neprihlásený Štvrtok, 20. júna 2019, dnes má meniny Valéria   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Aktualizácie Windows 10 pre firmy sa menia, MS už nebude signalizovať overenú verziu

Značky: Windows 10

DSL.sk, 18.2.2019


Spoločnosť Microsoft s novou hlavnou verziou Windows 10 1903 plánovanou na jar tohto roku výrazne zmení spôsob aktualizácií tohto operačného systému pre firmy a iné organizácie.

Zmena sa týka organizácií používajúcich Windows Update for Business, ktorý doteraz pre zariadenia umožňoval nastaviť dva rozličné kanály aktualizácií, SAC, Semi-Annual Channel, a SAC-T, Semi-Annual Channel Targeted.

Zariadenia s nastaveným SAC-T dostávajú aktualizáciu na novú hlavnú verziu Windows 10 hneď s dátumom vydania novej verzie aj pre individuálnych užívateľov, respektíve so zohľadnením možného individuálneho nastavenia počtu dní odkladu.

Zariadenia s nastaveným SAC dostávajú aktualizáciu až vtedy, keď ju Microsoft označí ako dostatočne overenú a zaradí do kanálu SAC. To sa typicky dialo po dvoch až troch mesiacoch od vydania. Podľa Microsoftu je verzia dostupná v SAC rovnaká ako v SAC-T, len je sprístupnená neskôr.

Po novom už Microsoft nebude ponúkať takéto nastavenie, nebude avizovať takýmto spôsobom kedy je aktualizácia dostatočne odskúšaná a počítače využívajúce aj Windows Update for Business dostanú aktualizáciu štandardne zároveň s vydaním pre bežných užívateľov. V prípade záujmu o neskorší upgrade to firmy môžu dosiahnuť nastavením počtu dní odkladu, ktorý sa dá nastaviť na maximálne 365 dní.

V prípade upgradu na najbližšiu verziu 1903 u zariadení, ktoré mali doteraz nastavený kanál SAC, posunie Microsoft inštaláciu o 60 dní navyše oproti nastavenému počtu dní odkladu.

Microsoft pre edíciu Enterprise ponúka aj ďalší kanál LTSC, Long-Term Servicing Channel, určený ako stabilný, v ktorom sa nevydávajú nové verzie každého pol roka ale každých niekoľko rokov a pre danú verziu je k dispozícii 10-ročná podpora. LTSC podľa spoločnosti ale nemá byť organizáciami príliš používaný na bežné počítače a väčšinou sa používa SAC alebo SAC-T.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Štát reálne posunul povinnosť zaviesť eKasu bez pokút o pol roka
Vo viacerých TP-Link extenderoch a routeroch sú zraniteľnosti, aktualizujte firmvér
Explózia Crew Dragon oddiali ľudské lety SpaceX, potvrdila NASA
Windows 10 sa začína sám upgradovať na 1903, hoci sa už neupgraduje sám
Doména .sk má normálnu garanciu dostupnosti, nie 7 hodín nedostupnosti
NASA odfotila najdetailnejšiu snímku asteroidu Bennu
Google podporí výstavbu bývania, pod kritikou gentrifikácie
PCI Express dostáva ďalšiu verziu 6.0, 4x rýchlejšiu ako prichádzajúca PCI Express 4.0
Aktualizujte Firefox, obsahuje kritickú zneužívanú chybu
32 bitov je na konci, ďalšie Ubuntu už nebude podporovať 32-bitové PC


Diskusia:
                               
 

No krása, v prípade ktorý nastal v októbri 2018 by to vymazalo užívateľské dáta ešte väčšiemu počtu ľudí...
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Nastavis si odklad na 365 dni a si relativne ok
Odpovedať Hodnotiť:
 

"relatívne" je v tomto prípade kľúčové slovo...
Keď si uvedomíme, že niekedy meškajú MS updaty a Google Zero zverejňuje zraniteľnosti, tak môžeme mať aj rok zraniteľné systémy. Za rok určite vznikne exploit, takže good bye security.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

security a windows .. hmm
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

pockam, kym absolvujes.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Keď vieš čo robíš tak to neni až taká tragédia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

s tym suhlasim .. ale k tomu nepotrebujem vynutene a neotestovane patche a vypesenia MS
Odpovedať Hodnotiť:
 

Exploit Wednesday ti asi nic nehovori.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale toto je biznis sfera, ziadna Janko Hrasko doma pride o osobnu zlozku alebo pri pozerani porna a instalovani hala bala vsetkeho pod admin kontom sopne sracku, tu hovorime o PC v domene s policy, roaming profile,pod non admin kontom a za firewallom, backup idealne geo a to je teda uplna ina kapusta.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A všetkým zmenilo asociácie niektorých súborov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

V robote verziu LTSB nenazveme inak ako LGBT verzia
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Tiez ste tam banda nadrzanych lezbiciek uvaznenych v tlstych Indianskych Telach?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Škoda, že sa ti nedá nastaviť jedenástka. Odteraz používam.
:-))))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ake 1903? Doteraz som myslel ze to bude nazvane 19H1.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Kokot si? Vsak normalne, uz roky to je YYMM, alebo rok-rok-mesiac-mesiac.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Čiže teraz MS nahlas priznáva, že domáci používatelia a tí, čo nemajú firemnú licenciu pre Windows, mu slúžia ako neplatení testovači. Keď sa po uvoľnení aktualizácie vychytajú všetky chyby a testovači už nič mimoriadne nehlásia, uvoľníme aktualizáciu aj pre firmy. Lebo ak by sme to urobili na začiatku, tak nás firmy s naším "produktom" veľmi rýchlo pošlú tam, kde slnko nesvieti. Tento postup je taký ...indický. :-)

Je pekné, že z menej platiacich (domácich) používateľov si niekto spravil testovací tím bez ohľadu na to, či s tým jeho členovia súhlasia. Veľmi to vypovedá o tom, za čo považuje Microsoft svojich zákazníkov, ktorí mu pravidelne nemastia vrecká. Pravdupovediac ma to ale už príliš neprekvapuje. Prekvapuje ma skôr to, že sa nájdu odvážlivci, ktorí nasadia Windows 10 do firmy, ktorá má naozaj aj fungovať. Keby som takú firmu riadil, tak takýto krok si veľmi dobre rozmyslím.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

roses r red
microsoft is good,
send vagene and boob
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bude sa dat separatne nastavit deferring pre Feature updates a Security updates? Napriklad pre feature updates odlozit o 365 dni a security trebars o 60?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár