi odpustili poplatok za znovu-pripojenie aj pokuty za oneskorenie(myslim ze to bolo niekolko desiatok euro). Kedze som predtym nikdy nemeskal a realne videli ze som menil banku povedali ze v takychto pripadoch pokuty a poplatky odpustaju.
Velmi milo ma to prekvapilo, kedze som si bol vedomy ze to bola moja hlupost. Pre porovnanie VSETKY moje skusenosti s UPC su negativne(zial, jedina moja moznost na internet).
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

ja mam do upc trvaly prikaz a niekde mi vznikla povinnost zaplatit dake 2-3€, ktore som asi pol roka ignoroval. Nic nikde mi neodpojili, ani ma na to neupozornili. Ked som to zistil, tak som im tu sumu zaplatil a hotovo. Taktiez v O2 sa mi stalo, ze som zabudol zaplatit fakturu, tak buduci mesiac prisla faktura navysena o tuto sumu...

Skor by som povedal, ze sa tcomunisti zachovali jak kkti, ked ta po 1 fakture odpojili...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

To je take to robenie sa chrumkavym. Ako ked ta zastavia zeleni, ze si siel na 50ke 70, a ze podla sadzobnika je to za 40, ale da ti to za 20cku. Co je neskutocne super az do chvile kym si uvedomis, ze ta 50ka plati tak 30 metrov a ucelovo tam stoja a vyberaju - rovna cesta, ale "vyjazd stavebnej techniky".
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Suhlasim, zachovali sa ako kkti. Ja mam opticke pripojenie od Swanu a faktury platim ako mi to pride na um. Nie je pevny termin, takze faktura na mail (pozeram ho len zriedka) ma vzdy iny datum splatnosti. Malokedy som zaplatil do dna splatnosti. Dokonca pred par mesiacmi sa mi stalo, ze som zabudol zacvakat 2 faktury a napadlo mi to az par dni po datume splatnosti tej druhej faktury nahodou ked som jednu noc isiel zo zachodal. Hned som zapol komp a tie dve faktury zacvakal.A pohoda, zivot ide dalej.Hehe, aj fakturu za mesiac november som mal zaplatit do 14. 12 a prevod idem urobit az teraz.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

to uz ale je opacny extrem, a teda, ze ty si nezodpovedmny...
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

ja viem. Nieco na tom bude. Ale zase tiez som im prepacil v zaciatkoch dost velke problemy, ked u nas zacinali s optikou. Pomaly viac nez rok mali pravidelne technicke problemy a prizmuril som oko a neziadal som refundacie a vratenie alikvotnych ciastok. Takze v podstate nic strasne som neurobil. Penaze dostanu, len holt niekedy neskor ako su zvyknuti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

to je skor preto ze maju asi manualny system kontroly uhradenia faktur :D , tetuska checkuje ucet rucne..
Odpovedať Hodnotiť:
 

S Telekomom sa mi darí bežne dohodnúť, lebo majú proklientský prístup. Aj teraz riešim jeden omyl. Lebo zle sa zadalo jedno číslo zo skupiny a tým pádom bolo faktúry a SMS naň fakturované. SAmozrejme som to zbadal až po 1 1/2 mesiaci na výpise. Že koho to bolo vinou sme ani nezisťovali, škrtli to a hotovo. Preto som stále v Telekome a neriešim iných operátorov +-5 euro mi nestojí za rozdiel v prístupe a kvalite.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Install Arch
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Emerge gentoo
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

make install lfs
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Ít da pu-pu ...
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

To je mile.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

"Serveru DSL.sk sa ozval jeden takýto užívateľ, podľa informácií ktorého jeho firme Windows 7 takto nevyžiadane stiahol viacero gigabajtov dát a jeho poskytovateľ pripojenia ich zaúčtoval. Microsoft sa k tomuto prípadu a celkovo prípadom takýchto užívateľov odmietol vyjadriť."

http://www.dsl.sk/article.php?article=17819

"Upgrade na Windows 10 ponúka Microsoft pre Windows 7 a 8+ zadarmo, pričom spoločnosť dala opakovane jasne najavo snahu dosiahnuť upgradu u čo najväčšieho počtu počítačov. S Windows 10 totiž začína chápať Windows ako službu a dokáže generovať ďalšie príjmy z užívateľov oproti iba jednorazovému zaplateniu licencie za Windows."

Myslim, ze uz vsetci vieme ako generuju dalsie prijmy z uzivatelov oproti iba jednorazovemu zaplateniu licencie za Windows. Keby som takymto sofistikovanym ojebom generoval prijmy z uzivatelov ja, tiez by som sa odmietol vyjadrit keby mi nato niekto prisiel...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

"Turbo 1 Solo" - to sa deje ked je daky forever alone guy cely den sam doma s p-ckom :D
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

To je asi genetika. Akurát ide v kinách dokument o rasizme a nejaký Han Solo je tam celé dni len s takým chlpatým kamarátom, ktorý toho moc nenahovorí.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

podnikatel a windows? vela stastia. nikdy nepochopim preco si ludia robia dobrovolne zle a platia za to.
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Človeče ty si tak vedľa, že sa ti to ani neoplatí vysvetľovať.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Lebo ten, co sa sudi/l s danovakmi kvoli linuxu a ich retardovanej aplikacii, si vobec nenarobil problemy ze?

Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Dúfam, že microsoft za toto niekto zažaluje na európskom súde a M$ dostane miliardovú pokutu
Odpovedať Známka: 6.3 Hodnotiť:
 

idem na to
Odpovedať Hodnotiť:
 

To nič nie je, keď som bol v Rusku tak sa mi takto pekne stiahol update na Apple iPhone 4, roaming som mal, kartu v MT tiež, ale hej nevedel som, že update sa mi môže stiahnuť bez môjho vedomia. No a tak mi vyšla pekná suma 1400€.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Klobúk dol pred Telekomom za to uznanie reklamácie. Inak pre istotu som si nechal zobraziť skryté zložky a ajhľa, tá pliaga $Windows.~BT oxiduje aj u mňa bez zarezervovania a zožrala mi slušných 5,47GB diskového priestoru.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

to co je za bordel, ze este existuju ludie, kery maju DSL s poplatkom za MB? to som si myslel, ze uz najneskor od 2005 neexistuje.
ale tam to tlacia ti provideri, aby im clovek za ten traffic placil 2x. lebo zavedenim FUP urcite pride aj iny plan, business plan, kery toto FUP mat nebude. a potom budu zas ludie, kery maju "neobmedzeny" internet a ludie, kery ho maju naozaj neobmedzeny, ale v inej cenovej kategorii. pricom vlastne dostanu to iste, co mali doteraz za 20 eur.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Pri dsl je smiešny názov, že Turbo. Dsl je poprdka medzi internetmi a ide pomaľšie ako mobilná 3G s HSPA+. On ešte platí za dáta navyše a vyplakáva v redakcii miesto toho, aby pozrel inú ponuku. Ten podnikateľ je sprostý. :)
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

A nema nahodou Mrkvosoft na nejakej 245-tej strane EULA, ze system moze na pozadi bez upovedomenia uzivatela prenasat internetove data?
Som presvedceny o tom, ze ma.
Suhlasim s nazormi, ze MS to uz riadne presvihol s tym podstrkovanim W10 nasilu, to rozhodne, za to si zasluzia nakopat tam, kde to chlapov najviac boli.
Skoda, ze ten hlinux je na bezne pouzivanie tak strasne nepouzitelny, inak by som uz davno nepouzival ten hnusny Windows. Len co mam robit, ked Mac je na mna moc drahy a ten ich OS sa mi javi ako keby bol robeny pre 10 rocne deticky a Linuxy vsetky do jedneho su podstatne horsie pouzitelne na desktope/laptope ako ten hnusny Windows?

Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Linux Mint Cinnamon alebo Debian a pri zaklikavani desktopoveho prostredia vyber Cinnamon.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A čo sa má čo Mrkvosoft vyjadrovať k takýmto chobotinám???
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Ach jo chlape, podla teba je normalne aby to takto stahovalo na pozadi nemale mnozstvo dat aj ked k tomu uzivatel nedal suhlas?... Takze kokotizmus je na tvojej strane
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

To nerieš.
Otázka znela, prečo by sa mal Mrkvosoft vyjadrovať aj k takýmto chobotinám? Trošku sa nad tým zamysli. Však by nič iné nerobili, len sa k niečomu stále vyjadrovali. Toto je len jedna z milióna trablí čo koho akože serú.
Proste je to ich nejaká filozofia. Či sa presedí, poopraví alebo sa od nej úplne upustí, ukáže až čas...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nad vchodom do banky:
Zákaz vstupu so zbraňou.
Nepôjdeš si pre prachy aj keď si gangster? Pôjdeš, ale nie so zbraňou...
Zrejme sa Mrkvosoft preorientuje a zmodifikuje doterajšiu nudnú klientelu, a bude za stiahnutie ohromného množstva takmer zbytočných "dát" dávať nejaké výhody.
Odpovedať Hodnotiť:
 

okamzite hromadna zaloba , staci dobry pravnik a nech mrkvosoft caluje.drviva vacsina notebookov sa predava s legalnym softom takze mrkvosoft nebude moct operovat s tym ze to boli ilegalne kopie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nuž, on s tým predovšetkým zrejme súhlasil...
... ešte keď sa súhlas dával na *možnosť* (čiže voľbu) stiahnutia a vylepšenia na Windows 10 – nie však na *povinnosť*!
Odpovedať Hodnotiť:
 

automaticke aktualizacie by mali byt vypnute od novoty , ak zakaznik chce nech si aktualizuje manualne
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslim, ze problem je v tarifikacii.. Zmenil by som providera.. :)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár