neprihlásený Piatok, 3. júla 2020, dnes má meniny Miloslav
MS vydal aktualizáciu Windows 7 upozorňujúcu na koniec podpory

Značky: Windows 7Windows 10

DSL.sk, 22.3.2019


Spoločnosť Microsoft tento týždeň uvoľnila novú aktualizáciu KB4493132 pre Windows 7, ktorá prináša skôr avizované notifikácie o prichádzajúcom konci bezplatnej podpory tohto operačného systému.

K tomu príde 14. januára 2020 a následne nebude Microsoft verejne a bezplatne vydávať ani bezpečnostné aktualizácie.

Aktualizácia začne upozorňovania na koniec podpory zobrazovať podľa analýzy Bleeping Computer 18. apríla.

Upozornenie v podobe pop-up okna obsahuje obrázok staršieho notebooku s Windows 7 a text, ktorý bude v slovenčine znieť "Po 10 rokoch sa podpora pre systém Windows 7 blíži ku koncu. 14. január 2020 je posledným dňom, kedy spoločnosť Microsoft ponúkne aktualizácie zabezpečenia a technickú podporu pre počítače so systémom Windows 7. Vieme, že zmena môže byť ťažká. Preto sa usilujeme pomôcť vám už teraz zálohovať vaše súbory a pripraviť sa na to, čo bude nasledovať."

Okrem toho okno obsahuje odkaz na ďalšie informácie a checkbox umožňujúci notifikácie vypnúť.

Okno v súčasnej podobe neobsahuje zmienku o Windows 10, na vloženom odkaze už ale jasne ako riešenie samozrejme ponúka Windows 10. "Počítač so systémom Windows 7 by ste síce mohli naďalej používať, bez ďalších aktualizácií softvéru a zabezpečenia to však bude predstavovať väčšie riziko vírusov a malvéru. Najlepšou možnosťou, ako zostať v bezpečí, bude pre vás v budúcnosti Windows 10. A najlepší spôsob, ako si vychutnať systém Windows 10, je v novom počítači. Hoci systém Windows 10 je možné nainštalovať aj na vašom staršom zariadení, neodporúčame to," uvádza Microsoft na tejto stránke.

Ako často sa bude notifikácia zobrazovať nie je jasné. Microsoft avizoval, že to bude viackrát, naplánované úlohy spúšťajú program zobrazujúci notifikácie každý deň a navyše pri každom prihlásení užívateľa alebo odomknutí počítača. Nie pri každom spustení sa zrejme ale nutne musí zobraziť notifikácia.

Podľa analýzy Bleeping Computer môže Microsoft podobu zobrazovaného pop-up okna aj modifikovať, keď súbor s jeho podobou sa sťahuje zo stránok spoločnosti.

Užívatelia, ktorí aktualizáciu šírenú cez Windows Update nechcú, si ju zrejme môžu cez Windows Update zablokovať respektíve odinštalovať.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Nový 14" notebook zameraný na bezpečnosť a ochranu súkromia
V DVB-T a Skylinku voľne k dispozícii dva športové kanály
Vydaná beta TrueNAS 12.0, populárneho OS pre NAS-y doteraz označovaného FreeNAS
Oznámený termín animovaného Star Trek seriálu
Plextor SSD majú nového vlastníka, významného výrobcu flash
Google necháva naďalej zavreté kancelárie, dopad na produkty nejasný
Nová verzia Windows 10 2004 má podiel 7%
Ďalšia distribúcia končí s 32-bitovým hardvérom
O2 spustilo v Prahe 5G sieť
NASA pre problém opäť posunula štart na Mars, blíži sa koncu okna


Diskusia:
                               
 

No ty kokso,a ja som akurát dumal,že z xpčka prejdem na sedmičku 64bit.
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

veď prejdi, ešte pár mesiacov to bude relatívne ok...
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

OK to bude ešte dlho po skončení podpory. na rozdiel od W10, kde každého pol roka nastane konjunkcia planét a veľká šanca na kolaps systému!
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

presne tak, prejdi na 7 , WIN10 je jedna veľká katastrófa. Buď LINUX nejakú verziu alebo ja osobne prechádzam na stolový iMac. Už ma prestáva Microsoft baviť. Ide to z kopca celý Microsoft a celý ich Windows!
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Windows >> Mac? Z kaluže do blata, u nás v robote jedni nadávajú na Windows druhí na Mac, ale len pár z nás má Linux a my sme spokojní, žiadne nevyžiadané aktualizácie, žiadne nelogické nastavenia, len rýchlosť a stabilita.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ano, par z vas v robote nerobi nic, len pinda na vsetko. To su ti Linuxaci, ehm "admini". Zvysok firmy musi naozaj pracovat a tak kreativci maju u vas jablcka a robosi windows ;)
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

máš rád dobre odladený systém? :D
osobne by som zvolil niečo iné.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

daj si spat win98, cochvila ziska status veterana
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Prejdi. Ale načo?
Odpovedať Hodnotiť:
 

skus ReactOS. uz 20 rokov vo verzii alpha.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Microsoft ma v systeme vzdialene vyssie prava ako samotny lokalny Administrator, takze si moze kedykolvek cokolvek zmenit. Vratane toho, ako cast sa bude zobrazovat nejake okno...
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Priekazne vo windowse aj admin je zrejme najma zaroven len (l)user, ked si jadro zmysli, ze nejaky subor nezmazes, tak nezmazes, ked ze aktualizujes, tak aktualizujes a ked ze je negenuinalne, tak neaktivujes.
Odpovedať Známka: -2.2 Hodnotiť:
 

Preto mám rád Linux. Som pánom svojho systému a keď chcem, môžem si ho aj sám dojebať. A nikto mi v tom nebude brániť
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

:D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ja tiez tak. Tym, ze ma moznost samoznicenia, podoba sa na demokraticky system: je len pre pokrocilych a zodpovednych pouzivatelov, ktori si ho sami neoddrbu zmazanim kernelu, alebo zvolenim diktatora. Pre ostatnych je vhodnejsi windows a totalita.
Odpovedať Hodnotiť:
 

my máme radi swoje widle a doyebať si ich môžeme taktiež hocikedy
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pokial to stihnete, lebo mate konkurenciu vo forme stoviek fulltime manazerov Microsoftu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zas trepeš. LEn aby si tu inseminoval to ebnuté slovko. Dôvod? - Nestojí?
Práva si pridelím aké chcem (v PRO), zmažem čo ch em a nie je nutné pre systém, no a Windowsy mám GENUINE odjakživa.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

On to slovko neinseminuje ale diseminuje, ale ak ho pekne poprosis, moze ta priekazne inseminovat
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Mňa oveľa via serie, že akých pošmrdkov mám na budúcu sobotu zvoliť!
Čaptavú určite nie a už nieje koho!!!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ja zase neviem prestať myslieť na toho mladého satirika z gymnázia C.S.Lewisa.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No vidíš, ako si sa strápnil.

To drbnuté slovo som nevymyslel ja, ani Syntax, my sa len z neho vysmievame. Ďalej sám popieraš, čo si napísal:

Práva máš aké chceš - sám vravíš, že len v PRO a ja dodávam: môžeš tam killnúť napr. nejaký proces jadra, alebo auto-update?

Zmažeš čo chceš - sám vravíš, že len to, čo on nepovažuje za nutné pre systém a ja dodávam: čo keď sa mu zazdajú nutné napr. nejaké cookies, alebo bordel, ktorý mu chcem násilne zničiť? A už je možné zmazať aspoň otvorený súbor?

Genuine - a čo keď si jedného dňa zmyslí, že už genuine neni? Dá sa ešte aktivovať legálne kúpené XP? Koľko hw komponentov a koľkokrát sa dá vymeniť, kým jeho genuinálnosť skončí?
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

tak ako si niektori linuxaci blokuju aktualizcie aby sa im nerozhadzal system tak to zachvilu budu robit aj uziovatelia predpotopnych windows ktori si novy desktop kupovali naposledy v roku 2001 a teraz sa cuduju ze im na nom desinky nefachaju tak ako by chceli. holt po 20tich rokoch by to bol zazrak.
Odpovedať Známka: -9.5 Hodnotiť:
 

trapne
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

tvoj mama je trapne
Odpovedať Známka: -9.2 Hodnotiť:
 

čo trápne!
to je vyslovene yebnuté!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne to nevadí.ja instalujem len servispaky
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Windows 7 som naposledy preinštaloval v roku 2010, odvtedy beží absolútne bez problémov pri dennom používaní. Microsoft končí podporu? Tak ja skončím s podporou Microsoftu a žiaden nový OS už neištalujem.
Odpovedať Známka: 7.4 Hodnotiť:
 

Toto sú mi názory. Ja som začínal na DOSe / w95 a keby všetci takto fungovali, tak ešte doteraz sa všetko spúšťa cez príkazový riadok. Každý Windows mal niečo dobré a niečo zlé na čo každý užívateľ nadával. Ale zostávať na starom systéme (a podľa popisu bez vyskúšania) mi nepríde ako dobré riešenie...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Toto sú mi názory. Takže staré je zlé a máme šeci prejsť na nové. A kedy sa to nové má stať starým, aby sme mohli prejsť na ešte novšie? Každý rok? Každý deň?

Mne sa zdá, že pošahaní menežéri majú nejakú "urban legend" o tom, že treba stále robiť inovácie (že to robia dodávatelia/výrobcovia softvéru, tomu sa nečudujem - zarábajú na tom najviac. Ale aj objednávatelia/užívatelia???), že budú tým zaujímaví, že je to dobrá reklama, tak stále robia nové veci. Nie lepšie (dokonca dakedy výnimočne aj nie horšie), len iné.

A ty sa čuduješ, že niekto si vybral tú staršiu vec - nie lepšiu, dokonca dakedy výnimočne aj horšiu - len inú. Niekomu sa páči to, inému ono. Niekomu je lepší plochý dizajn i myslenie, nevýrazné farby i povahy a každý deň nová verzia i frajerka, iný zas rád farebnejšie, plastickejšie a trvácnejšie. Keď výrobca tú starú verziu celkom zruší alebo znemožní, tak prejdeme na novú - nie však nutne toho istého výrobcu :-P Tak budeme mať zmenu raz za 10 rokov a Ty každý rok a čo?
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Doplnenie:
Ja osobne zmeny nemám moc rád, jednak preto, že som vcelku konzervatívny (vo viacerých významoch) a čo sa týka SW tak dosť aj preto, že ho využívam čo najúplnejšie so všetkými vychytávkami, fintami muchami, skratkami a všetkým. Nová verzia je pri povrchnom používaní rovnaká, ale nikdy už do nej neprenesú všetky detaily (či už nejakú klávesovú skratku, alebo prepínač príkazového riadku), na ktorý som si zvykol, alebo ktorý som zapracoval do celkového riešenia IS. Pri aktualizáciách tak vždy musím prerábať minimálne všeliaké konfigy, v najlepšom prípade používať deprecated veci.

To teraz nehovorím o Win, týka sa to aj Lin, handroidu a všetkých softvérov a frameworkov.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Nikto starší nemá rád zmeny. Aj pridrbaný Google zasa čosi vymyslel!!!
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Absolútny súhlas, keby mi prišla frajerka, že aha aký fasa plochý dizajn, tak ju nepustím ani do komory.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

kľudne sa vráť do jaskyne
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

w7 neni jaskyňa, ale zatiaľ stále udržiavaný 3i byt na sídlisku. Tebe sa asi viac páči titán-sklenený bungalovček na Mesiaci - no je to modernejšie, aj drahšie aj technologicky náročnejšie, no ja rád napr. vychádzam z bytu von, vetrám bez klimatizácie a vŕtam do steny.
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

w10 nie je žiaden titán-sklenený bungalovček na Mesiaci, ale neustále rozdrbávaný a prestavovaný 2+1 hneď vedľa rušnej ďiaľnice nanútený "akožezadarmo" developerom toho 3i na sídlisku. majiteľ sa už dávno škrabe za ušami, ostatní spolubývajúci sú už tiež celkom nasraní, ale bohužiaľ vízia do budúcnosti je len nájomný byt v bohvieakom stave s pekne mastným ročným nájmom...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

asi budeš mať pravdu, ja som hodnotil w10 len z reklamy (ako by mal vyzerať) a zo skúsenosti iných (aby sa nemuseli hanbiť, tak chvália). Ale aj iné veci, napr. weby sú také dizajnové, metrosexuálne, animované, že keby ak nemali chyby, tak sa mi nepáčia. Aj keby na w10 fungoval všetok hw a nereštartoval sa pol hodiny každý týždeň, tak radšej mám ten bytík - kľud a slobodu, hoci staromódnu.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

kľudne si daj facku, najnovšiu aj so všetkými creators update
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Ak niekomu vylepíš zaucho a on si ešte pýta apdejty, tak relatívne pomerne priekazne sa jedná o w10 nadšeného používateľa.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

No dobre,možno som sa mýlil a na tomto skurvenom svete ma má aj niekto rád,vymaž to :)
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

ooops, zasa nič...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

koniec textu :)

Odpovedať Hodnotiť:
 

ale šeldonovi musíš hovoriť priamo,lebo. nepochopí :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Čudujem sa, že nejaký kreatívec odporúča vychutnať si operačný systém. Takéto slovné zvraty by som predpokladal pri výrobkoch určených na priamu konzumáciu, požitie a nie v spojitosti s operačným systémom. To máme tak málo výrazových prostriedkov, že v okne musí byť majiteľ zariadenia vyzvaný k vychutnávaniu?Gadžoviny!
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

marketingovy newspeak je priekazne grc, ale ktovie, co tam bolo zas napisane. Mozno enjoy w10, co by sa dalo prelozit ako uzivat si okno 10, nie prve, co najde v slovniku.

Na druhej strane vychutnavat si mozes hoc aj w10, ale nie Metaxu. Tu objavujes. Tu nepijes. A po nej mozno pride aj nejake to okno, tak vychutnavaj, ide vikend.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Tak som to aj myslel, že nepresný preklad nejakého "nášho" kreatívca. Ale načo sa rozčuľovať, nedávno v správach označili, bežne označujú, streľbu za "incident" a xy ľudí "sa" zranilo. Za chvíľu môžu použiť "legrace na banhofe" z knihy Amenmária od L. ťažkého.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Riadene degustovat mozes hoc aj vino
https://dopice.sk/mJY
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mna ako globalistovi sa práve tieto strojové preklady páčia, určite je to lepšie než nejaké umelé esperanto ktoré nikto nepoužíva.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Na vas, globalistov, serie pes.
Odpovedať Hodnotiť:
 

bleepingcomputer.com
Windows 7 gets an extra life with Windows virtual desktop
Odpovedať Hodnotiť:
 

Napriek množstvu obsahovo hodnotných komentárov je pri hodnotení celkovej bilancie dopadu oznámenia ale potrebné vziať do úvahy i fakt, aké množstvo na udržiavaní Windows 7 pracujúcich it odborníkov nevenuje priekazne plné úsilie vylepšovaniu Windows 10.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Syntax, frustrovaný, má nízke sebavedomie, alebo naopak psychopat idúci za svojim cieľom v každom prípade trollí tu len zo svojim maličkým smiešnym slovíčkom, názory hlúpe, vtipnosť slabá. Vo svete trollov len slabý podpriemer.
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

nehááj!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

,,Pracujem na jednom majkrosofte na jednom softveru, ta sa bude volat vindovs media....profesional. bude tam daco z linuxu daco z xpecka nieco z devadesiatosmicky daco z zo sedmicky...''
Toto keby bol chalan naplnil uz neriesime dnes nic hehehe

Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Praveze to chalan predal Microsoftu a teraz to distribuuju ako Windows 10 ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

posledny windows s rozumnym GUI.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Budú tučniaky.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár