neprihlásený Pondelok, 18. januára 2021, dnes má meniny Bohdana
Avizovaný veľký elektrický dron s výdržou 2 hodín

Značky: drony

DSL.sk, 14.9.2018


Americký startup Impossible Aerospace tento týždeň predstavil svoj prvý produkt, elektricky napájaný dron konštrukcie helikoptéry so štyrmi rotormi US-1 vyznačujúci sa najmä dlhou výdržou.

Dron pri rozmeroch 66 cm x 66 cm a hmotnosti 7.1 kg podľa tvrdení spoločnosti bez nákladu vydrží vo vzduchu až 2 hodiny, pri náklade maximálne 1.3 kg do 78 minút.

Nie je jasné ako takúto výdrž dron dosahuje, keď výdrž porovnateľných elektrických dronov sa pohybujú v rádoch pár desiatok minút. Spoločnosť v oznámení produktu totiž neavizuje použitie výrazne lepších batérií s výrazne lepším pomerom hmotnosti a množstva uloženej energie ako doterajšie technológie, kľúčom k takejto výdrži je podľa jej tvrdení použitie batérií v celom tele dronu ako súčasť jej "primárnej štruktúry". Podľa jedného z ilustračných obrázkov batérie vypĺňajú takmer celé vnútro dronu.

Batérie sú typu Li-Ion a nabitie má trvať pod jednu hodinu, kapacitu výrobca neudáva.


Ilustrácia dronu US-1 s umiestnením článkov batérií, pre ilustračné účely s priehľadným povrchom, kliknite pre zväčšenie (obrázok: Impossible Aerospace)Maximálna rýchlosť dronu je 68.4 km/h a maximálny dolet 75 km.

Podľa oznámenia spoločnosť už prvé kusy začala predávať záchranným zložkám v USA, na inom mieste v oznámení ale hovorí že dron sa začne doručovať ku koncu roka. Nezávislé testy výdrže drona zatiaľ nie sú k dispozícii.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

NASA sa nepodaril test novej výkonnej rakety SLS
Podľa nového CEO Intelu nemôže mať lifestylová Apple lepšie CPU
Apple sa má pri nových MacBook Pro s ARM vrátiť k starším technológiám
Wikipedia má 20 rokov
Výrobca platní pre HDD pre zvýšený dopyt výrazne zvýši produkciu


inzerciaDiskusia:
                               
 

Drony by mohli byť kľudne napustené napr. héliom. Konštrukcia by ale musela mať väčší objem aby to malo efekt. Príde mi zbytočné využívať sto percent energie na udržanie dronu vo vzduchu ak je to jeho primárna úloha.p
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Len ho potom nenazvyte Zeppelin.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

aj nazov Yeppelin je pekny..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja chcem ozajstný Zeppelin - ten napustený vodíkom. Pekne to horí :D
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Aj ked mas heliovy balon, potrebujes nejake motorceky a vrtule, aby sa to pekne tocilo a ten dron isiel dopredu/dozadu/doboku kam chces ... nebudes sa predsa spoliat na veterne prudy ze?

1m^3 helia udvihne 1,114 kg (uvazovane v porovnani hustoty vzduchu pri hladine mora) ... takze uz iba na henten 7,1 kilovy dron by si potreboval 6,4 m^3 helia ... ano dron s polovicnym mnozstovm bateriek (aby mohol ist iba horizontalne kam chce, nepotreboval by sa vo vzduchu udziavat) by mal asi 3-4 kila, tak by bolo treba "iba" 3-4 kubiky helia ... co je vzhladom na cenu helia troska drahy spas: $75.75 za tisic kubickych stop (28,32 m^3), teda bolo by potrebne vysolit asi 10 $ za tie 3-4 m^3 helia, ktore by za tyzden-dva-tri vyprchali, co nam dava prevadzkove naklady na helium niekolko stoviek $ rocne na jeden dron.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

a to je iba samotny dron (vrtule, motorceky a baterky - vsetko zavesene na He balone)

ale on by mal aj niest nejaky naklad ze?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

A nesmelo by velmi fukat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

mohlo ale iba presne tym smerom kam chce dron.
Odpovedať Hodnotiť:
 

pjetro, ale 1 kubik helia stoji 100,- € .....
Odpovedať Hodnotiť:
 

ako kde, heliumking.sk asi hej
Odpovedať Hodnotiť:
 

Začínam mať pocit, že stačí mať doma 3D tlačiareň na vytlačenie absolútne nefunkčného prototypu (v tomto prípade priehľadného držiaka batérií) a poprieť zopár fyzikálnych zákonov a ľudia sa mi na to v týchto kampaniach zložia.

Naposledy na indiegogo, revolučná fľaša ktorá sa sama naplní vodou.. tuším sa to volalo Fontus. Chceli vyzbierať 30 tisíc, ľudia im dali 300 tisíc... princíp bol, že vlhký vzduch premenia kondenzáciou (pomocou solárneho panela a chladenia) na pitnú vodu a celé to chceli narvať do litrovej fľaše... problém bol že aby to bolo aspoň trochu efektívne, potrebovali energiu, ktorú vie dodať tak solárny panel čo sa montuje na strechy a chladič zhruba dvojnásobnej veľkosti štandardného chladiča v PC... hádajte čo chlapci urobili 2 roky po vyzbieraní peňazí.. vyhlásili bankrot
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

toto to isté, nie je možné aby hentaké vrtuľky uniesli batérie, 7 kilo nákladu a ešte si to frčali vyše 50 km/h... ak fakt nejakým zázrakom vyrobia funkčný prototyp, tak s nákladom po vziletnutí to maximálne tak ostane vysieť vo vzduchu
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

mas to malinko popletene, 7 kil ma dron vratane baterii, nakladu max 1,3kg.
mne sa skor ta vydrz nepozdava, dve hodiny su prilis vzdialene od inych typov
Odpovedať Hodnotiť:
 

na renderi pre zjednodusenie nie je zobrazeny kabel a podvozok s bateriami.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nehovoril o drone, ktory zvladne 1,3 kg nakladu, ale o vrtulkach, ktore maju uniest 7kg nakladu, teda cely dron s bateriou.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak máš dobrý marketing predáš aj ho*no.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nielen hovno, ale ajfón
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

To mi pripomina slovensky startup Biotron. Chlapci vyhlasili ICO (aka ojeb cez kryptomeny) a pan zakladatel teraz na fejcbucik daval fotecky zo svojej exotickej svatby kdesi na Hawayi.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Noo, mal by kandidovať, hodí sa medzi poslancov NR SR
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

https://dopice.sk/cA5
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

... a po nabití tam tie „batérie“ budete strkať 3 hodiny. :-P
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Koľko je nákupna cena...? Že či sa to oplatí :-))))
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár