neprihlásený Utorok, 22. októbra 2019, dnes má meniny Sergej   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Veľký výrobca čipov má dočasný technický problém, časť čipov je poškodená

Značky: čipy

DSL.sk, 29.1.2019


Najväčší nezávislý výrobca čipov TSMC, ktorý vyrába čipy pre ďalšie spoločnosti navrhujúce si vlastné čipy ale nemajúce fabriky na čipy, aktuálne zaznamenáva v jednej zo svojej fabrík dočasný problém.

Problém spôsobila vadná chemikália používaná pri výrobe nemajúca požadované parametre, informujú na základe informácií TSMC japonské noviny Nikkei.

Podľa stanoviska spoločnosti bude mať problém negatívny dopad na to aká časť čipov z postihnutých plátov bude bezchybných, koľko čipov bude odhadom ale celkovo poškodených kvôli tomuto problému nie je jasné. Incident by podľa spoločnosti nemal ovlyvniť jej finančné výsledky za tento štvrťrok.

K problému prišlo v továrni Fab 14B na juhu Taiwanu, kde sa majú vyrábať čipy napríklad pre Nvidiu, Huawei a MediaTek. Či bude mať problém nejaký badateľný dopad na niektorého zo zákazníkov TSMC nie je zatiaľ vzhľadom na absentujúce informácie jasné.

Pre TSMC ide v každom prípade v relatívne krátkom čase o druhý neštandardný problém s výrobou. V auguste uplynulého roka musela spoločnosť na víkend odstaviť viacero fabrík kvôli napadnutiu systémov ransomvérom WannaCry. Tento incident mal nezanedbateľný dopad na celkovú produkciu TSMC v treťom štvrťroku.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Satelitný Starlink už funguje, Musk sa pripojil na Internet
Ľudia by mohli na Marse pristáť do 2035, avizuje šéf NASA
Vydanie Fedory bolo odložené kvôli chybám
Tento týždeň posledná séria IT sitkomu o startupoch a zázračnej kompresii, trailer
AMD chystá nový 8-jadrový Ryzen


inzerciaDiskusia:
                               
 

Chlapík, ktorý ochutnáva, či je kyselina dostatočne kyslá, mal asi dovolenku.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

roboš im našťal do lúhu na odmasťovanie? ;-)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nad ten lúh by som vtáka v žiadnom prípade nevyťahoval :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a uz to vie aj dotycny, sice na vlastnej skode ale zapameta si to ;)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No jo, hlupáci sa musia učiť na vlastných chybách
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

To je tak, ked uz sikmaci omylom aj sami sebe dodaju nariedeny "fake" produkt ;)
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Iste je len to, ze pre bezneho zakaznika je vzhladom k rodinam zranitelnosti Spectre a Meldown trend vyvoja bezchybovosti z bezpecnostneho hladiska priekazne dovodom k optimizmu.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

trapne
Odpovedať Hodnotiť:
 

chipy funguju. chipy funguju trocha nie moc bezpecne. chipy funguju s problemami. chipy nefunguju vobec. ale business fici stale.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Pri výstupnej kontrole sa v podstate každý chip CPU rsp. GPU testuje ešte pred púzdrením a finálnym nastavením jeho parametrov. Myslím že do obehu sa vadné chipy vôbec nedostali. Akurát TSMC bude musieť már "kíl kremíka" zošrotovať.
Ak nemám pravdu, kľudne argumentujte.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

"Společnost TSMC tak vyrobila na deset tisíc waferů, než s problému někdo všiml a ihned poté byly postižené linky zastaveny, vadný materiál identifikován a vyloučen z výroby. To si vyžádalo vyčištění strojů, a tedy i čas, po který dané linky stály.
Firma přesto hodlá oněch deset tisíc waferů otestovat, respektive otestovat čipy na nich a využít ty, které byly vyrobeny bezchybně. Jak už bylo uvedeno, snížena byla pouze výtěžnost, takže řada jednotlivých čipů by měla být ještě použitelná.
Týkalo se to konkrétně linek pro výrobu 12nm a 16nm čipů ve zmíněné Fab 14B. TSMC pak měla uvést, že se byla na vině dodávka fotorezistivního materiálu od dlouhodobého dodavatele, s nímž nebyly dosud žádné problémy. Nyní budou zákazníci upozorněni na případné zpoždění dodávek, ale jinak nemá tento problém citelně narušit celý byznys TSMC, která předpokládá, že dodrží předpoklad svých tržeb pro aktuální kvartál."
zdroj: https://dopice.sk/mv3
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár