neprihlásený Streda, 17. apríla 2024, dnes má meniny Rudolf
Telekom o ťažení vedel dlho, nedokázal ho odstrániť. Odmieta poskytnúť bližšie informácie

Prípad ťaženie kryptomeny Monero na stránkach Slovak Telekomu pre internetovú a mobilnú televíziu Magio Go magiogo.sk je podľa ďalších informácií ešte výrazne kontroverznejší ako samotné obťažovanie zákazníkov samotným ťažením. Slovak Telekom o probléme vedel už relatívne dlho, napriek tomu ho nepochopiteľne nevedel účinne vyriešiť a navyše odmieta odpovedať na viaceré relevantné otázky.

Značky: Slovak Telekomkryptomeny

DSL.sk, 11.1.2018


Prípad ťaženie kryptomeny Monero na stránkach Slovak Telekomu pre internetovú a mobilnú televíziu Magio Go magiogo.sk je podľa ďalších informácií ešte výrazne kontroverznejší ako samotné obťažovanie zákazníkov samotným ťažením.

Ako upozornil server DSL.sk v dnešnom skoršom článku, stránky magiogo.sk obsahujú respektíve obsahovali skript služby Crypto-Loot sťahovaný z domény cryptoloot.pro a ťažiaci podobne ako iné podobné incidenty ale aj úmyselne vložené skripty tvorcami stránok kryptomenu Monero.

Skript tu bol použitý v štandardnej konfigurácii, kedy na 100% vyťažoval všetky dostupné jadrá procesora. To je samo o sebe nepríjemné a vedie k spomaleniu odozvy a u mobilných zariadení napríklad k spusteniu chladenia, zvýšeniu spotreby a výraznému vybíjaniu batérie, špeciálne nepríjemné je to ale na stránke pre webové sledovanie TV.

Skript sa neobjavoval vždy pri každom načítaní stránky a nie je jasné, čo to ovplyvňovalo, prítomný bol ale ešte aj v poobedňajších hodinách.

Ťaženie evidentne podľa čitateľov začalo minimálne takmer pred týždňom, pričom spoločnosť bola naň zákazníkmi v takomto termíne aj upozornená a informácie sa minimálne pred viacerými dňami dostali aj ku kompetentným osobám.


Vyťažovanie CPU na 100% na stránkach Telekomu magiogo.sk, kliknite pre zväčšenieJe tak úplne nepochopiteľné, ako je možné, že spoločnosť nedokázala problém vyriešiť. Riešenie takéhoto problému by malo za normálnych okolností trvať desiatky minút až maximálne pár hodín.

Na otázky servera DSL.sk spoločnosť poskytuje len čiastkové informácie a okrem iného napriek tomu, že incident má aj bezpečnostné hľadisko, odmietla odpovedať na viaceré relevantné otázky.

Už skoro týždeň

K ťaženiu prichádzalo minimálne už od 5. januára, kedy ho zaznamenal jeden z čitateľov. Tento zároveň problém nahlásil na linke technickej podpory, tam sa ho ale snažili podľa čitateľa presviedčať že chyba je uňho.

Ďalší čitateľ v našich diskusiách hlásil problém 7. januára večer a ďalší ho zaznamenal včera 10. januára večer.

Telekom pre DSL.sk priznal, že samotná spoločnosť a teda kompetentné zložky a nie infolinka vedia o probléme už dni, konkrétne avizuje že ho "zaznamenali v uplynulých dňoch". Zároveň na informáciu, že čitatelia problém hlásili už minimálne 5.1., uviedla "máte pravdu". Je nepochopiteľné a nie je jasné ako je možné, že problém nedokázala promptne vyriešiť nech už má akúkoľvek predstaviteľnú príčinu.

Spoločnosť pre DSL.sk avizovala, že nasadila "dočasné riešenie," ktoré "situáciu pozastavilo", a paralelne začala pracovať na konečnom riešení. Pozastavenie situácie má znamenať, že problém sa nevyskytoval. "Situácia sa zopakovala" a aktuálne pracuje na jej definitívnom doriešení.

Na otázky ktorý deň presne sa teda o probléme dozvedela a či to nebolo pred 5.1., kedy problém podľa spoločnosti "pozastavila" a nevyskytoval sa a ako je možné že ho nedokázala vyriešiť okamžite odmietla odpovedať.

Problém sa podľa nej mal prejavovať v "obmedzených časových úsekoch" a dotýkať "len menšej časti používateľov". Ako a prečo spoločnosť nevysvetlila.

Veľký prístup

Na incidente je tiež problematické, ako sa skript do stránok dostával. Nachádzal sa totiž priamo v HTML stránke samotného webu magiogo.sk vracanej webovým serverom, nebol do nej vkladaný dynamicky JavaScriptom.

Vložený v hlavnej stránke bol hneď trikrát na troch rozličných miestach, vždy s tým istým ID účtu na ktorý sa ťaží.

Zaťažovanie procesorov ťažením kryptomien na webových stránok sa rozmohlo v posledných mesiacoch. Okrem stránok, kde sú ťažiace skripty vkladané s vedomím prevádzkovateľa stránok, sa vyskytujú aj incidenty vkladania bez vedomia prevádzkovateľov.

To sa môže stať rozličnými technickými spôsobmi. Pri najľahšej forme môže byť skript zahrnutý v iframe na stránke, napríklad s reklamou. Pri ťažšej forme môže byť skript vkladaný JavaScriptom tretích strán vloženým do stránky jej tvorcami, ktorí ale nevedia o vkladaní ťažiaceho skriptu.

Najťažšou formou je, ak je ťažiaci skript vkladaný do stránky priamo webovým serverom danej stránky, teda sa nachádza buď v statickom obsahu stránky alebo ho tam vkladá aktívny kód na strane servera. To samozrejme indikuje, že osoba alebo kód ktoré ho tam vkladajú majú nejakou formou prístup k serveru respektíve obsahu ktorý poskytuje.

Podľa Telekomu sa skript dostal na web "cez nástroj tretej strany," bližšie informácie odmietla spoločnosť poskytnúť.

Bezpečnostné hľadisko

Spôsob, akým bol skript do stránok vkladaný, má tak aj bezpečnostné dôsledky.

Minimálne rovnako ako tam bol vložený tento skript tam mohol byť vložený iný skript, ktorý by v prehliadači užívateľa mal prístup a odchytával jeho dáta na stránke magiogo.sk vrátane napríklad jeho prihlasovacích údajov.

V závislosti na použitých technológiách a ďalších okolnostiach úroveň prístupu osoby alebo kódu, aký je potrebný na takéto vloženie skriptu, vysoko pravdepodobne môže znamenať aj oprávnenie umožňujúce vkladať do stránok aktívny kód spúšťaný minimálne v rámci generovania stránky vo webovom serveri. V závislosti na tom ako sú stránky naprogramované a aké technológie využívajú ak stránky overujú prihlasovacie údaje k Magio Go priamo v databáze dostupnej webovému serveru, môže to potenciálne znamenať aj prístup k dátam z tejto databázy. Potenciálna technická možnosť prístupu samozrejme ale neznamená, že by sa tak dialo, a že osoby alebo kód mali iný cieľ ako dostať na stránky ťažiaci skript.

V každom prípade Telekom sa odmietol k týmto relevatným otázkam relevantne vyjadriť.

Komunikačné oddelenie najskôr pri zmienke o prístupe k dátam používateľov toto označilo za "nepodloženú úvahu", po vysvetlení že naopak možnosť prístupu je technickým dôsledkom úrovne prístupu sa k tejto otázke už nevyjadrilo a následne celkovo odmietlo poskytnúť bližšie informácie.

Telekom odmieta odpovedať

Vzhľadom na okolnosti a spôsob, akým bol skript do stránok vkladaný, znamenajúci prístup zodpovednej osoby alebo kódu k serverom je nutné, aby Telekom incident vysvetlil.

Pri takomto prístupe samozrejme vznikajú relevantné otázky z oblasti bezpečnosti a aj keď nie sú k dispozícii informácie že zodpovedným osobám išlo o viac ako umiestnenie ťažiaceho skriptu, Telekom musí tieto otázky vysvetliť.

Ďalej je nepochopiteľné, že Telekom nedokázal takýto problém odstrániť v rádoch minút alebo hodín. Naopak problém bol prítomný aj dni po tom, ako sa o tom spoločnosť dozvedela a údajne to predtým dočasne vyriešila.

Ani jednu z týchto otázok Telekom nevysvetlil. Na otázky na tieto aspekty len uviedol, že poskytnuté informácie považuje za "dostatočne detailné" a na položené otázky odpovedať nebude.

Z veľkých slovenských webov sa podobný incident stal Denníku N, na tento incident tiež upozornil server DSL.sk.

Hoci webový denník hovoril o ťažení desiatky minút a to trvalo v skutočnosti hodiny a celkovo jeho komunikácia bola problematická, príčinu problému relatívne rýchlo odhalil, odstránil aj transparentne popísal.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

O2 spustilo predaj na diaľku. Namiesto eID sa fotí tvár a občiansky, nedá sa objednať eSIM ani predplatenka
Klon populárnej databázy Redis od Linux Foundation k dispozícii v prvej verzii
Helikoptéra na Marse bude zbierať dáta aj po strate komunikácie so Zemou
Vývoj pôsobivého dvojnohého robota prekvapivo končí
Spustená výrobca QLC flash pamäte s viac ako 200 vrstvami


inzerciaDiskusia:
                               
 

Telekom si nevie dat do poriadku funkcnost svojho webu uz roky, a aj preto som presiel do O2, tak sa ani necudujem za neskoro zareagovali aj na toto
Odpovedať Známka: 6.6 Hodnotiť:
 

Im aj ten web funguje? :O
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Taku alternativu priekazne nie je mozne vylucit.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

myslim ze je nacase aby niekto napisal addon ktory vymaze prispevky od syntaxerrora. pripadne light verziu ktora vymaze slovo priekazne
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

A cez nástroj tretej strany by to dokonca priekazne mohli implementovat priamo v ustredniach poskytovatelia pripojenia na urovni protokolu.
Odpovedať Známka: -4.4 Hodnotiť:
 

a este ho vyminuskuje
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Chlopi ale vážne... Nenašiel by sa niekto, aby nabúchal Firefox / Chrome addon?
Vyriešte tým rovno dve veci:
1. prispejete k duševnému zdraviu stoviek, možno aj tisícok čitateľov,
2. zabijete pojebaného trolla tým, že na neho nebude nikto reagovať.
Myslím, že addon písal niekto už na 4Maniaka ale to už bolo hodne dávno...
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Ako keby len syntax pisal zbytocne prispevky... A keby aj... Ak potrebujes addon na to, aby si zvladol necitat par riadkov textu, mas vacsi problem ako syntaxterrora...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Nema! Som priekazne najvacsi!
Odpovedať Známka: 0.5 Hodnotiť:
 

If I were a Teenage Mutant Ninja Turtle, now I'd say "Kbawounga, dude!"
Odpovedať Hodnotiť:
 

priekazne staci aby si ho ignoroval. Nepride mi to take zle, chod na zive.cz a citaj tie elaboraty od dolph1888
Odpovedať Hodnotiť:
 

na smartmania.cz zase uraduje HTC Jirka ala Quo Ckot Profesional
Odpovedať Hodnotiť:
 

Super extecid to see more of this kind of stuff online.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Taking the <a href="http://shjbdpbcx.com">ovvweier,</a> this post is first class
Odpovedať Hodnotiť:
 

Heckuva good job. I sure apaitcrpee it. http://rcehbc.com [url=http://zzaorzitus.com]zzaorzitus[/url] [link=http://rypqfrgecwe.com]rypqfrgecwe[/link]
Odpovedať Hodnotiť:
 

So that's the case? Quite a reeolativn that is.
Odpovedať Hodnotiť:
 

pride mi zvlastne zmenit operatora len na zaklade udajne nefunkcneho webu
Odpovedať Známka: -0.7 Hodnotiť:
 

Akurat ze pri nefunkcnom webe ani priekazne prist nemusi.
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

Neschopnosť sa dá identifikovať dopredu.
Keď sa ti dymi z domu, málokto čaká kým uvidí plamene.
Odpovedať Známka: 7.2 Hodnotiť:
 

Telekom má legendárne sprostých ajťákov.
Už len ten ich katastrofalny webmail stonline či ako sa to volalo.
Odpovedať Známka: 3.9 Hodnotiť:
 

ten bol OK...terajší je total odpad!!
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Si ani heslo nepotreboval.
Predbehol dobu.
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

potreboval...ty si mal bez hesla?? :-)
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

Na konci mali všetci.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

A napadlo ťa niekedy že "ajtaci" z telekomu nekodili službu ale iba ju managovali? Kedy a kde si videl aby sys admin kódil webmail, keď všetko sa dnes a aj v minulosti všetko dalo obstarať ako saas.?
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Vojak nebojuje, ajťak neprogramuje a neinštaluje hardware,
lekár je podnikateľ.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

I'm so glad that the inentert allows free info like this!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Navyše o2 službu magio go vôbec neponúka takže je to 100% fejk :D
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Veštíš z kávy?
Nikto nehovorí, že mal magio.
Tie ich služby v balíku sú drahšie ako osobitne kúpené od iného operátora.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Going to put this arctile to good use now.
Odpovedať Hodnotiť:
 

This is an artlice that makes you think "never thought of that!"
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne zas príde zvláštne kupovať potraviny v obchode kde po zemi behajú myši.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

ty kupuješ tam kde po zemi behajú levy???
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Tam kde myšky humánne odchytávajú a potom ich odnesú do útulku, kde im štát vypláca dôchodok, až kým neodídu do myšacieho nebíčka.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Zvieratá sa nesmú týrať, ale deti musíš priväzovať do autosedačky a v obchode ich treba voziť v klietke.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Lebo u zvierat nehrozí, že by sa chceli uchádzať o zástoj prezidenta.
:-P
Odpovedať Hodnotiť:
 

Good to find an expert who knows what he's tanklig about!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Thanks for sharing. Your post is a useful conunibttior.
Odpovedať Hodnotiť:
 

These pieces really set a standard in the <a href="http://ikvplluyvxj.com">inrudtsy.</a>
Odpovedať Hodnotiť:
 

At last! Someone who undesrtands! Thanks for posting! http://gxbgrslmnut.com [url=http://nnlcofn.com]nnlcofn[/url] [link=http://sieojdjs.com]sieojdjs[/link]
Odpovedať Hodnotiť:
 

Thanks for stianrtg the ball rolling with this insight.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Z blata do kaluze.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

s ich webom je vsetko v poriadku...FBI ich donutila tam vlozit ten skript.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Pozrti tento pre-ICO: AI robot aplikovaný na blockchaine a má slúžiť na automatickú zoznamku
- predpokladám že to bude hľadať podľa inputov najlepšiu osobu k tebe v rámci zoznamky.
Vypadá to na zaujímavý projekt a vieš získať teraz 50% tokenov v pre-ICO fáze ;-)

https://viola.ai/?r=20c33a6a66de
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ked som bol na štúdiách pre Cisco Academy, bolo to v MI, tak som zistil zaujímavú vec, školiaci učitelia (nie profesori) ktorí tam boli na úväzok, tak sa popri výkladu rozhovorili o svojich nadriadených odborných mentoroch v TU KE.A títo ich mentori, teda konkrétne akýsi boh - Jakab, je vraj najväčší špecialista na IT. Ak nevedia bankoví servisáci, kam z konopí, a systém furt hapruje, tak zavolajú
tohto malého boha, a až potom to jede. Len tak sme si potom, cez prestávku študenti povedali, o koľko si asi bôžik zaspieval. A to sme sa museli učiť všetko po anglicky, aj testy robiť. Nie ako teraz, in slovak language! Ostatné susedné štáty, Maďari, Poliaci a Česi to mali od svojich bôžikov povolené študovať v narodnej reči! Len náš malý bôžik sa postaral, aby sa nam ťažšie učilo. Takže tak...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Asi si admin chcel zarobit :-)
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

V takej firme je platený od hodiny nie za výkon.
Teplý flek.
Odpovedať Známka: 2.6 Hodnotiť:
 

A predtým robil manažéra v tescu.
Odpovedať Známka: 7.4 Hodnotiť:
 

Ved to bolo len prilepsenie.
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

These pieces really set a standard in the indsutry.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Urcite to bol nejaky technik od nich.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

mohli by uz konecne dat nastavit spam filter na ich mail serveroch nejakym sikovnejsim indianom. 10 rokov furt rovnaky bordel chodi
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Posts like this make the inretnet such a treasure trove
Odpovedať Hodnotiť:
 

Odkedy sa predali Slovenské telekomunikácie tak je to iba samý podvod a tunelovanie smerom do Berlína počnúc predajom končiac napríklad týmto webom...nech žije privatizácia,kapitalizmus a liberalizmus
Odpovedať Známka: 2.1 Hodnotiť:
 

Ked je niekto k0k0t a namiesto toho aby si nechal 51% si necha iba 49%.
A ludia s tym nic nerobia. Namiesto toho chodia na protikorupne pochody. Ale korupcia nie je problem. Problem je rozkradanie!!!!!
Odpovedať Známka: 1.3 Hodnotiť:
 

Na tie pochody chodia ti, co zvolili prave tych, co privatizovali tento sektor
Odpovedať Známka: -2.4 Hodnotiť:
 

Ide o princíp.
Politici by nemali podnikať za štátne peniaze.
Politici majú vytvoriť podmienky pre podnikateľov a zabezpečiť vymožiteľnosť práva.

Politici majú podporovať súťaž medzi firmami a nie pretláčať svoje firmy. Štátne zákazky majú vytvárať tlak na pokrok.

Štátna firma je nezmysel, vskutočnosti je to firma vládnych nominantov, za peniaze z daní.
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

A ako zabezpecis aby brat, bratranec, psovho kona praujo nepodnikal?
A sme doma.

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

To nieje problém.
Kľudne sa môže do súťaže zapojiť aj Ficov brať, keď bude mať rovnaké súťažné podmienky a informácie ako každý iný.
Stačí aby vybrali lepšiu ponuku a aby to niekto skontroloval ako projekt dopadol.

A ak dopadne dobre potom si zaslúži odmenu aj ten čo projekt vyberal, ak zle nemal by viac mať možnosť rozhodovať o štátnych peniazoch.

Lenže na Slovensku sa problémové projekty zametajú pod koberec a novinári nič nedotiahnu do konca.

Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Politikov môže rovnako korumpovať nemecký investor ako predsedov švagor.

Jediné riešenie je zdravé, otvorené, konkurenčné prostredie a za chyby trestať.

Jednoducho nemôžem voliť ľudí, ktorí dotujú kúpele, lebo majitelia sú ich kamaráti, vlaky lebo tam sú naši nominanti....

Ja by som nikdy nedal štátnu zákazku bratovi, lebo ak by ju nezvládol, čo sa vždy môže stať, musel by som ho potrestať.

Ak firma zbabre zákazku, za normálnych okolností skrachuje a uvoľní miesto schopnej firme, ktorá uspeje a bude platiť dane nie vyrábať dlh.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Stay inoatmfrive, San Diego, yeah boy!
Odpovedať Hodnotiť:
 

I'm not easily <a href="http://tzbhspy.com">impssered.</a> . . but that's impressing me! :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

That intihgs's just what I've been looking for. Thanks! http://vprkbbwfbda.com [url=http://dbmtnwlmdk.com]dbmtnwlmdk[/url] [link=http://ylesjhbux.com]ylesjhbux[/link]
Odpovedať Hodnotiť:
 

With all these silly weisetbs, such a great page keeps my internet hope alive.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Call me wind because I am <a href="http://uagsiucugz.com">abtlousely</a> blown away.
Odpovedať Hodnotiť:
 

The abitily to think like that is always a joy to behold http://dogqvlrj.com [url=http://jgogyzaajmr.com]jgogyzaajmr[/url] [link=http://mratnxcpog.com]mratnxcpog[/link]
Odpovedať Hodnotiť:
 

JJ, predtym to bola paradna firma.
Len za hlupu pripojku pevnej linky si pytali 4000Sk ked vsade okolo to bolo zadarmo. O mesacnom poplatku len za to ze ju mas(ani volat nemusis) ani nehovorim.
Ano, predali sa zle. Ale ich fungovanie predtym nebola ziadna slava. A ak by zostali v statnych rukach, tak necitame o odchode milion eur do nemecka, ale o dotacii stratoveho polofunkcneho statneho podniku milionmi pre "nasich" ludi ako napriklad zssk a cargo.
Jedine co vycitam je ze stat sa nevedel dostat k dividendom.
Co zase len potvrdzuje ze keby ich vlastnil stat tak by tam bol este vacsi bordel.
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

Úplne súhlasím aj s týmto výrokom. Je to taký paradox. Vsetko statne je stratove a ked to prejde pod sukromnika tak to je bombovo ziskove
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A preto tie žlté vlaky musia preč.
Naše štátne šlapú chodník pre nás z SNS.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

I might be betnaig a dead horse, but thank you for posting this!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Holy <a href="http://yptwsawbia.com">Todeol,</a> so glad I clicked on this site first!
Odpovedať Hodnotiť:
 

I'm quite pleased with the inoitmarofn in this one. TY! http://pivongujal.com [url=http://goxlvhvjau.com]goxlvhvjau[/url] [link=http://clsndzrlq.com]clsndzrlq[/link]
Odpovedať Hodnotiť:
 

To nie je pravda. Napr. český ČEZ ktorý z cca 70% je vo vlastníctve štátu aj v takých krízových rokoch ako boli 2008, 2009 dosahoval rekordné zisky (cez 50 miliárd!) ktoré žiaden iný súkromný podnik v ČR nedosiahol. Keď sa chce, tak to ide. A keď sa chce, tak aj prirodzený monopol skrachuje - rovnako ako keď SIS upozorňovala že sa podniky úmyselne dostávajú do straty aby mohli byť sprivatizované za nižšiu cenu...
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

Potrebujem napr. Warpový motor.
Vyhlásil súťaž, vyberiem firmu, vycalujem prachy.
Ak mi firma nedodá čo som si objednal zaplatí penále a skrachuje.

Štát môže dokonca zarobiť na tom že mi nedodali objednaný tovar.

Netrápi ma, že synovec prišiel o robotu a bude do konca života splácať dlhy.


Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Ak zákazku dostane štátna firma,
budeme nasledujúcich 120rokov splácať dlhy ktoré narobila. Ale predsedov synovec si postavy nový dom a každý rok bude mať nové auto. A warpovy pohon nebudeme mať aj tak.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Skvely priklad. Zrovna Warpový motor je vyhlasenim sutaze vajca na sliepku, ktora ho znesie, priekazne mozne garantovane ziskat.
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

OT: variantA sa odsťahovala do Čiech (bohemizmus), na Slovensku už posôbí (ten) VARIANT. peace!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Vsetko je o ludoch. Nie o tom ci je to statne alebo sukromne. Ak chce niekto z vlady predat statny podnik/firmu, tak tam dosadi do vedania svojich ludi. Ti budu riadit firmu tak, aby isla do straty. A ked sa na verejnosti povie ze ideme predavat stratovu firmu, tak s tym nema nikto problem. A moze sa predat hoci aj za 1 euro. A po predani hned o rok ma odrazu milionove zisky. Potom sa povie sukromny majitel je lepsi a preto predajme vsetko co mame statne.
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Nesúhlasím.
Ľudia sú všade rovnaký, lenže v niektorých štátoch systém funguje a štát prosperuje a
niekde systém nefunguje a 90% ľudí v štáte živorí a korupcia kvitne.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Nesúhlasím.

Zober si také škandinávske krajiny, tam napríklad môžeš nechať naštartované auto pred domom bez dozoru aj hodiny a ostane ti tam.U nás ho máš hneď ukradnuté...a ono defacto je tam v podstate socializmus

Ide o to že ak je štát chudobná okupovaná banánová republika ako SR tak sa z bežných ľudí pudom sebazáchovy stávajú egoisti ktorí myslia iba na seba a svoju peňaženku a samozrejme sú proti akémukoľvek prispievaniu do spoločného viď. všetky tie názory ako nás štát okráda.

Chudobná sedlač sa najlepšie ovláda a aby sme boli správna bruselská kolónia je vhodné ľudom všetko zobrať, všetko verejné a spoločné je nežiadúce
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Nesúhlasím.
Pokiaľ nemá každý z nás auto aj dom v škandinávskej krajine a vice versa, sú prezentované i štatistické údaje overiteľne nedostatočne priekazné.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Pál do piče.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Presne tak , je to o ludoch a mnoztve penazi v ekonomike.

Otazka je ako z toho zacarovaneho kruhu von...
Odpovedať Hodnotiť:
 

I rellay needed to find this info, thank God!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Appcarietion for this information is over 9000-thank you!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Well put, sir, well put. I'll <a href="http://xgnswhzl.com">ceialrnty</a> make note of that.
Odpovedať Hodnotiť:
 

You have shed a ray of suhsnine into the forum. Thanks! http://antrli.com [url=http://pefpiajm.com]pefpiajm[/url] [link=http://robasmgxme.com]robasmgxme[/link]
Odpovedať Hodnotiť:
 

ST to bol jeden velky bordel, nikto nevedel nic poriadne, fungovalo to na volnobeh, ziadna zodpovednost, proste statne riadenie na urovni.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Bože, kedy už tupí kokoti so selektívnym videním ako si ty vykapú. Asi nikdy.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

HA HA HA! Cely problem je v tom, ze ten web na kolene buchaju nejaki mantaci v garazi, mal som tu cest. A kedze sam telekom nema pristup k zdrojakom a tusim ani masine, na ktorej to bezi, tak drzi hubu.
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

Ked mi v telekome nevedia dat ani potvrdenie o reklamacii na predajni, namiesto toho posielaju len SMS co nechodi, tak sa ani necudujem, ze nemaju pristup k vlastnym zdrojakom.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Niečo ako slovensko.sk
Tunel ako dostať peniaze do daňového raja.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Subdodávateľ subdodávateľa to odflákol.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

s tym prijatim reklamacie na predajni - ze nevedia dat potvrdenie mas pravdu.
Donesies pisomnu reklamaciu, ale telekom odmietne potvrdit na kopiu prevzatie.
Su nejaki divni. :-|
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

This artlice went ahead and made my day.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Deadly accurate answer. You've hit the buesyell!
Odpovedať Hodnotiť:
 

telekom si sam nespravuje takmer ziadne systemy, vsetko ma od dodavatelov. a nie nema ani na to ludi, aby to odkontrolovali.

zaroven udajne od dodavatelov ziada neprimerane podmienky, preto by som sa necudoval, keby sa nejaky dodavatel neozval aj niekolko dni, a dovtedy by sa nic neudialo...
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

"ponukame vam support 24/7 s reakciou do 2 hodin za 49,99 Eur/mesiac"
"nie dakujeme, to nam netreba"
...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Thought it wonu'ldt to give it a shot. I was right.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dag nabbit good stuff you <a href="http://uqdtlvyuw.com">whpsserinapperp!</a>
Odpovedať Hodnotiť:
 

Free knowledge like this doesn't just help, it promote deyacrocm. Thank you. http://fpptfqw.com [url=http://ltsbzuef.com]ltsbzuef[/url] [link=http://fvuokbv.com]fvuokbv[/link]
Odpovedať Hodnotiť:
 

Your answer shows real inctlligenee.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

dajte si pozor to ťaženie je stale, teraz je to implementovane do verimatrix kodeku, použivaneho pri prehravani obsahu na magio...
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Thanks for being on point and on taregt!
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Neviem potvrdit, ci odtial, ale tiez som to stiahol.

Bezalo to aj na Linuxe - a odvtedy VZDY, ked spustim FF (v novom profile to nerobi, ale v starom ano) tak ide tazenie naplno.

Staci spustit dsl.sk / hopcico a do par sekund ide FF naplno.
Cize nieco ako virus.
Na ziadnom warez a prn stranke som to chytit nemohol. 2 tyznde som bol mimo bytu...


Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Ale nechajte ich. Ves ta reklama ktorou masiruju pospolitý ľud musí byt z niečoho financovana. Hádam by ste nechceli aby tazili kryptomenu na financovanie rozsirenia optiky...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ako bývalého znamestnanca telekomu by ma neprekvapilo keby tam ten script kázalo dať vedenie ^^
Odpovedať Známka: 7.7 Hodnotiť:
 

Great stffu, you helped me out so much!
Odpovedať Hodnotiť:
 

The genius store <a href="http://hvbyfljao.com">caleld,</a> they're running out of you.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hey, you're the goto extepr. Thanks for hanging out here. http://fwiobnn.com [url=http://sjmgyal.com]sjmgyal[/url] [link=http://rnsgaz.com]rnsgaz[/link]
Odpovedať Hodnotiť:
 

Podla mna je to velka hanba, ked sa na oficialnej stranke nachadza nieco take. Ja pouzivam Opera browser a najnovsia verzia priamo v sebe nieco take blokuje. Ak je takyto scrypt na malej stranke, ok beriem, ale Telekom, no palec dole.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Mal som co do cinenia s obsadzovanim pozicii v Telekome... No a necudujem sa. Vyberaju ludi s dobrymi papierovymi predpokladmi, ale totalne neschopnych :D.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

That's more than seneibls! That's a great post!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nezatazuje aktualne aj https://www.pcrevue.sk procesor?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Také ešte existuje?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nejaky admin/dev si privyrobil
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

That's really thnkinig of the highest order
Odpovedať Hodnotiť:
 

Just the type of <a href="http://hfokwf.com">ingshit</a> we need to fire up the debate.
Odpovedať Hodnotiť:
 

That's an ineegliltnt answer to a difficult question xxx http://vekekdydwfy.com [url=http://remuek.com]remuek[/url] [link=http://neoumc.com]neoumc[/link]
Odpovedať Hodnotiť:
 

keď ho riadil spolužiak z VUMLu - to bolo žúžo.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

You have more useful info than the British had colonies preW-WII.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Home run! Great <a href="http://qibcoqcal.com">sluiggng</a> with that answer!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Stellar work there evyenoer. I'll keep on reading. http://ntsutidd.com [url=http://kghvnuauj.com]kghvnuauj[/url] [link=http://umjheceye.com]umjheceye[/link]
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dnes mi volala pipka z telekomu...ci nechcem pausal... a sa mi pyta, ze akeho mam operatora... hovorim ze mam telekom... ona ze ale to nie je mozne :D

Maju v tom proste poriadok ako sa patri.. :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pôžičky požičiavame všetkým
Potrebujete financovanie pre váš domov, pre vytváranie vlastných podnikov, pre prácu, pre vaše osobné potreby a najmä pre pôžičky na nehnuteľnosti, bezpochyby. Dávam osobné pôžičky. Pri všetkých vašich žiadostiach predkladajte návrhy týkajúce sa sadzieb a splátok platieb a budem s vami.
e-mail: daniellepinneau@gmail.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

Greetings to you,
We Introduce to you “OOO TD "ALTAYNEFT" a Registered Mandate Company to Seller/Refinery with full Corporate and Legal Responsibility Under Penalty of Perjury, Trusted and Reliable to Supply Petroleum Products such as JP54, JETA1, D2, D6 and others. With our high level of professionalism we assure and ensure maximum satisfaction in all our transactions to accurately meet the demands of our sellers and buyers alike. Kindly contact us today for our SCO {SOFT CORPORATE OFFER} and procedures.

Altayneft Sales Team

Best Regards,
Sir, Vladimirovich Dmitry S.
Sales Manager and Tank Rentals (OOO TD Altayneft)
Email: dmitryvladimirovich.s@bk.ru
Tel/Whatsapp: +7 (926) 774-14-07
© 2020 OOO TD "ALTAYNEFT"
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár