neprihlásený Pondelok, 17. decembra 2018, dnes má meniny Kornélia   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
DVB-T v SR prechádza na DVB-T2. Zákazníci majú menej ako mesiac na upgrade

Spoločnosť Towercom dnes oznámila nasadenie nového štandardu pozemného digitálneho televízneho vysielania DVB-T2, ktorý nahradí od spustenia používaný štandard DVB-T. Zmena sa týka zatiaľ len plateného štvrtého multiplexu známeho pod označením Plustelka. Pre zákazníkov na Slovensku to v krátkej histórii digitálneho vysielania znamená už tretiu zmenu v požiadavkach na prijímače a časť zákazníkov tak bude musieť svoje prijímače meniť. Vzhľadom na oficiálne oznámenie zmeny až dnes majú prví zákazníci na túto zmenu ale len menej ako mesiac.

Značky: DVB-TDVB-T2TowercomSlovensko

DSL.sk, 31.5.2016


Spoločnosť Towercom dnes oznámila nasadenie nového štandardu pozemného digitálneho televízneho vysielania DVB-T2, ktorý nahradí od spustenia používaný štandard DVB-T.

Parametre DVB-T2

DVB-T2 vďaka okrem iného novej podporovanej modulácii a vyššiemu počtu nosných frekvencií umožňuje na jednom 8 MHz kanáli dosiahnuť výrazne vyšší dátový tok. Tým je možné na jednom kanáli vysielať naraz viac televíznych kanálov respektíve vysielať ich vo vyššej kvalite.

Štvrtý multiplex má v súčasnosti parametre s bitratom 22.39 Mbps, ostatné tri multiplexy parametre znamenajúce bitrate 19.91 Mbps.

Podľa informácií Towercomu pre DSL.sk bude mať štvrtý multiplex v DVB-T2 kódový pomer 3 / 4, ochranný interval 1 / 8, počet nosných 32k a moduláciu 256-QAM.

To znamená bitrate 36.8 Mbps.

Prechod štvrtého multiplexu

Towercom začne prechod realizovať len menej ako mesiac od jeho dnešného oficiálneho oznámenia.

Prechod zrealizuje tak, že v jednotlivých lokalitách priamo prepne používaný kanál z DVB-T na DVB-T2. DVB-T sa teda nebude paralelne vysielať ďalej a od momentu prepnutia budú zákazníci potrebovať už prijímač podporujúci DVB-T2.

S prechodom sa má začať na vysielači Banská Bystrica - Laskomer, kde by k prepnutiu malo prísť 28. júna. Ďalšie vysielače budú prepnuté v ďalších týždňoch a prechod by mal byť ukončený na konci augusta.


Termíny preklápania jednotlivých vysielačov z DVB-T do DVB-T2, kliknite pre zväčšenie (tabuľka: Towercom)Podľa stanoviska spoločnosti k otázke DSL.sk je mesiac dostatočný čas na oznámenie takejto zmeny a realizáciu prípadne potrebnej výmeny. "Zákazníci dostanú v týchto dňoch personalizovaný list s ponukou, ktorú môžu využiť a nové koncové zariadenie dostanú včas. Mesiac je dostatočný čas na kúpne rozhodnutie aj dodanie tovaru," uviedla v stanovisku.

Kedy by k nasadeniu DVB-T2 malo prísť u neplatených celoštátnych multiplexov zisťujeme.

Výmeny prijímačov

Hoci Towercom ponúkal od štartu plateného DVB-T prijímač Zircon T3000HD kompatibilný s DVB-T2, ľudia kvôli často zabudovanej podpore DVB-T v TV prijímačoch respektíve nižšie ceny zrejme nie výnimočne využívajú prijímač nekompatibilný s DVB-T2.

Plustelka má v DVB-T podľa informácií hovorcu Michala Šurana pre DSL.sk viac ako 16 tisíc zákazníkov, na otázky u akej časti odhaduje využívanie prijímača s podporou DVB-T2 spoločnosť neodpovedala.

V krátkej histórii DVB-T na Slovensku ide potenciálne už celkovo o tretiu potrebnú výmenu prijímača a v blízkej budúcnosti pravdepodobne príde ešte jedna.

Riadne vysielanie DVB-T odštartovalo totiž na konci roku 2009 a to po kontroverznom zrušení výberového konania s vysielaním kanálov v štandarde MPEG-2. Riadne trvalé vysielanie v MPEG-4 H.264 odštartovalo až na konci roku 2011 a vysielanie v MPEG-4 H.264 ponúkajúce obsah nedostupný v MPEG-2 až so spustením platenej Plustelky v máji 2013. Zákazníci tak často pred aj po spustení DVB-T volili prijímače nepodporujúce MPEG-4 a následne pri záujme prijímať aj takéto stanice museli meniť prijímač.

K prípadnej druhej výmene prišlo so spustením plateného vysielania cez DVB-T, keď zákazníci často nedisponovali prijímačom s CI slotom pre zasunutie prístupového CAM modulu. Ak zákazníci očakávali svoj potenciálny záujem o príjem platených programov, túto zmenu ale samozrejme už mohli očakávať respektíve ju spojiť s prvou výmenou.

Aktuálny prechod na DVB-T2 je potenciálne už treťou výmenou. Podľa Towercomu od spustenia plateného DVB-T dávala spoločnosť jasný signál plánovaného príchodu DVB-T2. "Uvedením prijímača Plustelka Zircon DVB-T2 už od spustenia služby pred 3 rokmi sme dali divákom jasne najavo, že DVB-T2 príde. Nie je v našich silách presvedčiť všetkých zákazníkov, aby uprednostnili naše riešenie pred inou kombináciou koncových zariadení," uviedol Šuran.

Na finančné uľahčenie aktuálneho prechodu má slúžiť akciová ponuka v spolupráci Towercomu a Inter-sat, kde pri objednaní Plustelka Štandard dostanú zákazníci s Plustelka modulmi DVB-T2 prijímač za symbolickú cenu. Na aké dlhé obdobie sa budú musieť zaviazať spoločnosť neuviedla. Okrem toho sa od júna začne predávať cenovo dostupnejší DVB-T2 prijímač Alma T-300HD.

HEVC / H.265

Aj po prechode na DVB-T2 sa budú stanice vysielať rovnako ako doteraz v H.264 MPEG-4 a s HE-AAC zvukom.

V blízkej budúcnosti je očakávaná respektíve hrozí v DVB-T ale ďalšia zmena, nasadenie efektívnejšieho kompresného štandardu HEVC / H.265. Ten umožňuje dosiahnuť rovnakú kvalitu pri minimálne o polovicu nižšom dátovom toku.

Pre vyhnutie sa prípadne ďalšej výmene môže byť rozumné v prípade potreby výmeny prijímača s príchodom DVB-T2 zakúpiť hneď prijímač podporujúci H.265. Towercom teraz tiež výhľadovo odporúča takýto krok, minimálne pri kúpe nového TV podporujúceho priamo DVB-T2. "Z pohľadu budúcnosti odporúčame investíciu do koncových zariadení s podporou kompresného formátu HEVC, hlavne sa to týka divákov, ktorí uvažujú nad kúpou nového televízora. Diváci, ktorí uprednostňujú externý DVB-T2 prijímač zatiaľ nemajú veľký výber, na trhu je k dispozícii iba pár modelov s podporou HEVC, DVB-T2 a CI slotom, ktoré sú cenovo na vysokej úrovni," uviedla spoločnosť v stanovisku.

Obsah štvrtého multiplexu

Obsah plateného štvrtého multiplexu je v súčasnosti vzhľadom na svoju cenu a v porovnaní s ponukami iných operátorov a napríklad satelitných ponúk pomerne neatraktívny a časť zákazníkov využíva predpokladane Plustelku po jednorazovej investícii do modulu, karty alebo prijímača len na sledovanie programov ČT 1 a ČT 2 s nulovým mesačným poplatkom.

Platená ponuka za 5.99 eur mesačne v súčasnosti obsahuje Eurosport 1, Eurosport 2, Sport 2, Film+, JOJ Cinema, Viasat Explorer / Spice, Viasat History, Viasat Nature, Nickelodeon, Rik a VH1.

Po nasadení DVB-T2 plánuje Towercom ponuku doplniť. "Našim zámerom je pri zachovaní prehľadnosti ponuky zachovať aj nezmenenú výšku mesačného poplatku," uviedla opatrne spoločnosť, pričom v súčasnosti rokuje s vysielateľmi a zmeny ohlási až neskôr. K zmene príde až po dokončení prechodu na všetkých vysielačoch, teda od septembra.


      Zdieľaj na Twitteri


Máte niekoho vo svojom okolí, kto sleduje TV cez pozemné DVB-T vysielanie? (hlasov: 538)

Áno      80%
Nie      20%


Najnovšie články:

Japonci si vybrali zlý asteroid, je príliš skalnatý
Apple zažalovaná za zavádzanie o pixeloch displejov nových iPhonov
V Magiu cez Vianoce videopožičovňa zadarmo
Vyvinutý 2.5-nm klasický tranzistor
Vedci očipovali čmeliaky, fungujú ako senzory
Vývojári Linuxu zvažujú odstránenie podpory x32
Sonda na Marse odfotená zo satelitu
Trailer k druhej sérii Star Treku ukazuje Spocka
Virgin Galactic prvýkrát vyletela do vesmíru
Predstavený 17" notebook s 1.34 kg


Diskusia:
                               
 

Takze prvy pojde Babicke v zahrade a doma aj nadalej? Fakt sa mi to nechce riesit....
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

Aký je dnes týždeň?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

predsa streda!
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

26
Inak povedane aj najdlhsi tyzden v mesiaci ... tyzden pred vyplatou.
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

takže streda!
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

už to mohlo byť od začiatku, len tu asi bolo nutné predať zásoby starých DVBT rxov...teraz tu bude akurát tak kopa el. odpadu
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

hlavne že kolotoč výroby a spotreby sa točí, len dokedy
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dokedy sa budú meniť parametre vysielania tak bude treba aj nové maschinen
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

No neviem, povedal by som ze Slovensko so svojim poctom obyvatelov zrovna cinske velkosklady so starou elektronikou z biedy nevytrhne. Som sa kazdu dobru konspiracnu teoriu, ale toto je skor cista neschopnost slovenskych regulacnych uradov nastavit moderny standard hned od zaciatku.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

TUSR nastavil DVBT v MPG4, ale vlada to zmenila po odvolani Macaja z TUSR. Lobby nasich TV co sa bali konkurencie....
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Úžasné. Takže teraz si majú ľudia kúpiť nové prijímače ktoré podporujú DVB-T2. Potom sa požiadavky zmenia a budú potrebné zase iné prijímače ktoré podporujú h265. A zase po čase budú potrebné prijímače ktoré podporujú UHD... a potom zase nejaký nový štandard... a takto donekonečna. Možno sa medzitým ešte tak 2x zmení aj kódovací modul. Hlavne len nech ľudia vyhadzujú peniaze za zbytočnosti - hlúpe kusy hardvéru alebo celé televízory ktoré o rok budú zastaralé. To je celé taký bullshit. Ja do takých hlúpostí neinvestujem ani cent.
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

A teraz si predstav ze si polodochodca, rozumies sa tomu hovno a platis este aj koncesie. Je mi tych ludi luto.
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

mne ich luto nei je, je to darwin.
a kto bude lutovat mna, ked sem pride nemecka garda a ja neviem nemecky?
hold, treba sa ubranit ako sa da, ked nie slovne, tak fyzicky. a niest nasledky.
pointa je sa nepoddavat, ale bojovat, alebo skapat.
Odpovedať Známka: -6.4 Hodnotiť:
 

nemci tak skoro nedojdu, tym sme u zadnice....dufam ale, ze vies po africky.
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

gavaris pa rusky ?
Odpovedať Známka: -1.0 Hodnotiť:
 

ano. napriklad: chod dpc
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

IDI NACHUJ, CYKA BLYAT... hodiny hrania v Counter strike global offensive ta nauci nadavat rusky...
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

No teba to veľa nenaučilo. Obsahu som síce porozumel ale napísané je to úplne zle.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Vela ludi si to neuvedomuje, ale mas absolutnu pravdu. Bud budeme bojovat alebo podochneme. A nas socialny stat nas necha zdochnut ako prvy, pretoze :

„ Demokracia je na hovno systém . Volič nič o ničom nevie, volič je hovno . Volič vníma iba absolútny povrch.“ To sú slová Jaroslava Haščáka z roku 2006 , počas stretnutia s Jirkom Malchárkom , ktorý v pozícii ministra zarobil na províziách 329 miliónov slovenských korún.
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

Smutne na tom je, z Hascak ma pravdu. Keby ju nemal, visel by na najblizsej lampe. Co je horsie, zatial nevidim, ze by sa na tom nieco menilo, ze by volic chcel vnimat aj viac ako absolutny povrch a chcel o niecom vediet.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

keby ludia videli tie sumy co prehadzuju v igelitkach stali by sa dve veci. 1. Jednu cast obyvatelstva by to polozilo 2. Druha cast by to tu zlyncovala
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Hmm a ty sleduješ TV, máš internet a zástrčku a neplatíš? Ako sa to da bez porušenia zákona? Žeby zbavený svojprávnosti.
Odpovedať Známka: -1.3 Hodnotiť:
 

TV nemam a nsledujem, internet mam a vypalne neplatim. Svojpravnosti by mal byt zbaveny kazdy kto tak robi.
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

Radsej budem na keketskom fuckbooku alebo jutube pozerat ako si opica honi nez vidiet spravy na jednotke. Potom ze preco je polovica lovakov negramotni hlupaci. Hlavne ze chodim po ulici so sluchadlami a oebujem system lebo je to tak cool.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Co doma robis nikoho nezaujima.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Iba negamotní hlupáci môžu celý deň visieť na "fuckbooku alebo jutube" a "pozerat ako si opica honi"
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

kazdy predsa pozera spravy na narkoze, ktora hlasi, ze ma tie najlepsie spravy (ci najserioznejsie, alebo ake to tam hlasia - vzdy sa zacnem po tom ozname smiat).
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

a JOJ je televizia roka :) urcite hodnoverna anketa ktoru posudzovali odbornici zo zahranicia
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

spravodajstvo RTVS je praveze vcelku fajne, lepsie nez na markize ci jojke kde davaju same pikosky ktore nikoho nezaujimaju..
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Ty to nazývaš "oebavanie systému" a niekto optimalizácia nákladov. Ty to posmešne nazývaš "je to tak cool" a niekto že je to nutnosť. Takže si kľudne pozeraj TV ale nenúť sa správať ako ovca aj ostatných.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

mali by ta zavret do basy za chvalenie sa ze si dlznik.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

asi si clanok ani nedocital.. towercom odporuca kupit set-top-box DVB-T2 ktory bude podporovat H.264 a HEVC aby si v buducnosti nemusel zase kupovat dalsi prijmac.. chapeme?
btw v hejke maju taky prijmac za 35e...
Odpovedať Známka: 5.2 Hodnotiť:
 

Ty si ho mozno docital, ale hovno ti to pomohlo, pretoze v buducnosti to bude h.265.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

A rozdiel medzi HEVC a h265 je podla teba aky?
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Rozdiel je presne unhash(hash(HEVC) - hash(h265))
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

skor je to hlupost ludi, co podpisuju a necitaju.. resp nemaju IT specialistu, co by to akemusi tower3,1415cakomu natrel..
mozem kakat celu telku, pokial by mi toto urobili, prisaham ze by som doniesol stary dvb-t otrieskat o gebulu majitelovi towershitu..
urobit to tak styria, dostane otras mozocku..
to uz fakt nema obdobu, aby som v telke tolko veci menil tak casto..
vlastne ma, ale len an Loovensku
mimochodom, ja uz tiez nekupujem drahu IT.. a toboz nie TV.
kedysi, ked som bol maniak, som dal 1200eur zaa TV
tearz by som dal max 300EUR, aj ked sa vozim na porsche.
Odpovedať Známka: -5.3 Hodnotiť:
 

vidíš, len potvrdzuješ to, že čím bohatší tým lakomejší...vozíš sa na Poršátku jak vraví Rudinko, ale telku za 300€ si kúpi iba socka /to aj ja som dal za ťamtung pred pár rokmi 400€/
Odpovedať Známka: 3.1 Hodnotiť:
 

Prave naopak, nie je lakomy, len si prachy vazi a dava ich tam, kde mu prinasaju potesenie. Ja by som dal za TV max 10€, na strane druhej za slusny monitor kludne 600. Preto mam monitor a nie TV.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

no ja mám tu aj monitor aj TV v jednom.... necelých 190€
slušný monas za 600€ by musela byť už nejaká opacha predražená
Odpovedať Známka: -1.6 Hodnotiť:
 

monitor pod 200bude lowend, na ktorom si clovek akurat dodrbe oci. Ak ti nevadi, ze usetrene prachy potom minies na okuliare, tak kludne. Ak ale pri tom nesedis hodiny denne, tak samozrejme, ze nebude mat drahy HW pre teba ziaden uzitok.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

no je to iba LG 24" s tunerom ale ak si myslíš že za moňas rovnakých kvalít treba zaplatiť rovno 600€ tak si to mysli....mne sú u piči nejaké pozorovacie uhly /na moňas pozerám zásadne spredu/ alebo nejaké Hertze.. toto má fullHD pri 60Hz a nič tu nebliká ani nič iné a sedím za tým dosť dlho... oči už nemám najmladšie kvôli veku nie monitorom, hry čo akože potrebujú 144Hz nehrám takže mi to vyhovuje. Vlastne mi to nevyhovuje lebo tieto úzke slíže doslova neznášam, ale klasika 5:4 sú iba v malých uhlopriečkach a nemali tuner, takže čo kúpiť po odídení výbornej 19" 1280/1024 HP monitoru???
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

no pokial je to na pracu, tak idealne je 21:9 z casti to nahradi 2 fullHD monitory. Ak je to na hranie alebo pozeranie filmov, tak 32" telku minimalne. Ak nemas problem s $$$ tak 4k monitor, napriklad okolo 450€ mas krasnu iiyamu.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

tady: https://goo.gl/wAa3mI
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

ja som chcel s tunerom, lebo synátor chce občas pozerať iné než mangelka...a 440€ je polovica mojej výplaty...to iste uzná každý normálne zarábajúci človek : "čo je veľa to je málo"
a tento LG je VA IPS a nie TN
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

To je sice 4K, ale TN... to radsej http://dopice.sk/hAH
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tie tvoje "kvality" sa prejavuju v paneli a v prevedeni, nie trapnymi parametrami. Ak ty si myslis, ze monitor pod 2 stovky bude rovnaky ako ten za 5, tak prave ty si to mysli dalej. Zachadzat do detailov nebude mat ziaden vyznam.
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

:D samozrejme ze monitor za 500 bude mat o dost lepsi panel ako ten pod 200. ale ze by ten pod 2 stovky viac kazil zrak??? NEDAJ SA VYSMIAT!!!!
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Ja dávam jas na 0, aby ma neboleli oči. Niektoré LCD majú tak veľký jas, že nevydržím pri tom robiť viac ako pár minút. Samozrejme, jas sa dá znížiť, ale záleží potom na monitore, či aj niečo uvidíš. Veľmi kvalitnému monitoru to vadiť nebude. A nie je to len o jase.

Robím s počítačom už veľmi dlho a okuliare nepotrebujem. Keby som si nedával pozor už pri CRT, tak ich nosím. Nehovorím, že je to len monitormi a televíziou, ale je to jeden z faktorov.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

ved prave ako si napisal: nie je to len o jase. ale nie je to ani tym co je na tych monitoroch kvalitne alebo nekvalitne. to mohlo platit pri CRTckach ale to ze ma monitor napr nahovno farby ti nekazi zrak. ale mozno sa mylim. co sa jasu tyka, ano, niektori ludia su citlivejsi, niektori menej. ale porovnaj si jas napriklad asfaltovej cesty ked ides uprostred letneho dna a nehovor mi ze to je to co ti kazi zrak... skor ide o zlozenie toho svetla a to je podla mna rovnake v drahych aj v lacnych monitoroch. na to som narazal.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

nemýliš sa...mladí si stále myslia že ten moňas za 500€ bude minimálne! o dve triedy lepší než ten za 200€ čo je somarina.
je len o triedu drahší ale je to tak ako píšeš, blbé farby neničia zrak
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Nie len zrak, ale aj celkový vnem. Práve tak ako zvuk. Dnes si mladí myslia, že čo hrá z debilu, že to je kvalitná muzika. Však je to na smiech. Alebo že keď to doslova bublá, že to sú kvalitné basy. Alebo umelé a prifarbované zákusky v cukrárni sú lepšie ako poctivé domáce... Príkladov je veľa, ako nám z toho všetkého už jebe. Chlapča si nosí do školy vody s rozpusteným chcemickým bordelom, vraj vitamíny, a nikdy nezje čerstvé ovocie.
Vážne sme ochoreli...
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

my starší čo si to uvedomujeme a vieme porovnať úroveň debilizácie spoločnosti tak vidíme čo sa pácha na našich deťoch...ale sme jak v rozvodnenej rieke...odchod z prúdu do tišších vôd je ťažký, chce to v prvom rade používať sedliacky rozum a zapamätať si jedno :_ nekupuj to čo potrebuješ, iba to bez čoho sa nezaobídeš. /a nebudeš musieť splácať pikoviny celý život/
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Zena nevie, co chce. A neprestane, kym to nedostane.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

By si sa cudoval - vie, akurat ti to nemoze povedat priamo. Rovnako ako ty jej nemozes povedat priamo tiez niektore veci.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Potom moze zistit, ze to vlastne ani nechcela... :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

a kto soferuje to porsche? ci kamarat ta obcas povozi? alebo sa nechas niekym vydrziavat, kto ma porsche? :)
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

nikto, nemam porsche, ale aj keby mam a ma 4 roky,tak jeho trhova cena je asi ako novy hyundai i20
len to som chcel. nemienim kupovat drahe veci, aby rychlo stracali hodnotu. je to financna samovrazda. ale aspon ludia tocia prachy. citia sa byt doleziti.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

a potom aj najblizsia oprava bude stat ako novy hjondeee
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Výmena oleja 1800€ :)

Odpovedať Hodnotiť:
 

uz asi pol roka mas za par stovak 50tku tv, co vie aj 4k, aj dvb-t2 aj h265, o com to dristas?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

davno skoncili casy farebnych 16-programovych, 55 cm tesla orava crt z 1988/1989, ked tv stal 5-mesacny priemerny plat v hospodarstve - to by dnes uplne obycajny lacnejsi tv (t.j. ziadny luxus) musel stat 4300 €

ani za nove lacne PC nemusis vysolit 6-mesacny plat (dnes 5000 €, PC kysnu dnes poskladas za 4 stovky = 2 tyzdnovy plat) ako pred dvoma dekadami a rovnako ani za notebook 18-mesacny plat (15000 €, solidny ntb mas za 8 stoviek = 1 mesacny plat)

REALNA cena elektroniky isla za posl. 1/4 storocia v priemere asi 20-nasobne dole !!!!!!!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

tak si vravim jak ti ludia za toho komunizmu vlastne mohli zit, pol rocny plat vydrbat za tv, v obchodoch hovno, ziadne mobily, ziadny internet ...

pamatam si dokonca ze zohnat vysielaci program na ORF1/ORF2 bol problem (kedy pojde ten majkl najt, najt rajder), jedine od niekoho znameho, co mal niekoho znameho za zeleznou oponou, alebo to bolo dostat v nejakom casaku z rakuska co sa predaval v blave asi v 5 a pol kusovom naklade ... a mal som vysielaci program pre ORF na 1-2 tyzdne, huraa

no hrozne casy
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

dnešný systém je o umelom vyvolaní potreby a jej následnému uspokojeniu
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

sak kto by sa uspokojil so 6jadrom v mobile ked moze mat 8jadro, cim viac pasikov...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

zcasti je to pravda, zcasti nie, zcasti je to umelym zvysovanim konzumu (kurvitka & riadene zastaravanie), zcasti je to vyvoj

uz si videl LCD TV z roku 2008? plazmu neuvazujem. humus, katastrofa. 15 cm hrube hovado (dnesne maju hrubku 2-3 cm), ked bola obrazovka 40 palcova (co je dnes vlastne iba maly tv) tak to vyzera humusne, 7-8 cm hrube okraje, o podsvieteni LED snivaj (je tam trubicove CCFL), spotreba 150 W, je to sproste tupelo co neprehra to ani vsetky DivX ci XviD, nie to este novsie kompresie, ziadny net .....
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Presne takú plazmu z roku 2010 mám. Je hrubá 12 cm a ničomu to nevadí. Práve pre tú hrúbku obsahuje vcelku kvalitné reproduktory, ktoré nehrajú dozadu, ale sú otočené smerom dole, takže ich je slušne počuť. A nie ako tie 1 cm LED televízory, do ktorých sa zmestilo len šumítko ako do mobilu.
A o kvalite obrazu a iných výhodách plazmy v porovnamí s lacnými LEDkami ani nebudem písať, to by sme tu boli do rána.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pjetro ja som fakt netušil že si taký truľo...píšeš jak malé decko, prisámbohu...
ak máme takých krajčírov /Ing...ihle nite gombíky/ jak ty tak tých rakušákov nedobehneme ani keby nám išli oproti, kua!
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Načo 4k pri 50tke to budes sediet cca1m pred telkou aby si si vychutnal ten"4k"obraz? A odkial máš zdroj 4k? Reklamné spoty di budes pozerat?
4k obsah bude este dlho sci-fi.
..a H265 este dodnes nevedia garantovať výrobcovia TV či ich zabudovana Dvb t2 v ich primacoch bude kompatibilna s tym co sa nakoniec presadi ako štandard.
...a nakoniec za pár stovák 4k TV ?
To je co za 4k? Ak nemyslíš tych "pár stovák viac nez 900€

Odpovedať Hodnotiť:
 

Kokoti skurveni - uz ked nasadzovali DVB-T sa vravelo preco sa rovno nenasadzuje DVB-T2 a pamatam si ako hovorca/hovorkyna VEŽOKOMU horovil/la že je DVB-T bude stačiť viac ako 10 rokov. HA HA HA Bude kopec ľudí nadávať a bude kopec elektronického odpadu... Funkčného... Ekológovia...
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

tak ta kurvicka rozprava len to, co jej pasak povie... nic viac ani nevie :D
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

A vsetci vieme preco....


