neprihlásený Štvrtok, 16. júla 2026, dnes má meniny Drahomír
31. mája začne výber tretieho operátora

DSL.sk, 30.5.2006


Dňa 31. mája 2006 Telekomunikačný úrad SR (TÚ SR) zverejní vo svojom vestníku, v jednom celoštátnom denníku a na svojej stránke výzvu na predkladanie ponúk, ktorou začne výberové konanie na pridelenie frekvencií GSM a UMTS pre tretieho mobilného operátora, informoval dnes hovorca TÚ SR Roman Vavro.

Ako uvádza tlačová správa, príprave podmienok predchádzala analýza trhu a požiadaviek potencionálnych záujemcov o vstup na slovenský trh.

TÚ SR vo výzve určí frekvencie, ktoré sú predmetom výberového konania, hodnotiace kritériá, termín, do ktorého sa musí predložiť ponuka, požiadavky na predkladané podklady, výšku jednorazovej úhrady, ako očakávanú minimálnu ponuku a ďalšie informácie.

Príprave podmienok predchádzala verejná diskusia k podmienkam vstupu tretieho mobilného operátora na trh, ktorú v polovici marca 2006 otvoril TÚ SR na základe záujmu zo zahraničia o vstup na trh.

V iniciovanej verejnej diskusii TÚ SR do 15. apríla 2006 dostal 17 vyplnených dotazníkov od slovenských aj zahraničných telekomunikačných spoločností, poradenských spoločnosti a odbornej verejnosti.



Najnovšie články:

Samsung uviedol nový SSD, parametrami a cenou sa vrátil do minulosti
Záporná cena elektriny v SR už môže klesnúť až na -600 eur za MWh
Synology opäť v NAS-och zásadne znevýhodňuje HDD a SSD iných značiek
Elektronické schránky na Slovensko.sk budú mať takmer dvojdňovú odstávku
Starlink výrazne zmenšil štandardnú anténu
V USA ďalší pokus o zrušenie posúvania času, má zostať letný čas
Na ISS úspešne priletela ďalšia misia
Windows 11 už umožňuje zakázať aktualizácie na neobmedzene dlho
Google financuje viac ako gigawattovú fotovoltaickú elektráreň a LiFePO4 úložisko
Firefox bude mať novú verziu každé dva týždne


Diskusia:
                               
 

jej zacinaju preteky ze ktory operator poskytne tej spravnej osobe najvacsie vsimne

Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja viem aky opertor tu budeeee!!!!!!!!!







Neviem :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

srnka netusi ci vobec bude :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

treti?
Odpovedať Hodnotiť:
 

hmmm kolkaty krat je tu ua nieco tketo?uz tu mal byt minimalne 3krat co si tak pamatam 3ti operator a prd z toho, no sak uvidime ci bude zasa prd alebo nie =)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja osobne by som uvital tretieho operatora.
Nie je vsetko jasne,co je oranzove:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj ruzove
Odpovedať Hodnotiť:
 

31. mája začne výber tretieho operátora


mame 3
dvoch mobilnych a jedneho pevneho

:) cize o co ide ale myslite mobilneho? mohol by dojst vodafone :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

zle pocitas... mame dvoch... mobilny pomaranc a pevne Tcko, ktore ponuka aj moznost mobilu ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dúfam, že to bude Vodafone, ten rozbije aspoň ten náš monopol medzi Orange a T-Mobile
Odpovedať Hodnotiť:
 

Monopol 2 konkurenčných firiem? počujem prvýkrát....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ked uz, tak oligopol
Odpovedať Hodnotiť:
 

nebojte aj s tretim sa dohodnu

Odpovedať Hodnotiť:
 

Uz tu mame oranzovu aj ruzovu, modra tu bola...aka bude nova farba? hlasujte ;)
podla mna nieco zelene...
Odpovedať Hodnotiť:
 

cerveny Vodafone, ale najskor telefonica, ale neviem aku ma fabru
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pa, pa, MMDS firmy UPC v Bratislave.
Odpovedať Hodnotiť:
 

mohol by prist Hutchinson... rozhodne ne Vodafone, v Irsku je najdrazsi. ale bral by som aj O2, teda Telefonicu ci kto ich to kupil
Odpovedať Hodnotiť:
 

tipujem ze to bude Telefonica alebo Vodafone
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale vodafon nie..absolutne nic dobreho z neho neni..neviem ci len v niektorich krajinach ale ziadne pausaly nemaju ani ine podobne srandy..
Odpovedať Hodnotiť:
 

hm, tak to som aj ja zvedavy, ci naozaj sa sem dotlaci novy operator, naposledy nasi operatori zaplatili zopar melonov ak sa dobre pamatam, za to aby sa sem treti nedostal. Btw. Orange a tmobile sa neda povedat ze by si vzajomne konkurovali. Oni len navzajom dobre spolupracuju :)maju to dobre dohodnute medzi sebou, nebojte.
Mozno pride ~3~, kedze umts zacina byt zaujimave.
Odpovedať Hodnotiť:
 

budu to taliani, vodafone sem chcel prist uz davnejsie, ale orange a tmobile to neak vypapierovali, ze tu este neni a pride sem zrejme dajaky taliansky :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ASI TO BUDE VODAFONE
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja by som nezabudol ani na O2 to môže byť tiež zaujímavé ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Telefonica je zeleno-modra! no O2 je modry a telefonica je taka kriklavo zelena a teraz maju dvojfarebne logo :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

chalani ja zijem v sev.irsku a poviem vam len jedno take akcie ake tu roby O2 u nas nikdy neuvidite.
Odpovedať Hodnotiť:
 

oligopol?aj ty si chodil na obchodnú akadémiu?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár