neprihlásený Sobota, 26. mája 2018, dnes má meniny Dušan   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Z ponúk slovenských operátorov vypadnú ďalšie TV stanice

Značky: TVSlovensko

DSL.sk, 1.4.2017


Ponuky slovenských operátorov, v ktorých prišlo v posledných dvoch mesiacoch k výrazným zmenám v podobe vyraďovania staníc dvoch hlavných českých komerčných televízií Nova a Prima, čaká v nasledujúcich mesiacoch zrejme viacero ďalších zmien.

Ako sme informovali už minulý týždeň, vyradenie svojich troch kanálov má od operátorov požadovať aj česká komerčná televízia Barrandov.

Zároveň podľa niektorých zdrojov má televízia Prima, ktorá dosiahla vo februári vyradenie svojho hlavného kanálu u slovenských operátorov, v dohľadnej budúcnosti vyžadovať vyradenie aj zvyšných kanálov určených pre Českú republiku.

Téme ponuky televízneho vysielania sa okrajovo venujeme najmä v prípade dopadov na celý trh, keďže služby sledovania TV sú poskytované telekomunikačnými operátormi, a tiež samozrejme v prípade spojitosti s technologickými zmenami.

Aktuálne nové informácie sú tiež tejto povahy. Podľa zdrojov z prostredia asociácií telekomunikačných operátorov sa totiž údajne zvažujú aj ďalšie zmeny spĺňajúce oba tieto aspekty, dopad na celý trh a jedna má mať zároveň aj technologickú povahu.

Vyraďovanie českých staníc primárne požadovali slovenské televízie, keďže české televízie ich svojou vysokou sledovanosťou na Slovensku pripravovali o trhový podiel a tým aj o príjmy z reklamy. České televízie proti svojmu vysielaniu na Slovensku dlhé roky nepodnikali výraznejšie kroky, pred približne rokom ale začali požadovať svoje vyradenie.


Ilustračný obrázok, pôvodné logá voľne šírených staníc pred premenovaním, ktoré Nova dostala zo Slovenska (obrázok: Nova)V prípade vyradenia kanálov Novy a Primy boli argumentom televízií chýbajúce vysielacie práva k nakupovanému zahraničnému obsahu, ktoré majú len pre územie Českej republiky. Hoci Európa sa snaží o zjednotenie telekomunikačného trhu, ďalšie vyraďovanie má byť výsledkom opatrení, ktorých nasadenie teraz zvažuje štát.

Štát je už spoluzodpovedný za súčasnú podobu a obmedzenú ponuku pozemného DVB-T vysielania, keď umožnil využívať tieto frekvencie pomerne neefektívne povolením využívania MPEG-2. Teraz má štát zvažovať ďalšie kroky, ktoré majú síce primárne iné ciele s pozitívnym dopadom na ochranu spotrebiteľov, v dôsledku by ale zrejme vyústili do vyradenia významného počtu v súčasnosti populárnych staníc.

U staníc určených pre viacero trhov sa majú prísnejšie aplikovať legislatíva a platné pravidlá vo viacerých rozličných oblastiach, ktoré sa už aplikujú na slovenské stanice. Prísnejšie sa má posudzovať umiestňovanie produktov napríklad u staníc o varení a u športových kanálov, označovanie vekovej vhodnosti u viacerých typov staníc, ochrana práv zvierat u dokumentárnych prírodopisných staníc a napríklad propagácia nacizmu u dokumentárnych historických staníc. Mnoho staníc tak nebude tieto pravidlá spĺňať a vzhľadom na veľkosť slovenského trhu bude pre ne zrejme efektívnejšie tento trh opustiť.

Podobne ako sa u rádií zaviedli prísne normy na podiel domácej tvorby sa má sprísniť aj legislatíva o používaní štátneho jazyka v TV vysielaní a má byť stanovený vysoký minimálny podiel vysielania, ktorý musí byť v slovenskom jazyku, okrem iného u viacerých typov tematických staníc. Viaceré stanice nebudú pre náš malý trh pravdepodobne zabezpečovať slovenský dabing a vyradené budú napríklad viaceré filmové a seriálové stanice, ktoré v súčasnosti vysielajú obsah najmä s českým dabingom.

Kým viaceré krajiny sa snažia napevno presadiť moderné technologické štandardy pre čo najväčšiu efektivitu a kvalitu služieb a napríklad Nemecko a Česko zabezpečujú prechod pozemného vysielania na DVB-T2 a nasadzujú jednotne moderný kompresný štandard HEVC / H.265, na Slovensku má opäť prísť k opačnému trendu.

Už v dôsledku umožnenia MPEG-2 pri štarte DVB-T, nezvolenie v tom čase dostupného H.264 a vysielania hlavnej ponuky v MPEG-2 má veľká časť z domácností, ktoré prijímajú DVB-T, predpokladane prijímače nepodporujúce H.264. V troch bezplatných multiplexoch je tak priestor len na malý počet staníc a cena za vysielanie jednej je relatívne vysoká.

Teraz má v rámci zvažovaných zmien pripravovaná novelizácia zákona o elektronických komunikáciách zakázať operátorom nedodávajúcim svojim zákazníkom set-top-boxy bezplatne u staníc, ktoré vysielajú v H.264 alebo dokonca ešte MPEG-2, v najbližších desiatich rokoch prechod na iný modernejší štandard. Teda stanicu vysielať v novšom modernejšom štandarde ale prestať ju ponúkať v doterajšom štandarde H.264 alebo MPEG-2. Dôvodom má byť ochrana spotrebiteľov, aby si títo opakovane pri rozličných prechodoch nemuseli kupovať stále nové a nové zariadenia, set-top-boxy a prijímače.

Dopady tohto opatrenia zatiaľ ťažko presne odhadovať. Kvôli kapacitám ale zrejme bude pre väčšinu operátorov neakceptovateľné alebo v závislosti na technológii šírenia až nemožné ponúkať stanice zároveň v doterajšom štandarde a novom úspornejšom štandarde. Vysielanie neesenciálnych staníc tak operátori často radšej na slovenskom trhu predpokladane ukončia.

V konečnom dôsledku, ak sa aplikujú všetky tieto zvažované zmeny, z päťdesiatky ešte na začiatku tohto roka nasledovanejších staníc zostane postupne v ponuke slovenských operátorov bežne podľa odhadu nášho zdroja zrejme už iba týchto sedem kanálov súkromných vysielateľov - Joj, Markíza, Wau, Doma, Dajto, Joj Plus a TA3 a dve stanice verejnoprávnej televízie STV 1 a STV 2.

"Cieľom zmien je ochrániť divákov - spotrebiteľov a zároveň zvýšiť kvalitu obsahu, ktorý je obyvateľom dostupný prostredníctvom televízneho vysielania," zhŕňa ciele zvažovaných zmien správa medzirezortnej komisie zvažujúcej tieto zmeny.

Verme, že sa takýto scenár nenaplní alebo sa k zvažovaným zmenám vôbec nepristúpi, keď ešte nie všetci obyvatelia stihli odísť od sledovania TV k internetovým službám.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Slováci doplatia na stav TV práv, najpopulárnejšia súťaž u operátora s iba desiatkami tisíc zákazníkov
Slovensko.sk v katastrofálnom stave, vo štvrtok sa správy doručili po 15 hodinách
Aktualizácia Windows 10 má ďalší problém, nebola kompatibilná s najpoužívanejším antivírusom
Edge má stále oveľa nižšiu spotrebu ako Chrome a Firefox, tvrdí Microsoft
Samsung musí Apple zaplatiť za kopírovanie iPhonu spolu 808 miliónov
Odpojte všetky inteligentné zariadenia, Alexa nahrala rodinu a poslala to inej osobe
Český poslanec v byte platenom štátom ťažil kryptomenu. Bolo mu zima
V D-Link routeri znovu objavené zadné vrátka, hneď dvoje
Nový Windows 10 už pôjde na Intel a Toshiba SSD, objavil sa ale problém s čiernou plochou
Príklepové vŕtanie zafungovalo, Curiosity na Marse opäť vyvŕtalo vzorku


Diskusia:
                               
 

Skvele.. len tak dalej a mamka sa na tu telku konecne vyserie!
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

Fuj. Serie sa len na hajzli.
Odpovedať Známka: -3.7 Hodnotiť:
 

Vytvaras stolicu sedenim na okraji zachodovej dosky.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Televizne vysieranie
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Taky objav ale položí plienkový priemysel na kolená and millions will die!
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Taká smernica ale položí turistický priemysel na kolená and billions will die!
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Ja som moju mamu naučil na Smart TV pozerať YouTube a mám pokoj. Dokumentov o prírode sú tam mraky. Z TV programov jej stačia následne len voľne distribuované cez DVB-T.
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Cieľom zmien je ochrániť divákov ? Pred čím ? Češtinou ?
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

pred TV hnojom...
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

K tymto statnym zasahom v TV vysielani viedla kritika divakov na stranu TV Markiza po vydani klipu: We Are the World s extra vyberom celebrit (od slova celebrate, teda cele brate! ... si to vyzerete). Zdvihla sa vlna kritiky, a to si TV, ako Markiza nemoze dovolit - mat kritickych divakov. Takto bude na truhu uz len cisty odpad a divak si ani nevsimne, ake extremne srac*y mu v TV serviriu.

Jedina TV, ktora za nieco stoji, lebo ma v sebe stastnu 8micku a sucasne skratku TV, je TV8. Vlastne, opytam sa na nazor vesticu Lukas, co hovoria jej tarotovy karta. Vzdy ked vidi tarotovy karta, pravda je blizko, nedaleko, za rohom.
Odpovedať Známka: 5.9 Hodnotiť:
 

pred volnym pohybom TOVARU, SLUZIEB a osob ;)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

http://dopice.sk/jmx
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

celý čas čakám, kedy tam zabuči veľké tučné Kuliho telo a on tam nie je... škoda
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tiež to nieje moja šálka kávy tá pieseň ale oni to robli bez honoráru za dobrú vec pre charitu. Koľko si toho ty urobil pre charitu? Nevinil by som tých ľudí čo to naspievali ale markízu, že si napríklad nedali pozor na záber kde sa Oňovej uvolnila protéza. To tam nemohli dať zrovna dievča čo fúkalo práškový cukor? Chudák babka je tiež človek a hyeny na internetu nemajú štipku úcty.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Ale ste ma riadne dostali!
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

Ruku na srdce (pravu ruku pod lave prso), nebol by si radsej, ak by zrusili v bedni vsetky tie s*racky? Hitory, ktora riesi vodicov nakladiakov, Spektrum s "Új reklám" a iné platené kanály plné upútavok, infomercialov a zarucene pravdivich informacii o potrebnych produktoch.

Od dnes jedina TV, ktoru budem pozerat, je TV hlava so stipkou prasku fukaneho mladym dievcatom do tvare, presne 2x.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Sice existuje i nevycentrovany neparovy organ, ale zvacsa najme vdaka svikom na nohaviciach.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

problem je v tom, ze "sracky" su relativna vec.. Keby som cojaviem mojej mame povedal nech ide piatok na Ghost in the shell do kina, asi by namna pozerala ci som neprisiel o rozum, rovnako to je, ked ona pozera Poirota alebo 1278278tu reprizu Mrazika. Ludia su rozni, maju rozne zaujmy, rozny vkus. Co by si povedal na to, keby sa komplet zrusil zaner scifi, lebo to je sracka?
Vo svetle aktualnej snahy zjednotit Europu treba umoznit pozeranie vsetkych tv kanalov z celej EU vsetkym obcanom EU a nie opacne ako sa to deje tu!
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

Ale ghost in the shell sracka je. Okrem efektov ktore boli aj tak iba priemerne to bol plus minus level panelaku.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

rovnako pri radiach, prikaz xy% sk hudby je cisto lobing majitelov prav sk hudby. Ale potom treba zaviest aj v potravinach, ze si musis kupit maslo Rama pri kazdom nakupe, to nevadi, ze ludia mozu chciet Perlu.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Hnusnejsi hnus ako Perla hadam ani nepoznam, nechapem kto to moze kupovat.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

sak ja. perla maslova najsamfasa maslo.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

To sa nečudujem. Ty si hlupák.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

od teba to beriem ako kompliment, kedze ti nesiaham ani po clenky.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Perla je margarin, nie maslo.

Ked chces tu sracku kupovat alebo jest, tak kludne, ale nenazyvaj to maslo. Smotanu to ani nevidelo.

Odpovedať Hodnotiť:
 

este ze sa vsetci vyjadrujete k pointe, ze.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Taká prednáška o škodlivosti rastlinných verzus živočíšnych tukov sa sem tam vyskytne i v reklame o omega mastných kyselinách.

A potom to vedci o pár rokov poprú a všetko je naopak až do ďalšieho epileptického záchvatu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Alebo do srdcoveho infarktu alebo mrtvice, pripadne az ho klepne pepka.
Odpovedať Hodnotiť:
 

az ked som cital tvoj komentar tak mi doplo
a uz som si myslel ze kvalita 1. aprila poklesla ked vsetky ine posty boli dost zjavne vtipy
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ešte šťastie, že pozérov "nemám TV preto som cool" ubúda. Príde mi naozaj hlúpe, keď do diskusií portálu pre IT nadšencov napíše nejaké individum, že TV nepozerá lebo tam nič nie je a sú tam 10 minútové reklamy. Máme rok 2017! Na výber mám desiatky programov, napríklad bežne mám pustené BBC a CNN aby som si cibril cudzí jazyk. Reklamy? Pche! Vďaka archívu to preskočím s dvomi stlačeniami gombíku na ovládači. Zlý dabing? Kopa programov vysiela aj originálnu stopu. Musím pochváliť RTVS, že posledné obdobie púšťa často kvalitné filmy. Coenovci, Tarantino a ďalší a to bez reklám!
Odpovedať Známka: -2.1 Hodnotiť:
 

Poznam viacero ITckarov, ktori maju doma TV len na PS4ku ci XBox. Pritom byvaju priamo v BA s velkymi moznostami prijmu linearneho televizneho vysielania. Spravy ignoruju, dolezite veci sa dozvedia o tych, co sedia za bednou, alebo precitaju si to na internete. Takyto chlapici to v zivote aspon vo svojej oblasti niekam dotiahli. Lebo po veceroch necumia do bedne, ale cas investuju do vzdelania a pravej ruky.
Odpovedať Známka: 2.4 Hodnotiť:
 

Áno, na tej PS4ke či XBoxe sa toho veľa naučia.
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

Možno viac než z grcov z tv ktoré tvoria rôzni investigatívni novinári, vyštudovaná elita a sfetované buzny
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Kazdy by mal nejako relaxovat :).
Odpovedať Hodnotiť:
 

hm.. "do pravej ruky"? :o :S
..ale vraj lavackou je to jak od baby,/cudzieho :p lůl

ale tak dotiahnu, isteže dosiahnů to iste oboma..
(len to lavou, ak nie sú zvyjnutý, možu chiytyt krrč
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

Uzku skupinu itckarov beries ako idealnu vzorku naroda?
Som trochu dufal ze aspon iteckari vedia rozmyslat mimo skatulky. Zjavne nie.
Skus sa spytat tych iteckarov, ktori maju aj frajerky a zeny(hned sa ti okrese vzorka tak o 70%) ze ci tie tiez hraju xbox a ps4 a nepozeraju farmu, nakupne maniacky sex v meste a podobne.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

hej, este by mohli zacat aj vysielat tak aby to sedelo s ich EPG, snad v dalsom storoci sa dockame.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Entropický Programový Grc
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Ešte Príde Grc
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nebudem sa dobrovoľne nebudem podieľať na financovaní hlúpych TV kanálov pomocou platených balíkov káblovej TV. Sú drahé a obsahujú kopec nezmyselného balastu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

https://www.youtube.com/watch?v= WeJ5zpMPUrQ
:o :p :love: :)

ah, velmi pekné, strašne podarený fan-edit
video
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Keď Telekom zruší prima Cool, kde chodia nové diely Simpsonovcov, tak ruším káblovku. Už ani Discovery nemá zaujímavý obsah. Všetky TV idú dolu vodou.
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

ja som na tom podobne, este National Geographic sa da pozerat, relacie o vesmire (Kosmos, Genius by Hawking,..), megamesta, megastavby atd...

a este sport, okrem toho je ponuka od telekomu nezaujimava
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Kedysi som sa aj na tešil na podobne dokumentárne seriály ktoré chodili na Discovery, Spektrum alebo History, ale ako som starší, uvedomujem si, že sú to vlastne podobne blbosti ako idu napr. na markíze alebo JOJ.. dookola opakovať tie iste fakty, niekoľkokrát pozerať ten istý záber, stále počúvať toho českého chlapíka ktorý robil narratora na doslova každý dokumentárny film :D proste sú to take iste sračky
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

nj, tie opakované zábery a veci..
(plus reklama každích cca 9 - 12 minút.. možno aj častejc.

ale aspon si to clvek líp zapamatá a naučí, ked mu ten istý odske, vety zopakujú 2 - 3x dokola.. :p lůl
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Jj, a vsetky tie programy so zvieratami volam znasilnovaci prirody...tiez som to ako dieta zral.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Teraz neviem ci sa jedna o 1. april alebo je to realita... na Slovensku by som sa vobec necudoval :D
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Veď toto
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

...ja som kablovku uz zrusil. Ostal mi len Tv Start od UPC k netu. Chvalabohu, srackoidna markiza a jej odnoze tam nie su a dufam, ze ani nebudu. Kto by aj chcel? Ale... pockajte, pride raz den, kedy nas budu samotne tieto zumparske stanice zalovat za to, ze ich vykali nepozerame povinne! :D Pokial na slovensku narod nezacne so zebou nieco robit (protestovat vo velkom) tak tito hajzli budu aj nadalej narodu skakat po hlave a dirigovat.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Markiza tam ostala, ale len v analogu
Odpovedať Hodnotiť:
 

prosim redakciu o vyjadrenie, ci sa vazne jednalo o zart, alebo su to realne hroziace veci.
lebo, ak je to zart, tak to nieje smiesne.
a ak je to realne, tak to uz vobec nieje smiesne.

nieje to smiesne a nieje to smiesne, cize je to realne.
a doprdele...
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

staci 5 klikov v pocitaci a a mám celu ponuku skylinku na 24 hodin zadarmo viac nebudem pisat lebo ma zatknu za hanobenie rasy a naroda teraz je to v móde
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

ja som vykonval par klikov v minulosti teraz mam k dispozici cca 200 kanalov, podstate mam všetky CZ a SK TV ale uprimne sledujem len zopar kanalov... na niektore sa žial neda divat, obcas digisporty, viasaty, dicovery science, HBOcka ale aj tam to poslednu dobu stoji o h...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Načo nám je H.265 ked šírku pásma nezaplníme ani súčasným "neefektívnym" H.264? Volne šírene programy nikto zadarmo vysielať nebude a komerčné platit za šírnie vlastného signála nechcu, tak načo?
Aj tak sa už pripravuje H.266 tak opäť by to bolo riešenie len na pár rokov.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A kedy zrušia konečne Markízu a JOJ slovenský operátori?
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

ked sa naucis gramatiku !
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

nj, je to bieda s tými telkami,
mizéria, pre obyčejného clověka

som chcel kukat aspon to MS, /ME krasobruslení, jak bolo cca pred 3 týdnami v Ostrave, (aaj ted vo Finsků) - no nijako som sa nevedel k tomu dostat, ani 1 z x, z 10 spůsobů..

1.) priamo v televizoare - vůbec nemám ct4-sport, (ajni Eurosport, - kanále,/staniců, na ktorej dávali a dávajú všetky live prenosy

2.) (som zistil, že tam v telke ted mám len nejakích biednich 3 - 4 naše tv-kanáliy
(a za to platím takmer 6 € mesašne, - a ješte sa nedostanem, nemůžem zkuknout ani 1sekundu z ME, MS v Iceskating (hocjaký sport..
(abo vůbec program, obecne..

3.) síce záznamy (vo forme videosúborov, online (aj určo by sa dali nejako "catchovat a ukladat) všetkích priamich prenosů sú na website CT-Sport, - ale jen pre userov s CZ -ip adresou..
takže tam tiež 0 bodů..

mno, a za celé toto nic, doslova NIC, platím mesačne takmer 6 €
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

nj, jak sa může OBYCEJNY CLOVEěK dostat k full live záznamům, videám, z tích ME (napr. v tom krasobruslení..

nj, tak asi nijak, jak nemám nejmín 1600 - 4000 tis €$ mesíčne.. :/
tož, dnes si chudobný clvek ani neškrtne.. :(
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Skoro som to spapal, ale ako ironia vzhladom na sucasnu situaciu na TV trhu je to dobre :)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

REDAKCIA NAPÍŠTE PROSÍM ČLÁNOK AKO O2 ZAČALO OJEBAVAŤ A VYPINAŤ INTERNET NAMIESTO SPOMALOVANIA PO PRECERPANI DÁT. SLOVENSKÝ PROGRES!
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

...a prdis spokojne dalej.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

nj, jenže jako ju získat? ?
nečechovy ju asi nepredajú, či.. ?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Slovač sa prebuďte, všetko čo vysielajú TV Narkóza, TV Hnoj a ostatné "slovenské" stanice sú samé sračky bez kultúry. Ide len od čistý bulvár, ktorý premietajú aj do ich televíznych spravodajsiev "show" programov. Človek sa tam nič "normálne" nedozvie ani nenaučí. Udupávajú našu kultúru a ukazujé len samé dno "záchodovej mysi". Chcú aby sa s nás stali ovce :(

TV Narkóza môže za to, že kto mohol prijímať české programy a vidieť nejakú kultúru už nemôže, lebo bojujú abz bolo možné prijímať české programy. Potom sa pridala aj TV Hnoj.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

"Cieľom zmien je ochrániť divákov - spotrebiteľov a zároveň zvýšiť kvalitu obsahu, ktorý je obyvateľom dostupný prostredníctvom televízneho vysielania," zhŕňa ciele zvažovaných zmien správa medzirezortnej komisie zvažujúcej tieto zmeny. - toto dokedy sa na SK bude diať? Dokedy táto zberba zlodejov a klamárov bude rozhodovať, ako s nami vy..bať? Od roku 1993 sa tu všetko len zhoršuje a zhoršuje, alebo existuje prípad, žeby tu niekto niečo pozitívne pre národ priniesol? !!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja tv nepozerám už 10 rokov, miesto toho mám všetko z internetu, filmy, informácie, obchod, veda, umenie, správy proste všetko​, sedieť pred Tv je plytvanie životom ... Radšej budem do smrti za počítačom a k niečomu sa dopracujem skôr ako zomrieť na gauči pred telkou
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár