neprihlásený Utorok, 1. decembra 2020, dnes má meniny Edmund
Pevné LTE pripojenie Swanu v ďalších lokalitách

Značky: LTE / 4GSwan

DSL.sk, 24.7.2018


Telekomunikačný operátor Swan rozšíril pokrytie svojho bezdrôtového pripojenia k Internetu v pevnom bode realizovaného technológiou LTE s označením TO.doma o ďalších viac ako 20 menších lokalít.

Operátor to oznámil dnes.

Novými lokalitami s dostupnosťou služby sú Beharovce (okres LE), Bijacovce (okres LE), Dolný Lieskov (okres PB), Drienovská Nová Ves (okres PO), Dudince (okres KA), Giraltovce (okres SK), Hokovce (okres LV), Hontianske Tesáre (okres KA), Horný Lieskov (okres PB), Kendice (okres PO), Kračúnovce (okres SK), Krásny Brod (okres ML),

Lužany pri Topli (okres SK), Ňagov (okres ML), Ordzovany (okres LE), Petrovany (okres PO), Podvysoká (okres CA), Slopná (okres PB), Staškov (okres CA), Studenec (okres LE), Sverepec (okres PB), Sverepec - Lazy (okres PB) a Terany (okres KA).

Služba je podľa operátora v súčasnosti dostupná už vo viac ako 350 mestách a obciach, pokrytý počet domácností operátor neudáva.

ProgramRýchlosť (Mbps)Týždenný limit (GB)cena pri
viaz.
TO.doma S12 / 11509.99
TO.doma M25 / 215014.99
TO.doma L70 / 515019.99

Aktuálna ponuka LTE programov od SwanuPevné LTE pripojenie realizuje Swan vo frekvenčnom pásme 3.7 GHz a nie na mobilnej LTE sieti 4ky prevádzkovanej v pásme 1.8 GHz. V tomto pásme má blok široký 40 MHz a do budúcnosti avizuje zvýšenie rýchlostí na stovky Mbps. Kedy sa tak stane ale nie je jasné.

V každom prípade v súčasnosti aplikuje týždenný limit FUP na množstvo prenesených dát vo výške 150 GB s následným znížením rýchlosti na 1 / 1 Mbps. Rýchlosť P2P sietí je limitovaná na 6 / 1 Mbps, pôvodne platil rovnaký limit aj na videostreamovacie služby ale pred rokom bol zrušený.

Pevné LTE pripojenie od Swanu vyžaduje inštaláciu vonkajšej antény, pričom Swan zákazníkom inštaluje vonkajší terminál ZTE WF820. Swan ponúka pomocou rovnakej siete pripojenie aj pre firmy s označením LTE biznis, s pomalšími rýchlosťami ale bez limitov FUP.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Bitcoin dosiahol rekordnú cenu
Raspberry Pi má oficiálny aktívny chladič
Čínska sonda na orbite Mesiaca sa rozdelila, ide pristávať
Rusi začínajú vyvíjať 32-jadrový procesor
365.bank má problémy s aktualizáciou, užívateľom znovu stiahla platby z 2019 - aktualizácia 3
Prvý väčší let SpaceX Starship budúci týždeň
HAMR má umožniť aj lacnejšie menšie disky
Prvá väčšia vzorka z asteroidu sa blíži k Zemi, pristane budúci týždeň
TSMC postavila továreň na 3-nm čipy
Najnovšia verzia Windows 10 má po mesiaci podiel 9%


Diskusia:
                               
 

Uplne k ničomu s tak ubohym uploadom. Keď to porovnam s pevnym LTE v čechách, tak tam majú rozumnejšie nastavený pomer down/up.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

V CR to ide cez beznu mobilnu LTE siet , casto cez LTE800. Co nieje vobec ziadna vyhra oproti fixnemu LTE od SWANU. Proste nemaju taku kapacitu . Porovnavas LTE FDD (CR) s LTE TDD. Dve rozne LTE siete a pre rozne pouzitie.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

nene, porovnavam pevne LTE v CR a SR, ci sa to nejako lisi v technologii neviem ale povedal by som skor ze nie. Vychadzam z tohoto nedavneho clanku na pctuningu - https://dopice.sk/lJC
- Pevne LTE T-com CR down/up - Pevny internet vzduchem S - 20/5Mbps t.j. pomer 4:1,
Pevny internet vzduchem M - 50/15Mbps t.j. pomer 3,33:1,
a tito chudaci zo swanu idu ponukat - TO.doma M - 25/2Mbps t.j. pomer 12,5:1,
TO.doma L - 70/5Mbps t.j. pomer 14:1, im musí načisto jebať.

Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Teda takto sarkasticka diskusia tu priekazne dlho nebola.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

swan - tu píšu; telekom optika 15/1, vdsl 8/1, adsl 4/0.5, mb/s, to za €10.00 - ty to české vychvaľuješ a všetci češi frflú že pomaly a draho.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Az nato, ze ZTE WF820 antena sa uz hodne davno nepouziva, ale aktualne je instalovana Greenpacket resp. Huawei antena pre biznis segment.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

zase všechno jen na Vvýchode, zvačša..

sa ozaj aj ja pojdem kus, fest tmavšie opálit, poriadne,
a ešte sa aj namajkapujem hnedou barvou, na boty..

inú šancu, jak sa tu v tejto republike k nečemu slušnejšiemu dostat, k nejakému fajn life-standartu, (ak nie ste z ..establishmentů, abo talianskej nd´hdranghetty, Camorry) - nevidím..

..a bez šance, tu na Svk.
tu ozaj len umret, abo p´ožit..
Odpovedať Známka: -7.3 Hodnotiť:
 

nj, aha, tu, v tích ISLAMISTICKICH, sluníčkárskích, islamo-filních, "pre-pseudo humanizovaních, sorošovskích, NEAGRO-MUSLIMSKICH, pro-bruselskích, neo-marxistickích, ultra-liberálních, musulmanskích, anarchistickích, vlastizrádních čechách už vystahovávajú bielích, původních obyvatelov, stovky, -tisíce starousedlíkov BIELIíCH..

https://zpravy.idnes.cz/ kauza-h-system-nejvyssi- soud-stanovisko-poskozeni-fxs- /domaci.aspx?c= A180724_101358_domaci_bja

((zatím) desiatky ajž stovky bytov, aaj velkích, krásních barákov, novích víl, - tož, aby mali kam napchat tích ...$@%&$'#"&
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

"pôvodne platil rovnaký limit aj na videostreamovacie služby ale pred rokom bol zrušený" toto ale porušuje princíp sieťovej neutrality, je to cesta do pekla. Buď nech dajú limit na všetko alebo na nič.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár