neprihlásený Piatok, 22. februára 2019, dnes má meniny Etela   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
.sk domény dostávajú zabezpečenie DNSSEC

Už aj slovenská národná doména .sk bude disponovať podporou technológie DNSSEC pre zabezpečenie systému DNS. Hoci podpora prichádza s oneskorením za viacerými doménami najvyššej úrovne, nasadzuje sa hneď v podobe použitia algoritmu ECDSA založeného na kryptografii eliptických kriviek používaného zatiaľ len na niekoľkých doménach. K dispozícii bude od marca.

Značky: .skSK-NIC

DSL.sk, 14.1.2019


Už aj slovenská národná doména .sk bude disponovať podporou technológie DNSSEC pre zabezpečenie systému DNS. Dnes to oznámil správca domény .sk, spoločnosť SK-NIC.

Technológia DNSSEC zvyšuje bezpečnosť DNS tým, že umožňuje DNS záznamy digitálne podpisovať a overiteľné podpisy zasielať spolu s DNS odpoveďou.

DNS klient respektíve rekurzívny DNS server prekladajúci domény na IP adresy tak môže bezpečne overiť, že odpoveď pochádza z oficiálneho DNS servera pre doménu a nebola žiadnym spôsobom podvrhnutá.

DNSSEC sa začal v doménach najvyššej rovne nasadzovať pred desiatimi rokmi, napríklad u susednej .cz bola technológia nasadená v roku 2008. Doteraz sa zvyčajne používali kľúče algoritmu RSA.

Česko v minulom roku uskutočnilo prechod na ECDSA, pričom ako jedno z pozitív uvádzal správca CZ.NIC menšiu veľkosť podpisov a paketov. Tie sú potom menej vhodné na DDoS útoky zosilnením pomocou DNS a DNS servery sú tak menej atraktívne pre útočníkov a pakety tiež napríklad rýchlejšie prechádzajú niektorými IPv6 sieťami.

SK-NIC spustí podporu DNSSEC v priebehu marca a hneď so spustením bude použitý ECDSA, technológia bude podľa oznámenia sprístupnená vďaka spolupráci s novým vlastníkom SK-NIC-u, spoločnosťou CentralNic Group.

Po nasadení DNSSEC v .sk zóne môžu podporu pridať aj DNS servery jednotlivých domén druhej úrovne. Registrátorom, ktorí takúto podporu plánujú nasadiť, SK-NIC plánuje poskytnúť bližšie informácie okrem iného na školení 6. februára.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Prvá polosúkromná loď na Mesiac úspešne odštartovala
Ryzeny 3000 majú prísť 7. júla
Japonská sonda úspešne zostúpila k asteroidu pre odobratie vzorky
Intel pripravuje prvé 4.0 GHz Pentium
Incident veľkého výrobcu čipov bol vážny, poškodené bolo množstvo čipov
Prvý exomesiac sme možno neobjavili, dáta nie sú podľa vedcov jednoznačné
ARM predstavila výkonné jadro pre servery, pre 128-jadrové CPU
Orange-u Liga majstrov nepomohla, získal len tisícky zákazníkov TV
Ceny pamätí majú za prvý polrok klesnúť o viac ako tretinu, odhadujú analytici
Samsung predstavil skladací smartfón, má ozubené kolieska a absurdnú cenu


Diskusia:
                               
 

nodopici
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

nocopici
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

checheche tu je vždy veselo
Odpovedať Známka: 1.9 Hodnotiť:
 

Az sa mi to verit nechce...
Odpovedať Známka: 6.3 Hodnotiť:
 

Nechváľ deň pred večerom.
Odpovedať Známka: 4.9 Hodnotiť:
 

Bez specifikacie timeframu večera (sender vs. recipient) v striktnom nastaveni kompilator akurat vyhodi possible loop warning a celú múdrosť priekazne ignoruje.
Odpovedať Známka: -1.8 Hodnotiť:
 

Tak ti treba, keď si použil striktné nastavenie.
Odpovedať Známka: 3.9 Hodnotiť:
 

Lenže priekazne trebe až od compile&run...
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Kde bolo tam bolo... zamrzlo peklo.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Mnooo...akurát zrovna že koncový zákazník môže podpisom potvrdzovať, že druhý koniec vodítka drží vznešená, dôveryhodná a neznáma entita zrovna pekelné princípy priekazne moc nenarúša.
Odpovedať Známka: -1.3 Hodnotiť:
 

SK.nic.moc sa po 10 rokoch prebralo a zaviedlo nieco co je inde roky standardom? Radujme sa veselme sa!!!11one
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

Mas na mysli plne automatizovane API pre registratorov a NEnutnost jebat sa za notarom, ked si chces domenu zaregistrovat na svoj SKNIC?
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

Asi potrebovali nového majiteľa... Predpokladám, že vymenil neschopný, či neplodný manažment.
Odpovedať Známka: -0.7 Hodnotiť:
 

no ale ryžuje aj nový..
starý stav:
- platíš si krajec chleba, ktorý ťa stojí toľko ako v zahraničí celý bochník.
- dostávaš omrvinky
nový stav:
- platíš si krajec chleba, ktorý ťa stojí toľko ako v zahraničí celý bochník + 10 rožkov.
- (od marca) dostávaš kôrku a prasa (ten koniec) z rožka.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

V kazdom zodpovednom clanku o IT technologiach sa doporucuje urcitu dobu pockat, kym sa vychytaju bugy z nasadenia aktualizacii a az potom aktualizovat. Vieme ako to dopadlo s oktober update, stal sa z toho taky IT okoberfest. Aj toto je nieco podobne. Nasi zodpovene pockali, kym sa technologia ujme, osvedci, eticky hackeri kym upozornia na nezrovnalosti a teraz s rozumom postupne nasadzujeme technologiu.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

eticki, vidite, ze chyby sa vludia a preto bolo rozumne pockat. Nie vzdy sa da opertivne reagovat, najma ak je muz v strede utoku a zrkadli porty.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Do etiky sa tu nikto jebať nebude!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Google zavadza DNS-over-TLS sa tyto amateri rozhodli nasadit 10 rokov staru technologiu...parada :D Uz chyba len live stream ako ked SpaceX posiela raketu do vesmiru a trapnost tychto amaterov bude kompletna...
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Mirko,my o voze,ty o koze.nic nevieš.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

stačilo použiť CON.DOM
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

áno
- Macko
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Otazka je, kolko to bude stat a kto to zaplati. Od toho sa treba odpichnut. Bude to na sposob startupu z eu fondov, alebo to bude na placiach tzv, bezneho, obycajneho cloveka?
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

V tomto štáte pravdepodobne na pleciach SZČO a malých s. r. o.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Are You A Business Man Or Woman? Are You In Any Financial Mess Or Do You Need Funds To Start Up Your Own Business? Do You Need A Loan To Start A Nice Small Scale And Medium Business? Do You Have A Low Credit Score And You Are Finding It Hard To Obtain Capital Loan From Local Banks And Other Financial Institutes?. - Intermediaries / Consultants / Brokers Are Welcome To Bring Their Clients And Are 100% Protected. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: fivestarfinancecompany@gmail.com
For call or watssap us +16042659337
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ste podnikateľ muž alebo žena? Ste v akejkoľvek finančnej neporiadok alebo potrebujete finančné prostriedky na spustenie vlastného podnikania? Potrebujete úver na Štart Nice malé meradle a Medium Business? Máte nízke kreditné skóre a ste nájdenie je ťažké získať kapitál pôžičku od miestnych bánk a ďalších finančných inštitútov?. -Sprostredkovatelia/konzultanti/makléri sú vítaní, aby ich klienti a sú 100% chránené. Zúčastnené strany by nás mali kontaktovať pre viac informácií prostredníctvom prostredníctvom e-mailu: fivestarfinancecompany@gmail.com
Pre volania alebo watssap US + 16042659337
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár