neprihlásený Štvrtok, 1. októbra 2020, dnes má meniny Arnold
Muž ide na pol roka do väzenia za neposkytnutie správneho hesla k iPhonu

Značky: súdzaujímavostiUSA

DSL.sk, 2.6.2017


Práva občanov v otázke poskytovania prístupu do ich počítačových a mobilných zariadení polícii stále nie sú dostatočne vyjasnené a transparentné, pričom tentokrát na to poukazujú dva mierne odlišné prípady s úplne odlišnými rozhodnutiami sudcov.

V jednom prípade súd poslal muža do väzenia na 180 dní za nespokytnutie funkčného numerického hesla k jeho iPhonu.

Na prípady, ktoré sa oba odohrávajú na Floride, upozornili miestne noviny Miami Herald.

Súd nariadil 41-ročnému obvinenému mužovi poskytnúť heslo k jemu iPhonu. Muž tak spravil, heslo ale nefunguje. Nie je jasné, či sa muž bránil zabudnutím hesla, súd ho v každom prípade v utorok za neuposlúchnutie súdneho príkazu poslal do väzenia na 180 dní.

Rovnako v utorok iný súd na Floride naopak iného obvineného muža, ktorý heslo nespokytol s tým, že si ho už nepamätá, do väzenia neposlal. Navyše v jeho prípade je spoluobvinený spolu so svojou priateľkou, ktorá tiež mala poskytnúť heslo k jej iPhonu. Heslo ale nefungovalo a o jej prípadnom potrestaní rozhodne súd budúci týždeň.

Hlavnou odlišnosťou prípadov je doba, odkedy osoby svoje heslo použili naposledy. Druhý muž bol zadržaný pred viac ako desiatimi mesiacmi a sudca rozhodol, že nie je možné dokázať či si ešte heslo naozaj pamätá. V prvom prípade bol muž zatknutý len v marci tohto roka.

Samotné činy, z ktorých sú muži obvinení, sa výrazne líšia. Muž idúci za neposkytnutie hesla do väzenia je obvinený za udretie a násilie na svojej malej dcéry, druhý muž za vydieranie celebrity hrozením zverejnenia jej ukradnutých sexuálnych videí.

V každom prípade u oboch súdy ale rozhodli, že muži sú povinní svoje heslá poskytnúť. Postupy sa líšia len tým, či boli potrestaní za neposkytnutie hesiel. Aj otázka povinnosti heslo poskytnúť nie je ešte definitívne minimálne v USA ale zrejme aj v ďalších krajinách uzatvorená.

V USA podobne ako v iných krajinách platí právny princíp umožňujúci nevypovedať proti sebe, v USA zavedený piatym dodatkom ústavy. Sudcovia v oboch prípadoch vychádzali podľa novín z precedensu odvolacieho súdu na Floride, ktorý dovoľuje polícii od podozrivých osôb vyžadovať poskytnutie hesla k ich zariadeniam. O podobných prípadoch ešte ale nerozhodoval najvyšší súd v štáte a tento precedens tak môže byť zvrátený.

Sudca v prípade druhého muža argumentoval tým, že odovzdanie hesla je podľa neho ekvivalentné poskytnutiu kľúču k bezpečnostnej schránke.

Napríklad vo Veľkej Británii je povinnosť poskytovať heslá už ošetrená priamo zákonom a osoby sú povinné heslá a kľúče vydať pod hrozbou väzenia do dvoch rokoch a vo vážnych prípadoch do päť rokov. Británia podľa tohto zákona už viacero osôb poslala do väzenia.

Prípad, kedy by bola osoba odsúdená za neposkytnutie hesla alebo kľúča na Slovensku, zrejme nie je známy.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Uniknutý zdrojový kód je naozaj Windows XP, podarilo sa ho skompilovať
Orange pri včerajšom výpadku nastavoval cudzie DNS servery
Z ISS uniká vzduch z ruského modulu, kde sa pri testoch zdržiavala posádka
Vydaná beta Fedory 33, prešla na Btrfs
Orange má zase problémy s Internetom
Prvý let SpaceX s väčšou posádkou na konci októbra
Známy informatik predpovedá Windows postavený na Linuxe
NASA stanovila dátum odoberania vzorky z asteroidu
LineageOS vydaný pre skoro všetky Pixely
USA uvalili sankcie aj na významného čínskeho výrobcu čipov


Diskusia:
                               
 

Na základe akého zákona ma môžu odsúdiť za neposkytnutie hesla k čomukoľvek? Ako mi dokážu že som heslo nezabudol? Súdna moc tu ide nad rámec toho čo si môže dovoliť..
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Na základe zákona o námornej plavbe.
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

neboj tam to z neho vymrdaju
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

Na základe zákona o námornej plavbe že keď neprezradíš, posledné čo budeš v živote počuť bude výkrik kapitána: Muž cez palubu!
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

Muž ide na pol roka do väzenia za to ze nieco zabudol, resp. ze odmietol usvedcit sam seba.

Ak zabudol, je to jasne, lekarska veda jasne dokazala ze zabudanie je nevyhnutne na fungovanie cloveka. Clovek musi zabudat, je to ako ziadat od niekoho aby prestal dychat vzduch.

Ak odmietol usvedcit sam seba tak je to tiez OK, pretoze plati prezumpia neviny. Je to uloha vysetrovatela a zalobcu dokazat vinu, clovek nieje povinny sam seba usvedcit.

Toto je naozaj CHORY svet!
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

Choré je skôr to, že ten milý pán, ktorý odmietol alebo zabudol poskytnúť heslo k svojmu iPhone, bol obvinený zo zneužívania detí.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

- Choré je zneužívanie detí samozrejme - nie obvinenie zo zneužívania detí.
Odpovedať Známka: 6.6 Hodnotiť:
 

Nejde o to z coho bol alebo nebol obvineny. Ide o to ze je nemozne aby v demokratickej spolocnosti bol obvineny povinny sam seba usvedcit.

Obvinit moze ktorkolvek kohokolvek, napr. aj ja mozem teba obvinit zo zneuzivania deti, ale je na mne aby som to dokazal!
Ty ako obvineny niesi a nemozes byt povinny sam seba usvedcit!
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

to je to iste ako keby si mohol odmietnut dat odtlacok prsta, ved niesi povinny sam seba usvecit! Je to samozrejme kktina, ked pridu kuklaci na domovu prehliadku, tak im "musis otvorit dvere" alebo ich vyrazia. Rovnako telefon, ak sud povie, daj heslo, musis dat heslo. Vyhovarat sa, ze "zabudolsom" by som naopak povazoval za jasny dokaz viny rovnako ako ked odmietnes fukat, tak si nafukal najviac na svete.
Odpovedať Známka: -7.6 Hodnotiť:
 

Je rozdiel medzi tym, co mas (kluc, odtlacok prsta) a co vies (heslo). To prve ti mozu zobrat; to druhe ani nevedia dokazat, ci poznas alebo nepoznas.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

a ked budu mat technologiu na skenovanie a prehrabavanie sa v mozgu uz to bude legitimne ked mu to heslo z hlavy proste zoberu? :D
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Tak daleko este nie sme, tak skoro nebudeme, takze prenechaj taketo starosti na svoje pra-pra-pra vnucence.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

v amerike toto celkom neplati. Tam neplati prezumpcia neviny ako vo zvysku civilizovaneho sveta. Tam sa musis ty preukazat, ze si nevinny... to je rozdiel ich pravneho systemu (bordelu)
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

je obvinený za udretie a násilie na svojej malej dcéry
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Lovencsinus felvidekus papricsa
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Arielyho dcéery?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nezabúdaj, že to sú Spojené štáty agresívne – založené na etnických čistkách a genocíde.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je to legalne, chape sa to ako zatajovanie skutocnosti, alebo aspon marenie vysetrovania pripadu(znepristupnenie miesta kde sa moze nachadzat nejaky dokaz). Je to take iste akoby si pri vysetrovani nespristupnil, byt, kancelariu auto...atd
Samozrejme to ze niekto zabudne heslo/pin alebo vzor na svoj mobil je podla mna blbost, ked to kazdy den opakovane odomykas tak si ten kod zapamatas dlhodobo.
Odpovedať Známka: -6.3 Hodnotiť:
 

Akurat ze heslo je priekazne dusevnym majetkom a pravo vlastnit je zakladnym ludskym pravom, stojacim nad statnou legislativou, takze legalne moze chodit do vazenia leda tak ukazovat sudcom finger pocas navstevnych hodin.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

S touto logikou musi ist sediet kazdy, kto sudu nepovie ako sa skutok naozaj stal. Nemusim vypovedat proti sebe a z hlavy mi nic vytiaahnut nemozu,zatial.
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

Nemusíš a tým si samozrejme priťažíš.
Nechápem čo riešite!
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

Nemusis vypovedat proti sebe, ale na otazky na sude mas odpovedat pravdivo a spristupnit sudu, vysetrovaniu co sa ziada, ano nemusis to urobit ale moze to byt pre teba pritazou.
Oni maju opravnenie zadrzat tvoje veci za ucelom vysetrovania trestnej cinnosti a vyzadovat k nim pristup.
Teda je jasne ze ak neodomknes nehnutelnost alebo napr. mobil si rieseny ako by tam bolo nieco suvisiace s trestnym cinom, aj ked to tak realne nemusi byt, javi sa to ako zatajovanie, skryvanie.
Nemusis nosit pri sebe doklad totoznosti(obciansky, pas) ale ak je nejaky problem s tvojou totoznostou, hliadka ta moze predviezt a zadrzat az na 24 hodin.
Ked ta zastavia aby si fukal a odmietnes, si rieseny trestnym stihanim ako by si nafukal nad jedno promile aj ked si nemusel pit pred jazdou nic.
Tych veci kde tento princip plati(zakon to nutne nevyzaduje ale ak to neurobis moze to byt, a obycajne bude pre teba vacsi problem).
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Ked zabudnes, kde mas kluce od bytu/domu a ti chlpati maju povolenie. Vyrazia ti dvere.
Ked maju povolenie preskumat telefon ale majitel nevie heslo. Taktiez ho mozu zobrat a skusit sa don naburat. Lenze ako vieme iPhone celkom dobre odolava. Pokial ten pripad nedostane NSA bezny chlpati sa don asi nedostanu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ano, aj som presne to chcel napisat len sa uz nevoslo do prispevku, rozdiel je len v tom ze dvere vyrazia heslo do mobilu nie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kokotina je aby dostal vezenie. Nech si odomknu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ale ale... deti spať!
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Oh btw ved miesto,kde sa mozu nachadzat dokazy uz maju, telefon.takze znepristupnenie miesta je proste off.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

miesto je v tomto prípade nie fyzicky telefón, ale duševne - OS telefónu resp. jeho úložisko, ktoré je chránené "dverami" rozumej heslom. Takže keď neodomkneš dvere (nedáš heslo), zneprístupňuješ miesto.. na slovensku sa to ale ešte môže klasifikovať ako neposlúchnutie výzvy verejného činiteľa (keď ti nariadi policajt dať heslo) a keď to prejde pred súdn tak je to nerešpektovanie súdu, neuposlúchnutie súdneho rozkazu, pohŕdanie súdom a x ďalších vecí ako sa to dá klasifikovať
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

Aaa mame to tu.miesto v tomto pripade nie je fyzicky telefon ale tvoje dusevne vlastnictvo..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Neuposlúchnutie výzvy verejného činiteľa je priestupkom len v rámci jeho právomocí.

To znamená, že keď ti verejný činiteľ povie, že máš vyskočiť na Mesiac, alebo že mu máš otvárať obálky s listami od občanov, tak mu môžeš ukázať vztýčený prostredník.

Sprístupnenie takéhoto hesla je vždy možné chápať ako svedčenie proti sebe!
Okrem Divokého Západu, samozrejme.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nič také ako marenie vyšetrovania sa teba nemôže vzťahovať, ibaže by si bol „orgán“ (činný v trestnom konaní).

Ty to miesto nezneprístupňuješ. Ty im ho len nesprístupňuješ – a v tom je obrovský rozdiel. Je to ako keby si si zabudol kľúče na Annapurne, tak je na nich, aby sa ich pokúsili získať, nie na tebe, aby si im ich priniesol.

Odpovedať Hodnotiť:
 

good luck pr vymahani hesla k mojej nokii 3310 - ha...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

K nej ti heslo ani pytat nebudu lebo v servise ti ju odomkne za 5 minut :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

aj to z toho 4 a pol minúty bude tvoriť rozhovor servisáka s policajtom smejúc sa na tom, ako si ten chlapík myslel aký je nedobytný :D
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

skor som narazal na to, ze nokia 3310 neobsahuje nic, co by mohlo byt tresne, rozhodne nie fotky deti a podobne, lebo taka nokia 3310 nelaka nicim inym ako hrou snake.
vsetko by som to mal len a len v hlave.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

uz ta hra snake mi pride taka cudna, nejake crievko tam nahana bodky a dorasta... :-O
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Bolo by dobré povedať aj bod B. Obvineným je Christopher Wheeler, ktorého čaká proces za zneuživanie detí.

Christopher Wheeler was arrested and charged with child abuse in March, and detectives believe his phone contains images of the child’s injuries, which would provide evidence for the case.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Takze ucel sveti prostriekdy? Ziskat heslo od cloveka, ved je to child abuser alebo terorista. Jeho sa vobec nechcem zastavat, ale principu, ktory chrani okrem neho aj ostatnych obcanov.
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Uz zostava pouzit len ten ich oblubeny prostriedok "waaataeboordin", prip. aktualizovanu verziu, tzv."boilin'waaataeboordin".
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

je uplne nepodstatne aky cin mohol spachat, nasilie na detoch hra na city a si ochotny prehliadat pripadne porusovanie zakona zo strany policie. Podstatny je princip = ak sud povie daj sem trenky chceme ich skontrolovat, tak musis dat trenky aby ich skontrolovali. Hotovo.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Ale to heslo môžeš reálne zabudnúť, dupľom keď si v strese, ty tupelo. Zatvárať za to ľudí je zjavným porušením prezumpcie neviny a iných práv a kto má takéto prvky v právnom systéme, nech si nehovorí právny štát. Je nepochopiteľné, že práve tieto dva štáty, uk a USA, sú priekopníkmi takéhoto znásilňovania práva.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

druhý muž za vydieranie celebrity hrozením zverejnenia jej ukradnutých sexuálnych videí ... poprosim link, dakujem :-)
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Ved sudca ešte neziskal heslo k ifonu ktorým sa ta celevritka nechala natocit. Daj mu ešte šancu...
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Takze teraz uz vsetci vieme naco chcu to heslo :-)
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Niekedy ked sa vikend podari si pin ani ja nepamatam a pindam
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

tak ako daspin ked si ho nepamatas ?
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Namiesto daspin použije derpin. Prípadne univerzálny diepin.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Ja si myslim ze by mali dotycneho vziat na tajne miesto a vytlct z neho heslo, kazdy by sa rozprametalnkeby zvolili tie spravne metody
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Neboj, aj na taku svinu ako ty sa vari voda. Mozno ta tiez niekto odvezie "na tajne miesto". Alebo snad chlapcek nema co skryvat? Nie nie moj zlaty, takto to nefunguje :)
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

v tatrach piatok ci kedy zrazil sofer chlapika a usiel. Nieje o tom kamerovy zaznam. Teraz policia najde podozriveho a ten ma akurat v aute kameru so zaznamom z daneho casu. Pristup k videu potrebuje heslo. A teraz ty si syn toho zrazeneho. Stale budes tvrdit co tvrdis? Lebo nastavaju 2 pripady: 1. na videu vidiet ze niekoho nezrazil => super, je nevinny. 2. vidiet ze ho zrazil a usiel => super nasli sme vraha dostane co mu patri. Win/win. kde tu vidis porusenie prav kohokolvek na cokolvek?
Odpovedať Známka: -8.2 Hodnotiť:
 

To by bol uz aky dement ak by okamzite nevymazal ten zaznam? Policiu by imho skor zaujimal typ/rozsah poskodenia na aute, nejake to DNA, casti odevu, vzorka pneu na brzdnej drahe... a pod.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

a aky dement zbije decko a natoci si to na telefon?
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Dement lvl99 predsa. Btw, myslis ze v sucasnosti je problematicke "vyrobit" > podstrcit autenticky "dokaz" typu fotka a pod.?
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

"nema co skryvat" neexistuje. Na tajnom mieste z neho vytlčú aj to čo nevie, prizná sa i k tomu zneužívaniu detí.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Vsak to, ze z neho vytlcu aj to co nevie a prizna sa aj k tomu, co neurobil, je presne ten problem, preco sa tento postup nepouziva ;)

Inak https://xkcd.com/538/

Odpovedať Hodnotiť:
 

Ake je vase heslo na iphone (alebo android)? Moje je 2558...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

take mam na internet banking. Do telefonu mi staci 1234
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Chlapci ja mam vsade po medializacii 1488.
To je zakazane cislo, to nikto nepouzije :-)
Odpovedať Známka: 5.9 Hodnotiť:
 

no, už tu popísali kadejaké hovadiny, ale aby bolo nejaké číslo zakázané, tak to je vtip týždňa!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Nerobte! Ves som skoro zabudol to svoje. Co je vlastne za deň?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kua a prečo sedim v robote, keď to nigdo neni!!?
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

igay
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ešteže to u nás nehrozí, netreba sa báť.Naši špičkový právnici by na krytie nekalej činnosti určite niečo vymysleli. Napr." amnestie na zabudnutie hesla"
A kebyže ich niekdo za 20 rokov napadne a zruší , tak už bude mat dotyčná osoba nárok na zabudnutie.
Čo som chcel vlastne týmto povedať ?
Hmm , asi nič, zabudol som.
Tak pekný slnečný den
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

zlaty dobry true crypt 7.1a s hidden volume
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nechapem ako moze este niekto zo zdravym rozum doverovat pravu...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

právo nechce aby si mu dôveroval, ide len o to podriadiť sa
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

ked uz tak: so zdravym rozumom ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

proste 1 odstrasujuci ony aby si ovecky zvykali a vedeli co maju robit ze.

a budu robit co je spravne teda daju heslo.

preto treba co?
mat heslo na 5 A4rek to si nezapamatas a to teda nemozes dat!

ani nedas.
:DOdpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A čo ako. Sak keď im to nedáš aj tak ťa dajú sedieť aj keby tvoje heslo bola najväčšie objavené prvocislo. Ich to nezaujíma.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Zoosadizmus je v pohode neboj.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chcelo by to systém zabezpečenia s dvomi heslami. Jedno normálne na odomknutie a jedno bezpečnostné na takéto prípady. Po jeho zadaní by sa telefón tváril ako normálne odomknutý, ale na pozadí by sa zmazali vybrané dáta. Len to urobiť tak, aby použitie tohoto systému nebolo dokázateľné.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nič by sa nemuselo mazať. Stačilo by, keby ťa druhé heslo vpustilo do nejakého oddeleného virtuálneho nezávadného prostredia :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nieco podobne robi TrueCrypt, vytvori neviditelnu particiu na disku kde mas real OS s real data. Ale ked ta budu nutit odheslovat tak das sekundarne heslo kde sa dostanu na viditelnu particiu ktoru nepouzivas a tam bude cisty OS bez dat.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

na ten nevinne sa tvariaci OS so sekundarym heslom, odporucam tam dat gayporno ako navnadu.. take, na ktore po otvoreni nikdy nezabudnu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Na jeho mieste by som ten telefon jednoducho na dialku zmazal a vybavene(aj ked ak v nom nie je sim a wifi sa nepripoji tak asi ani zmazat nepojde)A potom im dal kod.
Pripadne to nechal urobit niekoho ineho kedze som asi v base(mozno aj pravnik by to urobil).
Inak zaujimavejsie je ze hesla na android sa pred sud nedostali.
Cize bud nikto podobny nepouziva android, alebo android je deravy, alebo google spolupracuje s policiou.
Kazdopadne plinie z toho poucenie, ze v trlefone netreba mat nikdy nic usvedcujuce a radsej pouzit cloud(idealne taky ktory nie v usa) kde si dam zasifrovany citlivy subor.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

vseobecne vzdy plati, aspon podla mna, ze nemat ziadne usvedcujuce dokazy je to najidealnejsie riesenie. ani cloud, nic, ani truecrypt, pokial mozno.
cize idealne nerobit tresne ciny.
ale pokial teda to nie je trestny cin, ale len napr, vojna voci vlastnej vlade (zradcom), tak potom istotne mat nejaky killswitch.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nj, ide na pol roka si posediet (ale moc mu to nevyšlo, však "sa chodí do basy na zimu, ne zrovna na leto :S
(tak ale asponže do chládku, aspon mu nebude dusno, horko..

sa aspon naje, aj umyje.. :/ :(

nj, aspon bude mít poriadne obedy, ranajky, full-servis,

all-inclusive, aj umyt, v sprche sa može, aj knižnicu tam majú, aj.. :o :(


Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Potrtkajú ho zadarmo.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Akurat ze vo vazeni je zona spravodlivosti, takze kazdy, samozrejme s vynimkou maciek, moze prave a len seba.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

moje heslo je, totinikdynepoviem
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak ked zabudol heslo, co je bezne, tak nech im opise obrazovu spomienku, co a ako vystrajal, pripadne to si vytiahnut z jeho hlavy este nevedia?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár