neprihlásený Pondelok, 27. januára 2020, dnes má meniny Bohuš   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Drastický krok, USA prikázali nepoužívať a odinštalovať softvér od Kaspersky Lab

Značky: USARuskobezpečnosť

DSL.sk, 14.9.2017


Spojené štáty americké v drastickom kroku v stredu príkazom poverenej ministerky vnútornej bezpečnosti nariadili všetkým federálnym inštitúciám postupne nielen neobjednávať nový softvér od ruskej bezpečnostnej spoločnosti Kaspersky Lab ale dokonca existujúci softvér odstrániť zo svojich systémov.

Inštitúcie dostali 30 dní na identifikovanie používaného softvéru od Kaspersky, ďalších 60 dní majú na vypracovanie plánov na odstránenie a prípadne nahradenie tohto softvéru a do 90 dní pokiaľ sa inštrukcie ministerstva nezmenia musia začať softvér od Kasperskeho odstraňovať.

V oznámení ministerstvo uvádza, že tento krok bol uskutočnený na základe rizík informačnej bezpečnosti predstavovaných používaním softvéru od Kaspersky. Ministerstvo sa podľa oznámenia obáva vzťahov firmy s ruskou vládou a zároveň požiadaviek nového ruského zákona dovoľujúceho ruským tajným službám požadovať asistenciu od ruských spoločností a odpočúvať dátové prevádzku po ruských sieťach.

"Antivírusové produkty a riešenia od Kaspersky poskytujú rozsiahly prístup k súborom a zvýšeným oprávneniam na počítačoch, na ktorých sú inštalované. Tento môže byť zneužitý na kompromitáciu týchto informačných systémov," uvádza sa v oznámení ministerstva. Takáto charakterizácia zrejme platí ale na každý bezpečnostný produkt z jeho povahy.

Navyše argument o ruskej legislatíve vyznieva v kontexte krokov samotných USA a jeho agentúr veľmi hypokraticky respektíve USA týmto legitimizovali prípadné podobné kroky ostatných štátoch voči americkým firmám. Hoci je otázne a nie je známe aké reálne riziko predstavuje stav v tejto oblasti v Rusku a aký je jeho dopad na Kaspersky, v prípade USA je považované za potvrdené ako postupovali jeho tajné služby v otázke prenikania do a sledovania elektronických zariadení a služieb. Navyše USA sa v poslednom období oficiálne a verejne žalobami na verejných súdoch snažia dokonca donútiť americké firmy, aby im poskytli údaje uložené v dátových centrách v Európe.

Krok USA prichádza po tom, ako sa pred dvomi mesiacmi objavili informácie o spolupráci Kaspersky Lab s ruskou štátnou mocou a tajnou službou. Verejne prezentované informácie ale zrejme nedokazovali spoluprácu, ktorá by bola jasne nevhodnou, a určite nedokazovali, že spoločnosť využíva svoj softvér inštalovaný u zákazníkov na získavanie informácií pre Rusko.

Kaspersky Lab odmieta obvinenia na neprimerané vzťahy s ruskou vládou alebo akoukoľvek inou vládou a nová ruská legislatíva je podľa spoločnosti tiež dezinterpretovaná a nevzťahuje sa na Kaspersky Lab.

Ministerstvo podľa oznámenia dáva spoločnosti možnosť rozptýliť jeho obavy, nečaká ale na reakciu firmy a príkaz už vydalo.

Na druhej strane samozrejme štát zrejme má právo a dokonca by mal vyhodnocovať riziká používania produktov v počítačoch používaných štátom a USA pravdepodobne majú aj ďalšie informácie ako prezentovali verejne. Na druhej strane zaujímavou otázkou zostáva, či je aktuálny krok primeraným stavu známemu USA.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Natáčanie ďalšieho Star Wars seriálu odložené až na 2021
Microsoft pokazil užívateľom Windows 7 plochu, zrejme im ju neopraví
Windows 10 sa znovu začína sám upgradovať, verzia 1909 dostupná pre každého
SpaceX presunula vynesenie internetových satelitov na dnes, video
Schválená nová verzia formátu OpenDocument ODF 1.3


inzerciaDiskusia:
                               
 

Neopodstatneny krok zo strany USA sionistickych bankstrov z deep state-u... Nemaju ziadne dokazy ani nic... to iste ako lzy o ZHN v Iraku, o chemickych zbraniach pouzitych Assadom v Syrii atd atd... a hlavne ten Big nothing burger o ruskom ovplyvnovani volieb.... Uz skapinaju a kopu na vsetky strany... nech nepouzivaju Kaspersky ale potom nech sa necuduju ked im kde kto vlezie do pocitacov..
Odpovedať Známka: -1.3 Hodnotiť:
 

Stačilo si prečítať po "sionistických bankstrov" a vedel som že zbytok komentára bude sračka...
Odpovedať Známka: 3.1 Hodnotiť:
 

odinstalovat nestaci, treba skartovat vsetky disky
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

to dnes v době NSA a CIA už nestačí, což je samozřejmě 10000x větší hrozba z uSSa než z Ruska:
goo.gl/UUX81B
A právě Kaspersky to odhalil, jak uSSa sleduje každého na Zemi:
goo.gl/v8PG2B

Když už, tak věřím českým a ruským anti-virům, západním věří jen idi*ti, co neumí číst, nebo jim stačí věta "CIA věří, ale důkazy jsou tajné" :)

Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

CIA ta sleduje, takze pozor alobal na hlavu a do pivnice....
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

a ta pivnice neh ma poolovene steny pollahu aj strop inak neh tam ani nelezeOdpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

to mu nepomoze, bo ma v riti spionazne hlísty, alebo cia pasomnicu
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Nie. To rusi ťa sledujú. Zo zemľanky na drevenom počítači. Ty si taký vtipný až sa z toho idem vysrať.
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

Predpokladam, ze ty si tento prispevok poslal postou aby ho uverejnili na dsl.sk. Urcite zijes v peknej diere a osieras to co si nikdy nevidel. Dokonca aj ten list si musel odniest min. 20 km od diery kde dychas na postu. Nemylim sa?
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

nejak to tu prekvitá obdivovateľmi agresívnych ušákov, A teraz sa vyšantite, poteší aspoň -8
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

tobě nepomůže ani alobal, z IQ 30 se už výš nedostaneš, ani kdyby se NSA před tebou přiznalo, když zatím vůbec nic nepopřelo z jejich uniklých nacistických praktik :)


Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Bože zasa ty debil!
Prac sa do riti už odtiaľto!!!
Odpovedať Známka: -1.3 Hodnotiť:
 

NSA je len jedno z chapadiel chobotnice zvanej GOOGLE. Vsetci aj illuminati aj slobodomurari aj neomarxisti aj globalny prediktor aj rockefelleri a dalsie sionoisticke rodiny sluzia jednemu mozgu, ktory si hovori google. Malokto vie ze Larry page aj Sergej Brin su len jednorozmerne hologramy tohto mozgu. Je to umela inteligencia membrana, ktora riadi tento svet. Jediny kto moze proti googlu zakrocit ktoritel tigrov - hrdina Putin.
Odpovedať Známka: 1.9 Hodnotiť:
 

slape este z vecera? tvl, to musi byt dovoz
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Hovorí z teba čip zvaný chemtrails. Si očipovaný... dobre ma počúvaj zabal sa do alobalu a potom sa choď okúpať vo vani napustenej octom a vždy keď pôjdeš na veľkú potrebu tak pinzetou preskúmajte stolicu či už ten čip nevyšiel von. Na čipe hľadaj tajnú kombináciu znakov a keď ju nájdeš zistíš
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Konecne to niekto povedal nahlas. Musime sa s tebou ale rozlucit. Stane sa ti automobilova nehoda. Maj sa.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Zabudol si na celopal (holokaust)... :-P
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Vzdy ma pobavi, ako dokazu tito "osvietenci" v par riadkoch zmatlat dohromady USA, sionistov, Assada, ZHN v Iraku, prip. 9/11 a nezabudnu pripomenut, ze su usaci na pokraji priepasti alebo ze je dolar bezcenny a konci.:))
Odpovedať Známka: 1.2 Hodnotiť:
 

To je jasne ze dolar konci, uz odvtedy co vznikol.
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

spíš máš na*ráno v hlavě ty. Kdo je nevětší terorista světa? Ano, uSSa, co má tisíce militantních základen po celém světě:
„AMERICKÉ LETOUNY ZÁMĚRNĚ BOMBARDOVALY NAŠE POZICE, ABY NÁM ZABRÁNILY V POSTUPU PROTI ISIS,“ STĚŽUJÍCÍ SI IRÁČAN
goo.gl/bs6xoQ
Ukrainu mají taky teroristé USA zmáknutou, je to už jejich kolonie, kde lidé umírají hlady:
"První várka uhlí byla z USA odeslána 22. srpna, její cena je 113 dolarů za tunu s ohledem na dodání do oděského přístavu. Množství bude variabilní od dodávky k dodávce. Přitom, jak prohlásil ukrajinský ministr energetiky Igor Nasalik, ruské uhlí stojí okolo 80 dolarů za tunu. Podle hodnocení expertů je americké uhlí dvojnásobně dražší oproti tomu, které je možné koupit v Donbasu."
Odpovedať Známka: -0.5 Hodnotiť:
 

Alobalovú čapicu máš nasadenú pepíno? ťahaj naspať na infowars
Odpovedať Známka: -1.3 Hodnotiť:
 

na co? tobě to IQ už nezvýší :)
"A court permitted the NSA to collect information about governments in 193 countries and foreign institutions like the World Bank, according to a secret document the Washington Post published Monday."
goo.gl/3CTE8Q

Jak může být dnes ještě někdo tak omezený jako ty, to je už opravdová záhada :)
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

Jebe ti?!

Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Ty tiež už nevieš ani čítať?!
Len písať?

A tak tu chrlíš svoje slaboduché nenávistné šplechy?

Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Daj si dole svoju alobalovú čapicu, aby si si vedel spočítať a porovnať aspoň cenu uhlia.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Adam v škole nesedel, abecedu nevedel,
prišli k nemu líšky, čítajú mu z knižky.

Adam sa im čuduje, potom líškam sľubuje.
Tam na kraji hôrky chodí do ich škôlky.


"První várka uhlí byla z USA odeslána 22. srpna, její cena je 113 dolarů za tunu s ohledem na dodání do oděského přístavu. Množství bude variabilní od dodávky k dodávce. Přitom, jak prohlásil ukrajinský ministr energetiky Igor Nasalik, ruské uhlí stojí okolo 80 dolarů za tunu. Podle hodnocení expertů je americké uhlí dvojnásobně dražší oproti tomu, které je možné koupit v Donbasu."
Odpovedať Známka: -1.8 Hodnotiť:
 

Vazne? Spytam sa Ta len jedno, ked si taky dobry v tej abecede. Ked Ti masiar prefikne zenu, tak budes dalej u neho nakupovat, lebo ma maso lacnejsie nez ostatni?
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

Pokial je dosledkom popisanej cinnosti prehodnocovanie dodavatelskych vztahov, nema aku.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

tu už si asi vegetarián
Odpovedať Hodnotiť:
 

takze podla teba mozem vtrhnut do tvojho bytu, vyhlasit ho za svoj, a predavat tvije vybavenie za polovicnu cenu ako mje v obchode, kolko ludi este bude podporovat tychto lupicov, zlodejov, banditov pod zastitov ruska
Odpovedať Známka: -0.4 Hodnotiť:
 

Tak inak....
Jeden, dva, tri štyri, päť,
spočítam si všetko hneď!

Päť prštekov na ruke,
päť kvietočkov na lúke,
päť guľôčok v jednej jamke,
utekajme k našej mamke!

Jeden, dva, tri, štyri, päť,
už to vieme naspamäť!
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

jedenkokotdvakokotytrikokotystyrikokotypatkokotov napiciabudetopopici
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

pokud vím, tak Ukrainu aktuálně okupuje a ovládá uSSa, které je svou korupcí donutilo koupit předražené uhlí právě z uSSa

co na tom jasném signálu nechápeš? :)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Prečo si tu za totálneho vygumovaného chuja a zmrda zároveň?
Fakt ti preskakuje piesok v búdke???
Odpovedať Známka: -0.6 Hodnotiť:
 

Nikto nevie polozit taku basnicku otazku cloveku, ako vie len clovek cloveku.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Neučil ťa náhodou Smatana, či tvoja hlúposť a nevzdelanosť je výsledkom nových školských osnov a prednášok z ÚPN?

V Doneckej panve ťažili uhlie prinajmenšom od 19. storočia.

Že to americké musí byť drahšie než to z Doneckej panvy, musí byť jasné každému - okrem hlupákov, ako si ty.

Tí, na ktorých územie kyjevská chunta vtrhla a Porošenkova hrôzovláda ich tam stále vraždí, lebo sa už nechceli nechať okrádať fašistami, tam ťažia poctivo svojimi strojmi, ako to vždy robili.

Zlodeji sú Amíci, ktorí chcú to svoju uhlie dotovať za $$, ktoré si natlačia, čím okrádajú všetkých majiteľov $$.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Ten zvyšok by si totiž zrejme ani nepochopil, lebo podľa tvojho "smatanovského" prístupu k zdrojom predpokladám, že o tom nemáš ani potuchy.

Radšej si papagájuj jednoduché heslá o kiskovskej poctivosti.

Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

A ty o tom vieš záhadne veľa nato, že o tom vieš hov..no.
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

Máš niečo proti právu Slovenska na jeho územie? Tak prečo máš niečo proti právu Izraela na jeho územie? Ak nemá mať právo ne existenciu štát Izrael tak nemá mať právo na existenciu ani štát Slovensko.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Prekrucat a pisat sprostosti to ano, vsak? Nasi predkovia tu zili tisice rokov spat, zidov na uzemie terajsieho Izraela zacali nemci posielat okolo roku 1940, nikdy to nebolo ich uzemie!
Odpovedať Známka: 3.0 Hodnotiť:
 

Lol, áno, opice tu žili už strašne dávno. Na pláž!
Odpovedať Známka: -5.2 Hodnotiť:
 

Ten vyvod mas zrejme z hlavy, aj to malo co si tam mal (ak vobec?) uz urcite vytieklo.
Odpovedať Známka: 3.0 Hodnotiť:
 

Dobrý deň. Som tu nový, už dlhšiu dobu pozorujem, že niektorí diskutéri zakončujú svoj príspevok frázou "na pláž". Čo tým autori majú na mysli? Zapadá to nejak do kontextu debaty? Alebo je to len bezkontextová súčasť miestnej diskutérskej kultúry, podobne ako J. Hospodárová a tlačenie cez wifi? Ďakujem.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Je to zaklínadlo proti prakokotom kotlebovskeho razenia ako obdoba ich znamkou chráneného ®'na straz'.
Odpovedať Známka: -3.5 Hodnotiť:
 

je to skrátka zaklínadlo prakokotov
Odpovedať Známka: -1.7 Hodnotiť:
 

®'na srat'
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Národovci na stráž,
LGBTI a ostatní na pláž.

Pôvodne moja hláška (predtým nikde nikdy nikým nepočutá/nevidená/nenapísaná) používaná v občasných kotlebovských diskusiách so sympatizantmi kotlebu na fajčiarke v práci sa za nejaký rok pekne rozliezla po nete :)

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Holomajzny na pláž.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie, to len niektori zakomplexovanci vacsinou zakoncuju ich protislovenske vylevy tou "vtipnou" frazou.
Nema to nic s DSL. Takito ludia su vsade.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Je to bežné zakončenie všetkých protikotlebovských činovníkov, keď sa im minú všetky rozumné zdôvodnenia.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

si jevrej alebo si len prisiel zbierat lajky tym virtue signallingom? asi ta sklamem ale toto nie je zomri ani dennikn..
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

to trtko karpavy, teraz sa zamysli (ked mas cim), vratime sa o 2 tisicrocia dozadu a odpovieme si na otazku, kde zili Zidia vtedy, resp. odkial pochadzaju:

A) na Antarktide
B) v latinskej Amerike spolu s Maymi
C) v Indonezii (osidlovana Homo Sapiensom bola postupne cca pred 50 tisic rokmi)
D) na uzemi dnesnych statov Libanon, Izrael, Syria, Jordan, severo-vychodny Egypt ... proste kusy pevniny okolo vychodnej casti stredozemneho mora nazyvane aj Blizky Vychod

aha existuje aj nejaka wiki, kuknem a co nevidim
https://sk.wikipedia.org/wiki/Židia
na prvych par riadkoch sa dozvedam ze existovali 2 tisicrocia pred Kristom a ich povod je skutocne v tej oblasti


Odpovedať Známka: -3.5 Hodnotiť:
 

Skusime inak, pred 1200 rokmi bola Velka Morava ovela vacsia, na uzemi zili Slovaci aj Cesi, mam pravo zobrat niekomu Zem?

Napriklad, cast Polska, cele Madarsko, Sedmohradsko, Rakusko?

Uzasny mentalny cvik.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

tu nejde o to ake boli stredoveke a neskor novoveke dejiny strednej Europy od Velkej Moravy cez Rakusko Uhorsko az po WWI a ze Slovania boli uplne v prdeli ... tu ide o to ze niekto si mysli ze Zidia vznikli v roku 1940 a 4 tisicrocia dovtedy zili v inter-dimenzionalnej trhline
Odpovedať Známka: -2.6 Hodnotiť:
 

Ano, ale ich stat vznikol nie na ich uzemi. To, ze pochadzaju z tamadial, neznamena, ze maju pravo potom "co to opustili". Vymahat si pravo niekde zit a formovat vlastny stat.
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

Tak to sa zasa vraciame k prvemu prispevku:
"Máš niečo proti právu Slovenska na jeho územie? Tak prečo máš niečo proti právu Izraela na jeho územie? Ak nemá mať právo ne existenciu štát Izrael tak nemá mať právo na existenciu ani štát Slovensko. "
Odpovedať Známka: -5.4 Hodnotiť:
 


Komentár musí byť neprázdny.

Stránky DSL.sk pre skvalitnenie služieb využívajú cookies. ;=)

Kua, o čom je článok...?

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Inymi slovami, Madari prec, chceme spat svoju Velku Moravu? Po hranice so Slovinskom? Tak si to myslel?

Faktom je, ze nevieme, ci dnesni zidia su potomkami tych, co na uzemi Palestiny zili pred 2000 rokmi. Mozu byt, nemusia.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

> Tak prečo máš niečo proti právu Izraela na jeho územie?

Nie že by som mal niečo proti Izraelu, ale v tomto prípade je vhodné pozrieť sa do histórie, ako dnešný štát Izrael vznikol. Drvivá väčšina terajších obyvateľov Izraela tam prišla len pred pár desiatkami rokov a vytlačili (za výdatnej pomoci vtedajších svetových mocností) odtiaľ ľudí, ktorí tam mali stáročné korene. Bol to nešťastný krok, ktorý dodnes nemá dobré riešenie.
Za takejto situácie to tvoje prirovnanie Izraela k Slovensku značne pokrivkáva.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Takže sa vrátime späť...

Máš niečo proti právu Slovenska na Blatnické jazero? Lebo Slováci majú podľa tvojho zdôvodnenia aspoň také právo na Blatnické jazero, aký majú Židia na územie v Levante.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Pretože tu už nie je ani tak sporné samotné jestvovanie Izraela, ale skôr jeho hranice a územie, ktoré si nárokuje!
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Pičusove múdrosti.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Ano, Zidia zili na uzemi dnesneho Izraelu, tak ako tam ziju aj teraz. Tak, ako tam zili pred invaziou takzvanych Zidov z Europy, ktori so skutocnymi Zidmi maju spolocne akurat tak nabozenstvo.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

D) je správne!

Židia tam vpadli ako nacisti do východnej Európy a urobili si tam svoj životný priestor (lebensraum).
"S pomocou ich boha" - samozrejme.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

hmmm, preco si asi tak nechali zriadit stat v tejto oblasti a nie niekde na Novom Zelande?

A) bol urobeny nahodny vyber
B) pred 3/4 storocim ked bola otazka vzniku Izreala aktualna, este nebola zmapovana a znama velka cast zemsnkeho povrchu, inak by im to drbli niekde na Ohnovu Zem
C) z historickych pricin a proste z jednoducheho faktu, pretoze odtial skutocne pochadzaju = Zidia tam boli/su/budu

A v neposlednom rade Nemci Zidov do ziadneho Izrela alebo na Blizky vychod neposielali ty chuj. Nemci posielali Zidov do plynu.
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

Zvlastne, tu pisu nieco ine https://en.wikipedia.org/wiki/Haavara_Agreement
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

a posielali ich tam rovno z vlaku a niektori tuto proceduru prezili aj 7x :)
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

Pičusove múdrosti
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Aaa, trefa do cierneho, chuj karpavy zagagal.
Vies hovno o tom, co bolo pred koncetracnymi. Nemci stahovali zidov do terajsieho Izraela, si nastuduj historiu, nie nejaku Wikipediu.
Cmuk, tvoja mater.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Žeby preto, lebo by ich na Novom Zélande nechceli?
I keď nepopieram, že by tam nakrúcanie Vojny o Prsteň malo celkom zaujímavejšie pozadie... :-P

Navrhol to barón Walter Rotschild britskej vláde, ktorá to prijala ako Balfourovo vyhlásenie.

Ak si ešte nepočul o Haavarskej dohode, tak si ukážkovým príkladom chuja, ktorý začul niečo Wikipédiu v predchádzajúci deň, ale ešte sa s ňou nenaučil pracovať.

Mimochodom, toto bolo ústredným sporným bodom aj uštipačnej poznámky Kennetha Roberta Livinstona o tom, že "Hitler bol sionista".
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

A len tak mimochodom, Nemci židov posielali do plynu po tom, čo ich nemohli vyviezť do ich zasľúbenej zeme - na Madagaskar - lebo britské loďstvo stále ovládalo svetové moria.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

a ked chces drizdat sprostosti tak si laskavo uvedom, ze Slovanske narody su na uzemi strednej Europy ovela kratsie (cca 1,5 tisicrocia) ako Zidia na blizkom vychode
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Keď chceš drístať sprostosti, tak si láskavo uvedom, že medzitým Židia neboli v Izraeli už takmer 2 tisícročia, takže podľa tvojej "logiky" dnes majú Kvádi - alebo ich potomkovia (ich "kultúrni dediči") - nárok na vytlačenie Slovákov ďalej na východ?
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Mne v tom príspevku bezvýhradný a neodvolateľný súhlas s územnými nárokmi Slovenska nezobrazuje, z čoho je právnym experom dostatočne zrejmé, že sestrička opäť priekazne poplietla lieky.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Izrael má právo na svoje jestvovanie... v hraniciach spred roka 1967.
Alebo si myslíš, že Tatry by mali byť tiež v Maďarsku?!

Čítaj, čo tam sionisti páchajú:
http://www.btselem.org/ publications/summaries/200205_land_grab
http://dopice.sk/SMRTsionistom
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lol, Peťko a jeho múdrosti.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

chod niekam na topky zasierat diskusiu, tu velmi nemas koho ohurit tymito dementnymi blbostami
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

ved toto a potom kze kto ej paranoik, posrana vlada je paranoidna! a mna tu idu terorizovat za googlvoanie ciar na oblohe
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nezabudaj USA mozu vsetko. Aj napadat ine krajiny. Mozu testovat nuklearne zbrane no jednoducho vsetko.

Ked to robi niekto iny to co oni uz je zle. Uz sa citia ohrozeni.

Svetovlada USA nema obdobu. Obracaju hodnoty v Europe v Rusku vsade. Su to skurvenci jednym slovom.

Ale obhajujte ich. Vsak zadlzovat sa je predsa normalne. Ked nemas hypo si kokot.
Zidia si plnia vrecka urokmi a ofceww au radi, ze maju nove auta ajfony domy.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Presne tak!

Kórejská ľudovodemokratická republika nevykonala ani 10 jadrových skúšok.

Spojené štáty agresívne ich však vykonali viac než 1000.

Je zaujímavé, že žiadny zo stálych členov Bezpečnostnej rady Spojených národov bezprostredne susediacich s Kórejskou ľudovodemokratickou republikou sa necíti byť KĽDR ohrozený, avšak Spojené štáty agresívne bezočivo tvrdia, že KĽDR je vraj "hrozbou pre celý svet", hoci jedinou skutočnou hrozbou pre celý svet sú Spojené štáty agresívne, ktoré nielenže svojimi hrozbami silou sústavne porušujú Listinu Spojených národov, ale za 50 rokov napadli 50 krajín, kým Kórejská ľudovodemokratická republika sa len pripravovala na to, aby sa opäť nestala obeťou útoku a vyvražďovania od Spojených štátov agresívnych.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

a potom ze studena valka skomcila haha o)))))))))
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Nie, neskončila. Rusko zase vystŕka rožky a treba mu po nich klepnúť. Treba na nich poriadne zatlačiť, aby sa to rozpadlo na neškodnejšie menšie časti. To isté spraviť s Čínou.
Odpovedať Známka: -4.8 Hodnotiť:
 

A Ameriku roztiahnú na celý svet. Berieš nejaké lieky? Mal by si!
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

jj, a potom si mozme podavat v stavkovej na
1,to ktora neskodna mensia cast pouzije
2,kolko z tych ~2000 atomoviek
3,na akeho protivnika

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

O to sa snazili Bizancia, Polsko, Svedsko, Napoleon, Hitler.... a stale tu je. Imperia prichadzaju a odchadzaju, Rusko s Cinou zostavaju.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Stačil by im tam aj Windows Defender. Samozrejme aktualizovaný. :D :D
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Ak ma USA dovody na zakaz Kaspersky Lab, tak Slovensko ktore je prelezene ruskymi spionmi, by to malo spravit takisto (pravda netusim ci ich produkty v statnej sprave vobec pouzivame alebo nie)
Odpovedať Známka: -2.1 Hodnotiť:
 

Slovensko na poskytovanie informácií tretím štátom nepotrebuje špionážny softvér, stačia politici, je to lacnejšie a rýchlejšie ako lúskať dáta z nejakého mapovania úderov kláves a skúmania správania používateľa.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Rusy pouzivaju oboje
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

tu je jedno aké produkty používame, hlavne že sa nimi dá tunelovať.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

U nas staci ak sa spioni prihlasia na slovensko.sk a precitaju si vsetko co potrebuju.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Funkcnost prihlasovania dokonca objasnuje i zufalstvo v tvarach spionov, znemoznujucim im tym priekazne i pouzivanie faceid.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

"...Slovensko ktore je prelezene ruskymi spionmi..."

Dalsi skalopevne vymyty fanusik Dennika N? No pod, daj este nejaku perlu, otvaram pukance.
Odpovedať Známka: -0.7 Hodnotiť:
 

Smatana, ty pedofilny pseudoucitel, uz by si mal konecne otrcit kopyta.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Mali by si nainštalovať NOD. ESET má teraz nový produkt pre veľkých zákazníkov a je to riadna šupa. Rusko nás tu síce pichá do riťi ale ESETu sa to netýka.
Odpovedať Známka: -5.2 Hodnotiť:
 

mozete byt konketnejsi o aky produkt ide?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

ESET® REMOTE ADMINISTRATOR
Odpovedať Známka: -1.8 Hodnotiť:
 

Nový produkt? Veď toto poznáme už hooodne rokov...
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

to myslite vazne ci si robite srandu?
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Ano ESETu sa to netyka, tomu picha do riti USA.
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

Hej a to sa ako prejavuje na takej firemnej úrovni, takí ritný vplyv?

Ja som tam robil a teda chcel by som vidiet ako dojdes za tymi dlhovlasimi metlakmi z vyvoja a zacnes im tam tlacit kaleraby ako potrebujes take male zadne dvierka pre Rusko a tak (nikto ini ich tam nedokaze integrovat len oni) do ich celozivotneho diela a osobnej hrdosti.

Ale nasmiali by sa dobre. Su tam inak na take veci zvyknuti a trenovani. Kadekdo tam utocil na siete ESETu v podstate denne.
Odpovedať Známka: -3.0 Hodnotiť:
 

Mozno je to ich dielo, ale chlapci metlaci tam robia za par drobnych, zatialco ich majitelia miera trocha vyssie :)
#VolimProgresivneSlovensko2020
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

http://dopice.sk/kcD
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chlapci, ktory tam robia kvoli peniazom, v skutocnosti zarabaju uplne inde.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Je dokazne preukazane, ze ti, ktori zarabaju viacej, v skutocnosti nezarabaju menej.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Dokazne preukazanie nemoze byt zalozene na axiomach.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

To s mylis s priekaznym dokazovanim. Kpt. JUDr. Andrej D. mi to dosvedci.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nie. Priekazne je, len ked si ho nie je mozne zmylit.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nemas predstavu ako to tam funguje. Asi mas pocit, ze je to tam jak v nejakom spionaznom filme s Jameeezom Bondom. A ti chlapci tam zarabaju tak ako sa ti ani nesnivalo. Tot napriklad taky Richard Marko bol kedysi inzinierom a dnes je spolumajitelom a riaditelom. Tak asi tak.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ziadny spolumajitel v skutocnosti nie je riaditelom.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Ano, to ze si tam robil je dokaz ako prasa! Urcite si bol v tej stpravnej "vrstve", ktora rozhoduje...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

"podľa seba, súdim Teba" že, USA ;)
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

Samozrejme, nie je žiaden dôvod myslieť si, že rusáci robia špionáž :)))
Kokotko
Odpovedať Známka: -3.1 Hodnotiť:
 

Urcite robia, a?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

spravne sa to vyslovuje š pičo náš
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Chcel som Ti odpísať, ale keďže si sa tak pekne podpísal, myslím, že Tvoje meno hovorí za všetko. Mohol si však pred to napísať "S pozdravom", lepšie by to vyznelo ;)
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

To nebol podpis, ale tak som označil teba. Ale nečakal som, že budeš až taký tupý, že to nepochopíš.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Nuž, napísal si to tam, kde sa všetci ľudia obvykle podpisujú, takže sa nemohol domnievať, že niekto, kto napíše Kokotko na mieste, kde sa ľudia obvykle podpisujú, nie je skutočný Kokotko, lebo len ozajstný kokotko by sa na to miesto podpísal ako Kokotko.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Cele je to nezmysel, motory pre ich rakety Atlas V kupuju z Ruska, tvrdit ze AV od Ruskej firmy je pre nich nebezpecny je somarina.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Je nebezpečný, povedali to americký ideológovia a oni majú pravdu.
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Tie motory prechadzaju kopmplexnou prerabkou a co sa Tyka software, problemmom nie je samotny Kapsersky, ale novy rusky zakon, ktory vlade umoznuje robit si co chce. Rusi takisto nemaju nainstalovane americke antiviry a nikto sa tu nerozculuje.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a nekonecna story ohladom motorov pokracuje, uz dajte raz aj nieco ine, lebo toto je uz jak skakajuca platna kokoti
Odpovedať Hodnotiť:
 

co znamena hypokraticky? ma to nieco s hippokratovou prisahou?
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

autor mal na mysli asi slovo pokrytecky ale v mozgu sa mu to poplietlo
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Myslel pochopitelne hypoteticky, akurat mu prsty napisali kktinu :D
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

ked spojis hypoteticky a pokrytecky mas hypokrytecky, jednoduche
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 


Takých 50 čiarok Ti nechýba? ;=)
Syntax Ti nevadí? ;=)

Tranzléjtr na vetnú stavbu serie a na čiarky duplom.

"Spojené štáty americké v drastickom kroku v stredu príkazom poverenej ministerky vnútornej bezpečnosti nariadili všetkým federálnym inštitúciám postupne nielen neobjednávať nový softvér od ruskej bezpečnostnej spoločnosti Kaspersky Lab ale dokonca existujúci softvér odstrániť zo svojich systémov."

Toto hypokraticky nedokáže ani Kapitáň Dankó.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Takže USA sa bojí toho čo sama robí.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Boja sa toho práve preto, že vedia, čo sami robia.
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

Citam tuto diskusiu a kladiem si otazku, fakt su vsetci taki blbi, ze si myslia, ze doterajsie sposoby identifikcie (swipe, ci passcode) fungovat nebudu alebo sa len snazia byt zaujimavy?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ja mam celkom problem v poslednej dobe na dslku pochopit dost vela komentarov, ci si robia srandu, alebo to myslia vazne, ci su tak blbi, alebo vedia nieco co ja nie. konci to vacsinou tak ze ked je toho v diskusii moc, tak to zatvaram a dalej necitam.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A clanok si cital?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nerozumiem tejto hádke, kto viac špehuje US? Rusi? China? špehuju všetci tak veľa ako si vedia finančne a technologicky dovoliť. Zatiaľ asi najsofistikovajsie US, zachvilu China... Rusi prinajlepšom na 3. mieste. Nie že by nechceli, ale nebudu ruble ani know-how...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ale prosim ta, vsak vyhrali americke volby!
Si uz konecne vyberte. Bud su Rusi zaostali a nedokazu absolutne nic spravit, alebo ovladaju cely vesmir a za vsetko mozu.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Presne tak! Ved ak teda Rusi vyhrali v USA volby, ta potom su tie super/duper/best USA bananova republika!
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Nech zakážu zamestnancom chodiť aj na Ruský internet veď tam beží javascript a ten môže byť pre demokraciu tiež nebezpečný.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Kto by chodil tým prasatám na internet.
Odpovedať Známka: -6.9 Hodnotiť:
 

Fašista len preukazuješ nenávisť. Choď si to písať na stránky amerických demokratov/fašistov.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ani sa mu nečuduj, kaď má vývod prepojený s prívodom, tak že už je v kolobehu samofinancovania
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ešte mi vysvetli, kde tam vidíš nejaké porušenie slobody alebo demokracie. Ty asi nie si z tých najmúdrejších, čo.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Nie to Ty si menej inteligentný a nesleduješ medzinárodnú politiku !!!

Pre amíkov každý kto s nimi nesúhlasí ohrozuje demokraciu a svetovú stabilitu. Na prvom mieste samozrejme Rusi a Kaspersky sú Rusi. Kto vie či experti kasperskeho nehackli počítače Clintonke, však?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Uz v tej redakcii nefetujte, nariadili to statnym instituciam... nezavadzajte zas, pomaly uz ako na vymletych proruskych strankach.
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

To nieje málo. Aj to je v rozpore z pravidlami volného trhu WTO. USA treba vyradiť zo svetovej obchodnej organizácie, nemajú tam čo hladať, nie sú slobodná krajina.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Nefetuj, štátny počítač, štát si sám určí čo sa na ňom môže používať. To ako keď ti šéf zakáže v práci na pracovnom počítači porno, tak mu dáš za to vymazať účet na pornhube? :D
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

odkiaľ vieš, čo je na vymletých proruských stránkach? Ak tam nebodaj chodíš, radšej tam neklikaj, a už vôbec sa neregistruj. Tá dnešná demokracia je sviňa
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

No ty kokos, to koľko rusofilných prakokotov tu máme v diskusii.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

rusofili posrati, co vam zavreli zem a vek ze tu smradite ?
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Ruská tlačová agentúra TASS vyhlásila, že na protest proti kroku americkej vlády prestáva ruská vláda používať, na večné časy a nikdy inak, americké technológie - vrátane operačných systémov Windows, technológií firmy Google, operačných systémov firmy Apple, služieb firiem Visa a Mastercard, ťažobných technológií v ropnom priemysle amerického pôvodu. Svoj focus následne po odstránení závislostí na amerických technológiách zameriava na podporu svojich vlastných zbrojných systémov, atómových zbraní, vývoja sibírskeho parmezánu a masových vojenských cvičení Západ, Sever, Východ a Juh.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

okrem toho ze rusi riesia elbrus -
visu a mastercard im nerusili nahodou americania v ramci sankcii?? :)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Rusi si medzičasom vyvinuly vlastný ekvivalent tejto služby. Psi budú štekat a peniaze pôjdu tam, kde sú slobodnejšie trhy.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

A na dovazok Spojene Staty potrestaju Rusko zrusenim nakupu kozmickych technologii. Raketove motory budu nahradene obrovskymi trampolinami a instalovane na Cape Canaveral, odkial budu kozmonauti skakat do vesmiru.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

tož to bola bodka odchovanca amickych fiľmovych brakov o)))))
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Pretože Kaspersky je najlepší!

Spomínate si, kto objavil škodliviny napádajúce pevníky (pevné kotúče - HDD)?

Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:

Pridať komentár