neprihlásený Štvrtok, 28. januára 2021, dnes má meniny Alfonz
Júnový predaj Galaxy Fold sa nekoná, operátor zrušil predobjednávky

Značky: Samsungdisplejnové technológie

DSL.sk, 14.6.2019


Odložený predaj prvého skladacieho smartfónu Samsung Galaxy Fold sa nezačal ani v termíne 13. júna, ktorý pôvodne avizoval po odložení aprílového uvedenia americký operátor AT&T.

Naopak tento operátor aktuálne tento týždeň zrušil predobjednávky na smartfón, upozornil Tom's Guide.

Predaj tak predpokladane nezačne ani v blízkej budúcnosti. Samsung americkému Cnet aktuálne avizoval, že termín oznámi v najbližších týždňoch. To sľuboval aj pôvodne pri zrušení aprílového spustenia predaja.

Ako sme upozornili v tomto článku, Samsung poskytol pár týždňov pred spustením predaja 26. apríla zrejme pomerne obmedzenému počtu najmä veľkých amerických médií Galaxy Fold na prvé recenzie. V štyroch prípadoch ale prišlo po krátkom čase k vážnemu poškodeniu vnútorného veľkého rozkladacieho 7.3" displeja. V dvoch prípadoch k tomu zrejme prispeli aj recenzenti, keď oddelili ochrannú plastovú vrstvu javiacu sa im ako ochranná fólia. V dvoch prípadoch vážnych problémov podľa dostupných informácií ale ochranná vrstva nebola oddelená.

S koľkými kusmi boli problémy a či ich nebolo viac a naopak koľko kusov celkovo Samsung poskytol na recenzie spoločnosť nezverejnila.

Na niektorých telefónoch sa pred pokazením objavil v strede pod displejom hrbol. Podľa iFixit jeho analýza podporuje podozrenia že smartfón má nedostatočné utesnenie kĺbového mechanizmu, cez ktorý tak potenciálne mohli vnikať nečistoty. Samsung v oznámení zrušenia dodávok smartfónu ale avizoval, že dôvodom problémov mohli byť nárazy do kĺbu telefónu.

V polovici mája juhokórejská agentúra Yonhap informovala, že Samsung mal údajne už problém vyriešiť. Yonhap hovorila tiež o vnikaní cudzích čiastočiek cez kĺb na vrchnej a spodnej strane a Samsung mal problém vyriešiť minimalizáciou týchto oblastí a ich zakrytím. Vyriešiť mal tiež problém, aby sa užívatelia nesnažili odstrániť vrchnú ochrannú vrstvu displeja. A to tak, že ochranná vrstva pokračuje až pod okraj displeja.

Po odložení Galaxy Fold sa mal podľa doteraz avizovaných produktov stať prvým predávaným kompaktnejším skladacím smartfónom so skladacím displejom od popredného výrobcu Huawei Mate X, ktorý čínsky výrobca avizoval na polovicu roka.

Aktualizácia 1: Spoločnosť Huawei aktuálne avizuje oneskorenie dodávok Mate X oproti avizovanej polovici roka, na september. Za posunom podľa nej nemajú byť ale americké sankcie na dodávky amerických technológií spoločnosti Huawei a spoločnosť je plne presvedčená, že smartfón napriek sankciám bude môcť začať dodávať. Má to byť možné kvôli uvedeniu ešte pred zavedením sankcií voči Huawei. Spoločnosť telefón prvýkrát predstavila ku koncu februára. Dôvodom odloženia má byť väčšia opatrnosť a ďalšie testy po problémoch Samsung Galaxy Fold.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Sonda so vzorkou odletí od asteroidu v máji
Telekom sprístupnil 5G sieť v ďalších dvoch lokalitách
Nové Starlink satelity majú lasery pre vzájomnú komunikáciu
V linuxovom sudo chyba umožňujúca získať roota komukoľvek
Intel uviedol samostatné desktopové grafiky
Nový Firefox odstránil podporu Flashu a chráni proti supercookies
Trailer druhej série Apple seriálu o alternatívnom priebehu dobývania vesmíru
Apple čelí v Európe žalobám za plánované zastarávanie iPhonov
Tesle sa podľa Google nepodarí vylepšiť jej samojazdiacu technológiu na plne autonómnu
Predstavený minipočítač postavený na RISC-V procesore


Diskusia:
                               
 

5 ikon v rozloženom stave ako na obyčajnom smartfóne. To je fail...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

5 ikon vedľa seba
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Neverim? Naozaj? kto by to cakal :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

bohviekoľko doláčov v tom utopili. nie že by som bol škodoradostný, ale prajem im to - ako sa snažili zatĺkať vybuchujúce baterky v galaxy 7, tak teraz sa im to vrátilo, možno aj s úrokmi...
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Podľa Aktualizácia 1 išlo celým projektom primárne o varovanie pre mimikov, cena* možnosti ktorej je priekazne nevyčísliteľná.
*https://dopice.sk/n6q
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Vypada to tak, ze jediny funkcny Galaxy fold na verejnisti ma Lew z Unbox therapy. Tomu sa to nepokazilo ani po tisic rucnych ohyboch.

Ako jediny smrtelnik moze teraz machruvat pred babenkami s mobilom, ktory nikto iny nema.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

ak to naozaj nepustia do predaja, tak cena toho unikátu bude po pár rokoch neskutočná...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Vraj len vďaka tomu, že niekde na internete našiel návod na odborné ošetrovanie smartfónu CIATICOM KINTAKTOV!!!
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:

Pridať komentár