neprihlásený Pondelok, 30. júna 2025, dnes má meniny Melánia
BitTorrent podpísal zmluvu s filmovými štúdiami

DSL.sk, 11.7.2006


Spoločnosť BitTorrent, za ktorou stojí autor BitTorrent protokolu a prvého BitTorrent softvéru Bram Cohen, oznámila podpísanie zmluvy so štyrmi nezávislými filmovými štúdiami.

Dohoda umožní BitTorrentu distribuovať filmy patriace týmto štúdiám, spolu má ísť o 1,600 filmových titulov.

Zatiaľ ale nie je známe, či bude spoločnosť BitTorrent distribuovať pomocou štandardného BitTorrent protokolu kompatibilného s ľubovoľným BitTorrent klientom video obsah chránený niektorým štandardným DRM alebo bude distribuovať obsah špeciálne upraveným BitTorrent protokolom a klientom.

Dohoda so štúdiami Hart Sharp Video, Egami Media, Koch Entertainment a The Orchard bola uzatvorená dva mesiace od oznámenia dohody medzi štúdiami Warner Bros. a BitTorrentom o distribúcii video obsahu.

V prípade spolupráce s Warner Bros. má byť obsah dostupný za jednorázové platby, pri aktuálne ohlásenej spolupráci podľa Ashwina Navina, prezidenta BitTorrentu, bude obsah dostupný za pevný, zatiaľ nešpecifikovaný mesačný poplatok.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Tesla prišla sama z továrne k zákazníkovi, ale s iným softvérom
Anker kvôli riziku požiaru vymieňa power banky aj v Európe
Predaje OLED monitorov výrazne rastú a majú ďalej rásť
Z-Boxy Packety budú mať cez víkend odstávku
Súkromná misia úspešne priletela k ISS a spojila sa s ňou
Formát obrázkov PNG má novú verziu, pridal výrazné novinky
Nebootujúci Windows 11 sa od leta bude vedieť automaticky opraviť cez Internet
Pokrytie digitálneho rádia sa o pár dní zlepší, má presiahnuť 75%
Veľké francúzske mesto ohlásilo prechod z Microsoft produktov na Linux a OnlyOffice
HDMI má novú verziu 2.2, podporuje rozlíšenie až 16K


Diskusia:
                               
 

no co k tomu dodat...

Odpovedať Hodnotiť:
 

... dodam k tomu nic iba velke lOl
Odpovedať Hodnotiť:
 

hmm to ma trosku zaraza ale ved v usa je vsetko mozne

priklad: ja si stiahnem film od warneru ,zaplatim licenciu (no dajme tomu na 3dni 200sk), a potom to budem este dalej zdielat aby si to mohol kazdy rychlo stiahnut a aby oni nemali zatazeny server???

rozumiem tomu dobre ???
Odpovedať Hodnotiť:
 

No ja to skor chapem tak, ze licencia bude nejakym sposobom od konkretneho videa oddelena, cize video bude rovnake pre kazdeho bez ohladu na licenciu a prave na zaklade danej licencie bude prehravac rozhodovat o prehrani/neprehrani daneho videa ... Opravte ma ak sa mylim
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak to je teraz napriklad u MS DRM.

a prave ci to tak bude a ake DRM bude pouzivat bittorrent sa nevie zrejme
Odpovedať Hodnotiť:
 

Cize v praxi ocakavaju to ze ked si budem chciet stiahnut film, tak si z mnozstva serverov co poskytuju torrenty zdarma vyberiem jediny plateny a ten pouzijem. hmm pokym sa im nepodari zrusit tie piratske tak neviem neviem
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár