neprihlásený Nedeľa, 24. marca 2019, dnes má meniny Gabriel   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Digi TV / Telekom aktualizáciou FW znefunkčnil set-top-boxy - aktualizácia 2

Značky: Slovak Telekomzaujímavosti

DSL.sk, 13.3.2018


Populárna televízna satelitná platforma Digi TV vlastnená Slovak Telekom v noci uskutočnila upgrade firmvéru jej set-top-boxu KAON NA1170, ktorý sa evidentne nepodaril plne podľa predstáv a viacero zákazníkov sa sťažuje na nefunkčný set-top-box respektíve nefungujúci príjem.

DSL.sk na to upozornil jeden zo zákazníkov, viacerí ďalší sa už od skorého rána sťažujú na tento problém na stránke platformy na sociálnych sieťach.

Set-top-box ukazuje podľa niektorých chybu "Zlý alebo žiadny satelitný signál".

V prípade jedného zákazníka nepomohlo vypnutie a zapnutie STB, či by pomohlo uvedenie do továrenských nastavení alebo či sa vôbec dá uskutočniť nie je jasné.

O ako častý problém ide, akej časti zákazníkov sa môže týkať, ako sa dá vyriešiť respektíve ako bude riešený a či ho Digi TV dokáže vyriešiť na diaľku zisťujeme.

Aktualizácia 1: Prevádzkovateľ zatiaľ na naše otázky neodpovedal. V každom prípade podpora na stránke odporúča odpojiť STB od napájania na desať sekúnd, čo minimálne jednému zákazníkovi nepomohlo. Pokiaľ to nepomôže odporúča uviesť zariadenie do továrenských nastavení cez menu, časť Nastavenia - Nastavenia systému - Výrobné továrenské nastavenia. Tým ale zákazníci predpokladane stratia všetky nastavenia a pokiaľ nepotrebujú sledovať TV okamžite, môže byť rozumné počkať či prevádzkovateľ nebude schopný vyriešiť problém inak.

Aktualizácia 2: Pre zákazníkov, ktorých STB hlási zlý alebo žiadny signál, podľa informácií prevádzkovateľa pre DSL.sk iné riešenie ako reset do továrenských nastavení nie je a nebude k dispozícii a o doterajšie nastavenia ako napríklad zadefinované skupiny obľúbených programov prídu. Môžu tak uskutočniť reset do továrenských nastavení.

K problémom prišlo práve pre problémy migrácie užívateľských nastavení u časti zákazníkov, keď prevádzkovateľ upgradom zjednocoval portfólio STB pre všetky značky patriace pod Slovak Telekom a súčasťou tohto zjednocovania bola migrácia užívateľských nastavení.

Prevádzkovateľ tiež upozornil na možnosť zoznam kanálov si nadefinovať a upraviť na službe www.chcemtotakto.sk, nastavenia je následne možné do STB preniesť pomocou USB kľúča.

Kuriózna na celej záležitosti je skutočnosť, že v októbri na poslednú chvíľu Digi TV zrušila aktualizáciu automatickej OTA softvérovej aktualizácie firmvéru pre rovnaký set-top-box pre objavenie chyby, ktorá by ohrozovala set-top-boxy. "Na poslednú chvíľu sme ho museli stiahnuť. Našli sme tam jednu chybu, ktorá by ohrozila veľkú časť boxov v poli. Nechceli sme to riskovať a obmedziť službu našim zákazníkom takže sme upgrade nakoniec nezrealizovali. Na odladení sa pracuje a hneď ako to bude fixnuté, nový FW zverejníme," uviedol Roman Vavrík, riaditeľ marketingu Digi Slovakia.

Teraz Digi TV na pripravovanú aktualizáciu firmvéru upozornila včera, aktualizácia mala priniesť viaceré malé opravy a vylepšenia, napríklad informáciu o tom v ktorom balíku sa nachádza nepredplatený kanál. Aktualizácia bola povinná, zákazníci upgrade podľa oznámenia nemohli prerušiť a ten mal trvať 15 až 20 minút.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Experti hackli Tesla Model 3
Nová technológia pre pripojenie akcelerátorov
MS vydal aktualizáciu Windows 7 upozorňujúcu na koniec podpory
SUSE opäť nezávislou spoločnosťou
Streamované hry Google Stadia budú vyžadovať minimálne 20 až 30 Mbps
Hackeri na súťaži utiekli z VirtualBoxu aj VMware
Na Magio TV cez DSL naraz dva HD kanály, na optike stále tiež
Apple výrazne zvýšila výkon iMacov
USA budú mať exaflopový superpočítač v 2021, od Intelu a Cray
Slovenská Wikipedia je vypnutá, protestuje proti návrhu copyright smernice


Diskusia:
                               
 

Dalsie potvrdenie mojej zasady, ze od operatora vyuzivam vzdy iba sluzbu, vsetok hardver ak sa da mam svoj. Plati to aj pri poskytovateloch internetu.
Odpovedať Známka: 3.0 Hodnotiť:
 

ako riesis vlastne ONT/set-top-box?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Si zospajkuje na kolene a vystruha z dreva sasi...
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

ochudobnujes sa o zazitky a zatvaras si dvere pred buducnostou ktora bude postavena na zdielanej ekonomike, shareowanom hardware sluzbach a zmluvnemu prenajimaniu tovaru.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

A nezatvara tie dvere len preto, ze pravnikov radsej vyhadzuje oknom?
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

nie ak ma padacie dvere pred vchodom s detektorom korupcie
Odpovedať Hodnotiť:
 

To zavisi od levelu. Napriklad assassin expert si neosobny pristup uz ken pre zachovanie dobreho mena dovolit priekazne nemoze.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ak si frajer, treskni otáčacími dverami!
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj 5x za sekundu...

Chuck Norris
Odpovedať Hodnotiť:
 

CigiTv sa zaseklo, ts ts ts
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

komentár mesiaca
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tovarenske nastavenia a znovu vyhľadať programy...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nechal by som si to nastaviť ich technikom na ich náklady, keď oni mi to posrali.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kto nic nerobi, ten nic nepokazi. Budme teda radi, ze sa nieco robi :) Ludia u SkyLinku musia tolerovat ovela vacsie moresy, len o nich furt pisat uz aj postrada zmysel, kedze vacsina SkyLinkarov rezignovala, alebo to bere ako narodny sport... :)
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Neviem o čom píšeš. Mne skylink funguje na mojom certifikovanom prijímači ako hodinky. Za to že ty musíš vo svojom čínskom klone dreamboxu furt niečo štelovať aby ti to išlo skylink nemôže. Kúp si raz za 2-3 roky skylink ready prijímač a budeš v pohode. Ešte aj ušetríš.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Hlavne, že sú najlepší v ich reklame, "najlepšia sieť" na Slovensku... tadá. Dnes som bol svedkom v jednom obchode nejde im internet nejde im TV , auto T-Com pred vchodom a riešia tú najlepšiu sieť.
Odpovedať Hodnotiť:
 

My platime DigiGo, a vyse roka niesu schopny vyriesit prehravania na Android telefone, poskytovatel UPC , a stale hlasi ze sme mimo SK a tym padom sa to neda sledovat. Ke dprepnem na data operatora tak to ide. Ale iOS ide aj na UPC . . . hlavne ze sme zaplatili.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Najvyšší čas prejsť na inú platformu už vyše 4 rokov bez nejakých problémov prevádzkujeme Tv2Go televízia interaktívna so 7 dňovým archívom pri balíčku štart 71 programov + HU a PL, zdarma , prehrávanie na ďalších 4 zariadeniach iOS, Android, tablet, PC prehliadač, kompatibilné s vybranými modelmi Samsung a LG Smart cez apku. Stačí objednať STB, ktoré funguje v hoci akej internetovej sieti stačí mu 4 Mb dátový tok internetu pre FullHD v nižšej rýchlosti netu si prispôsobí stream na nižšie rozlíšenie. https://oknet.sk/
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

radsej MagioGO v tom pripade, za Vasich programovych balikov je TOP vystihnut SPORT za 4€ v ktorom je Fishing & Hunting :)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

V ich materialoch citam :"S tv2go môžete sledovať televízne vysielanie kdekoľvek." Pytam sa, ked to tu propagujes, kdekolvek kde sa pripojim na wifi? Aj napr. v chorvatsku? Alebo len osieraju aby nalakali zakaznikov . . .
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Áno skutočne kde len chcete pozerať cez telefón, tablet, iphone, aj v chorvátsku cez wifi, SetTopBox je viazané na geoIP SR, ale v rámci SR na hociktorom internete cez LAN kábel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A je to legalne?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Môžme očakávať rabovanie v sociálne znevýhodnených rómskych osidliach?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prečo sa mi to ešte neaktualizovalo????
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár