neprihlásený Piatok, 19. apríla 2024, dnes má meniny Jela
Apple ukladá iCloud dáta v Google

Značky: AppleGoogleMicrosoftAmazon

DSL.sk, 27.2.2018


Dáta uložené na cloudovej službe iCloud od Apple sú v súčasnosti uložené aj na serveroch spoločnosti Google.

Apple to potvrdzuje v januárovej verzii dokumentu iOS Security Guide popisujúceho bezpečnosť jej mobilného operačného systému, upozornila na to CNBC.

Apple zrejme nedisponuje podobnou serverovou kapacitou ako zvyšní dvaja giganti spotrebiteľského IT, Google a Microsoft, a dáta v iCloud ukladá na serveroch iných služieb. Tento fakt bol známy a dlhodobo uvádzaný v dokumente iOS Security Guide.

Doteraz ale Apple menovala dve služby, úložisko S3 služby AWS od Amazonu a Windows Azure od Microsoftu. Takáto informácia sa objavuje ešte vo verzii dokumentu z marca 2017.

V novej verzii bola informácia o službe Windows Azure nahradená za Google Cloud Platform. Formulácia explicitne nepotvrdzuje, že Apple úplne prestala využívať službu Azure od Microsoftu, keď formulácia presne hovorí o používaní "služieb ako". Neuvádzanie Azure aj v takejto formulácii ale zrejme znamená ukončenie jej používania.

Dáta sú na serveroch využívaných služieb uložené podľa popisu šifrovane algoritmom AES-128 so súbormi rozdelenými na bloky a bez informácií identifikujúcich užívateľov, kompletnú schému šifrovania Apple nepopisuje.

Hoci Google zrejme disponuje gigantickou serverovou kapacitou, jeho služba poskytovania serverovej infraštruktúry ako služby tretím stranám podľa dostupných informácií aspoň zatiaľ zaostáva za úspešnosťou Amazon Web Services a Microsoft Azure.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Špehovacie satelity SpaceX už snímkujú Zem, s vyšším rozlíšením ako doterajšie
Linux si na PC drží podiel 4%
AI výkon tohtoročnej generácie Intel CPU bude vyšší ako 100 teraops/s
Apple bude mať nový seriál o alternatívnom sovietskom vesmírnom programe, predĺžila For All Mankind
Pôsobivého dvojnohého robota Atlas nahradí úplne nová elektrická verzia
O2 spustilo predaj na diaľku. Namiesto eID sa fotí tvár a občiansky, nedá sa objednať eSIM ani predplatenka
Klon populárnej databázy Redis od Linux Foundation k dispozícii v prvej verzii
Helikoptéra na Marse bude zbierať dáta aj po strate komunikácie so Zemou
Vývoj pôsobivého dvojnohého robota prekvapivo končí
Spustená výrobca QLC flash pamäte s viac ako 200 vrstvami


Diskusia:
                               
 

:D
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

(╯°□°)╯︵ ┻━┻
Odpovedať Hodnotiť:
 

*sklamane odchádza*
Odpovedať Hodnotiť:
 

:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

No nič treba začať používať decentralizované storage/cloudy na blockchainoch ako STORJ, SIA alebo FILECOIN. Dáta máte všade a zároveň nikde, rozkúskované a decentralizované po x HDDs po svete zašifrované a len vy sa k tomu dostanete. Že je to lacnejšie tiež netreba zvýrazňovať si myslím ;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

preco pouzivaju iba AES-128, ked je tu davno aj AES-256. Toto šifrovanie je velmi silne a dovolim si tvrdit ze ani rozne trojpismenkove americke organizacie ho nedokazu prelomit, tak preco sa apple zdraha napisat kompletnu schemu šifrovania? Jedine ze su tam niekde zamerne medzery ako sa dostat ku klucom a citat si obsah tychto dat.
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

Bolo by to zbytočné, lebo žiaden subjekt u ktorého je bezpečnosť a utajenosť dát prioritná takéto služby nevyužíva. To je len pre plebs a na to to stačí - tvoje selfíčka vážne nikoho nezaujímajú.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

zbytočne tu vymýšľaš konšpirácie, trojpísmenkové agentúry opýtajú dáta od Applu a ten je povinný im ich dať. Šifrovanie je im ukradnuté, Apple má kľúče. Jedine na zariadení majú problém prečítať dáta bez poriadných exploitov. Jediné, ku čomu v iCloude nemá Apple kľúče, je iCloud keychain.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Vychádzajúc z premisy "Kto je zvedavý, bude skoro starý.", ide o priekazne velmi výhodne postulovanú povinnosť.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Priatelia pomozte mi, nedari sa mi vychytat muchy hot-dogov a nahradit tak banany. Maly hot-dog nie je problem, ten sa mi do prdelky zmesti. Problem nastava pri velkom...poviem vam, zohriat takeho funlandskeho psa je celkom problem. Nepamatam si ako som to robil, ked som bol este maly a sprosty.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Obcas si sice namiesto toho namocim penis do prosa a nechavam si ho ozobavat mojimi andulkami, ale priekazne hot-dog v zadku je hot-dog v zadku.

Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Veľký nikdy nebudeš no sprostý si čoraz viac
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tie sifry vznikli v podstate naraz, takze to nie je tak, ze uz mame aj AES-256. No a s jeho vacsou bezpecnostou je to tiez otazne - http://dopice.sk/l3Z Su to vsetko kazdopadne hodne teoreticke utoky, no ukazuje sa, ze AES-128 zatial bohate staci, zvlast ked je na sucasnom HW proste rychlejsi.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Ten kto potrebuje mat nieco v cloude a su to dolezite data, tajne materialy, nebude predsa vyuzivat cliud tretej strany, ale vlastny... A ano, pre plebs to staci uplne!
Osobne som aj tak za vlastny cloud. Ale povedzme si jednu vec, nie kazdy ma na garantovany net aspon 100/100, server, staticku verejnu a podobne... Aj ked dany uzvatel ma appel :D
Uz vidim lóvateho applistu, ze si domov necha natiahnut garanta, kupi mikrotika, urobi firewall, nahodi server,urobi cloid a sifrovanie, vykonfi dajme tomu nejaky VPN IPsec,nakupi HDD 24/7 zapoji do raidu a je naozaj v bezpeci a ziadna tretia strana mu nebude klikat na selficka :D



Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

Lovaty applista ma na viac ako na garantovanu linku 100/100 (v podstate by mu to ani nebolo treba) alebo na nejakeho "mikrotika".
Na kolene si to robia len kvaziprofesionali.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

toto mal byt inzerat pre bohateho applistu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neviem skôr by som prešiel na STORJ, SIACOIN či FILECOIN ako decentralizované úložisko a teda odpadá risk že prídeš o dáta keď ti vyhorí byt s NAS-kom a zároveň to máš bezpečne rozhádzané po celom svete zašifrované že jediný ty sa k tomu dostaneš.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja to mam a nemam aplle, linka 500/500 2x6TB WD Gold a ziadny problem
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

a procesor od intelu...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a rozum od Gucciho...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mňa by zaujímalo prečo zrušili aplikaciu trucrypt.A básničky typu boli tam zadné vrátka tak preto sa to muselo zrušiť a nahradiť ......
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zas sa tu zíde banda závistlivcov, ktorí to budú hejtovať kvôli cene. Áno, najdu sa lepšie cloudy za tú cenu (napríklad americké), ale čo si budeme hovoriť, proste vás štve, že na to nemáte.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Nieje drahy. Mam zaplateny 50gb a stoji ma to £0.79 mesacne. To je tusim euro mesacne. To fakt nieje drahe.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Stoji ma to GBP0.79 mesacne
Odpovedať Hodnotiť:
 

Taká otázka páni,
hľadám či je nejaká možnosť jednoduchého home cloudu.

Teda prídem domov a automaticky sa napojím na wifi. V tej istej wifi mám PC. A nejako sa mi automaticky zosynchronizujú do PC všetky fotky a ostatné údaje podľa potreby. Že nemusím ísť priamo k PC a spustiť nejakú zálohu ručne. Prípadne dá sa to cez FTP Disk na routery?

Je jedno či ide o apku pre Linux alebo pre Windows a či ide o jednoduchy wizard inštalačku alebo zložitejšie nastavenie. Pokúsim sa to rozbehnúť.
Odpovedať Hodnotiť:
 

pozri si synology... alebo http://xpenology.me
ja mam synology, v mobile apku ds-photo a tam nastavene zalohovanie(iba cez wifi) fotiek a videii. takze vonku pofotim vratim sa domov mobil sa pripoji na wifi a zacne zalohovat fotky automaticky na synology. pridem k pc a kedze mam synology pripojene aj k pc, mam hned pristup k fotkam ;)
mozes si v ds-photo nastavit ci po zalohovani ma fotky z mobilu odstranit, ponechat alebo odstranit povedzme po 30dnoch 🙂
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pozri si decentralizovaný cloud STORJ ak chceš mať dáta mimo svojho onpremisu. Plus za voľné miesto na svojich HDDs ešte si aj platený. Ja tak plánujem mať na NAS jednu kopiu a druhú na takomto blockchainovom cloude. Plus čo budem mať na NAS free budem rentovať za tokeny-BTC-EUR.

https://storj.io/
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár