neprihlásený Utorok, 28. mája 2024, dnes má meniny Viliam
Slovensko.sk má vážne problémy, upozorňuje už aj ministerstvo spravodlivosti. NASES sa len vyhovára

Značky: elektronické schránkySlovensko

DSL.sk, 8.4.2018


Na stav systému elektronických schránok prevádzkovaných štátom a ústredný portál verejnej správy Slovensko.sk sa už začínajú verejne sťažovať aj ústredné orgány štátnej správy.

Dopad na eŽaloby

Po tom ako sme upozornili na incident s výrazným mnohohodinovým predĺžením doručovania správ do vlastných rúk minulý týždeň a na podľa intenzívnejších užívateľov systému dlhodobé veľmi pomalé aj bežné doručovanie správ, teraz verejne poukazuje na problémy systému aj ministerstvo spravodlivosti.

To prevádzkuje systém eŽaloby, cez ktorý sa realizujú elektronické podania súdom. Systém je ale prepojený so Slovensko.sk a napríklad podania cez službu sa objavujú aj v elektronických schránkach.

V stredu sa nám ale čitatelia, právnici, sťažovali, že ich podania cez systém nie sú spracúvané. Napríklad podanie podané v utorok 3. apríla po dvanástej naobed malo aj 4. apríla stav stále "odosiela sa" a spracované bolo až 4. apríla po šestnástej hodine.

Ministerstvo spravodlivosti teraz v ozname na stránkach služby pripisuje zodpovednosť za tieto problémy systémom Slovensko.sk. "Z dôvodu pretrvávajúcich technických problémov na strane www.slovensko.sk, ktoré sa vyskytujú pri doručovaní časti podaní realizovaných prostredníctvom portálu eŽaloby, si Vás dovoľujeme upozorniť, že tieto nedoručené podania, ktoré na portáli zostávajú v stave "Odosiela sa" je nutné opätovne doposielať manuálnym spôsobom. V pracovnom týždni sa podania doposielajú v nasledovný pracovný deň," upozorňuje ministerstvo.

Manuálne doposielanie evidentne realizujú štátne orgány, dôsledkom je ale doručenie podaní o deň neskôr a v prípade podania v piatok až o tri dni neskôr.

Právnici, ktorí sa nám na stav sťažovali, ale upozorňujú, že pri niektorých podaniach je rozhodujúci deň doručenia súdu a potenciálne to môže predstavovať reálny problém.

Zároveň je samozrejme celkovo absurdné, aby elektronické doručovanie v niektorých prípadoch trvalo dlhšie ako doručenie poslaním klasickou poštou. Pre advokátov vykonávajúcich činnosť ako právnická osoba sú navyše elektronické podania už povinné.

NASES

Bohužial musíme konštatovať, že prevádzkovateľ Slovensko.sk, organizácia NASES, pokračuje v dlhodobej neakceptovateľnej komunikácii a odmieta nám poskytovať informácie, na ktoré by verejnosť špeciálne u systému s takýmto dopadom na celú spoločnosť mala mať nárok alebo ktoré by dokonca mala organizácia sama proaktívne komunikovať.

Opakovane sa tak stalo po otázkach na v skorších článkoch popísané problémy s neskorým doručením správ do vlastných rúk a celkovo dlhým bežným doručovaním v posledných mesiacoch. Pritom sa aktuálne ukázalo, že nové nakúpené diskové polia za viac ako milión situáciu nevyriešili a systém je v súčasnosti v stave v akom je už aj s používaním týchto polí.

NASES na viacero otázok neodpovedala, pričom v niektorých prípadoch sa dôvody neodpovedania nedajú označiť inak ako výhovorky.

Po informáciách zamestnanca orgánu verejnej moci, že veľmi dlho trvá aj bežné doručovanie správ systémom a v súčasnosti podľa času odoslania môže dosahovať až 12 až 24 hodín prípadne viac, sme sa pýtali koľko v systéme trvá bežné doručovanie správ podľa štatistík NASES. S tým, že podľa informácií viacerých OVM bežné doručenie trvá aj na úrovni dňa.

NASES na otázku neodpovedala s tým, že sa nedokáže vyjadriť keďže nevie ktorý OVM nám túto informáciu poskytol. Otázka samozrejme nebola na dobu doručovania konkrétneho ale nešpecifikovaného OVM, čo by ani nedávalo zmysel, ale na bežné doručovanie správ v systéme v súčasnosti. V prípade ak doba doručenia závisí na tom, ktorý orgán je odosielateľom, aj tak to samozrejme nebráni zodpovedať túto otázku.

NASES sme sa pýtali aká je záťaž systému v súčasnosti, priemerne a v špičke, s očakávaním špecifikovania počtu spracúvaných podaní respektíve správ keďže v tejto metrike predtým špecifikovala plánovanú záťaž. Hoci v minulosti sa viackrát aktívne verejne chválila koľko správ systém spracúva, teraz odmietla na otázku odpovedať s tým že ide o citlivé informácie.

Cez týždeň nám organizácia avizovala, že systém bol nadimenzovaný na rovnomernú záťaž 17 miliónov podaní ročne, čo malo byť výsledkom odhadu vytvoreného na začiatku realizácie v roku 2008. Vyžiadali sme si tak dokumenty, kde je tento odhad stanovený a zachytený, NASES takéto dokumenty rovnako odmietla poskytnúť s odôvodnením citlivosti informácií.

NASES tiež konkrétne neodpovedala na otázku, ako plánuje súčasný stav systému riešiť. Iba všeobecne poznamenala, že "neustále pracuje na tom, aby elektronické služby fungovali rýchlejšie a plánuje samozrejme aj ďalšie rozširovanie technickej výbavy systému".


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Tretí let Starship zlyhal kvôli upchávaniu, štvrtý má stanovený dátum
Aj v Česku vytvoril hokej rekord internetovej prevádzky, cez 3 Tbps
Na Slovensku tento rok vznikne ďalšia väčšia sieť balíkoboxov
O2 výrazne zdražuje denné dáta, označuje to za vylepšenie ponuky
Kapacita dodaných magnetických pások dosiahla nový rekord
Konkurent Starlinku od Amazonu dokončuje testy, prototypy satelitov ide zničiť v atmosfére
Vo vesmírnom Boeingu objavený opäť ďalší problém, aj tak má ale odštartovať o týždeň
Legendárny instant messenger ICQ končí
Nový formát menších pamäťových modulov CAMM2 použitý už aj v desktopovej doske
Postkvantové šifrovanie by na Androide spomaľovalo, Google ho nezapol. Spomaľuje aj Chrome na PC


Diskusia:
                               
 

Nech vyhrajú voľby.
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Príspevok bol zmazaný pre nevhodný a/alebo vulgárny obsah.
Odpovedať Známka: 2.4 Hodnotiť:
 

.. A je vytunelovane ...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ezaloby, to je system za dalsich 50 milionov evri beziaci s rovnakym kodom na jedine inom aliase domeny s vyberanim esprav na zaklade flagov?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A mozu vsetko.[1]
[1]: Pavol Paska, * 23. február 1958, Košice – † 6. apríl 2018 Košice
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

Ty si dielom Matovicovych tupcov.
Odpovedať Známka: -7.7 Hodnotiť:
 

Aj ja, aj ja sa hlásim.
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

nerozumiem preco mas minus ... ten idiot mantak mantlovic sa neda pocuvat a ani sa neda nanho pozerat

dementny prihorety gaspar co uz dlhe roky nerobi nic ine ako divadlo

do parlamentu dobre ze nepride v monterkach, alebo v plavkach, idiot

a chodit so zastavkami a trickami s napisom ... lebo on nevie na veci (a seba) upozornovat inak, ja si nemozem dat vytlacit tricko s napisom "matovic je cistokrvny vyslachteny hyper-c0c0t", lebo bohuzial nemam poslanecku iminutu ... on si moze dat vytlacit a nosit akekolvek tricko

dufajme ze po dobe mečiarizmu a ficizmu nepride na slovensko era matovičizmu
Odpovedať Známka: -7.3 Hodnotiť:
 

Z 20 rocnej historie je jasne, ze nasi spoluobcania budu znovu volit zápalkárov a zlodejov. Maju to radi inak by ich nevolili.

Teraz Mr. Sulik naznacil, ze nebudu volit mensie zlo ale vacsie dobro co ako vieme prinesie nejake tie obete. Ze je skoda dat hlas niekomu, kto v zaplatenom prieskume nema sancu.


Ja si iluzie nerobim. Ja uz budem volit uz len seba v blizkej buducnosti.
Za ten cas sme uz mali byt v tazkom blahobyte no namiesto toho sme v deficite :D
Jaaaj ovecky pekne... chodte sa este vybliakat na namestia. Mozno raz pochopite.

Odpovedať Známka: -3.7 Hodnotiť:
 

Kuratenko, ked som v 1989 ocul tatkovu na kratkych vlnach rusenu slobodnu europu a ked "volal londyn", tak UZ VTEDY BOLO NIEKTORYM JASNE, pretoze povedali: Rakusko vychodny blok dobehne az za 40 (slovom STYRIDSAT) rokov a to len za podmienky, ze by Rakusko vo vyvoj zastavilo. Vtady som nechapal, preboha preco tak dlho? Takze realne za 50-60 rokov - AK VOBEC! Este sme neni ani v polovici.

"Za ten cas sme uz mali byt v tazkom blahobyte no namiesto toho sme v deficite" ... Ano kuratenko, kazdemu novorodencovi do perinky 5-rocny priemerny plat v hospodarstve a kazdemu z jeho rodicov SUV za 40 litrov. K tomu tankovanie na 10 rokov zadarmo. "Cisty blahobyt".

Iba cisty chuj moze snivat o tom, ze za par rokov po revulucii tu bude raj na Zemi ala zapadne Nemecko, Svajciasko, Luxembursko ci aj to Rakusko.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

tak človek nemôže chcieť aby sa mentalita ľudí ktorá sa na západe vyvíjala mnoho generácií tu prišla behom jednej...
A tiež nemáme rovnaké ekonomické postavenie - najprv nás vytunelovali a potom ich máme dobiehať... (napr. prečo naše štátne podniky sme predali iným štátnym podnikom? Čo bolo povedané Ukrajine pri podpise asociačnej dohody s EÚ? Aby privatizovali.. A už tam majú majdan a Mikloša.. :D)
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Pjetro Ty si naozaj taký .uj alebo sa len robíš...či si naivne myslíš že my sme tu na to aby sme západ dobiehali????
Veľké onééé...my sme tu nato aby sme západu slúžili potom čo nás po prevrate vykradli.
Aby mali odbytište svojich ne/kvalitných tovarov....toto je novodobé otrokárstvo a neokolonializmus...či s tým súhlasíte or not!!
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

Nehltaj to co si mas mysliet.

20 rokov ak by pracovali bol by tu blahobyt ale ked sa 20 rokov peniaze stracaju tak blahobyt nebude.


Odpovedať Hodnotiť:
 


Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

aj by som napisal, ze RIP, ale zasluzi si to ? RI ano, ale to P podla mna nie. dehonestovalo by to pracujucu vrstvu.
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

rest in pieces
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

rest in piss a bude zozrany cervami.. slovami klasika, na kazdu svinu sa vari voda :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

alebo: "Nik nie je taky velky, aby sa do truhly nezmestil."
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Rest In Peklo
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

rest ako (sa) restuj in peklo? :D
zatial vyhravas :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

kuratenko ty si uplne mimo, nesledujes dianie v jednom z majoritnych nabozenstiev na planete: podla velmi cerstveho a nedavneho vyjadrenia hlavy katolickej cirkvi (rozumej papeza) PEKLO NEEXISTUJE ... a to je pravda a to je svate ... uvedom si to a zmier sa s tym

takze ziadne smazanie v pekle sa nekona

a za sto rokov sa dozvieme ze neexistuje ani ocistec
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

a za 500 rokov ani nechcem vediet co sa dozvieme, ze neexituje ani nebo?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

presne tak.
Ak neexistuje peklo, nemoze existovat ani nebo.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Co logicky plati prave a len vtedy, ked je priekazne peklo sucasne i raj.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

> PEKLO NEEXISTUJE

Heh. Skús si to, tak ako ja, prečítať v pondelok ráno v práci.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Uvedomujete si aké to je symbolické? Človek ktorý rozkradol zdravotníctvo umrel niekde vonku na zemi pred železničnou nemocnicou.
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

nojo sefe, paradicka... karma obcas zeby fakt fungovala? ale karma ma este vela roboty
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

aj masovy vrah by mal mat pred popravou sud a tu sa ludia tesia: dobre mu tak svini, dobre ze zdochol ...

ludstvo je uz uplne v riti
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Vždy sa ľudia tešili ak umrel zlý panovník ktorý sa im vysmieval do ksichtu a okrádal ich. To nie je nič nové.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

mrtvy komunista, dobry komunista
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

dalsi hyper-idiot ... kolko mrtvych ma asi tak pan paska na svedomi? 20 milionov? 50 milionov?

neprekonal nahodou pana hitlera alebo pana stalina?
Odpovedať Známka: -8.6 Hodnotiť:
 

Sudruh Paska je zodpovedny za par tisic umrti. dufam, ze mu ukradnute peniaze priniesli stastie

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Fašisté budoucnosti budou sami sebe nazývat antifašisty.
(vraj Winston Churchill)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Isto viem, ze ked vyhraju, trafi ta slak:)
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

V microsofte vyhral kto? Prepac, ale si dement!
http://dsl.sk/article.php?article=20975
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

a môžu všetko
Odpovedať Hodnotiť:
 

Posielam servery
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Odfotil som tajne ich servery prosim neposielajte to nikam do bulvaru: https://bit.ly/2H9yXA9
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nebolo by lacnejšie odkúpiť funkčné www.mojedatovaschranka.cz a www.datoveschranky.info preložiť a upraviť? Používajú to od 30.6.2009. Ako prevádzkovať tento napol funkčný systém.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nie, lebo by peniaze nedostali spravny ludia a stalo by to menej. R.F.
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

Ustava umoznuje i nepriame vyrozumenie slovutnej pravnej obce o moznosti zivit sa poctivou pracou povazovat za k absolutnej marginalizacii vahy financnych aspektov veduci prejav vyjadrenia osobneho presvedcenia, s v sulade s duchom zakona priekazne garantovanou nefikciou dorucenia.
Odpovedať Známka: -6.9 Hodnotiť:
 

no podľa toho že 17M správ / rok to je maximálne

46543 za deň
1939 za hodinu
32 za minútu
ak sa to rozpočíta 17M/365,25/24/60
takže keď počas jednej minúty pošle viac ako 32 ľudí naraz počas 24 hodín, tak im to zdochne, blahoželám ;)

alebo 96/min pokiaľ som počítal dobre na 8 hodinové pracovné zaťaženie,...
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

* oprava - 32 ľudí naraz počas jednej minúty
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Vidíš to, ak tam počítajú rovnako ako ty, tak sa nemôžeme čudovať.
Odpovedať Známka: 8.4 Hodnotiť:
 

tak a ako sa to počíta, keď sa ti to tak nepáči ?

na desatiny a zaokrúhľovanie sa môžem teraz vykašlať
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

mna by zaujimalo, co to podla nich znamena rovnomerna zataz.
Pri takomto systeme nemozu ratat s rovnomernou zatazou ale narazovou a system musi byt nadymenzovany poriadne aj z pohladu moznych roznych utokov na jeho pretazenie.
Rok 2008 by som na ich mieste nespominal. Ved to je hanba robit takyto projekt tak dlho. Svet sa tiez "trochu" posunul za 10 rokov.
maju ale jedno stastie a to, ze pozuivat slovensko.sk je za trest a pouzivaju ho hlavne ty, ktory musia. Ak by to bolo uzivatelsky privetivejsie a sluzieb viacej, tak im to kolabuje v kuse.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

ja by som to dal povinne pre vetkych , aj fyzicke osoby a uplne zrusit podania postou alebo osobne. A uz by som len ratal sekundy , kedy by ich ludia hnali vidlami ;)
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

a urady bezne posielaju hromadne oznamenia, takze preto to pada. 32 za minutu je z pohladu zataze nic, u nas interny system riesi 32 sprav za sekundu a to sa este flaka.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nechcem ich branit, ale nie je sprava, ako sprava, ze? Sprava, ktora musi byt zabezpecene a dokazatelne dorucena, versus sprava ktora ked sa strati sa mozno nic nestane.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

sa spytaj susedov za kolko maju taky system a tiez estoncanov potom sa mozeme bavit ale kym je to ako s CTckami tak dovtedy je to na urovni politickych prostitutiek
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ze by to mali Estonci za 75 mil. € a my za 900 mil. €? A s CTckami myslis, ze je to tak, ako povedal Blanar, ze drahsie je lacnejsie a ze teda ziaden problem sa nestal? A v Piestanskej nemocnici nechceli kupit 2x drahsie CT,a ko u susedov v CR? Dalej odvadzaj pozornost dakou rozpravkou o politickych prostitutkach. Ale medzi babkami v domovoch dochodcov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

zalezi, ako to zabezpecuju a dorucuju. v 90% su to len nejake stavy v db, teda radovo ms navyse.
Nepredstavuj si to, ako klasicku postu, kde si skriatkovia predavaju obalky.
Pre info - pracujem v bankovej oblasti, a tam sa teda bezpecnost kua riesi a nie je problem s rychlostou. vsetko je to o spravnom navrhu jak HW, tak SW casti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vsak ja viem, ze zalezi od celej funkcionality, co to robi, ale v tomto systeme urcite potrebuju logovat aj MIMO miesta, kde sa spracovavaju spravy. Dokonca to, ze to trva den mi hovori, ze su tam skriatkovia, co po kazdej dorucenej sprave zoberu 0,1 - 1€ z trezoru(ktory je niekde v NASES) z nakladov za zriadenie tejto sluzby a odnesu ich nasim ludom. A to uz zdrzuje! Pre info, robil som v oblasti, kde sa denne presunulo v DB tolko sprav, ako v NASES za rok. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

autor tohto ssytemu usi byt analfabet, resp dosadeny kamaraticek, tak ako to na slvoensku byva zvykom vsade... prevazne vo vedeni a potom su z toho nervaci, ako teraz NASES.
nases - naser si
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

No ale tie treba aj zorat, zasiat a pravidelne striekat, aby mali nejaky prinos.

A teraz vazne. Nestaci tie diskove polia kupit, treba ich aj nainstalovat, nakonfigurovat a zapnut. Ale nie u seba doma, ze...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Hlavne nezabudnúť na eurodotácie za ich správu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ze oni do toho diskoveho pola nakupili SMR disky a tie si zacali reorganizovat data. :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mozno by to slapalo aj s SMR diskami, keby im to windows defrag naspat priekazne neoptimalizoval.
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

...musi sa, ked sa na serveroch tazi Monero... uz dokonca forkuje
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dnes rano o tretej sa mi tam (slovensko.sk) nedalo prihlasit
zadol som bok, a stale ze waiting for ...
dokonca neslo ani otvorit support ticket

ALE: CO STE SI ZVOLILI, TO MATE
ja volit nechodim a ani nepojdem
a moj plan bol emigrovat, ale nevysiel

Odpovedať Známka: -8.2 Hodnotiť:
 

kam si chcel emigrovat? ja to zvazujem tiez, pretoze do tohto pekla svoje deti nechcem priviest.
Odpovedať Známka: 2.2 Hodnotiť:
 

skus swedistan - ten je najpriatelskejsi ku migrantom.
pripadne spojeny kralovsky kalifat velkej britanie a irska...
merkelland sa im, spolu so zapadoeuropskou al artha al muqadassa, kvalitnu zivota blizi. velmi immigrant friendly, mrte fun.

Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Ja som v CZ a som spokojný, poznám tu aj pár podnikateľov ktorý sa sem presťahovali jelikos na SK to bola len samá nezaplatena faktúra..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co si nechal zvolit, to mas. Aj Denisu Sakovu, co ti tvrdila z tlacovky, ze je vsetko v poraadecku a nitko sa za teba nepodpise! Tak nechdo volti dalej a nechaj to na svoju babku, co sa tesi z toho, ako jej Fico dava vianocny uplatok k dochodku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne sa stala vcera zvlastna vec. Mal som dojem, ze mam znefunkcneny obciansky kvoli chybe generovania klucov. A vcera mi do schranky prislo od mesta zaplatit dan. Tak som bol zvedavy ako sa dostanem do schranky ked nemam funkcny obciansky, ale na moje prekvapenie som sa tam dostal.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Obciansky ti nefunguje na vytvaranie podpisov. Prihlasit sa na slovensko.sk a citat spravy vies. Stat mal do konca roka zverejnit nastroj na vymenu certifikatov na dialku, potom ze zaciatkom roka a doteraz nic! Ak chces podpisovat musit ist osobne na fizlaren vymenit certifikaty.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

NASER hlada zamestnancov

https://www.nases.gov.sk /o-nas/pracovne-prilezitosti/index.html

Pracovné príležitosti
08. 07. 2016

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby v súčasnosti hľadá nových kolegov a kolegyne na tieto pracovné pozície:

Generálny riaditeľ
Finančný manažér (TPP)
ADMINISTRÁTOR NA ODBOR RIADENIA INTEGRÁCIÍ – vhodné aj pre študentov (práca na dohodu)/ TPP
Aplikačný administrátor
Junior programátor – vhodné pre absolventa
Pracovník Centra dohľadu služieb – vhodné pre absolventa
Pracovník Centra bezpečnostného dohľadu – vhodné pre absolventa
Odborný referent pre verejné obstarávanie
Posledná aktualizácia 01. 3. 2018 12:10
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

"Skúsenosti v oblasti IT prevádzky výhodou" :D To by sa zislo aj tomu k*kotovi co cely ten system podpisoval a teraz riadi.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ten kkt co to podpisoval nema doma ani pocitac.. to je bezne v statnejs prave.. on len podpisuje to, co dostava prikazom zhora.. staci sa spytat ludi zo statnej spravy, zamestnanci tam vedia daleko viac, nez riaditelia.
cest vynimkam, tak 1 z 20.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Hej, ale stale hladaju nespravnu kvalifikaciu:

Junior programátor – vhodné pre absolventa
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Preboha, veď seniorovi by museli aj platiť a tá miliarda už má svojho adresáta.
Vedia, že sú nedotknuteľní a tým pádom nie je žiadny problém, že to budú lepiť študenti tak, ako doteraz.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Praveze "senior" by to kludne rozchodil len tak z prce, keby priekazne nerespektoval pravo na karmu.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Štátnu organizáciu, ktorá sa opováži takýmto spôsobom a opakovane komunikovať, treba okamžite zrušiť, alebo z nej vyhodiť kompletný riadiaci manažment. A to okamžite. Každý deň, kedy takáto dôležitá inštitúcia funguje takto a odčerpáva peniaze zo štátu, vygeneruje viac problémov ako úžitku - takže potom logicky vzniká otázka, na čo je takáto firma dobrá.

Šéfovia NASES by sa asi poriadne prebrali, keby im štát zo dňa na deň odobral všetky kompetencie, podpísal zmluvu s niekým schopným a previedol celú elektronickú komunikáciu na nový schopnejší subjekt. Snáď už len to by s niekým pohlo...
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

zabudol si na to najdolezitejsie - zosobnit skodu a usly zisk.
toto urobit bezne v kapitalizme na zapade, uz by boli v bankrote.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a tak to ma byt. potom by si vazili svoju robotu a staviali by sa k nej podstivo
Odpovedať Hodnotiť:
 

poCtivo!
podstivo je čo?
Odpovedať Hodnotiť:
 

podstivo je preklep s --> c
Odpovedať Hodnotiť:
 

to neni ani preklep...to D tam nemá čo hľadať...učil si sa slovinu??
hádam by si nechcel napísať poDCtivo ??? :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ked server je jedno banana pi
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Len za tie SSD dali pred casom cez 1.000.000, slovom cez MILION EUR, tak potom cely tento projekt musel stat iny BALIK a som si isty, ze keby to robil niekto pre svoju firmu a nie stat, tak to da mozno aj pod 1/10, slovom DESATINU CENY.

Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

lenze vsetko je vramci zakona a co sme si zvolili, to nas okrada, to je smutne, som za DEFENESTRACIU
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Kuratenko karpave osprostene nevedome, 1 TB diskovej (rozumej HDD) kapacity v podnikovom sektore stoji 2000 $ (slovom DVE TISIC).

Pretoze to je na hony vzdialene od toho, ze ty si na alze kuknes kolko stoji nejaky tamojsi "serverovsky" SSD/HDD.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

na hony je to vzidalene akurat cenou
Odpovedať Hodnotiť:
 

"Kuratenko", tu ide hlavne o to, ze ak mi nieco nebude dobre fungovat a namiesto priciny skusim riesit dosledok, tak urcite nie, ak ma to bude stat cez MILION EUR! A ked to navyse nepomohlo..., ved pred takou investiciou si musim byt 100% isty, ze to pomoze a ak by nie, tak sa s dodavatelom dohodnem na teste...

Kupovali sme uz viacero roznych HDD a SSD do serverov a priemyslu a pokial to bola rovnaka technologia, tak rozdiel bol akurat tak v cene a zaruke.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Zmluvne dohodnutá čiastka: 2 100 000,00 €
Celková čiastka: 3 150 000,00 €
Doposiaľ zapletené sankcie: 496 946,41 €
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Za co? Kde citas? V clanku vidim jediny odkaz a to https://obcan.justice.sk/ezaloby a ten mi teraz nejde( :D ) a aj tak predpokladam, ze tam tato suma evedena nebude.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zaujimave - https://www.nases.gov.sk /o-nas/vedenie-agentury/index.html . Lukasa poznam este z Telekomu ked tam robil admina. Celkom sikovny chalanisko, nie zrovna manazersky typ. Minimalne vtedy bol este charakterovo OK. Celkom by ma zaujimalo, co mu ponukli, ze sa nechal na toto ukecat.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Nikto charakterny sa nikdy a za ziadnych okolnosti nemoze spolcit zo zlodejskov spinavom bandov okolo ZDERU.

Jedine Harakter:)
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Ved to su nase penaze! Kazdeho danoveho poplatnika, ktore tie spiny rozhadzuju pre seba! Bit a tat!!! Fico a spol. do basy!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Uz aj zahranicna linuxova komunita zacina pomaly podporovat dsl.sk.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nases si!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ako vzdy, treba si pripomenut autorov:

Portal Slovensko.sk: Millennium
Prihlasovanie: ANEXT
Schranky: Anasoft
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Vsetko je v olrajte. Milioniky uz maju svojich majitelov a poddani maju hovno. Co sa vam nepaci, ved poslednych 10 rokov to takto funguje a retardi, pardon volici boli spokojni?
Hadam ste len nedostali rozum?
To je divne, skolstvo bojkotujeme, zdravotnictvo tiez, je dost nepravdepodobne, ze by ludia v tejto krajine zmudreli...
Musim sa obratit na PR oddeleneie, ze WTF?
Vas R.F. sro a kamosi (nasi ludia)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vazeny Don,
Odporucame zlacniet alkohol. Zabezpecime si tak prisun novych tupohlavov a tych uz otupenych otupime este viac. Hlasy sa len pohrnu.
Tiez odporucame skvalitnit zdravotnu starostlivost pre seniorov, aby nam hadzali hlasy co najdlhsie.

S pozdravom,
PR Oddelenie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

kua... mam tam dve spravy nove a neviem sa tam prihlasit
Odpovedať Hodnotiť:
 

cela slovenska elektronizacia je o tom aby sa vymysleli projekty ktore nikto nepotrebuje a a aj ked su uzitocne tak sa daju pofidernej firme, ktora to nezvladne a nic sa jej nestane.
Odpovedať Hodnotiť:
 

viac slovenske ako byt alkoholik je uz len byt kokt
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dobrý deň, prepáčte, ale nemôžeme reagovať na každého bezvýznamného blogera. Vyjadrenie poskytneme niektorému serióznemu IT médiu.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár