neprihlásený Piatok, 4. októbra 2024, dnes má meniny František
Vážny bezpečnostný incident, infikovaný masovo populárny softvér pre Windows - aktualizácia 1

Značky: bezpečnosťsoftvér

DSL.sk, 18.9.2017


V posledných týždňoch prišlo rozsahom zrejme k jednému z najväčších bezpečnostných incidentov minimálne v tomto roku, keď viacero týždňov boli infikované škodlivým kódom oficiálne inštalačné súbory populárneho softvéru pre Windows, CCleaner.

Dnes to oznámili tvorca softvéru, spoločnosť Piriform v júli odkúpená Avastom, a bezpečnostná divízia Talos spoločnosti Cisco, ktorá hrozbu nezávisle identifikovala približne v rovnakom čase ako Piriform.

Incident

Infikovaný bol inštalátor CCleaner 5.33, konkrétne celou verziou 5.33.6162, a CCloud Cloud 1.07.3191.

Infikované inštalátory boli podpísané certifikátom Piriformu a boli prítomné aj na oficiálnych download serveroch Piriformu a to zrejme celý čas od vydania 15. augusta do 12. septembra.

CCleaner, nástroj podľa nastavení odstraňujúci nepotrebné súbory operačného systému, jednotlivých inštalovaných softvérov a dočasné súbory, čistiaci a optimalizujúci súbory z profilov napríklad webových prehliadačov a doplnkovo čistiaci registre, je mimoriadne populárny a podľa odstupných štatistík má zaznamenávať 5 miliónov stiahnutí týždenne.


Ilustračný obrázok, CCleaner, kliknite pre zväčšenie (screenshot: Piriform)



Či boli infikované úplne všetky zdroje na stiahnutie nie je jasné. Keďže spoločnosti neinformujú o opaku, je to potrebné predpokladať.

Našťastie prítomný škodlivý kód sa pravdepodobne prejavil len na časti počítačov, kde bol softvér nainštalovaný. Piriform aj Talos identifikovali škodlivý kód v 32-bitovej verzii spustiteľného súboru, ktorá sa zrejme používa len na 32-bitových verziách Windows. Dnes je už veľká väčšina aspoň nových inštalácií Windows ale 64-bitová. Spoločnosti zatiaľ ale explicitne nepotvrdili, že 64-bitová verzia je plne čistá.

Zároveň identifikovaný škodlivý kód sa reálne spustí len ak je softvér spustený s administrátorskými oprávneniami. To samozrejme nie je odporúčaný spôsob ako používať Windows, aj keď tak veľa užívateľov robí. Nie je jasné, či si CCleaner na niektoré operácie samozrejme potrebujúci administrátorské oprávnenia tieto nepýta.

V každom prípade ak sa škodlivý kód na danom počítači spustil, odoslal na server útočníkov mnohé informácie o počítači, meno, zoznam inštalovaného softvéru a bežiacich procesov, MAC adresy prvých troch sieťových kariet a ďalšie doplňujúce informácie.

V reakcii na to mohol dostať zo servera ďalší spustiteľný kód, ktorý spúšťa. Piriform tvrdí, že nedetekovala spustenie takého ďalšieho škodlivého kódu a jeho aktiváciu považuje za vysoko nepravdepodobnú. Čo to presne ale znamená, kedy ju nedetekovala a z čoho vychádza že takýto stav platil aj pred viacerými týždňami nie je jasné.

Spoločnosť ešte podľa dnešného oznámenia šetrí, ako k infekcii inštalátora prišlo.

Rozsah

Škodlivý kód kontaktoval server útočníka na pevnej IP adrese, pričom server je už v súčasnosti zablokovaný respektíve deaktivovaný.

Až keď server neposlal odpoveď, škodlivý kód hľadal ďalšie IP adresy pomocou DNS na rozličných doménach pre každý mesiac. Tieto domény ale útočníci nemali zaregistrované a všetky ich zaregistrovala Talos.

Vzhľadom na tento spôsob komunikácie počas funkčnosti primárneho servera nie je možné zistiť počet infikovaných počítačov. Ten sa dá odhadovať z počtu požiadaviek na DNS až po vypnutí primárneho servera, k čomu prišlo 15. septembra. Talos má evidentne k dispozícii nejaké čísla, konkrétny odhad ale nezverejnila.

Riešenie

V prvom rade musí užívateľ overiť, či je jeho počítač infikovaný. Ani jedna spoločnosť bohužial neponúka jasný návod a ešte 14. septembra škodlivý kód detekoval podľa VirusTotal jediný antivírus, ClamAV.

Pre istotu by užívatelia mali predpokladať, že akonáhle majú CCleaner 5.33 alebo CCleaner Cloud 1.07, sú infikovaní.

V súčasnosti v každom prípade primárny škodlivý kód zrejme už nevie kontaktovať servery útočníka. Piriform ako riešenie odporúča jednoducho nainštalovať novú verziu CCleaner 5.34.

Toto riešenie sa ale zdá ako nedostatočné, minimálne ak existuje riziko inštalácie ďalšieho škodlivého kódu zo serverov útočníkov. Užívateľom je preto určite odporúčané, aby uskutočnili minimálne antivírusový sken svojho systému.

Vhodným riešením môže byť do vyjasnenia situácie a kompletného preverenia systémov tieto odpojiť od Internetu.

Cisco Talos totiž odporúča ešte oveľa drastickejšie riešenie. Podľa tejto spoločnosti je potrebné na infikovaných počítačoch vrátiť stav pred 15. augustom respektíve ich úplne preinštalovať. Z čoho toto odporúčanie vychádza, či je potrebné alebo je možné zvoliť nejaké náhradné riešenie zisťujeme.

Aktualizácia 1: Spoločnosť Avast, materská spoločnosť Piriform analyzujúca incident, vychádza podľa stanoviska pre server DSL.sk z analýzy počítačov používajúcich jej antivírus, pričom cca 30% užívateľov CCleaneru používa antivírus Avast. Podľa tejto analýzy sa na infikované počítače sekundárny škodlivý kód zo serveru útočníkov nestiahol a spoločnosť to vedela takto overiť aj spätne, hoci o incidente sa dozvedela 12. septembra.

"Po analýze dát o správaní, dátovej prevádzke, súborov a registrov z týchto počítačov môžeme potvrdiť, že podľa našich znalostí sa druhá úroveň škodlivého kódu nikdy neaktivovala, teda jediným škodlivým kódom na počítačoch užívateľov bol kód zahrnutý v spustiteľnom súbore ccleaner.exe," uviedla spoločnosť pre DSL.sk.

Na základe tohto zistenia a zrejme analýzy správania tohto škodlivého kódu je inštalácia novej neinfikovanej verzie 5.34 podľa spoločnosti dostatočným riešením, aj keď samozrejme antivírusovým skenom počítača užívatelia nič nepokazia.

Dôkazy o reálnom stiahnutí ďalšieho škodlivého kódu zo serveru útočníkov nemá ani Talos, potvrdil pre DSL.sk Ross Gibb zo spoločnosti.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Alza v Česku spustila predaj liekov, na Slovensku ho zatiaľ nechystá
Seriál Fallout podľa počítačovej hry dosiahol 100 miliónov divákov
NASA laserom komunikovala takmer na pol miliardy kilometrov
Ďalšia generácia Intel CPU bude predstavená o týždeň, dostupná o ďalšie dva
Tesla zvýšila objem výroby elektromobilov, za svojimi rekordami stále zaostáva
Qualcomm chystá ešte nižší model Snapdragonu X, zrejme umožní lacnejšie PC
NASA vypla vedecký prístroj na sonde Voyager 2
Prvý veľký operátor ponúka pripojenie rýchlejšie ako 1 Gbps, s veľmi pomalým uploadom
Podiel Windows 11 dosiahol tretinu
Qualcomm už má testovať druhú generáciu Snapdragon X pre PC


Diskusia:
                               
 

Fuuuu
Odpovedať Známka: 7.7 Hodnotiť:
 

ha
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

duu
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

ha
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

nesmejte sa
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

Ide Vam slovensko.sk?
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

Prečo? Malo by?
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

za 50 melonov € by amlo
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

na tom
Odpovedať Hodnotiť:
 

bar
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

zakázať už pri inštalácii w7 aktualizácie, neinštalovať žiadne antivíry a používať starú verziu Glary utilities = 3 roky pokoj s PC. Občasný sken niektorým odvírovačom nenašiel nikdy nič. Stroj je v super kondícii.
Asi 3x sa stalo, že s aktualizáciou prehliadača niečo prešlo do systému - kus sa spomalil. Stačilo použiť bod obnovy.
Odporúčam!
Smejte sa kolko chcete
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

Smejem sa, ze aky si kokot.
Odpovedať Známka: 2.4 Hodnotiť:
 

kokot zakuklený v matrixe si sám -:))) Ale to chce čas aby si na to prišiel. Nebudem čakať dovtedy na ospravedlnenie. Bude mi stačiť tvoj xicht v zrkadle, keď to zistíš.
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

potom som kokot aj ja. cestne sa hlasim.
takto fungujem 7 rokov na tomto pc a 7 rokov som tak fungoval na predoslom pc s win xp
defacto je to live instalacia win-u

Odpovedať Známka: -5.8 Hodnotiť:
 

Ďakujem - som rád že rozum ešte nevykapal a že sa nájdu chlapi čo ho používajú (a že si sa priznal - budeme kameňovaní-:)
Ešte dodám, že v časoch keď som používal rôzne antívíry, antimalware, vkuse som mal problémy - je to zacyklenie v problémoch - pretože to je lobby. Víry si vytvárajú samy - a cez svoje antivíry si robia dvierka do PC a so získanými údajmi obchodujú. Dokonca pracujú pre vlády a mimovládky (napr. Eset, Kaspersky ...) Nik ma nepresvedčí o opaku - ale čas ukáže -:) A budete kukať - všetci ktorí veria korporáciám ako Microsoft, Google, Apple, Adobe, ...
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

zakazat aktualizacie na tak deravom systeme ako je windows. tak to sa smejem a riadne :D
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

ako vidíš po každej aktualizácii i tak vyjdu na svetlo sveta nové "diery" -:) takže ... o čom si chcel ?
Celá "deravosť" je tým vlastne blud - naháňanie si vlastného chvosta - alias poviedky pre idiotov - pre ovečky. Aby si neustále púšťali do kompu novú háveď od mrkvosoftu alebo antivírov ... Ale však ok - aktualizuj -:)
Odpovedať Známka: -7.6 Hodnotiť:
 

Toto je dovod, preoc odmietam nove bezpecnostne aktualziacie - staci raz infikovat a si v prdeli.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Ja som presiel na BleachBit. Lebo som zaznamenal ze s CCleanerom sa nieco nedobre deje... A uz pri tom Bleachbite ostanem, ma vsetko co potrebujem a nema dalsie zbytocnosti.
Odpovedať Známka: -5.8 Hodnotiť:
 

Sakra, oni to skompilovali aj pre widlákov? ;D
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

Ja že čo do pipky sa mi furt zapĺňa RAM na sto percent pfff.. za bežných okolnosti mám Max. 15% využitia, keď mám spustený len Chrome a powerdvd a nerobím iné veci...ale aby mi tieto dva programy zabrali 32 GB RAM, mi bolo podivné...po reštarte zas pohoda nachvíľu...a postupne to šlo hore...malwarebyte ani Norton ani neviem čo som ešte dával na kontrolu..
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

no fuck off..teraz aby som dal reinstall, ah jo..na ktorú riť som to aj inštaloval...tak dlho som sa tomu vyhýbal a akurát teraz toto...o zábavu postarané
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Čiže verzia priekazne funguje presne podľa špecifikácie softvéru. :D
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

ESET chyta. 16099 (20170918): Win32/CCleaner.A, Win32/CCleaner.B
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Tak to skúsim ESET skôr než dám reinstal...lebo ako som písal hore ani Norton ani malwarebyte ani nvm čo ešte som skúšal nenašlo nič poriadne
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

:D norton :D
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

Náhodou je to dobrý herec.
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

malwarebytes to musi zachytit, skus aktualizovat virusovu databazu.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

keby niekoho zajimala virustotal.com analyza: http://dopice.sk/kdE
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

CCleaner som naposledy používal pri WinXP. V novších OS nie je potrebný. Prečistenie registrov: riadna hlúposť. Nikdy nevieš či tie položky nebudú chýbať a ušetrených pár kB za to nestojí. Stačí používať možnosti OS. Napr. čistenie HDD. A je to bezpečné.
Odpovedať Známka: 1.0 Hodnotiť:
 

Nie registrov. Na registre vôbec nie je vhodný. Mnohé ostatné na vyčistenie je OK.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Asi tak, už aj telefón má násobne viac pamäte, ako môj prvý počítač s WinXP. Tam ešte čistenie malo zmysel. ...vlastne, možno to ide aj vekom, dnes už neinštalujem a následne neodstraňujem každú 3,14-čovinu.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

specialita win je,ze cim su plnsie registre,tym je pomapsi pocitac
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Samozrejme, aj zbytočný záznam v premennej PATH spomaľuje. Ale v čase rýchlych SSD, veľkých RAM a výkonných CPU ten záznam navyše nepocítiš. A ak je to už kritické, preinštaluješ OS.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

To nie je celkom tak, aj Microsoft sa vyjadril vo vztahu k roznym pofidernym registry cleanerom, ze je zbytocne ich pouzivat a aj rozne zbytky po uz odinstalovanom softveri nemaju vplyv na vykon.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Tento hoax bol uz asi milionkrat vyvrateny, ale vidim ze aj v roku 2017 su ludia ktori veria na cistenie registrov a ccleanery... :D
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ono je to trochu inak .. v skutocnosti registry lezi v pamati a este v casoch XP a 128-256MB RAM to bolo dost citit, ci malo registry 5MB alebo 30MB (casty jav po nainstalovani roznych oblud ala office a pod .. extrem bol visual studio a dalsie). Vtip je v top, ze vycistenie aj tak na to vplyv nemalo, pokial sa nespravil zaroven aj defrag registra. A ten mohol realne fungovat len po nabootovani a pred spustenim win.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Na mojom prvom PC mi bezal DR DOS :)
Ked som chcel nainstalovat Win 3.11, tak som si musel rezervovat par hodin, kym sa to z tych par diskiet nainstalovalo :)
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

A ta posledna disketa mala vadny sektor. To si pamatam ;)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pouzivatelia tohto softu su vecsinou vytrety do sucha co sa tyka PC znalosti, takze komu to vlastne ublizilo ?
Odpovedať Známka: -5.1 Hodnotiť:
 

moja verzia 5.31 neustale pri spusteni chce updatnut a ja jej pre kratkost casu to furt zatrhnem... :D

Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

i also like to live dangerously
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

What do we say to updates?
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Tomorrow you said yesterday, just give up, nothing is possible!

https://youtu.be/y51kYjVhm7g
Odpovedať Hodnotiť:
 

To este niekto pouziva?

Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

Tiez sa cudujem, ze niekto zveri svoj OS takymto softwarom, ktore celkom radikalne zasahuju do registrov a suborov.
Radsej manualne, alebo mat PS skript na rutinne veci o ktorych viem, ze mi nedo*ebu instalacie resp. nastavania aplikacii v databaze - Windows registry.
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Na MacOSe toto nepotrebujeme. Ten sa čistí sám.
Odpovedať Známka: -7.9 Hodnotiť:
 

mac sa ani nahodou necisti sa a po odinstalovanom softe ti zostane kopa .plist bordelu na macu sa pouziva appZapper pokial chces odstranit vsetky data po odinstalovani app + app cache. na cistenie disku je zas dobry AVG cleaner ten vie vycistit cache na macOS
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Nechaj ho on je IT profesionál :D
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

we is experts
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Trust me, I'm an engineer.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Ja som išiel na IT včera do kina... ale bol som sklamaný ako keď som videl IP man.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

staci vidiet v nazve AVG a viem, ze to nebude nic dobre...
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

neviem no ale funguje ten avg cleaner
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pred cca mesiacom som sa na jednom fore pýtal, aký softvér na optimalizáciu si mám stiahnúť do úplne nového notebooku. V dotaze som preferoval Adwanced system Care ale presvedčili ma, že je to balasť a nič nemá na CCleaner. Tak som celý spokojný stiahol CCleaner 5.33.6164(64 bit). Super. Neviete teda som či niesom infikovaný?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Áno.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Kazdy je kade cim infikovany, len je to otazka casu, kedy to vypukne :).
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

ako moze niekto preferovvat odpad menom advanced systemcare? jedine niekto kto si chce rozbit cely system a donutit sa k reinstalacii.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ešteže teraz vôbec "nebudem" musieť neinštalovať :D :D
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Keby si cital clanok tak vies, ze 64 bit verzia je cista.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Uz samotny CCleaner je virus resp mallware.. Ked vidim tuto hovadinu niekde nainstalovanu, hned odinstaluvavam. Tak ako aj ESET SS, AVG ci AVAST. Je to len balast, co zbytocne zatazuje systemove prostriedky. Vzhladom na to, ze 90% pocitacov, co mi zakaznici nosia na opravu su bud stare 10 rocne sunky s AMD Sempron CPU a max 1GB RAM alebo nove lowcost notebooky, ktore sa vykonom velmi podobaju tomu Sempronu :)
Takze aj samotna indexacia disku je citit pri praci (ak sa to pracou da nazvat) :)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ako ti prosim ta moze ccleanwr vytazovat systemove prostriedky. Zapnem kedy potrebujem, precistim a dobre. Vzdy po precisteni ide system sviznejsie.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

V zivote som nepotreboval pouzivam nejaky CCleaner. A system mi bezi svizne stale. A to som mal windows nainstalovany aj 5 rokov. Kebyze nemenim komp a nemusim nainstalovat cisty win po vymene dosky (mal som Win7), tak na nom bezim asi aj doteraz. Normalnemu uzivatelovi netreba ziaden mallware do kompu si instalovat. A "nenormalny" uzivatel bude mat problemy nech mu tam nainstalujes cokolvek. Takemu pomoze len nastavit mu Guest konto a nedat mu heslo pre admina :)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Najlepší SW (nielen) na optimalizáciu Windows (aj keď platený) bol TuneUp Utilities kým ho nekúpil myslím AVG. Dovtedy ponúkal neobmedzenú licenciu na 3PC, časovo neobmedzenú funkčnosť (namiesto ročného predplatného), kvalitný systém záloh registrov, kvalitný editor registrov, hľadač duplikátnych súborov, vypínanie zbytočne bežiacich služieb v turbo móde, a podobne. Určite pôsobil dôveryhodnejšie ako CCleaner o AVC ani nehovoriac. Škoda ho.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

ASC ...
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Advanced SystemCare? to si dufaum robis srandu, najvacsi odpad aky len moze byt
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Cé Cé klíner.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

iba jedno cé
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

ce ce mucha
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

CrapCleaner je original nazov
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

CeCekLínej ... :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

heh, veľa rokov som to čítal že "sí sí klíner" a potom som si všimol, že ako to naozaj je, ale aj tak to čítam rovnako :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Preskenoval som instalacky 5.33 aj 5.34 , FProt nasiel udajny virus aj v tej novsej verzii ...

http://dopice.sk/kdF

http://dopice.sk/kdG

Inac okrem Clamav a Fprot su vsetky ostatne anntivirusy uplne ticho - aj s najnovsimi databazami ...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Mne to našiel i Eset.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ESET:
7c9df6bdbeb4e201d92a30b53093ca940315e016 - Win32/CCleaner.A trojan

Treba oskenovat priamo AV, niektorym online skenerom trva aj niekolko hodin, kym updatnu enginy na aktualne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne to eset nenasiel... skenovane instalacky, Nasiel to mcafee a kasperky nechapem to Eset mam aktualnu verziu ???
Odpovedať Hodnotiť:
 

zrejme mas cracknutu verziu, ta je opozdena a pribrzdena asi ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Máte chybu v nadpise článku. Nie "masovo" ale "mäsovo".
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Skvelá práca redakcie DSL.
update.dsl.sk hneď zareagovala a stiahla infikovaný inštalátor a nahradila ho verziou 5.1 Build 2587... a .. aha, moja chyba... to je ICQ, sorry...
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

CCloud Cloud
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja používam vydanie (verziu) 4.19, lebo po novších vydaniach by som musel navyše ručne čistiť aj stôl, klávesnicu a obrazovku.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Co ti odjebalo dekel???
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

heh "cca 30% užívateľov CCleaneru používa antivírus Avast" tak treba, ked uz si doyebat pocitac, tak riadne! Este si prelepit kamerku priesvitnou lepiacou paskou a ultimatne zabezpecenie je na svete!
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

... vsak avast podla tej analyzy virus ani nedetekoval, ci zle pozeram? :-D :-D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Samozrejme odkedy to predali tak nieje to v poriadku , tie sračky ako tune up a podobne sú nanič ,ccleaner bol dobrý do kedy ho nepredali , a spoločnosť ktorá sa zaoberá antivírusovým softom tak bi nemala sa zaoberať ccleanerom !!!

Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:

Pridať komentár