---\>>> „ Demokracia je na hovno systém . Volič nič o ničom nevie, volič je hovno . Volič vníma iba absolútny povrch.“ To sú slová Jaroslava Haščáka z roku 2006 , počas stretnutia s Jirkom Malchárkom , ktorý v pozícii ministra zarobil na províziách 329 miliónov slovenských korún.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

klop klop, tak otvorte oči
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ojebavas. V casoch nasadzovania sa este nikde nevysielalo v T2, rozpravalo sa o MPEG4 vs MPEG2. Nie o DVB-T2.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ludia, pozeram, ze vy budete frflat vzdy. ked tu bol clanok o tom, ze v cesku maju DVB-T2 alebo ze si mame kupovat DVB-T2 set-top boxy, frflali ste, ze u nas to bude mozno o 10 rokov. teraz je aj u nas a zasa frflete. co vy vlastne chcete :D
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

DVB-T2 sa nasadzovalo v Česku rovno s vynechaním DVB-T...
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Pretoze Cesi mali vzdy viac rozumu ako slovaci.
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

Presne. Ved ich je o tolko viac, ze by kazdy Slovak musel mat minimalne skoro o jeden viac, aby mali aspon rovnako.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Nestaci mat iba mozog v hlave, ale k nemu aj veeelmi vela fungujucich neuronov s este vacsim poctom synaptickych prepojeni.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Presne tak. A zastaralé MPEG-2 štetkoboxy tu veselo predávali cez svoje eshopy :) Drvivý väčšina tu pôsobiacich eshopov má pôvod v CZ.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Je ti jasné, že si tým zhovadil aj sám seba?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ano, je mi to jasne, kedze som slovak, ale tak to jednoducho bolo a je, ale raz sa to dufam aj zmeni.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Skor preto, ze tam tych pankhartov zacali zatvarat ako psov do klietok... U nas kym nepride prevrat, nic sa nedeje, a vsetko bude po starom, pretoze :

„ Demokracia je na hovno systém . Volič nič o ničom nevie, volič je hovno . Volič vníma iba absolútny povrch.“ To sú slová Jaroslava Haščáka z roku 2006 , počas stretnutia s Jirkom Malchárkom , ktorý v pozícii ministra zarobil na províziách 329 miliónov slovenských korún.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Zrejme si to s ničím pletiete. Ani v ČR (podobne ani v Nemecku, Rakúsku, Maďarsku...) sa nenasadzovalo hneď DVB-T2. O českom DVB-T sa môžete dočítať napr. na digizone.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

my chceme, aby si prestal pisat koniny, alebo chod na http://dopice.sk/nikdy

Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

zase sa nam debilkove z towerkomu idu hrat na dokonalych o)))) tomu sa hovori nevie hlava,co robi riť
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

nj, v towercome rozmyslaju ritou a seru ustami, vacsiu doveryhodnost ako oni ma uz aj podomovy predajca hrncov
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Napríklad Skylink je doveryhodný že. Ak tu chcu tie americké TV širiť svoju pseudokulturu a propagandu nech platia ja nikomu platit nebudem.
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

si pan, uznavam ta, ako si s celym svetom vyjebal
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Takze minuly rok pred vianocami daju akciu na DVB-T prijimace a karty takze som to rodicom kupil a predplatil a teraz prenutie jednorazovo na T2, proste su to kur*y vy*ebane! Cize novy box alebo karta!
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

ja mam uz 4ty krat predlzenu viazanost u UPC, teliek mozem mat hocikolko lebo furt maju analog, kanalov mam milion 500 a cele skylinky a dvbtcka mam na salame. Navyse mam internetovu telku, ktoru mozem pozerat hocikde kde je internet a ludi ktori niesu v pokryti UPC lutujem.
Odpovedať Známka: -8.5 Hodnotiť:
 

jj, mam UPC za 30 eciek mesacne, tak mna nejaky skylink nebude zdierat s poplatkom 2,50 mesacne. ha!
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

12?
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

aby sme sa chapali, 30 (32) platis za telku telefon internet. Podielovo na telku pripada dakych 12€.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

a samozrejme nemozes porovnavat tieto dve sluzby, lebo pri upc mas 3x tolko kanalov.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

A kolko ich zvladas pozerat?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

šak nekuká ani jeden...ale má
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

a jo, este archiv, mozes pozerat hocico kedy sa paci tebe a nie kedy sa paci televizii. Z toho ked sme cakali ze sobotu o 20:00 bude film som uz davno vyrastol.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

dvb-t nové prijímače
dvb-t2 nové prijímače
dvb-t3 nové prijímače
dvb-t4 serem už na vás!

Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

len pozor na modulaciu 256QAM pri prijimacoch s oznacenim DVB-T2, lebo ked bude iba podporovana modulacia 64QAM a 16QAM tak sa bude kupovat dalsi akoze DVB-T2 s plnou podporou standardu DVB-T2
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Konečne ktosi čosi rozumne napísal.
Toho človeka sa držte.
Odpovedať Hodnotiť:
 

mam taky dojem,ze je to jedna familia s M7 group. tam sa pri zadarmotelevizy navzdy tez menel box uz 3 raz.
funguju te este analogove stare satelity RESP vysielanie ?
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

nefunguju
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Zase tahaju peniaze,vsade len vsetci furt chcu peniaze.to uz je na nervy.kazdu chvilu daco nove ,len ako vytahat co najviac a najrychlejsie peniaze.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ako vidite, v analogovej dobe boli lepsi inziniery, pretoze analogu sa telky nemuseli v podstate menit desatrocia. Pri digitalnych datach to je katastrofa pomaly kazdy tyzden... Milion USB koncoviek, milion sposobov pripojenia monitora (potom sa to poriadne nevie dohodnut na rozlisku), kadejake kodovania, kryptovania a kto vie ake kraviny... Nie ze by som obhajoval do smrti analog, ale je to smutne, ze dnesne technologie maju taku malu "zivotnost" a castokrat su zastarale v momente zverejnenia...
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Analógové telky sa menili v zásade dvakrát:
1. k ČST1 pribudol druhý program na inom kanáli, čo väčšina televízorov nezvládala.
2. Začalo vysielanie vo farbe.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Bod 1 s pásmom UHF asi áno, aj keď to si nemôžem pamätať. Pamätám si ale zavedenie analógováho pásma pre káblové vysielanie, ktoré staré telky nevedeli chytať.
Bod 2 nie je pravda, pretože analógoví inžinieri to ošetrili tak, že aj na ČB telkách bol normálny obraz, samozrejme iba čiernobiely. Takáto ústretovosť techniky a dodávateľov služieb už v dnešných časoch nehrozí. Jednoducho sa povie, po 2 rokoch je tvoje zariadenie zastaralé, VYHOĎ HO.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Telku nevlastnim uz 6 rokov a TV samotnu pozeram velmi sporadicky, mozem povedat ze to obrovske mnozstvo reklamy mi ajtak nechyba :) Odporucam vsetkym vystupit raz a navzdy z toho kruhu, nova telka - novy standard - nova telka - novy standard :)
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Najlepsie je ,ficat na to coje pokial sa da a nekupovat hned kazdu koninu.preckat par vyvojovych etapap lebo inak ten pokrok clovek ani nepostrehne
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja mám TV z roku 2014 a večerný obsah si tvorím sám. Nielenže mám po ruke okolo 50 programov v kategóriach film, seriály, hudba, šport, či príroda (samozrejme, niektoré aj s reklamami), ale ak by toho nebolo dosť, tak aj YouTube, Vimeo, HBO Go, potom súbory z počítača cez DLNA, prípadne vysielanie z TV do prenosných zariadení v dome a aj keby som nevedel z toho vybrať, tak ešte je tu PLEX server s množstvom nových seriálov a zaujímavých filmov, prípadne prehrávanie z pripojeného prenosného média.
Teda, moderná TV nie je len o pasívnom prijme signálu s letákom programovej štruktúry v rukách, ale je to multimediálne centrum v domácnosti, kde si tú strávenú chvíľu vyskladáte podľa seba.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Suhlasim. Presne takto som vyhodil DVB-S. Kazdu chvylu nieco menili, az som odstrihol kabel.
Nedavno som demontoval aj DVB-T antenu. Vdaka TV Hnoj a TV Narkoza som zacal citat knizky a velmi si to pochvalujem, pripadne ak nieco chcem si pozriem na nete.

Lutujem naozaj dochodcov co vedia ledva zapnut televizor a v zivote uz nic ine nemaju iba tu TV. Naucit takehoto starceka s demenciou ze musi svoju DVB-T TV prepnut na setup-box DVB-T2 vyzaduje pre neho obrovsku mieru abstrakcie a pre pribuzneho je to naozaj o nervy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

predpokladam ze ak sa zdvihne poplatok na spominanych 7 €, budeme dostavat tie zariadenia zdarma, ze?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ziadna zmena na zirkone t3000 hd nenastala na platenom programe je rozlisenie obrazu 720X576p snimkovanie 25:000hz na neplatenom volnoom programe je 720x576p snimkovanie 25:000hz. je to asi len podvod na zkaznikov aby si kupili drahsie koncove zariadenie lebo im vypli zrejme platene programi na cam moduloch a mozem mat aj ultrahd ,4k 8k-200k televizor obraz bude rovnaky jak na full hd.
Odpovedať Hodnotiť:
 

"V blízkej budúcnosti je očakávaná respektíve hrozí v DVB-T ale ďalšia zmena, nasadenie efektívnejšieho kompresného štandardu HEVC / H.265." aky je odhad? Ci si mam na RTVS kupit 66€ skatulku http://plustelka.sk/produkt/?produkt=1 alebo mi este dlho postaci obycajna DVB-T2 za 30€.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár