neprihlásený Streda, 1. apríla 2020, dnes má meniny Hugo   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Huawei sa pokúsil vysvetliť dopad sankcií na jeho existujúce smartfóny

Značky: kauza Huawei

DSL.sk, 21.6.2019


Druhý najväčší výrobca smartfónov Huawei, ktorý má aktuálne vážne problémy kvôli uvaleným americkým sankciám, sa pokúsil na svojich stránkach vysvetliť konkrétny dopad sankcií najmä na jeho existujúce smartfóny s operačným systémom Android.

Vysvetlenie ale neposkytuje kompletné a dostatočne explicitné informácie a je najmä formy popierania rozličných čiastkových údajných informácií. Tiež nie je jasné, do akej miery je istá platnosť zverejnených informácií do budúcnosti, keď napríklad mediálne zastúpenia Huawei pred niekoľkými týždňami popierali informácie o znížení objemu výroby jeho smartfónov aby následne tento týždeň jeho CEO priznal pokles dodávok na zahraničné trhy o 40%.

Vysvetlenie v každom prípade obsahuje niektoré čiastkové informácie čo sa nemá zmeniť, aj keď naďalej chýbajú naopak informácie čo sankcie spôsobia.

Huawei avizuje, že všetky jeho smartfóny a tablety budú naďalej dostávať bezpečnostné záplaty a "aktualizácie Androidu", táto informácia ale evidentne neznamená že všetky modely dostanú ďalšiu verziu Androidu. Avizuje tiež, že všetky existujúce telefóny budú môcť naďalej pristupovať k "svetu aplikácií" ako vždy doteraz.

Čo sa týka upgradu na ďalší Android Q respektíve Android 10, podľa informácií bol zatiaľ schválený len pre Mate 20 Pro. Huawei je zároveň "presvedčený že jeho najpopulárnejšie zariadenia vrátane série P30" budú mať prístup k Androidu Q.

Celkovo zverejnil zoznam 17 modelov, kde u šestnástich okrem Mate 20 Pro zatiaľ len požiadal o schválenie upgradu na Android Q. Medzi týmito modelmi sú napríklad P30 Pro, P30, P30 lite, P smart 2019, P smart+ 2019, P20 Pro, P20, Mate 20 X, Mate 10 Pro, Mate 10, Mate 20 Lite.

V čiastkových informáciách Huawei okrem iného uvádza, že jeho zariadenia po zresetovaní do továrenských nastavení nestratia prístup ku Google Apps a Android Services, a že na existujúcich zariadeniach bude možné sťahovať a používať WhatsApp, Facebook a Instagram.

Huawei má v súčasnosti potenciálne globálne problémy kvôli zaradeniu na zoznam spoločností, ktoré nemôžu od amerických spoločností nakupovať bez licencie produkty podliehajúce exportnej kontrole, americkým ministerstvom obchodu. Doteraz najvážnejšie spomínané možné alebo potenciálne dopady na základe čiastkových neoficiálnych informácií, ktorých úplne presná podoba ale zatiaľ nie je jasná a potvrdená, sú možná strata možnosti využívania proprietárnych Google aplikácií pre Android a samotného Androidu a jasné nie je ani či Huawei nehrozí strata licencií na ARM architektúru prípadne jadrá.

Ani aktuálne informácie ale neobjasňujú presný dopad sankcií ani v prípade Androidu.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Skylink sprístupňuje všetkým desiatky platených programov
S epidémiou koronavírusu vzniklo viac ako 500 súvisiacich .sk webov
Chrome zmení podobu formulárov
Steam kvôli koronavírusu mení aktualizovanie hier
Samsung končí s výrobou LCD displejov
NASA použije 6 miniatúrnych satelitov na monitorovanie Slnka
Slovenské domény pre koronavírus naďalej lacnejšie
České domény kvôli koronavírusu fungujú bez predĺženia dlhšie
Startup avizuje slider s veľkou klávesnicou, s Androidom aj Linuxom
Vydaný Linux 5.6


Diskusia:
                               
 

Je to priekazne vysvetlene.
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

Ak sa im to podarí, odrežú sa a budú úspešný, je to len dobre pre trh. Konkurencia je vždy dobrá vec.
Ak však kvôli tomu zakapú, tak to bude veľmi zle...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

To je este aj pri subjektivnom hodnoteni vyznamu konkurencie nutne opat priekazne upozornovat na zaludi?
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

jasne, ak sa izoluju budu jedini uspesny a vsetci okolo skrachuju!!! slovensko predbehne svajciarsko!!!
Odpovedať Známka: -5.4 Hodnotiť:
 

som zvedavy ci sa americka administrativa odvazi obut aj do dalsich cinskych znaciek ako je Xiaomi, OPPO,...
Odpovedať Známka: 3.0 Hodnotiť:
 

Tak urcite, odvazia sa robit problemy najvacsiemu, ale malych sa zlaknu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tak tomu sa povie užitočný idiot zakázať americké Intel a AMD procesory v notebookoch, desktopoch a serveroch, (kedy ten prvý si to dozaista ani nevšimne avšak ten druhý už určite hej) a vytvoriť medzeru, ktorú zaplní čínsky Zhaoxin.

toms hardware com
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ja si myslim, ze tento krok vyrazne podpori vyvoj hardwaru a softwaru v Cine. Oslobodia sa prave od podobnych sankcii a zapad strati akukolvek kontrolu nad zariadeniami z Ciny. Myslim, ze v tomto je Cina o krok vpred a zapadu ostanu uz len oci pre plac.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ktovie, to ukáže až čas. Západ stratí kontrolu nad zariadeniami z Číny a Čína nebude môcť používať svoje technológie v Severnej Amerike a možno ani v Európe. Boj o zákazníka ale asi Čína vyhrá v Ázii, Rusku, Južnej Amerike a Afrike.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

pred kym je cina o krok vpred v oslobodeni sa od sankcii?
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

hujavej to moze zabalit, ostatni vyrobcovia ich prevalcuju
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

ano, motorola, blackberry a nextbit sa o to postaraju, lol. Vzhladom na to, ze cinsky smartfon trh je zdaleka najvacsi, aj keby hujawei zostal len tam - stale patria do prvej 5tky.
Som si isty, ze ostatne firmy sa budu hrnut do qualcommov, ked staci, aby jeden retard v oranzovom dome nieco tweetol a zvysok senilnych neoconov s tumormi mu to odsuhlasi, muh bomb, bomb, bomb Iran. Bibi sa musi ujebavat, hlavne ked Cinanom preda dalsie US veci https://dopice.sk/n8f
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

V čiastkových informáciách Huawei okrem iného uvádza, že jeho zariadenia po zresetovaní do továrenských nastavení nestratia prístup ku Google Apps a Android Services, a že na existujúcich zariadeniach bude možné sťahovať a používať WhatsApp, Facebook a Instagram.

Samozrejme s výnimkou Číny, kde je používanie týchto aplikácií už dávno blokované.

https://youtu.be/sLecB1-S53Y
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Komu by už naozaj chýbali WhatsApp, Facebook a Instagram. Sú to umelo vytvorené potreby, bez ktorých sa naozaj každý človek bez problémov zaobíde.
Goole Apps sa dá nahradiť inými obchodmi aplikácií, to je len technický detail.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

hujavej sa da nahradit desiatkami inych znaciek
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

Už budúci týždeň ten veľký oranžovovlasý blonďák so silnými rečami zaklapne papuľu!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár