neprihlásený Piatok, 22. júna 2018, dnes má meniny Paulína   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Astronómovia avizujú signál od mimozemšťanov z 234 hviezd, overí to nové pozorovanie

Značky: vesmírveda a výskumzaujímavosti

DSL.sk, 15.10.2016


Dvojica astronómov Ermanno Borra a Eric Trottier z Laval University v Quebecu tento týždeň oznámila detekovanie signálu zo smeru 234 rozličných hviezd respektíve planetárnych sústav, ktorého pôvodcom by podľa nich mohli byť inteligentné mimozemské civilizácie.

Dvojica konkrétne analyzovala svetlo prichádzajúce z hviezd respektíve ich sústav a zachytávané pomocou 2.5-metrového teleskopu Sloan Digital Sky Survey, SDSS.

Analyzované boli dáta zverejnené v sade Data Release 8 z roku 2011 a dáta z pozorovaní SEGUE 2, spolu obsahujú pozorovania 2.5 milióna hviezd.

Astronómovia matematicko-počítačovou analýzou signálu v ňom identifikovali optický signál s pravidelnou periodicitou, ktorý mohol vzniknúť krátkymi pulzami laserov vysielanými inteligentnou civilizáciou. Periodicita dosahovala medzi 1.64 až 1.65 pikosekundy.

Takýto signál sa do svetla prichádzajúceho od hviezdy na Zem potenciálne môže dostať vysielaním aj z planét obiehajúcich túto hviezdu, keď vzhľadom na vzdialenosť od Zeme je vzdialenosť týchto dvoch zdrojov svetla, hviezdy a jej planéty, zanedbateľná.

Borra predstavil hypotézu, že laserom s rýchlou periodicitou by mimozemské civilizácie mohli avizovať svoju existenciu, podľa New Scientist už minimálne v roku 2012. Teraz po identifikácii signálu dvojica astronómov vylúčila viaceré iné možné príčiny.


Signál s periódou medzi 1.64 až 1.65 pikosekundy vyskakujúci v analýze signálu z hviezdy typu F5, kliknite pre zväčšenie (obrázok: Ermanno Borra a Eric Trottier)Signál bol detekovaný len u hviezd spektrálnych typov F2 až K1 nachádzajúcich sa okolo typu G0, teda podobného typu akého je naše Slnko. Detekovaný bol ale len u malej časti hviezd, čo podľa astronómov výrazne znižuje pravdepodobnosť falošnej detekcie kvôli problému metodiky, chybám merania a prístrojov.

Vysvetlenie, ktoré astronómom zostalo, je len hypotéza signálu od inteligentnej mimozemskej civilizácie. Zatiaľ samozrejme netvrdia, že s určitosťou objavili mimozemské civilizácie, a avizujú potrebu uskutočniť ďalšie pozorovania a analýzy.


Predstavenie teleskopu SDSS (video: SDSS)Astronómovia v práci zrejme ale dostatočne presvedčivo nevysvetlili, prečo by mnohé mimozemské civilizácie nachádzajúce sa ďaleko od seba vysielali laserový signál s takmer rovnakou periodicitou. Jedným z vysvetlení podľa nich môže byť, že tým chcú potvrdiť umelý a inteligentný pôvod signálu. To by pravdepodobne ale znamenalo, že všetky tieto civilizácie by o sebe museli vedieť.

Zistenia astronómov neboli zatiaľ prijaté s veľkými optimizmom. Zareagovala (PDF) síce na ne aj iniciatíva Breakthrough Listen koordinovaná vo výskumnom centre SETI v Berkeley, zatiaľ im na 10-stupňovej stupnici významnosti ale pridelila len skóre od 0 do 1. Zároveň poukázala na rozličné iné možnosti, ktoré mohli spôsobiť detekciu takýchto signálov.

Organizácia ale na svojom optickom 2.4-metrovom teleskope Automated Planet Finder bude pozorovať niektoré z hviezd identifikovaných Borrom a Trottierom a umožní tak potvrdiť alebo vyvrátiť takéto signály pozorovaním na inom teleskope. Zároveň ale upozorňuje, že aj po prípadnom potvrdení bude potrebná rozsiahla analýza všetkých iných možných vysvetlení pred prijatím hypotézy o umelom generovaní pulzov mimozemskou civilizáciou.

V tejto súvislosti je potrebné pripomenúť nedávny prípad s detekciou neobvykle silného signálu na ruskom teleskope RATAN-600 zachyteného zo smeru hviezdy HD164595 veľmi podobnej Slnku a vzdialenej 95 svetelných rokov. Ako sa ale ukázalo, signál mal pozemský pôvod a podľa informácií vedcov pre agentúru TASS išlo o signál zo starého sovietskeho vojenského satelitu nenachádzajúceho sa v katalógu objektov na orbite.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Skylink umožnil Slovákom pridať Primu, teraz musí vyhodiť všetky Primy aj COOL
Paušály a balíčky 4ky oddnes platia aj v roamingu. Trikom je v nich ale menej dát
Microsoft svojvoľne ukončil podporu Windows 7 na ďalšom hardvéri
Vydanie OpenWrt / LEDE 18.06 RC1 sa posunulo na nedeľu
Intel náhle zmenil CEO, Krzanich odišiel oficiálne kvôli vzťahu so zamestnancom
Búrka na Marse je už na celej planéte, Opportunity sa už týždeň neozvalo
USA spúšťajú petaflopový ARM superpočítač
Telekom bude mať cez víkend odstávku, uskutočnite zmeny a dobite si kredit vopred
Používanosť blokovačov reklamy je v SR jedna z najnižších vo vyspelých štátoch
OpenBSD došla trpezlivosť s problémami CPU, na Inteloch vypína Hyper-Threading


Diskusia:
                               
 

Ziadny mimozemstania neexistuju inak by sme o nich davno vedeli. Vsetko je len simulacia.
Odpovedať Známka: -6.1 Hodnotiť:
 

V mnoznom cisle sa pise "ziadni" (mimozemstania),
v jednotnom cisle ziadny (mimozemstan).
Inak, vsetci Ti dakujeme za Tvoj prinosny prispevok.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Akurát že "V mnoznom cisle sa pise "ziadni" (mimozemstania)", až v prípade potvrdenia ich existencie a súladu s legislatívnou definíciou životnosti, promulgáciou zodpovedajúceho právneho predpisu podľa zákona 400/2015 Z.z., bez odkazu na ktorú je konzultačná činnosť pri implementácii pravidiel skloňovania v danom prípade klasifikovaná s ohľadom na úmysel poradcu.
Odpovedať Známka: -5.4 Hodnotiť:
 

http://dopice.sk/ipr
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Ach jaj. Nech už tohoto chuja trafí šľak, tak ako maniaka, jossska a iných retardov.
Odpovedať Známka: 2.4 Hodnotiť:
 

Nech su aky su, su nasi.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

to budu akiste len dake svište co po nociach hvizdaju
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

achoj preco bi mal ma drafit slag :(
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To síce mňa netrápi, ale hlavne aby to bolo poriadne zdokumentované, inak by sa mohlo stať, že ma nebude môcť tiež tak a trafenie inak by už vylúčilo možnosť splnenia požiadavky a šľak by bol deprimovaný ako supportak, ked nemoze zavriet TT-cko.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nie. V tomto prípade má prednosť gramatika.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Aj to je síce hypotetická možňosť, podmieňuje ju však anulovanie platnosti úmrtných listov a s nimi súvisiacich dedičských konaní, mierne kolidujúce s možnosťou uzavretia zmluvy so spätnou účinnosťou.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Ty si este nevidel reklamu od Alzy?
Odpovedať Známka: 8.4 Hodnotiť:
 

to ze sme v simulacii sa nevylucuje s tym ze existuju aj mimozemstania
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Chces povedat, ze v lavom hornom rohu mapy je pocitacom riadena zakladna? To aby sme co najrychlejsie natazili mineraly a pripravili sa na stret.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Nie, to my sve ta pocitacom riadena zakladna a ta zakladna v lavom hornom rohu mapy je hrac.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Uz stavam pylon
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

You Must Construct Additional Pylons!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

NOT ENOUGH MINERALS
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

este som zabudol klasicke "Protoss OP"
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

"Cokolvek co existuje sme uz museli objavit, inak to existovat nemoze"

"Existuju len veci o ktorych vieme"

"Co neviem neexistuje"

"Viem vsetko"

(Dfda)
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

vies ritpalovu
(god)
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Je to presne naopak:
- mozeme objavit len to co existuje (niekde vo vesmire)
- to co neexistuje objavit nemozeme
- nevies co neexistuje
- nevies vlastne nic
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jj, si pupok sveta, ba priam celého vesmíru...
Aj so všetkými dvoma biliónmi galaxií.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ja som mimozemstan a musim tu zit a Ficoidov znasat... kedy uz pride materska lod :))
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Dement pocuj. Ved materska lod tu uz bola, Risko mal drzat kormidlo pevne v rukach. Dalej si pamatas? Ci pripomeniem? To ako na toto cakas opat? Ved sami sebe neveria, a nie to este riadit stat. Staci?
Odpovedať Známka: -6.5 Hodnotiť:
 

chod si trollovat inam
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zato Kalinaka smeraci drzia poriadne
Odpovedať Hodnotiť:
 

n842U3 http://www.FyLitCl7Pf7ojQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mňa zaujalo "signál zo starého sovietskeho vojenského satelitu nenachádzajúceho sa v katalógu objektov na orbite".

Pripomenulo mi to, ako pred rokom rusi raketami Kaliber s doletom 500 km triafali islámsky shit 2500 km ďaleko. Všetci boli zaskočení, čože to je za omyl vo wikipédii. Najviac asi majitelia zemegule, ktorí okamžite na druhý deň poslali svoju hrôzostrašnú nepotopiteľnú Carrier USS Theodore Roosevelt domov do San Diega aby náhodou tiež neschytali.
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

Este aj tu?!
Odpovedať Známka: -4.8 Hodnotiť:
 

Áno, určite by si Rusi trúfli trafiť americkú lietadlovú loď... a teraz tú o tom, ako je Putin ochranca všetkých Slovanov.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

a kde si niečo také v jeho príspevku vyčítal... no že napíš nám to, nech sa presvedčíme o tvojej ohromnej schopnosti pochopiť písaný text
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Eventualita je evokovaná anakolútnym zasadením nosných jazykových prvkov príspevku do štruktúry celkového kontextu súvisiacich vyjadrení, retrográdnou implicitnosťou odhaľujúcich ohromné rezervy bazálnych apokastáz adekvátne formulovaných incipitov.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Evokovalo sa cez vojnu.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Niektorí ľudia jednoducho nie sú ochotní prijať realitu tak ako je.
A preto tam Theodore Roosevelt dodnes pokojne pláva na dostrel ruských Kalibrov, vediac, že rusi si naňho v žiadnom prípade netrúfnu. Veru tak, milé deti.
Odpovedať Známka: 2.6 Hodnotiť:
 

Netrúfnu?!! Haha...
Rusi dobre vedia, že by to znamenalo tretiu svetovú, čo židia z USA nutne potrebujú a Rusi, po skúsenostiach z druhej, nemôžu dopustiť.
Je smutné, že sa vysmievaš z niekoho, kto Ti chce zachrániť riť a velebíš niekoho, kto kvôli peniazom za posledných 70 rokov vyvraždil milióny ľudí.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Aj v 68 nám prišli zachrániť rit?
Odpovedať Známka: 0.4 Hodnotiť:
 

Nie. Tú prišli predpokladaním bona fide konania zachrániť ilúziu blahobytu ponúkajúcej strane, čoho pokračujúce snahy však možnosti opakovania či následnej aplikácie pro bono prístupu v podstate vylučujú.
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

No aspon o par dekad zbrzdili nastup toho bordelu ktory je tu teraz;)
Odpovedať Známka: 5.9 Hodnotiť:
 

jj by sme mali problemi ako holandania
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Čo sem pletieš 68?
Putin verejne vyhlásil, že to, čo sa stalo nebolo dobré a teraz už vedia, že niekomu nanucovať cudziu ideológiu nebolo správne.
Ešte šťastie pre USA, že stačí spustiť mediálnu propagandu a magori ako Ty, si sem okupantov z NATO pozvú sami.
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

policajna americka efektivita irak - sadam mrtvy
policajna ruska efektivita syria - 400 000 civilistov mrtvych
Odpovedať Známka: -5.4 Hodnotiť:
 

tak hovoril čútora?
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Heh, máš zaujímavé selektívne vnímanie... "Efektivita USA: Saddam mŕtvy."
Zvyšných 500 000 asi to Tvoje vnímanie odfiltrovalo, čo?
wiki: Approximately 500,000 deaths in Iraq as direct or indirect result of the war.
http://dopice.sk/ipz
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

hovorim ze zlodej krici chytte zlodeja, v tomto pripade je ako svetovy polis rusko aj amici naprd
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Toto si pozrite. Silná káva..
https://youtube.com/watch?v=Yc-RmAVK8Pg
Odpovedať Hodnotiť:
 

Si si úplne istý, že si pochopil príspevok na ktorý reaguješ?
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

kto mi chce zachranit rit?
Odpovedať Hodnotiť:
 

S privlastkom inteligentne by som zachadzal opatrne.
Skvor by som ich nazval hlúpe,to ich lepšie vystihuje. :D
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Človek, ktorý dokáže napísať slovo "Skvor" si v tej istej vete dovolí označiť iné civilizácie za hlúpe...
Ach jaj, ten ľudský egocentrizmus asi naozaj nemá hranice.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

On chcel napisat ze Svokor, len to trochu poplietol
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

že komentár
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vlastne ano.Mozu byt inteligentne aj hlupe zaroven. Lebo byt inteligentny -pokial viem - nieje opozitum k slovu hlupy.
Takze ano nech si to opravia: Hlupe intelentne civilizacie.
Jak keby intelient nemohol byt hluby.Jak vravi Einstein, dve veci su nekonecne.....
Pekny vecer.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

ta to pan nevie,ze unas - Skor (o - s prekotenym makcenom) sa pise bez diakritiky ako Skvor. Ta to u nas .
Odpovedať Hodnotiť:
 

skorej by som skorej napisal nez skvor
Odpovedať Hodnotiť:
 

skorej skuor
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tiez sa mi stalo, ze ludia nepoznaju slovo "nájduť", trigovica atd..

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Keby civilizacia chcela dat o seve vediet, vysielala by prvocisla. A nie nejake pravidelne impulzy.
Odpovedať Známka: -3.7 Hodnotiť:
 

prvocisla ktorej ciselnej sustavy?
Odpovedať Známka: 4.8 Hodnotiť:
 

Co maju prvocisla spolocne so zvolonou ciselnou sustavou?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nie je to jedno? Decoding by sme zvladli uplne v pohode ci by to bola dvojkova, alebo 62 sustava.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Z hlavy. Na pockanie.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Presne tak. Možno by vo všetkom tom vesmírnom šume rozumnejším označením pripravenosti na kontaktovanie namiesto úsilia o špecifikáciu presných parametrov akceptovateľnej aberácie mohlo byť žiadne vysielanie.
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

veru prvý poriadny príspevok...++
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Presne tak. Nestalo sa ti nieco syntaxterrorA? Tvoj prispevok nielenze dava zmysel, ale je to dobry napad.
Ak sa ti daco stalo, nenapis nic, a pojdeme ti na pomoc.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Prinajhoršom je na toalete možné aj sedieť, keď už nevládzu ruky alebo chrbát, takže ho zvládam aj bez pomoci. Ale ďakujem za ponuku.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Sedis na toalete, a uz nevladzu ruky? :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

je to fajnsmeker
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A absolvovanie aspoň prvého stupňa Tannerovej stupnice dokonca umožňuje i vnútorné pochopenie skutočnej podstaty kontroverznosti bitia.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Bitie by si si asi zasluzil
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Len či by počas kontroly namiesto predpokladania chyby nebolo vhodnejšie zamyslenie nad možnosťou, že autor vie lepšie, čo je cieľom vyjadrenia a presne podľa toho i volí...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Autor je polozivotnou formou virtualnej "inteligencie" vyuzivanej ako semiautonomny generator nahodnych viet. Jeho pravidelne bitie nie je v ziadnom ohlade kontroverznou temou.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tzv. Ticho pred búrkou.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Klingonskej :))))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kuratenko karpave, nestastne, nevedome, cislo je ABSTRAKTNY POJEM !!!!!!!!!

Ako ho vyjadris a ci je naprotivna strana schopna pochopit tvoj zapis cisla, to je ina vec, napr. cislo 101:

1-tkova "sustava": |||||||||| |||||||||| |||||||||| |||||||||| |||||||||| |||||||||| |||||||||| |||||||||| |||||||||| |||||||||| | (pozor, ta medzera za 10 palickami nie je kvoli ziadnej desiatkovej sustave, ta je kazdemu u prdele a nie je na nej nic specialne, ale je to kvoli prehladnosti a max. dlzke slova v komentaroch) no a za dalsie nic take ako 1-tkova sustave neexistuje (teda taka co by splnala definicie z-adicnej pozicnej ciselnej sustavy, to splna az 2-kova), 1-tkova sustava je tzv. casnicka sustava: robi si ciarky kto mal kolko piv, take jednoduche pocitanie max. do par desiatok


Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

2-kova: 1100101 (1*2^6 + 1*2^5 + 0*2^4 + 0*2^3 + 1*2^2 + 0*2^1 + 1*2^0)

3-kova: 10202 (1*3^4 + 0*3^3 + 2*3^2 + 0*3^1 + 2*3^0)

4-kova: 1211 (aha smola neni tam cislica 3: 1*4^3 + 2*4^2 + 1*4^1 + 1*4^0)

5-tkova: 401 (4*5^2 + 0*5^1 + 1*5^0)
...
8-ckova: 145 (1*8^2 + 4*8^1 + 5*8^0)

16-tkova: 65 (aha smola ziadne zo sest pismenkovych cislic: 6*16^1 + 5*16^0)

....

101-tkova: 10 (1*101^1 + 0*101^0)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Jednoducho abstraktny pojem cislo 101 je cislo 101. A je uplne u predele ako ho zapises, ci indo-arabsky v 7-ckovej pozicnej cislelnej sustave, ale vymyslenymi 40-timi piktogramami/symbolmi v 40-tkovej pozicnej cislelnej sustave, alebo pomocou majskych symbolov ci egyptskych hieroglyfov alebo pomocou 101 ciarok. To je uplne jedno. Cislo 101 je cislo 101.

Dokonca si mozes defonovat/vymysliet vlastnu sustavu s variabilnym zakladom (t.j. na kazdej pozicii bude iny zaklad definovany predpisom). V takej sustave je napr. aj Eulorovo cislo periodicke, napr. v tvare 11,1111111111111111111111111 ... akurat pozicia "desiatok" ma zaklad 0!, pozicia "jednotiek" 1!, pozicia "desatin" ma zaklad 2!=2, pozicia "stotin" ma cisleny zaklad 3!=6, pozicia "tisicin" ma zaklad 4! = 24 .... atd ...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

aj ked v takej sustave neexsituju desatiny, stotiny, tisiciny, lebo na kazdej pozicii sa deli inak a je nieco ine, hantam by som to vseobecne nazval "faktoriáliny"
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ano samozrejme pokial sa bavime napr. o znakoch delitelnosti, tam sa to lisi. Z toho pohladu je 10-tkova sustava dost nestasta a vhodnejsia by bola 12-tkova.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Z 234 hviezd? Aka to nahodicka... Skoro ako nbusr123.
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

cize pomaly kazda druha hviezda vysiela mimozemsky signal. uplne sa mi roztriasli kolena. asi si pojdem lahnut
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

http://dopice.sk/ipu
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Asi sa to nebude týkať tohto prípadu, ale inak pekné videjko.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja len dúfam že do tejto "diskotékovej" párty sa nezapojí aj Zem. Nie že by som mal obavy z mimozemšťanov, mám obavy o nich. Ľudia sú schopný ich zatiahnuť do svojich sporov a vzájomných nenávistí.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ak by tato civilizacia uz mala osidlenych 234 hviezd, nejaki ludia pre nich nepredstavuju hrozbu.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

A ako si prišiel na to že je za tým jedna civilizácia? Čo ak si tak oznamuju existenciu rôzne civilizácie? Čo ak to je móda tej oblasti vesmíru, tak ako je teraz móda západnej civilizácie liberálna demokracia, či za Nacizmu zas všade v europe boli fašistické režimy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mimozemšťani sú TU TU a TU.
A de sù neni, pošleme Janku Hospodárovú na wifi vlnách.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Aj sused keď v noci spí vydáva nejaké mimozemské signály...
Odpovedať Hodnotiť:
 

moj vydava ked spi...:(
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://bit.ly/2e4M7hJ
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tusim im dosli zdroje, tak potrebuju zafinancovat, preto vypustili tuto hlupost o ktorej vedia uz od 2012. Pravidelny pulz je ako gula vo vesmire, vstko mozne len nie umelina. Hovorí sa ze priroda pravé uhly nevytvára, to je ale nezmysel. Prave na pravidelnost je expert. Aj mi sme priroda a lala co tvorime, same jedine prirodne veci. Takze ako poznat ze je to blud ? Je to blud kym sa neoveri, do vtedy je treba to overovat, nic viac.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Za toto ťa očipujeme ako prvého !
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Lenže ak postup čipovania prvého unikol, tak sa mu predsa teraz môžu všetci dokázať vyhnúť.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Atraktívnemu čipu sa nikto vyhýbať nebude.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak poludštime čip
Odpovedať Hodnotiť:
 

alebo ocipujeme lud
Odpovedať Hodnotiť:
 

ludia uz opicovany .. pardon, Očipovaný uz sú. A to jedinečným nezameniteľným .. smradom.

Ved ako by inak psovita šelma, napríklad .. pes, vedela že kerí je kerý ? No podľa zápachu.

Zápachomeracie prístroje nás tk vedia čipnúť kde kade a nasledne to bonznúť pičítaču a ten si to uloží do MS SQL dtabázy od Micro & Softu India so s=idlom v US and A.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jaaj typicka ludska vlastnost - zo vsetkym co najskor vyjeb(a)t... :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

zase
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár