neprihlásený Nedeľa, 18. novembra 2018, dnes má meniny Eugen   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Spoločnosť ARM bude vyvíjať CPU pre servery a ďalšiu infraštruktúru

Značky: ARMservery

DSL.sk, 17.10.2018


Spoločnosť ARM vyvíjajúca a licencujúca rovnomennú procesorovú platformu vyvíja a uvedie platformy, CPU a zrejme jadrá špecificky pre použitie v serveroch a inej aj výkonnej infraštruktúre.

Vyplýva to z aktuálneho oznámenia ARM.

ARM procesory majú dominantnú pozíciu v mobilných zariadeniach, keď sú na nich postavené takmer všetky smartfóny, majú veľmi vysoký podiel pri najnižších triedach tabletov a pomaly sa začínajú dostávať aj do PC.

Postupne získavajú podiel aj v sieťových zariadeniach a ďalších zariadeniach pre infraštruktúru, ako sú napríklad routery, prepínače, základňové stanice. Už niekoľko rokov sa ich jednotliví výrobcovia snažia presadiť aj v serveroch, zatiaľ si významnejší podiel ale nezískali. V celom tomto segmente, najmä vďaka sieťovým zariadeniam, majú údajne podľa ARM ale podiel už 28%.

Hoci ARM má v tomto segmente vysoký podiel, je to vďaka SoC CPU postaveným buď na jadrách Cortex-A vyvíjaných primárne pre mobilné zariadenia, Cortex-M pre relatívne málo výkonné mikrokontrolery alebo vlastných jadrách vyvinutých jednotlivými výrobcami SoC.

Teraz ARM avizuje nové platformy pre infraštruktúru s novým označením Neoverse, ktoré sa evidentne budú odlišovať od platforiem pre mobilné zariadenia. Ako a do akej miery sa budú odlišovať jadrá pre tento segment a aké parametre budú mať neinformuje, zverejnila ale kódové mená platforiem na ďalšie tri roky.

V budúcom roku má byť uvedená 7-nm platforma Ares, v 2020 platforma Zeus pre vylepšený 7-nm proces a v 2021 platforma Poseidon vyrábaná 5-nm výrobným procesom. S každou generáciou má výkon rásť o 30%.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

NASA na diaľku vypla Keplerov teleskop
Potenciálne známa náplň ďalšieho Star Trek seriálu
SpaceX má povolenie na ďalších 7518 satelitov pre poskytovanie Internetu
Štáty dnes schvaľujú predefinovanie kilogramu
Po akvizícii Red Hatu zastreší vývoj Cephu nová organizácia
NASA avizovala signál z Opportunity, išlo o omyl
MHD v BA testuje dlhý elektroautobus
WD uviedol SSD pre rozšírenie RAM
NASA zistila viac o objekte, ktorý preletel blízko Zeme
Uvedený lacnejší oficiálny minipočítač Raspberry Pi


Diskusia:
                               
 

Mno Ares, Zeus a v 2021 Poseidon... Ten zabije všetky Lake procáky od intelu. Dám dvacku na to, že od 2020 intel už žiadne Lake procáky robiť nebude.
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

Zatial to vyzera takto:
Coffee Lake
Cannon Lake (10nm), Whiskey/Amber Lake (14nm)
Cascade Lake (14nm + podpora Xpoint Ram)
Cooper Lake
Ice Lake (10nm++)

Maju zasobu *Lakeov na dlhu dobu. A kedze x86 platforma neumrie do roka a stvrt, som si celkom isty, ze od 2020 bude Intel stale robit Lake procaky. Si prisiel o dvacku.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

S tebou sa nikto nestaví. Ty 20ku nenaškrabeš ani keby si sa posral.
Povedz mamke nech tú vašu barabizňu v prdeli sveta zaúveruje, lebo budeš potrebovať v 2020 20 Eur * počet UIPs na tomto článku.

Jasne, všetci prejdú na jeblý ARM, kde bude latencia k DB 5x vyššia ako u prehistorických Xeonov.

A u Windows Server a Oracle DB Enterprise edition si priplatia X-násobok za veľa jadier s hovnovýkonom.

A všetci najmú 2x viac IKT ľudí, aby mal kto hasiť problémy, ktoré na x86 architektúre na poli serverov neexistovali.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

To co popisujes su klasicke "staromedne" monolithy... ARM su pre cloud deplymenty, kde ti je jedno ak hoc aj par nodes padne, lebo tvoj controller monkey okamzite startuje dalsie.


Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Hej, hej, monolity sú staromódne. Preto kraľujú v IPC. Pre nemajú bottlenecky ako zlepence TR/EPYC. Preto majú niekoľkoročné XEONy 2-3* kratšie latencie prístupu k DB.

A tvoje úžasné ARM "pre cloud deploymenty" sú fakt super keď si Oracle vypýta za licencie k Enterprise DB o 1$M viac. Tak ťa určite šéf pochváli, že sa na ten istý drystones výkon ušetril pár tisíc $ a pár kWh ročne :D (o inštrukčných sadách, ktoré ARM nemá ani nehovorím)

Ale tak čo čakať od trotla, ktorý ani nevie bojovať s autocorrect na telefóne :D

Génius
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

s dvackou si rano vytriem rit, daj adresu kam ju mam poslat ty hrdina. moju mamku z toho vynechaj, tak casto na navstevy nechodim aby som jej vravel co daky chuj po internete vypisuje.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

To hej, 20kou si vytieraš zadok. Jedná sa o 20ku vydanie Michalovsko-Trebišovsko.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:

Pridať komentár