neprihlásený Streda, 16. januára 2019, dnes má meniny Kristína   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Benchmarky podľa Google škodia výkonu prehliadačov, svoj zrušil

Značky: GoogleJavaScriptChrome

DSL.sk, 18.4.2017


Syntentické benchmarky merajúce výkon JavaScriptu vo webových prehliadačoch v súčasnosti už neplnia svoj účel a naopak prehliadačom len škodia.

Tvrdí to aj s uvedením argumentov spoločnosť Google, ktorá zároveň oznámila ukončenie vývoja svojho benchmarku Octane a už ho neodporúča ako štandardný spôsob posudzovania výkonu prehliadačov.

O výkone a rýchlosti webových prehliadačov samozrejme rozhoduje najmä výkon pri vykonávaní JavaScriptu, keď zobrazenie statických webových stránok nie je náročné na výkon a nehrá dôležitú úlohu.

Pre merania výkonu prehliadačov vo vykonávaní JavaScriptu existuje viacero benchmarkov, v minulosti to bol SunSpider a v poslednom čase najmä Octane, Kraken a JetStream.

V čase, keď Octane v roku 2012 vznikol, mali JavaScript enginy relatívne nízky maximálny výkon vykonávania JavaScriptu a snaha tvorcov prehliadačov dosahovať v benchmarkoch ako Octane lepší výkon viedla k zlepšovaniu reálneho výkonu prehliadačov.

V 2015 už podľa spoločnosti hlavné implementácie JavaScriptu mali vyvinuté optimalizácie dosahujúce vysoké skóre v Octane premietajúce sa aj do vyššieho reálneho výkonu a viacerí tvorcovia prehliadačov začali investovať do optimalizácií, ktoré priniesli vo výkone na reálnych webových stránkach minimálny rozdiel. Viaceré dokonca viedli a vedú k zníženiu reálneho výkonu a optimalizácia na benchmarky tak škodí reálnemu výkonu prehliadačov.

Podľa analýzy Google v prípade jej enginu V8 používaného v Chrome sa záťaže enginu pri vykonávaní benchmarku Octane a náročných reálnych webových stránok líšili. Po vyvinutí novej techniky využívajúcej pre objektívne meranie výkonu snapshoty reálnych stránok tak spoločnosť začala na začiatku minulého roka na posudzovanie výkonu Chrome používať meranie výkonu pri zobrazovaní reálnych stránok. Pritom zistila, že dôležitá pre celkový reálny výkon pri súčasných typických webových stránkach je rýchlosť spustenia skriptov. Maximálny výkon je dôležitý len najmä u veľkých webových aplikácií.

Octane ale tiež ďalšie syntetické benchmarky Kraken a JetStream podľa spoločnosti v súčasnosti tak nie sú dostačujúcimi metódami na meranie reálneho výkonu prehliadačov.

Google ho vo svojom oznámení síce neoznačuje za odporúčaný, pri informácii o zlepšovaní výkonu Chrome za posledný rok ale používa na doloženie zlepšenia výkonu benchmark Speedometer. Ten na rozdiel od syntetických benchmarkov testuje výkon pri spúšťaní reálnych frameworkov React, Angular, Ember a jQuery a podľa Google je vhodnejším spôsobom merania výkonu prehliadačov ako syntetické benchmarky.

Google sa pri vývoji svojho prehliadača v poslednom období sústredil práve na zvyšovanie rýchlosti spustenia skriptu a načítania stránky, pričom od Chrome 49 po 56 sa podľa architektúry CPU zlepšila rýchlosť načítania o 10 až 20%. Výkon v Speedometer sa podľa operačného systému najmä vďaka tomu zvýšil o 25 až 35%.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Ceny RAM by čoskoro mali klesnúť až o 20%, odhadujú analytici
Micron získava továreň na 3D XPoint, Intel si zrejme zriadi novú
Široko používanému Windows 7 zostáva posledný rok podpory
Potvrdený ďalší Star Trek seriál
Na známej hackerskej súťaži sa bude hackovať aj Tesla
.sk domény dostávajú zabezpečenie DNSSEC
Rusko stratilo kontrolu nad vesmírnym rádioteleskopom
Predaje počítačov opäť výraznejšie klesli, MS doma v prvej päťke
Ryzeny 3000 prvého dizajnu nebudú mať GPU, opäť naznačených viac ako 8 jadier
SpaceX prepustí 10% zamestnancov


Diskusia:
                               
 

Pravda boli co Google :D
Odpovedať Známka: -1.2 Hodnotiť:
 

Neuvazoval si nad tym, ze by si zacal pouzivat interpunkciu?
Odpovedať Známka: 1.6 Hodnotiť:
 

A Ty?
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

*diakritiku
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

podľa wiki interpunkčné znamienka nemajú fonetickú ani lexikálnu hodnotu my máme radi len sociálne hodnoty si strč tú interpunkciu vieš kde skutok sa nestal dovidenia
Odpovedať Známka: -6.4 Hodnotiť:
 

vyraz "Pravda boli co Google" je podla teba foneticky a lexikalne plnohodnotny, je tak? Ked rozpravas ako citas, musis posobit ako riadny dement.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

V Srbčine platí čítaj ako počuješ ale keď si chceš kúpiť srbský preklad amerického autora tak musíš hľadať napríklad Hjuz (Hughes). Tiež si to skomplikovali súčasným používaním cyriliky a latinského písma. Na druhú stranu - vyrazili ypsilony. Takže niekedy je to lepšie ako to je v slovenčine.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na web orange.sk sa nedá prihlásiť. Neviete čo sa deje?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Vieme.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Ja viem čo sa deje. Nedá sa prihlásiť.
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

Ale samozrejme. Doslo k vyrieseniu vsetkych problemov s odhlasovanim.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

asi sa neda prihlasit si myslim...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

už to funguje
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nevedel som, ale už som sa dozvedel. Chvíľu to nešlo a potom to už zasa išlo. Možno to zas niekedy nepôjde.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ale potom ked to nepojde tak to zasa urcite pojde
Odpovedať Hodnotiť:
 

"..Octane ale tiež ďalšie syntetické benchmarky Kraken..."

Syntetické benchmarky? Wtf?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Po par mesiacoch sa chcem znova opytat, uz funguje backspace na navrat na predchadzajucu stranku? Zakotvil som v opere zatial.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Načo používať Backspace keď stačí vychýliť koliesko myši doľava. Teda ak si kúpiš myš s takouto funkciou.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Nemyslis vazne, ze budem koli prehliadacu kupovat novu mys ~ resp. mam zle skusenosti s takouto mysou, konk. zavadnost.

Kazdopadne na mysi je button 4 , ktory vie plnit tuto funkciu
---- pointa je ze ked ovladam stranku klavesnicou a mam obe ruky na nej, tak chcem minimalizovat pohyb a maximalizovat efektivitu - plus je to zvyk ^^
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

alt + sipka dolava
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Prava ruka musi zmenit poziciu rovanko ako keby som siahal na mysku. Ide prave o to, aby som nemusel rukou pohnut, proste iba stlacim malickom tlacidlo. No nic nerieste to.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dobrý deň,

nedá sa prihlásiť na stránku eurotel.sk, neviete, co sa deje?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pod akym menom a heslom?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

meno admin, heslo admin
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nové heslo je eurotel123
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár