neprihlásený Utorok, 23. apríla 2024, dnes má meniny Vojtech
Pozor, Windows 10 aktuálne zapĺňa miesto na disku desiatkami GB za deň. Riešenie

Značky: Windows 10

DSL.sk, 1.10.2017


Užívatelia operačného systému Windows 10 sa v posledných dňoch potýkajú s nepríjemným problémom, keď im veľkou rýchlosťou ubúda prázdne miesto na disku.

Server DSL.sk upozornil na tento problém čitateľ, za čitateľský tip ďakujeme.

Problém a príčina

Na problém sa sťažuje množstvo užívateľov Windows 10 napríklad aj v diskusiách na stránkach podpory Microsoftu.

V priečinku AppData\Local\Temp pod priečinkom s užívateľovým profilom sú vytvárané gigantické súbory pomenované aria-debug-xxxx.log, do ktorých pribúdajú chyby súvisiace s databázou SQLite. Databáza SQLite je databázou, ktorá nepoužíva server a k dispozícii je v podobe knižníc ukladajúcich databázy v bežných súboroch. Využíva ju tak množstvo programov pre ukladenie ich dát.


Rýchlosť akou Windows 10 / OneDrive zapĺňa disk, kliknite pre zväčšenie (screenshot: čitateľ)Súbory priamo neindikujú, ktorý softvér vytvára tieto log súbory. Podľa zistení viacerých užívateľov ide evidentne o softvér OneDrive pre prístup k rovnomennému cloudovému úložisku Microsoftu, ktorý je zabudovaný vo Windows 10. Čitateľ ešte presnejšie problém diagnostikoval na vytváranie súborov automaticky spúšťaným inštalačným súborom OneDrive, čo môže indikovať automatickú aktualizáciu.

Čitateľ má OneDrive predinštalovaný v 64-bitovom Windows 10 Home 1703 s presným zostavením 15063.608, nevyužíva ho a má zakázané jeho automatické spustenie pri štarte.

Rýchlosť zapĺňania

Súbory hlásené užívateľmi majú veľkosti často v desiatkach GB a nie výnimočne stovkách GB. V prípade čitateľa tento rýchlosť jednoducho odmeral v správcovi procesov vo Windows 10. Inštalátor podľa správcu zapisuje dáta na disk rýchlosťou 0.6 MB za sekundu.

Rýchlosť je dlhodobá overená mnohohodinovým testom, znamená to tak zápis 2.16 GB za hodinu a takmer 52 GB zapísaných za deň pri počítači spustenom 24 hodín.

U iných užívateľov môže byť rýchlosť rozdielna, keď konkrétne zapisované chyby sa evidentne líšia. Nie je jasné či napríklad podľa toho, či užívateľ OneDrive využíva alebo nie, podľa sťažností užívateľov sa ale problém prejavuje aj keď užívateľ aplikáciu nevyužíva.

Správanie samozrejme predstavuje pre množstvo užívateľov problém a to špeciálne pre užívateľov SSD diskov, keď tento problém môže kompletne zaplniť SSD disky ale aj menšie klasické disky za niekoľko dní ak nie hodín. Profily majú užívatelia uložené väčšinou na systémovom disku, takže problém je vážny aj pre užívateľov majúcich síce veľké ďalšie dátové úložisko ale malý systémový disk.

U viacerých modelov SSD diskov pritom po zaplnení respektíve priblížení sa zaplnenia môže výrazne klesnúť výkon a ten sa u niektorých modelov následne už nemusí plne obnoviť ani po opätovnom uvoľnení miesta a to ani pri plne fungujúcej podpore trimu.

Riešenie

Zatiaľ nie je definitívne potvrdené za akých okolností k problému prichádza, či problémy ovplyvňuje napríklad nejaký softvér tretej strany, či sa dotýka všetkých respektíve akej časti užívateľov Windows 10 sa dotýka.

V každom prípade viacerí užívatelia avizujú funkčné riešenie, ktoré zahŕňa len OneDrive. To poukazuje na to, že za problém by mohol byť zodpovedný samotný OneDrive a teda Windows 10.

Minimálne niektorí užívatelia konkrétne avizujú, že minimálne im pomohli nasledné postupy. Tieto zahŕňajú aj odinštaláciu softvéru pred prípadným opätovným nainštalovaním, pričom po odinštalovaní je možné veľké log súbory z AppData\Local\Temp zmazať.

Jeden postup spočíva v odinštalovaní OneDrive, reboote Windows 10 a nainštalovaní aktuálnej verzie zo stránok OneDrive. Ďalší avizujú úspech aj bez rebootu, pred odinštalovaním ale resetli softvér spustením OneDrive.exe /reset a po odinštalovaní a pred nainštalovaním novej verzie vymazali priečinok, kde je OneDrive nainštalovaný a kde má dáta aplikácie, AppData\Local\Microsoft\OneDrive pod priečinkom s profilom užívateľa. Či bol reset nutný nie je jasné, a zmysel má skúsiť tento postup najskôr bez resetu. Reset totiž spôsobí, že OneDrive následne znovu zosynchronizuje z cloudu všetky súbory.

Pracovní podpory Microsoftu odporúčal sťažujúcemu sa užívateľovi uskutočniť iba reset OneDrive, ten podľa niektorých užívateľov nestačil.

Užívatelia, ktorí OneDrive nevyužívajú, môžu skúsiť softvér jednoducho len odinštalovať. V tejto chvíli ale nie je jasné, či ho Windows 10 automaticky sám znovu nenainštaluje a ak áno či bude problém vyriešený.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Samsung spustil výrobu takmer 300-vrstvovej flash pamäte
NASA opravila sondu Voyager 1, aktualizovala softvér aby nevyužíval poškodenú pamäť
Telekom má nové programy Swipe pre mladých, aj s neobmedzenými dátami
Dánsko chce vybudovať minimálne 6 GW veterných elektrární, v mori
Dnes pribudne ďalší vysielač digitálneho rádia
Skylink zvažuje sprístupnenie Live TV pre Linux s nižším rozlíšením
Qualcomm uvedie nový CPU pre notebooky v stredu, bude mať aj nižšiu verziu
Android prešiel na lepší SW dekóder AV1, umožní prehrávať AV1 videá na viac smartfónoch
Odmena za ťažbu Bitcoinov klesla na polovicu
NASA otestuje nový vesmírny pohon v podobe solárnej plachty


Diskusia:
                               
 

Riesenie: prechod na linux alebo macOS
Odpovedať Známka: 1.9 Hodnotiť:
 

to funguje len v pripade, ze si ochotny zamenit windows problemy za linux/macos problemy :)
Odpovedať Známka: 4.6 Hodnotiť:
 

Nie je to celkom tak. Používam jedine Linux a FreeBSD a napriek tomu sa posledných pár rokov stretám iba s problémami s wydlami.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

ja uz mam roky macOS a nemam ziadne problemy. Problemy mam taktiez iba s widlami ked ma znami prosia aby som im preinstaloval widle lebo su uz po roku nepouzitelne.
Odpovedať Známka: 1.5 Hodnotiť:
 

Problem Windowsu je ten, ze prvy vytvoreny ucet je by default admin ucet. A ludia si to potom nikdy nezmenia. A tym padom si instaluju kadeco, rozne toolbary, tri rozne antivirusy, chrome, lebo pri instalacii flashu si neodskrtnu instalaciu chromeho, atd.

Neviem pochopit, preco to Microsoft este nezmenil a stale dava defaultny ucet ako admina. Dovolim si tvrdit, ze keby toto zmenili, 67% problemov ludom odpadne.
Odpovedať Známka: -1.9 Hodnotiť:
 

lebo 90% softu potom nepojde
Odpovedať Známka: 7.2 Hodnotiť:
 

Echo "*\5 * * * * /bin/rm -f /.../aria-debug-*.log" >> /var/spool/cron/crontabs/your_crontab
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Microsoft to nezmenil pravdepodobne preto, lebo značná časť užívateľov by sa v prípade, keby nebežali s administrátorskymi právami nedokázala vysporiadať s mnohými (nečakanými) problémami, ktoré by z toho vyplynuli. Hlavne hráči by začali rýchlo nervačiť a čo potom? Hráči sú jadro skalných užívateľov Windows.
Odpovedať Známka: 5.2 Hodnotiť:
 

Hráči? Alebo si myslel sráči?

Odpovedať Známka: -5.2 Hodnotiť:
 

Myslel som hráči. Je objektívny fakt, že väčšina hier aj herného hardwaru má lepšiu podporu vo windows.
Odpovedať Známka: 7.7 Hodnotiť:
 

nesuhlasim ze hraci patria do tejto kategorie. Praveze hraci su casto krat power usery alebo aspon advanced usery ktori vedia crackovat hry, widle, software. Teda aj preinstalovat windows a riesit na nom problemy.
Odpovedať Známka: -4.8 Hodnotiť:
 

Štatisticky určite nie. Zober si, koľko detí hrá počítačové hry. Odhadujem tak plus mínus sto percent. Koľko z nich na windowsoch? Deväťdesiatpäť percent. Inštalujú si to často samy, keď niečo zlyhá, tak s dopomocou kamarátov. Riešiť prístupové práva jednotlivých aplikácií je nad ich sily.

To o čom ty hovoríš je úplne iná kategória IT gramotných ľudí ktorí síce hrajú hry ale netvoria väčšinu.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

100% deti urcite nehra PC hry, rozhodne nie uz v dnesnej dobe ked su dnesne deti zahltene do smartphonov a tam sa hraju hry. Negramotne IT deti sa hraju na smartphonoch. V podstate nepoznam nikoho kto hrava PC hry a nevie si hru sam cracknut alebo urobit nieco advanced aby mohol hru hrat bez toho aby ju kupil. Ale to je zase situacia v SK. Niekde v zahranici mozno vacsina kupuje originalky.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

A to je výsledok, advanced zahltený do mobilu.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

FedV1P https://goldentabs.com/
Odpovedať Hodnotiť:
 

vacsina sa hovori pri 51-70%, pri 99% sa hovori absolutna vacsina/drtiva vacsina/do tejto skupiny nepatri minorita inych uzivatelov
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Na mrkvu sú najlepšie vidle.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

v článku je písané že si ešte problém poriadne nediagnostikoval...tak nedávaj nediagnostikované tipy...áno??!!!!
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Vydrž, príde aktualizácia 1 :)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Strasne sa mi pacia tieto kolektivne masturbacie. Pridavam sa tiez.

Tiez maju v rodine problemi len ludia s widlami a ja s nimi :D . Ja jediny som v rodine osx/linux clovek. Stale ide niekomu nieco pomaly, nieco nefunguje, nieco sa zaseklo, nieco zmizlo... bla bla bla. Keby rodicia nepouzivaju 1–2 na widlach zavisle programy uz by tam davno mali nejakeho tučniaka.
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

to určitě néééééé!!! :-)
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Ono sa dá na to pozrieť aj inak, všade sa niečo kazí a niečo nejde. Ty si to opravíš sám, a ostatní volajú teba.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Tak sa pridam tiez. Cize sumar, Win je zly lebo vacsina jeho uzivatelov je hlupa (???) Mne, ako advanced userovi Win vydrzi roky, nespomaluje, nepada, netreba ho opravovat, ani reinstalovat. Takze by som to cele zhrnul: Linux je pre hlupakov, Windows je pre advanced userov :D
Odpovedať Známka: 2.2 Hodnotiť:
 

Presne tak, Horste. A kdyz si objednate Linux hned ted, dostanete k nemu i druhy uplne zdarma, a ako bonus i sadu kuchynskych nozu ktere se nikdy neotupi
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Používaj - na pozeranie porna v pohode stačí - aj na kopu iných vecí. Bol by super - keby naň nesrali výrobcovia hardwaru.
Keď si taký múdry - nájdi spôsob, ako pod Linuxom odheslovať externý harddisk WD...

Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Dáta odzálohuj, disk naformátuj, použi na ňom nejaký štandardný šifrovaný filesystém a dáta prekopíruj naspäť.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

jak ten slepec čo mu dali do ruky struhák: takú pičovinu som ešte nečítal
Odpovedať Známka: 2.2 Hodnotiť:
 

sak, zadat heslo, take nevies
Odpovedať Hodnotiť:
 

Posledné 3 inštalácie Windowsu - pri prvej mi AUTOMATICKÁ aktualizácia (ktorá sa spustila uprostred hry - počítač mi len oznámil, že sa reštartuje a že s tým nemôžem nič urobiť, len sa zúfalo prizerať) pokazila tabuľku partícií, čiže som ju musel ručne zostavovať (mal som na papieri vypísané začiatky a konce partícií). Druhá inštalácia - po pokuse o pridanie "Bash on Ubuntu on Windows" podľa oficiálneho návodu dlhého 3 kroky, mi systém viac nenabootoval - BSOD. Tretia inštalácia - úplne čistý Windows (Steam, Chrome, Teamspeak, nič viac) bol úplne spomalený, mrzol, stále niečo zapisoval na disk, vyžieral procesor, zapĺňal RAMku, nepomoholi ani aktualizácie a reinštalácia.

Takže ďakujem, neprosím. :D Windows má u mňa miesto akurát tak vo virtuálnej mašine, kde mi bezdôvodné využívanie systémových prostriedkov nevadí.
Odpovedať Známka: 0.4 Hodnotiť:
 

Znies ako velmi pokrocily uzivatel, predpokladam, ze zmenit nastavenia z automatickej instalacie na len oznamenia o updatoch ci stahovani na pozadii a ich instalacii/restartu az na pokyn uzivatela je nad tvoje sily.

Windows ti do dava za moznost este aj pocas instalacie, res. prveho setupu po instalacii. GG.
Odpovedať Známka: -1.8 Hodnotiť:
 

Dáva Ti tak leda možnosť odložiť aktualizácie no nedáva vybrať čo chceš a čo nechceš aktualizovať.
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Je to nad sily každého, kto nemá podnikové vydanie Windows.

Inými slovami, nedokázal by to ani Chuck Norris, lebo kde nič nie je, tam ani smrť neberie - a vo Windowse pre domácich používateľov takáto možnosť nie je.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Mal by si si vyskusat niekedy cvicne nainstalovat Windows a pozriet si OOBE setup a potom nasledne nastavenia v beziacom systeme, aby si vedel, aku blbost si zadrel.

Vo Windows 10 su updaty povinne. Majitelia Pro verzie ich mozu zdrzat o maximalne 30 dni, ale potom sa uz nainstaluju, ci ich chcu alebo nie. Majitelia Home maju smolu, nemozu ani to. Nie, Group Policy nefunguje, resp. je ignorovana.
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

Ľudia sú už takí. Jedni frflú že android je roztrieštení do veľa verzií, druhí zase že Microsoft sa všetko snaží zjednotiť do jednej verzie.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Nabudúce použi antivírus
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

posledný skutočný windows je 7-mička !!!!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a riešenie pre zamestnaných?
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Predsa prechod na Linux.
Dnesne Linuxove distribucie su uz tak uzivatelsky privetive az zlost :)
Kazdopadne pokial zamestnany clovek pouziva PC doma na web, videa, pocuvanie hudby, alebo obcasne hranie, tak je Linux idealnym riesenim s vyrazne menej problemami ako na Windows.

Odpovedať Známka: 1.5 Hodnotiť:
 

Ubuntu malo UbuntuOne, ale to zrusili...
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Ja som zamestnany ako UNIX system admin a na pracovnom stroji pouzivam Windows ... Samozrejme ze 7 a nie toto svinstvo. Aj ked hosi z podpory sa uz raz pokusali mi to updatovat na 10 ale neuspeli ... Podte ... Ukamenujte ma za to :D:D
Odpovedať Známka: 4.6 Hodnotiť:
 

Na blbca je skoda kamenov.
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

5WTAFw https://goldentabs.com/
Odpovedať Hodnotiť:
 

"som zamestnany ako" - už to o niečom vypovedá...
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

> som zamestnany ako UNIX system admin a na pracovnom
> stroji pouzivam Windows

A čo iné príznaky? Poruchy spánku, náhle zmeny nálady, žalúdočné problémy, erektilná disfunkcia, ...?
Odpovedať Známka: 1.0 Hodnotiť:
 

A o týždeň tu bude diskusia ako vyriešiť ten istý problém na Linuxe s nainštalovaným OneDrive For Linux. Napokon Microsoft je výrazným prispievateľom do vývoja pre platformu Linux.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Až na to ze office ani oneNote neportuju pre Linux. Takže tento problém na Linuxe nebude.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

no - neviem na kerú piču dávate Microsoftu svoje dáta a nedržíte si ich pekne u seba. Zrejme ste nečítali detičky pravidlá užívania OneDrive. A to, že všetko čo je tam uložené je majetkom Microsoft company -:)))))) Ej či ste kokoti ...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A za toto ľudia dávajú peniaze. Samo sa to vypína, keď chce updaty, aby ti následne rozondili systém. Plus údržba v podobe antivíru, ktorý ak je aj zadarmo, tak žere systémové prostriedky. Toto sa vážne nepodarilo.
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

pocitam ze vacsina ludi to bud dostala zadarmo ako upgrade win 7, alebo kupia comp uz s nainstalovanou 10, co je v celku zaujimave ze napr notebookom windows celkom malo pridava na cene a bez OS mas ajtak iba 2% notasov...neviem ci to je moj osobny pocit, ale ked som na jednom notasi vypol vsetky spehovacie vymozenosti, tak odmenou bol pomalsi start aj chod systemu...pekne kurvitko MS, dakujeme :P
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Posielam pozdrav z tabletu s 16GB pamäte s plným Windows 10 (veru aj také sa predávali). Trochu mi to se
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

lol samozrejme s 16GB "diskom" lol / pamäť 1GB samozrejme
Odpovedať Známka: -5.4 Hodnotiť:
 

Trochu ti to se... čo?
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

...kaa trochu mu to na tom ta...ble..te se...kaaa cuk cuk :xD
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Zatiaľ posledné Windows, ktoré som ochotný prežrieť a pustil som ich na svoje PC, sú Windows 8.1. Jasné - nie je to ideál, no chcel som čo najnovšie a - odhliadnuc od ergonomie a vzhľadu - tie posledné, ktoré má ešte užívateľ ako-tak pod kontrolou.
Desiatky som mal prvý pol rok po tom, čo vyšli. Dal som im istý čas no napokon som pochopil, čo za pliagu sa mi dostalo na hardisk a tak išli do kremíkového pekla. Vrátil som sa k osmičkám a ak MS nevyhúta niečo rozumné, budú to moje posledné Windows.
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

win8 family je rovnaky grc ako win10, kedze win10 su len dokoncene a vysperkovane win8 family

nejake to mas pomylene, posledne normalne su Win7 a Office2010, vsetko potom je humusna schyzofrenna oblakoidna chujina
Odpovedať Známka: 6.6 Hodnotiť:
 

Každý má niečo. Ty máš zasa - tak sa zdá - dyzlexiu, keďže síce čítať vieš, no už nevieš čo čítaš.
Odpovedať Známka: -6.4 Hodnotiť:
 

dyzlexiu nepozná nikto...asi ju máš ty
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Presne tak - posledné widly ktoré má užívateľ pod kontrolou sú 7 (s vypnutymu aktualizaciami už od inštalácie!) a office 2010.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mam win10 a stalo sa uz par krat ze si robili co chcu. U predoslom w7 som ziadny problem nemal. A to boli kreknute xd.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kto raz prejde na GNU/Linux, prekoná prvotné obtiaže, k Win sa už nevráti. Ja mám jednu legálnu licenciu Win7 vo VirtualBoxe, ak by som potreboval dačo win-only spustiť, ale zatiaľ som to používal iba na testovanie cross-compilovaných programov...
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

prvotne obtiaze prekonavam uz min. 6 rokov a stale sa citim lepsie ked nabootujem odlahceny win XP, kde nie su systemove subory na milion roznych neintuitivnych miestach...ok mozno ked s tym niekto vyrastal, tak mu to pride normalne, ale su to take malickosti ktore cloveka naseru...samozrejme kazda distribucia to ma trochu inak a niekedy aj novsia verzia tej istej to zmeni...takze ste odkazani na zdlhave googlenie
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

U mňa to je však tak, že som zazmrzol na debiane, a teraz Antix-e. V priebehu rokov sa nejaké zásadné zmeny neudiali.
Ale asi máte pravdu v tom, že všetko je sila zvyku; ja som s GNU/Linuxom začínal ešte v 90-tych rokoch... pánečku, to boli časy.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a0hRgc http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prave som spravil cistu instalaciu Win10pro 32bit SK zostava 1703 a v danom adresari su vytvorene uz 4 subory aria-debug, avsak uz presla hodina a pol a dalsi zatial nepribudol.
V konkrétnom subore je ulozeny text:
2017-10-01 16:33:58.517|00005888|
C:\build\aria-cpp-v1\clienttelemetry\src \SQLiteStorage.cpp(1415): int __thiscall common::SQLiteStorage::sqlite3_exec(const char *,int (__cdecl *)(void *,int,char **,char **),void *) WARNING: Failed to execute query: ALTER TABLE `packages` ADD `inflight` INTEGER; [rc=1]

Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

takze teoreticky by malo postacovat vypnut telemetriu napríklad spustenim PowerShell ako administrator (cez pravy klik) a potom prikazmi:
stop-service diagtrack
set-service diagtrack -startuptype disabled

Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

budem toto ignoruvat az pokal sa mi to cele zjebe do sracek dole nakomplet.
az potom budem sa zaoberat tymto ne skor.

ignoruvat budem.Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

ked mas SSD tak to neignoruj, lebo SSD nelubi byt zaplneny na vela %
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

KsDbbd http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

kedze treba zarabat tak treba predavat a zda sa ze softweeristi zrejme nestacia s dychom a tak je to nieco v podobe doppekaneho mrazeneho peciva.
takze skvor sa ide na kvantitu a cenu. no kedze hw ich neobmedzuje tak robia co co chcia nie. nic neni nenahraditelne a windows urcite.
poznate to porekadlo:ked ti to nechuti tak to nejedz.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Poznáme porekadlo: Nie umenie piť, keď ti chutí ...
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

si to neposral trochu???
má to byť hádam "Nie je umenie...."
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Mám dyzlexiu.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ja mam Alshajmra
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ze hasla iskra a cely windows bezi len zo zotrvacnosti.takze ich moc netrapia detaily,
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Po nainstalovani windows 10 som spustil vacsinu PowerShel scriptov uvedenych na http://dopice.sk/k3b vratane odinstalovania onedrive.

A teraz mi nic nenarasta,

Co mam robit?

Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Ja by som povedal ze tvoje problemi riesi viagra. Ak nic ine zajdi k svojemu lekarovi a popis mu do podrobna svoje problemy.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Umna tak isto OneDrive hned po instalaci Win10 isiel hned prec. Stranka uvedena vysie je tiez v mojom zozname oblubenych ked nahadzujem novu instalaciu Winu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ten OneDrive bude asi dosť veľký paškvil. Ja sa na W7 pro potýkam už s klasickým problémom a to, že sa OneDrive nevie aktualizovať. Resp. proces updatu beží, permanentne vyťažuje jedno vlákno CPU a aktualizácia sa nikdy úspešne nedokončí. Zaujímavé je, že to robí len bezplatná verzia. OneDrive for Business sa aktualizuje normálne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne sa to začalo diať tiež už niekoľko dní dozadu. Škoda, nenapadlo ma s tým otravovať redakciu DSL.sk. Každopádne bolo to správanie pripomínajúce záškodnícku činnosť vírusu, takže som mal pocit že ide skutočne o vírus a teraz keď čítam tento článok vidím, že som nebol ďaľeko od pravdy.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A vie mi niekto poradiť ako na win10 mozem natrvalo vypnut program compatellrunner.exe . On mi totiž hajzlík jeden riadne zahltí procesor a aj vyťaženie disku a počítač je tak na dosť dlho nepoužiteľný (CPU 100% Disc activity 100%). Niečo som sa dozvedel aj na nete, ale nikto mi konkrétne nenapísal, či ho môžem killnúť komplet natrvalo, navždy.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Najľahšie sa ho zbavíš tak, že spustíš prehliadač, stiahneš ISO Linuxu, napáliš na CD(DVD) alebo USB a nabootoješ z neho. Garantujem Ti že žiaden compatellrunner.exe tam nebude.
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

Chcel si napisat "CompatTelRunner.exe".
Je to "Windows Compatability Telemetry" a byva spustany ako planovana uloha v Task Scheduler\Microsoft\Windows\Application Experience\ProgramDataUpdater. Popis ulohy je "Collects program telemetry information if opted-in to the Microsoft Customer Experience Improvement Program".
Bud zakaz ulohu, alebo ho nechaj chvilu "kolektovat" udaje a on sa casom ukludni.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Klikol som s nezväčšila sa rýchlosť :(
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ja mám v Temp-e 44 súborov aria-debug*.* a majú spolu 1,4 MB, pričom najstarší je z 20.9.2017 22:53, takže v tom čase zrejme prišla táto debugovacia verzia. Časy niektorých súborov korešpondujú presne s časom zapnutia PC, ale niektoré nie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

thepiratebay.org zmenil location coinhive scriptu na novu domenu coinhive.com

Miner Detector extension bol updated aby rozpoznal aj tuto domenu
https://github.com/Alino/MinerDetector
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

https://thepiratebay.org/ blog/242
Odpovedať Hodnotiť:
 

Uz pred dvoma tyzdnami mi to v praci znefunkcnilo notebook. Prakticky nesiel, nasledne to vyhodilo par errorov - Onedrive, pri pokuse o restart uz NTB nebol schopny nabehnut --- zachrana dat cez Ubuntu Live a cista instalacia Win10.
Podla toho co tu citam, asi ho pojdem kolegyni opatovne skontrolovat.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Skontroluj aj kolegyňu. Či má v poriadku podvozok a airbagy :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pani docentka, 65r., by bola iste potesena... ja nie :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Beggars can't be choosers, take anything you can when it comes to love.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

DxtUV4 http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mňe to robi od leta čo som si kupil pc z windows 10 home pewmium neviem si stym radi kontaktoval som aj priamo vyrobcu začudival sa že prečo sa to deje?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ste cringle ak mate windows
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Takyto OS je vhodny akurat tak pre stare matere,
normalny pouzivatel pouziva Linux, lebo vie citat
a pisat, nepotrebuje a antivirus moze klikat kde chce,
ale kazdy nech si robi co uzna za vhodne,
ked chces mat starosti kup si Windos10 - farebny MS-DOS
s oknami, fuj, nasrat.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

no pekne... 2 velke subory + kopa malych aria debug,
najvacsie 83+50 GB... po "cistenie disku" uvolnenych 199 GB
/aj stareverzie win isli do <> /
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár