neprihlásený Nedeľa, 3. júla 2022, dnes má meniny Miloslav
Slovensko.sk malo za 9 mesiacov 57 výpadkov. "Vyhrajte voľby," odporučil nám po kritike iného aspektu predstaviteľ NASES-u

Ústredný portál verejnej správy Slovensko.sk, kde sú prevádzkované aj elektronické schránky nahrádzajúce klasickú poštu, mal spolu so schránkami za necelých 9 mesiacov od konca apríla minulého roka do polovice januára podľa prevádzkovateľa NASES celkom 57, slovom päťdesiatsedem, neplánovaných výpadkov. Zrejme najvážnejší problém schránok, 17-hodinové nedoručovanie správ do vlastných rúk, v zozname NASES-u nie je lebo to nemal byť výpadok. "Vyhrajte voľby," odporučil nám nepochopiteľne predstaviteľ NASES-u po kritickom pohľade na iný aspekt systému.

Značky: elektronické schránkyštátvýpadky

DSL.sk, 23.3.2018


Ústredný portál verejnej správy, Slovensko.sk, kde sú prevádzkované aj elektronické schránky nahrádzajúce klasickú poštu, mal spolu so schránkami za necelých 9 mesiacov od konca apríla minulého roka podľa prevádzkovateľa, organizácie NASES, celkom 57, slovom päťdesiatsedem, neplánovaných výpadkov.

Výpadky Slovensko.sk

Vyplýva to zo zoznamu výpadkov, ktoré dnes zverejnila štátna organizácia NASES, prevádzkovateľ Slovensko.sk. NASES zoznam zverejnila v reakcii na našu žiadosť o zoznam takýchto výpadkov.

Zoznam výpadkov začína 29. apríla 2017, odkedy začala platiť zmluva na zabezpečenie prevádzky systémov aktuálne pokrývajúca prevádzku tohto systému.

Do 18. januára 2018 je v zozname uvedených 63 výpadkov. NASES zatiaľ neodpovedala na otázku za presne od akého dátumu po aký je zoznam platný, nebude to ale do dňa zverejnenia keď v marci sa vyskytli minimálne dva ďalšie výpadky.

Šesť z uvedených 63 výpadkov sa týka iných systémov ako ústredného portálu a elektronických schránok respektíve sa týkajú len takého okrajového systému ako kontaktné centrum.

Zvyšných 57 výpadkov sa týka podľa zoznamu Ústredného portálu verejnej správy Slovensko.sk respektíve špecificky elektronických schránok.

Veľká väčšina je označená ako výpadok prihlásenia, ktoré je samozrejme potrebné aj pre prihlásenie do schránok. Výpadky prihlásenia podľa skorších informácií NASES môžu byť spôsobené na strane NASES aj na strane systémov ministerstva vnútra, ktorý bol spôsobený ktorým systémom nám NASES neposkytla. U výpadkov uvádza ale aj príčinu a pri výpadkoch prihlásenia uvádza viacej rozličných príčin, chybu systémového softvéru, kapacitný alebo výkonostný incident, aplikačnú chybu, "požiadavku na integráciu", chybu u externého poskytovateľa služieb, chybu dát, chybu v komunikačnej infraštruktúre, chybu hardvéru.

Okrem tohto typu výpadku avizuje ešte napríklad štyrikrát špecificky výpadok elektronických schránok a dvakrát nedostupnosť stránky Slovensko.sk.

Nedoručovanie správ 17 hodín

Zrejme výrazne najväčší doterajší incident systému schránok, viac ako 17-hodinové nedoručovanie správ do vlastných rúk po potvrdení doručenky, by ste v zozname ale hľadali márne.

K takémuto extrémnemu problému prišlo 12. septembra 2017, upozornil naň DSL.sk.

Podľa NASES tam nie je, keďže v zozname sú iba incidenty podľa zmluvy o SLA označené za kritické incidenty a týmto podľa NASES tento incident podľa zmluvy nie je a vôbec nebol ani výpadkom.

U ÚPVS sú kritické incidenty definované ako "Nedostupnosť alebo zásadné obmedzenie funkcionality, v dôsledku ktorého nie sú služby UPVS poskytované občanom alebo integrovaným inštitúciám počas doby trvania incidentu."

Podľa organizácie toto nebol výpadok a bol to incident iba závažný, pod aké spadá "Čiastočné obmedzenie funkcionality služby, v dôsledku ktorého nie je služba poskytovaná občanom alebo integrovaným inštitúciám" a "Nedostupnosť alebo obmedzenie funkcionality, ktoré nemá vplyv na poskytovanie služieb UPVS občanom alebo integrovaným inštitúciám."

"V septembri došlo k spomaleniu (závažný incident), nie k výpadku (kritický incident)," uviedla stručne NASES v stanovisku.

Doručovanie správ bolo oneskorené aj v ďalších dňoch a v zozname je uvedený výpadok hneď deň na to 13. septembra od 9:05 do 11:05. Tento incident je označený ako "Dorucenky - problem pri potvrdeni" a ako dovod má uvedený "Kapacitný alebo výkonostný incident". Ako sa tento incident odlišoval od 17-hodinového nedoručovania deň predtým, prečo bol tento incident teda kritický ak sú v zozname práve kritické incidenty a incident 12.9. nie NASES neodpovedala.

V zozname sú kratšie výpadky aj v nasledujúcich dňoch, 14.9. to bol výpadok kontaktného centra, 15.9. nedostupnosť celej stránky Slovensko.sk, 18. a 19.9. výpadok elektronickej schránky a 19. a 20.9. výpadok prihlásenia.

57 neohlásených neplánovaných výpadkov za necelých 9 mesiacov trvalo spolu podľa dát NASES 3648 minút, čiže 60 hodín a 48 minút.

"Vyhrajte voľby"

Absolútne nepochopiteľne zareagoval vysokopostavený predstaviteľ NASES oprávnený sa za organizáciu vyjadrovať na kritický pohľad na iný aspekt systému ako priamo množstvo výpadkov a odporučil redaktorovi nech "vyhráme voľby". Stalo sa tak po kritickom pohľade na metodiku monitorovania incidentov, ktorá nie je predmetom tohto článku.

Avizoval, že nechápe prečo riešime a kritizujeme takéto veci dané existujúcimi zmluvami, a opäť úplne neprimerane odporučil, keď ich nepovažujeme za správne, aby sme sa zamestnali v NASES a napravili ich.

Až následne svoj postoj korigoval a uznal, že máme právo kritizovať a poukazovať na veci, ktoré nepovažujeme za správne.

Na tento incident sme sa rozhodli upozorniť, keďže NASES dlhodobo od začiatku problémov v lete 2017 nekomunikuje primerane vážnosti systémov prevádzkovaných organizáciou a nepríjemností ktoré občanom ich problémami spôsobuje a okrem iného opakovane na niektoré legitímne otázky jednoducho neodpovedala.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Arm predstavila výkonnejšie jadrá, počet jadier v CPU sa zvyšuje na 12
Starlink sa bude dať používať v autách a na lodiach
Tzv. ministerstvo informatizácie za tri dni nevysvetlilo frašku s rozdávaním tabletov nepodporujúcich štátne aplikácie
Pokrytie digitálneho rádia sa rozširuje, dnes pribudne ďalší vysielač
Blokovania webov štátom zatiaľ skončili, Orange jeden blokuje ďalej
Raspberry Pi má počítač s WiFi za 6 dolárov
Od zajtra je v EÚ roamingu o 25% viac dát
Dnes v Bratislave nebudú vysielať rádiá
Samsung spustil výrobu 3-nm čipov
Ďalší zdroj potvrdzuje uvedenie Ryzenov 7000 už v polovici septembra


Diskusia:
                               
 

Vyhraj voľby, môžeš všetko!
Odpovedať Známka: 9.5 Hodnotiť:
 

Z toho ale priekazne vyplyva, ze volby nevyhrava my, ale ja.
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

... Keby Pellegrini neobtazoval mladych programatorov pri praci .. mozno by to fungovalo .... hmm ..
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

kazdy mlady programator, ktory bol obtazovany Pelegrinom, zanechajte prispevok alebo kliknite na plus. Mozno nas kontaktuje redakcia@dsl.sk a spravia o nas clanok.
Odpovedať Známka: 1.9 Hodnotiť:
 

Toto vôbec nie je smiešne.
Čo to tu žijú za ľudia?

Arogantní babráci, s neuveriteľnou schopnosťou udržať sa pri koryte.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Možno im len ponúkal špáratká z Počiatkovej a Kaliho reštaurácie. Predsalen záťahov na drogových dealerov bolo za obdobia najlepšieho ministra vnútra dosť.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pellegrinni má problém so svojim pikenkom čo mu ako vrece zemiakom padlo pri tlačovke. Ale jasné je to špáradlo, aj keď to padlo ako vrece zemiakov.
Odpovedať Známka: 3.0 Hodnotiť:
 

kym neuvidm plny nos sparadiel, neuverim
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ak by tam bol nejaky mlady=schopny programator namiesto starych="nasich ludi" tak by to mozno aj fungovalo
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

A co ak je tam samy mlady "schopny" programator, co netusi, ako sa apka pre 100 tisic pouzivatelov pise a mysli si, ze to je rovnaka apka, ako ta z diplomovky, akurat za peniaze? Ale ak myslis, ze by mali vymenit nasich ludi, za programatorov, tak ok.
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj teba obťažoval? sexuálne?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ak citatelom vadi vyhodenie 1 miliardy eur na nieco co fakticky nefunguje, alebo je to zbytocne dovolim si upozornit ze vlada planuje nakupit stihacky f16, ale americanom budeme platit 1 miliardu za nic a az potom budeme platit tie aj tak extremne predrazene stihacky. Na kazdu hlavu v state vyjde tych par stihaciek na 3000 eur. USA nas ma za smetisko vrakov.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

skradnes vsetko, nerucis za nic
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

asi bol taky uprimne velkohuby este pred demisiou vlady. ked uz prislo na lamanie chleba, zovrelo mu kakac a otocil
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Aka demisia...ved sa len trosku vymenili, ale stale su to ti isti
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

same same, but different
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

SSDD (Same Shit Different Day)
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Príspevok bol zmazaný pre nevhodný a/alebo vulgárny obsah.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Ja som už rezignoval voči tejto "krajine". Budem svoje dane radšej platiť tam, kde sa za ne nebudú objednávať vraždy. Nech si tu tie socky podochnú!
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

Ty si daj gulku do hlavy pako vymlete.
Odpovedať Známka: -5.5 Hodnotiť:
 

A ty to môžeš urobiť hneď po ňom. Má pravdu.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

hovno ma a nie pravdu. noze povedz krajinu, kde sa neobjednavaju vrazdy! akurat ze nie v kazdej krajine za nevysetrenu vrazdu pada pod tlakom sorosovych teliec vlada...
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Astar Seran ta zdraví a odkazuje ti, ze zajtra odlietate.
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

strašne vtipné
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Davaj pozor, aby na teba Soros nevybehol z hajzla.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Presne tak. Ale kto strach nema, prkienko priekazne sklapat nemusi.
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

Keby si sa radsej vyjadril k tomu, ze je to priekazne doverciva Ficoovca a nie k prkienku, mozno by si pre svet lepsie urobil. Mozno by mu doslo, ze samotny dedusko s par tisisc dolarmi, co dava pre slovenske mimovladky zamerane proti korupcii atd. a nie proti vlade este k tomu ma mensiu silu, ako Smeracka banda s milionmi eur na masaze mozgov jeho aj jeho babky a s Dankom a jeho Reznikom na vymyvanie mozgu jeho a jeho babky za jeho peniaze.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Týmto bludom o "nevinnom deduškovi" s pár drobnými (celkom ako naši dôchodci) ešte naozaj niekto verí?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ficovym reciam o deduskovi, ktry je horsi, ako Fico a ma vacsi vplyv, ako SMER este niekto veri?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je takmer jedno v akej spolocnosti si, vsade od teba vyberaju vypalneee.

Par spekulantov kedysi davno zistilo, ze ked ludi donutime platit my sa budeme mat ako prasata v zite bez tazkej driny. A tak sadli na kone ozbrojeny az po usi a zacali vypalovat krajinu v mene akehosi bohateho cloveka. Na oplatku im zacali hadzat omrvinky zo stola a ako generacie plynuly tak na toto vypalne si ludia zvykli.

Je to vsak uplna picovina. Zem patri vsetkym a je uplna kokotina aby som ja niekde niekomu zo svojho povinne odvadzal.

Zial kto ma zbrane a zaplatene opice, moze vsetko. Ludstvo je strasne primitivne.. teritorialne a lahko manipulovatelne.

Dnes Vam hovoria ako je vypalne dolezite.
Sme otroci pre tych najmocnejsich. Oni vypalne neplatia oni si ho uzivaju.
Odpovedať Známka: 6.3 Hodnotiť:
 

Zhrnul si to elegantne. Stačí si pozrieť históriu dani v akejkoľvek krajine a človek príde v podstate k podobnému poznaniu či už bol na začiatku kráľ, cisár dnes mame to iste len miesto jedného človeka tam sedí 150 ktorých si akože volíme. Voľby nikdy nerozhodujú o dôležitých veciach je to len stádovitosť a divadlo. Má dávať pocit, že bežný človek dokáže o niečom rozhodnúť. Stačí sa pozrieť na otázky posledných referend.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Vyzbieraj si tych par stotisic podpisov pre tvoje otazky a budes aj ty sucastou zoznamu otazok poslednych referend. Ludia, ako Ty su po ludoch nechajucich sa uplatit z ich vlastnych dani od ludi, o ktorych vedia, ze su zlodeji druhe zlo, preco sa mne este volbami nepodarilo zmenit tuto krajinu k lepsiemu, pricom v par krajinach na zapad od nas to ide. To ti ale nesedi do teorie a tak o tom nepises.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Netrep. Nie v každej krajine je vláda priamo napojená na mafiu a ľudia zarábajú ako žobráci, aby tu mafiu mohli platiť. Toto je čierna diera EU.
Odpovedať Známka: 1.3 Hodnotiť:
 

Tak si pekne naivny.

Ahoj.
Odpovedať Známka: -0.7 Hodnotiť:
 

celkem suhlas, len

..vtedy, v tom..staroveku, stredoveku, (ba ešte aj kus-ok v "novoveku, -well, resp. v období "renesancie" - to malo tú výhodu, že za tie dane vtedajší mocní, vládcovia, panovníci, a vobec celá, všetky tie .."horné, vládnúce vrstvy -

- (nakonec) ubránili Europu pred inváziou Islamu, pred vpádom turko-tatárskích musulmanov, a arabskích islamistov..

nj, v tom 16 - 17.tom storočí,

zvlšt., menovite tá "velká", slavná bitva pred Viednou, v r.1683
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

"(nakonec) ubránili Europu pred inváziou Islamu"
Prepac, ale pises nepravdy. Historiu nepisu "udalosti". Historia sa musi pochopit ako dej mnohych udalosti.

Ak si precitas clanky z oboch taborov (vatikan, krestania, kludny veriaci islamu, izrael, stary zakon...) tak zistis, ze islamizaciu prave umoznoval vatikan svojim nicnerobenim, alebo "hranim sa na zahrancu prav obcanov", pritom vacsina vysokopostavenych politikov spolupracovala.

Vzdy ked sa islamizacia Europy po par rokoch spomalila, tak to ozivili vypadom tzv. kriziackou vypravou, alebo len podobnymi lokalnymi konfliktami, ake sa deju aj teraz. No voci islamizacii nezakrocili nikdy razne. Presne ako teraz s imigrantami. Uz vtedy vedeli, ze cim (v priemere) retardovanejsie obyvatelstvo, tym lepsie pre tych hore.

Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ano... na zaver, ked uz nemohli inak, tak pustili zilou, a vytvorili podmienky na trenovanie zoldnierov (nie domacich, ale pekne zo severnych krajin aby aj tam dost muzov vykapalo). Nielen ze tym kontroluju porodnost, ale este si do "historie" zaznacia datum porazky islamistov, nechaju ten datum vyucovat po starocia, ale omacku okolo toho spalit v kazdej kniznici.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nuz nieje to vypalne, ale zbierka na veci verejne(to len tak velmi zhruba povedane, nebudem sa rozpisovat).

Pokial viem, nic lepsie ako demokracia neexistuje. Bohuzial je pravda, ze vela ludi sa sprava ako tie ovce. Zvolia si spravcu veci verejnych a myslia si, ze je vybana vec. Ale kazdeho spravcu treba kontrolovat. A to sa uz ludom nechce. A preto si ludia mozu v podstate sami zato v akych srackach sa ocitaju. Ale, ked sa nechaju nachytat na sladke reci...
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Demokracia nieje spolocenstvo. Je to system.

Pozri. Ja mozem byvat v lese a aj napriek tomu bude po mne spolocnost chciet odvody.

Cele to vie fungovat na dobrovolnych prispevkoch. Chce tam nejaka skupina ludi cesty? Nech sa na ne zlozi? Chce mat skupina ludi skoly? Nech sa na ne zlozi. Nie povinne odvadzat z mojho majetku. Ked bude chciet nejaky clovek dat do skoly dieta nech prispeje. Bude chciet jazdit po cestach nech prispeje. Spolocnosti ludi vzdy ovlada nejaky bohaty clovek. Tak to zacalo.

Niekto si postavil dom. Prisiel niekto druhy. Po dohode si postavil dom vedla aj s pomocou prveho a aby sa im lahsie chodilo spravili si aj cesty. Ked postupom casu sa im dedina rozsirovala sadli na kone a zacali so zbranami vyberat. Cez zbrane udrzuju poriadok.

No ja sa pytam... ked neuvyzivam nic so spolocnosti preco spolocnost chce po tebe vypalne.
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

k tomu tvjmu priapdu s domom a kamosom a vypalnym je jedna chyba, ktoru si plebs neuvedomije;
ak niekto pride so zbranou, tak je tojim kua pravom zbranou aj odpovedat.
lenze u nas na lovensku, ale aj v EU, je viac chraneny ten co zautoci prvy.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Dobre a ako kedysi donutili zaplatit dan kralovi?

Teraz pridu tiez ozbrojeny v mene zakona. Sice ta nezabiju ale ta vezmu.

Nemam problem s danami pokial panovnici vsetko delia mezdi lud. Co sa zial v ziadnej krajine nedeje. Nech je to aj Norsko nejaky ten desiatok navyse ide k spriatelenym firmam.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Keby to aj hneď nešlo nikomu do vrecka tak polovica sa stratí na réžiu a udržiavanie systému, byrokracie... Dnes je už takáto forma jednoducho neefektívna.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

> Cele to vie fungovat na dobrovolnych prispevkoch.
> Chce tam nejaka skupina ludi cesty? Nech sa na ne
> zlozi? Chce mat skupina ludi skoly? Nech sa na ne
> zlozi. Nie povinne odvadzat z mojho majetku.

Tragedy of commons https://tinyurl.com/7lageao
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Existuje a vola sa to priama demokracia.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

... a cesty, mosty, namestia v mieste, kde byvas a dalsiu infrastrukturu, si stavias tiez sam, ze? Zoberies krompac, lopatu a ides na to... alebo je pikujes na dsl.sk ;-)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Infraštruktúra je zlý príklad. Tá sa dá riešiť súkromným sektorom formou investora alebo podielovo na to štát netreba. Horšie je to so stratovými orgánmi ako napr. polícia. Tá by bez štátu a rozpočtu nevedela fungovať. Školy, nemocnice, cesty, železnice, média - na tieto rozpočet netreba.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

prečo by polícia nemohla byť zisková? existuje kopec súkromných bezpečnostných služieb, len by rozšírili pôsobnosť
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Lebo potom sa to volá SBS-ka. A robí len to, z čoho má zisk, nie to, čo potrebuje spoločnosť.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Akoze ci zabetonuje vsetky luky v okoli, aby aj znevyhodneni demonstranti mohli potrafit na na slobodne vyjadrenie nazoru priekazne jedine spravne miesto?
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Vy tu spajate viacero nesuvisiacich veci. Dnes beru obcanovi zo super hrubej mzdy, ktoru pouzije na nakup (cize aj DPH) dokopy cez 50%. V minulosti sa platil v priemere desiatok cize 10% a aj to sa ludia burili. Aby mohli bohati poberat svojich 10%, tak to ospravedlnovali budovanim ciest, no "dan" museli dvihnut. Malokde to fungovalo transparentne a cestne dlhsie nez 5 rokov.

Aby to "hlupaci" pardon ludia lahsie stravili, tak to postupne dvihanie dani rozdelili az na 3 urovne:
- dan zamestnanca platiaci zamestnavatel (zo superhrubej mzdy)
- dan zamestnanca
- spotrebne dane

Vzdy, pre obcanov urobia absolutne dostatocne minimum (nikdy nie viac) a este si tam napchaju aj vlastne firmy, aby tym obcanom az tolko zasa nepomahali.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ja by som to spravil tak že takí ľudia ako ty by neplatili dane ale potom by som Ti spoplatnil každú verejnú službu, keď Ti bude horieť dom si zaplať výjazd hasičov alebo polície.

V platení daní nie je problém, problém je čo sa urobí s tými peniazmi z nich.Ako má štát fungovať a napredovať bez verejného sektora?

To sú len sprosté demagógie zahraničnej oligarchie ktorej dane a odvody nevyhovujú pretože z tých miliónov im to tu vychádza na veľké čísla a snažia sa nahuckať verejnosť aby s nimi bojovali za ich znižovanie.Tí by boli najradšej keby ani fond národného majetku neexistuje
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

tak ako vravis, dane potrebujeme, ale chcelo by to spravit ich transparentne. Presne kolko prislo a co islo kde a kolko. Pri vacsich zakazkach dat hlasovat ludu. Dalej statne zakazky vyplacat priamo robotnikom/pracovnikom. nie cez XYZ firiem rozkradat. A hned by bolo na slusne vyplaty aj napr. takym murarom, stavbarom, lebo by sa tie peniaze, pokial dojdu cez xy firiem nerozkradli. Ten robotnik by kludne mohol dostat aj mzdu tresnem 1000€ a aj tak by stat usetril. Samozrejme zamestnat aj stavby veduceho, projektanta a pod. Ale nie predavat zakazky cez 5-6 firmy a poslednej firme ostane holy... Firma vyhra zakazku, tak priamo jej pracovnici budu plateni z statu. Hned by sme inak zili.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Napis mi, kde tvrdim, ze NECHCEM DANE??? Sa spamataj.

Ja len pisem, ze pridana hodnota k vyske dani je velmi, ale velmi nizko. Suhlasim, s tym, ze "verejny sektor" (ako to nazyvas) je potrebny, ale nesuhlasim s 0 a 1tkovym myslenim.

Hasicov ANO - ide o zivoty a majetok
Lekarov, Nemocnice ANO - ide o zivoty
Ucitelov ANO - ide o prospech zo vzdelania naroda

Statisticky urad (COZE?) - ak prepustime 90% kavickarov, tak vysledky dostanem rovnake
Administrativa voci obcanovi (doklady, a podobne) - 60% vyhadzat, uz v minulosti tvrdili, ze to nahradia pocitace, a este ich viac pribrali.
Statne firmy - preriedit manazment a veducich pracovnikov na polovicu, kazda firma, ktora "paktuje" zo statom okamzite nahradit skutocnym verejnym obstaravanim.
Urad prace - z buzeratora ludi prekonvertovat na urad, ktory vie najst pracu.

Dane by mohli padnut na polovicu a este by nam vela ostavalo.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ak ma nieco niekedy fungovat, musia sa zmenit priority. V rodinach a skolach propagovat narodne myslenie, prakticke vzdelanie (nie len teoreticke) a vseobecne uprednostnovat skusenosti v obore. Tym zabranis idiotom v kazdom politickom zriadeni, aby sa zabetonovali vo vysokych postoch, a ich spolupraci.
Idiotov sa, ale nikdy nezbavis. Pretoze u demokracie, alebo republiky sa vzdy rozhoduje nadpolovicnou vacsinou hlasov, kde hlupych je vzdy viac, nez mudrych. Vies len absolutnu hlupost likvidovat priamo v kazdej urovni skolskeho systemu. Aj preto sa skoly delia na viacstupnove. Dnes to uz stratilo vyznam, a preto ma takmer kazdy titul.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Tak tak, z duse mi vravis, u mna uz CR a AT, a na slovensku minimalne odvody ;-)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Sk je smŕŕť.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Preco CR a AT? Usetris nejak oproti Slovensku? Je to vyhodnejsie?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

vraždy sa objednávajú keď tak za peniaze z vonka a vidieť že si pravý vlastenec a ideš si svoje dane platiť inam
Odpovedať Hodnotiť:
 

Rezignuj or Put your ŠPARADLO on the stôl.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

trocha trpkeho prasku COCA na otlaky diasni z protezy

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

pelegrini ma COCA fico ma COLU dohromady je to COCA COLOVA vlada
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

+1
Odpovedať Hodnotiť:
 

A nevypínajú ten portál a tie schránky preto, aby naši úradníci toľko nepracovali, ako v tej Južnej Kórei?
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

inými slovami sa vysmial celému Slovensku za to, že volíme ľudí, čo dobre platia ľuďom, čo za to zbabrú tak dôležitú a podstatnú vec...
Odpovedať Známka: 7.7 Hodnotiť:
 

Slovanet má problémy s e-mailom. Za 4 hodiny som dostal 1000 e-mailov o nedoručení, hoci som žiadne e-maily neposlal. IP Slovensko, Čechy, Nemeko. Každá a-adresa je iná.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Čo mám skúsenosti, tak sociálna poisťovňa hodila papierový list a o 3 dni bol aj v schránke na slovensko.sk, mesto poslalo do schránky a na druhý deň prišiel aj poštou s návratkou, mesto druhýkrát už len papierový list s návratkou. Polícia poslala papierový list s návratkou. Schránku mám aktivovanú na doručovanie. Načo je potom schránka keď ju úrady nepoužívajú?
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Kontaktujte nás prosím na redakcia at dsl.sk
Odpovedať Známka: 6.3 Hodnotiť:
 

ten moment, keď redakcia DSL napíše "kontaktujte nás" aby odryla ďalšie babráctva... *feels good baby*
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Tak toto sa bezne deje, mozem potvrdit. Uradnici si posielaju spravy tak, ako sa im chce prave. Obcas postou, obcas aj do schranky. Raz som dostal dokonca aj spravu urcenu inej osobe cez slovensko.sk
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Lepsie dostat postou, ako na spravu elektronicky nedostat odpoved, pricom na papierovu si odpoved dostal vzdy. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

mozem potvrdit, minimalne z uradu prace, schranka aktivovana a oni to poslali postou do vlastnych ruk, skoro som to ani nestihol vyzdvihnut v tom 18-dnovom termine, lebo nasa skvela posta je otvorena len do 17:00.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a meno predstavitela nasesu je?
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Nasesu Onano
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

Našesu tvojkeš
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Boľševik Krochtavý
Odpovedať Hodnotiť:
 

Možno by ste mohli zverejniť aj meno toho pána vysokopostaveného, aby sme vedeli, koho nakopať do prdele.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Naco chces jeho meno ? Tym sa nic nevyriesi, radsej nakop tych co ho tam dosadili.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Stará mama, idem si po teba...
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

preco nie, moj hlas mate uz teraz!
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

57, slovom patdesiatsedem...:D:D:D
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Tesim sa na tlacove spravy uradu vlady az vyhraje dsl.sk volby, tie titulky budu top.
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

#MeTooVolimRedakciuDSL.sk
Organizacia demonstracie voci terajsiemu Rezimu NASESu by urcite zvysila preferencie Redakcie DSL.
Prave sa mi ozval isty Madarsky filantrop, ktory nam chce pomoct pri ziskavani dlazobnych kociek. Dobri ludia este ziju!
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Ešte nedoskákal debilko, veď sa on dosmeje... Ešte kakáče im bude zvierať.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Naozaj chcem informatizáciu?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

v NASES sedia tí správny ludia co idu spravnym smerom
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

To mi pripomina incident, ked som mestsku policiu upozornil na nespravne parkovanie slovami, tu takto nemozete stat a jeden z tych sasov odvrkol "My mozme"
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Bolo by velmi zaujímavé na nich zavolat 159, pred tým naladit frekvenciu kde komunikujú (zdielanky, digital mototrbo, D-star, atd- to vsetko sa dá už veselo počúvat) nahrat reláciu a hodit na net s tým nech sa hajzlíci vyjadria...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ano nefunguje atd.

niekto to dojebal ten niekto je stale na tom flejku lebo ho ztade nikto nevjebe preto to nefunguje.

vyjebte ho z tade ahaha a bude to fungovat vy kokoti.
a nie ze pisat o tom ze to nefunguje to je take picne (od ako?) alibisticke.

alebo si nanho pockajte za rohom a dojebte ho roxorom az zfialovie a uvidite ze to zacne fungovat hned.


Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Volim stranu DSL.SK
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Heh, by ma zaujímalo, či tento článok vznikol pred e-mailom, ktorý posielali integrátorom v piatok, alebo až po ňom.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Kontaktujte nás prosím na redakcia at dsl.sk
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

A uz vieme, kde robis, alebo akych mas kamosov! :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Danovy urad vobec nevyuziva dorucovanie do schranok slovensko.sk. Vsetky spravy zatial zasielal na nasu s.r.o. IBA postou s dorucenkou a aj to na adresu predchadzajuceho sidla (aj ked sme si oznamovaciu povinnost o zmene sidla voci DU splnili).
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

ten zamestnanec ci vysokyfalus by mal okamzite odstupit a dat vypoved, taky amater, hanbi sa, kto to vlastne je ? meno? kontakt ?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Z Australia ta sranda kolko krat ani nie je dostupna a pri tom z SVK ide bez problemov, este ze mam moznost sa tam dostat cez SVK VPN. Amaterizmus.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Vyjebancom asi nezostalo z tej miliardy na zakupenie kvalitneho HW/SW/Sluzieb.
Chcelo by to dalsiu miliardicku asi.

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

bol som na urade pre informatizaciu a poviem vam, ze ani o 10r nevybavite elektronicky nic
Odpovedať Hodnotiť:
 

TA3 - Ekonomika:
"Dodávateľ systému slovensko.sk bude musieť štátu zaplatiť pokutu vo výške viac ako 225 tisíc eur. Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby si tým uplatňuje sankcie za septembrové incidenty súvisiace so spomalením systému a oneskoreným doručovaním rozhodnutí."
Odpovedať Hodnotiť:
 

Za Mečiara nikto elektronizáciu štátnych služieb nekritizoval, pretože sa žiadna nerobila. Za Dzurindu musel padnúť celý systém daňovákov aby média čosi vzdialene pripomínajúce kritiku napísali a jemnúčko zahryzkali a to ešte polovica novinárov do krvi obhajovala Mikloša. Netreba nič robiť vtedy sa nič nepokazí, a najmä nič nové nazčínať aby nevznikli detské choroby systémov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pocuvaj ma Sauron a ty mas co so Smerom, ze tu teraz o Meciarovi a Dzurindovi pises, ako keby to mala byt alternativa Smeru? A preco by mal mat nieco spolocne Miklos s dodavatelom byvaleho danoveho systemu? Ved on ho neprogramoval. Keby nechali tomu systemu tolko casu, co tomuto xzep emailu, tak by uz mozno fungoval. Ale Fico musel mat aspon daky argument proti pravici. Okrem sukromnej akcie na platinovych sitkach znalca. A co este mas na pravicu? A teraz si spocitaj 100 kauz Ficovlady kazda po 1 - 1400 mil. eur!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pôžičky požičiavame všetkým
Potrebujete financovanie pre váš domov, pre vytváranie vlastných podnikov, pre prácu, pre vaše osobné potreby a najmä pre pôžičky na nehnuteľnosti, bezpochyby. Dávam osobné pôžičky. Pri všetkých vašich žiadostiach predkladajte návrhy týkajúce sa sadzieb a splátok platieb a budem s vami.
e-mail: daniellepinneau@gmail.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak aj takéto výpadky sa stávajú https://www.afrodity.sk/porno-video
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lebo Slovensko.sk beží na MSDos
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár