neprihlásený Streda, 22. mája 2019, dnes má meniny Júlia   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Vo Windows 10 Home možno odklad aktualizácií o 35 dní

Značky: Windows 10

DSL.sk, 14.3.2019


V novej hlavnej jarnej verzii Windows 10 zrejme konečne získajú možnosť odložiť inštalovanie aktualizácií aj užívatelia edície Windows 10 Home a bude to možno o najviac 35 dní rovnako ako u edície Pro.

Ako sme informovali v tomto článku, možnosť odložiť inštaláciu všetkých aktualizácií sa objavili už v januárových testovacích Insider zostaveniach Windows 10 Home. Tieto verzie umožňovali odloženie o najviac 7 dní.

Podľa aktuálnych informácií jedného z užívateľov sa mu na novej inštalácii nového v utorok oznámeného testovacieho zostavenia 18356 už majú dať aktualizácie odložiť o najviac 35 dní, upozornil Neowin.

Ako upozorňuje Zdnet, v novom zostavení nutne neprišlo k zmene. Pôvodných 7 dní mohlo byť len nastavením vyplývajúcim zo zapojenia do Insider programu, keď aj Pro verzie majú v tomto režime povoľovať odklad len o 7 dní. Pri novom zostavení ale niektoré inštalácie omylom prestali byť zaradené do Insider programu a začali tak používať maximálnu dobu odloženia, aká bude použitá u Home u bežných inštalácií.

Microsoft zatiaľ funkčnosť a jej podobu, v akej sa dostane do finálnej jarnej verzie, ale nepotvrdil.

U Windows 10 sa za jeho viac ako trojročnú históriu vyskytlo viacero problémov s aktualizáciami. Na tie mohli doplatiť najmä užívatelia, ktorým sa aktualizácie inštalujú medzi prvými. Zároveň v štandardnom nastavení špeciálne u edície Home užívateľ zatiaľ nemá kontrolu nad tým kedy sa aktualizácie inštalujú a zaťažujú počítač a len čiastočnú kontrolu nad tým kedy sa počítač automaticky reštartuje.

Užívatelia vyšších edícií vrátane Windows 10 Pro pre individuálnych užívateľov majú viacero oficiálnych možností ako odložiť aktualizácie. V nastaveniach aktualizácií môžu pozastaviť všetky aktualizácie vrátane bezpečnostných na najviac 35 dní alebo odložiť inštaláciu funkčných vylepšení až o 365 dní.

Užívatelia Windows 10 Home majú zatiaľ oficiálnu možnosť len nastaviť tzv. aktívne hodiny, pôvodne 12 a v súčasnosti maximálne 18 hodín do dňa, cez ktoré zvyčajne počítač používajú a kedy Windows Update nemôže uskutočniť automatický reštart. Podľa popisu sa toto nastavenie zrejme týka len reštartu a sťahovanie a inštalovanie aktualizácií najmä u PC nižších tried potenciálne výrazne zaťažujúce počítač môže prebiehať aj v týchto časoch.

Okrem toho môžu individuálne posunúť konkrétny už naplánovaný reštart o najviac sedem dní.

Žiadnu oficiálne podporovanú možnosť ako úplne zabrániť inštalácii aktualizácii zrejme užívatelia edície Home nemajú, môžu tak spraviť v niektorých prípadoch uistením sa že aktualizovanie po dátovo obmedzených spojeniach je zakázané a následne nastavením pripojení, u ktorých je to možné, na dátovo obmedzené.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

V New Yorku budú možno pokutovať smartfón pri prechádzaní cez cestu
Kingston pridáva výkonný NVMe SSD, z 96-vrstvovej flash
Huawei dostal dočasnú čiastočnú výnimku z amerických sankcií
Pre veľmi vážnu zraniteľnosť vo Windows 7 aj XP funkčný exploit, aktualizujte
Prvých 60 internetových satelitov má SpaceX konečne vyniesť vo štvrtok
Huawei garantuje Android len na existujúcich modeloch, čo bude sa nevie
Stovky EÚ ISP majú analyzovať pakety, upozorňujú organizácie
Oprava najnovších zraniteľností Intel CPU má veľký dopad na výkon
Kilogram je oddnes definovaný novým spôsobom
Huawei má dostať ťažký úder, jeho smartfóny budú bez Gmailu a obchodu Play


Diskusia:
                               
 

Soudruzi a bude to stačit ?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ak na to niekto nedá čestné pionierske, tak nie.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Na October update, ktory sa podarilo vyladit v Decembri priekazne nie.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Windows update blocker. Toto mi bohato staci. Toto vypne update tak ze ho nezapne windows ani keby chcel.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

no, teraz uz mozem zacat aspon uvazovat o tom, ze by som niekedy presiel zo sedmicky na desinu.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Možno čo?
Odpovedať Hodnotiť:
 

35 dní windows možno odklad aktualizácia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

pochopim ludi co win musia pouzivat koli roznym CAD adobe a inym typom programov ktore su len a len na win. Nepochopim beznych uzivatelov ktori sa iba hraju hry a este viac nepochopim uzivatelov ktori iba surfuju po internete pozeraju videa stahuju hudbu/video ze stale pouzivaju windows a toleruju microsoftu toto fasisticke spravanie a neprejdu na linux trebars ubuntu kde neni potreba otvarat terminal a vsetko je jednoducho pochopitelne aj pre uplneho laika a je dokonca zadarmo a uzivatel ma plnu kontrolu nad aktualizaciami
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ja sa to ani nesnazim pochopit. Beriem to tak, ze niektori ludia su od prirody masochisti a teda robi im to dobre. Proti gustu ziadny disputat.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

tak si porovnaj ponuku hier pre win a linux a snad pochopis... to je podobne ako pri tych CAD a inom profi SW
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A to ich stihas vsetky hrat? Nestiham hrat ani co je dostupne pre Linux.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nemusi hrat vsetky, staci ze tie ktore preferuje nie su na Linuxe dostupne.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Len potom je to o jeho preferenciach a nie o tom, co moze/nemoze robit s danym systemom.

Ja napriklad preferujem, aby system neodosielal za mojim chrbtom data o mne. Vyber hier sa potom musi prisposobit. Pravidlo "no tux, no bucks" je potom velmi lahke dodrzat.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár