neprihlásený Piatok, 26. apríla 2019, dnes má meniny Marek   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Spoločnosť ARM bude vyvíjať CPU pre servery a ďalšiu infraštruktúru

Značky: ARMservery

DSL.sk, 17.10.2018


Spoločnosť ARM vyvíjajúca a licencujúca rovnomennú procesorovú platformu vyvíja a uvedie platformy, CPU a zrejme jadrá špecificky pre použitie v serveroch a inej aj výkonnej infraštruktúre.

Vyplýva to z aktuálneho oznámenia ARM.

ARM procesory majú dominantnú pozíciu v mobilných zariadeniach, keď sú na nich postavené takmer všetky smartfóny, majú veľmi vysoký podiel pri najnižších triedach tabletov a pomaly sa začínajú dostávať aj do PC.

Postupne získavajú podiel aj v sieťových zariadeniach a ďalších zariadeniach pre infraštruktúru, ako sú napríklad routery, prepínače, základňové stanice. Už niekoľko rokov sa ich jednotliví výrobcovia snažia presadiť aj v serveroch, zatiaľ si významnejší podiel ale nezískali. V celom tomto segmente, najmä vďaka sieťovým zariadeniam, majú údajne podľa ARM ale podiel už 28%.

Hoci ARM má v tomto segmente vysoký podiel, je to vďaka SoC CPU postaveným buď na jadrách Cortex-A vyvíjaných primárne pre mobilné zariadenia, Cortex-M pre relatívne málo výkonné mikrokontrolery alebo vlastných jadrách vyvinutých jednotlivými výrobcami SoC.

Teraz ARM avizuje nové platformy pre infraštruktúru s novým označením Neoverse, ktoré sa evidentne budú odlišovať od platforiem pre mobilné zariadenia. Ako a do akej miery sa budú odlišovať jadrá pre tento segment a aké parametre budú mať neinformuje, zverejnila ale kódové mená platforiem na ďalšie tri roky.

V budúcom roku má byť uvedená 7-nm platforma Ares, v 2020 platforma Zeus pre vylepšený 7-nm proces a v 2021 platforma Poseidon vyrábaná 5-nm výrobným procesom. S každou generáciou má výkon rásť o 30%.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Japonci na asteroide úspešne vytvorili kráter
Slovenské DVB-T čaká kompletné prelaďovanie a zmeny. Ubudne užívateľov?
WHO odporúča deťom výrazne limitovať používanie zariadení
Známy termín kedy by sa mohol začať predávať Galaxy Fold
Čína ide na Mesiaci stavať výskumnú stanicu a pošle tam ľudí


inzerciaDiskusia:
                               
 

Mno Ares, Zeus a v 2021 Poseidon... Ten zabije všetky Lake procáky od intelu. Dám dvacku na to, že od 2020 intel už žiadne Lake procáky robiť nebude.
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

Zatial to vyzera takto:
Coffee Lake
Cannon Lake (10nm), Whiskey/Amber Lake (14nm)
Cascade Lake (14nm + podpora Xpoint Ram)
Cooper Lake
Ice Lake (10nm++)

Maju zasobu *Lakeov na dlhu dobu. A kedze x86 platforma neumrie do roka a stvrt, som si celkom isty, ze od 2020 bude Intel stale robit Lake procaky. Si prisiel o dvacku.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

S tebou sa nikto nestaví. Ty 20ku nenaškrabeš ani keby si sa posral.
Povedz mamke nech tú vašu barabizňu v prdeli sveta zaúveruje, lebo budeš potrebovať v 2020 20 Eur * počet UIPs na tomto článku.

Jasne, všetci prejdú na jeblý ARM, kde bude latencia k DB 5x vyššia ako u prehistorických Xeonov.

A u Windows Server a Oracle DB Enterprise edition si priplatia X-násobok za veľa jadier s hovnovýkonom.

A všetci najmú 2x viac IKT ľudí, aby mal kto hasiť problémy, ktoré na x86 architektúre na poli serverov neexistovali.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

To co popisujes su klasicke "staromedne" monolithy... ARM su pre cloud deplymenty, kde ti je jedno ak hoc aj par nodes padne, lebo tvoj controller monkey okamzite startuje dalsie.


Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Hej, hej, monolity sú staromódne. Preto kraľujú v IPC. Pre nemajú bottlenecky ako zlepence TR/EPYC. Preto majú niekoľkoročné XEONy 2-3* kratšie latencie prístupu k DB.

A tvoje úžasné ARM "pre cloud deploymenty" sú fakt super keď si Oracle vypýta za licencie k Enterprise DB o 1$M viac. Tak ťa určite šéf pochváli, že sa na ten istý drystones výkon ušetril pár tisíc $ a pár kWh ročne :D (o inštrukčných sadách, ktoré ARM nemá ani nehovorím)

Ale tak čo čakať od trotla, ktorý ani nevie bojovať s autocorrect na telefóne :D

Génius
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

s dvackou si rano vytriem rit, daj adresu kam ju mam poslat ty hrdina. moju mamku z toho vynechaj, tak casto na navstevy nechodim aby som jej vravel co daky chuj po internete vypisuje.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

To hej, 20kou si vytieraš zadok. Jedná sa o 20ku vydanie Michalovsko-Trebišovsko.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:

Pridať komentár