neprihlásený Piatok, 3. apríla 2020, dnes má meniny Richard   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
K dispozícii komplexný test Raspberry Pi 4, zistená spotreba

Značky: Raspberry Pi

DSL.sk, 26.6.2019


Krátko po prekvapivom uvedení novej generácie populárneho ARM minipočítača Raspberry Pi 4 Model B je k dispozícii aj komplexnejší test od hardvérového serveru, keď výsledky takéhoto testu s verziou so 4 GB pamäte zverejnil Tom's Hardware.

Raspberry Pi 4 má výrazne vyšší výkon ako predchádzajúci model Raspberry Pi 3 Model B+, keď prešiel na štvorjadrový 1.5 GHz Broadcom BCM2711 s Cortex-A72 jadrami vyrábaný 28-nm procesom, má 1 až 4 GB LPDDR4 pamäte, 500 MHz GPU VideoCore VI, gigabitový Ethernet zvláda prenosy na plnej rýchlosti, pribudli USB 3.0 porty, podporované sú naraz dva 4K displeje.

Tvorcovia avizujú zvýšenie výkonu podľa typu zátaže na dvoj až štvornásobok a priemerne na trojnásobok.

Test potvrdil výrazné zvýšenie výkonu, ktoré v niektorých prípadoch dosiahlo alebo dokonca prekonalo aj štvornásobok ako napríklad v benchmarku Linpack. V prípadoch praktického výkonu sa zvýšenie výkonu často pohybuje okolo dvojnásobku, v niektorých menej. Napríklad v prípade benchmarku výkonu webového prehliadania Jetstream 1.1 sa výkon viac ako zdvojnásobil, zo skóre 17.13 na 42.48.

Ethernet reálne poskytuje prenosovú rýchlosť 943 Mbps, po pripojení externého SSD k USB 3.0 boli dosiahnuté prenosové rýchlosti 363 MB/s pri čítaní a 323 MB/s pri zápise.


Raspberry Pi 4 Model B, kliknite pre zväčšenie (foto: Raspberry Pi)Otestovaná bola aj spotreba, ktorú výrobca oficiálne neavizoval. Oproti Raspberry Pi 3 Model B+ sa zvýšila, v režime nečinnosti dosahuje 3.4 W oproti 2.9 W a pri bližšie nešpecifikovanej záťaži 7.6 oproti 6.4 W.

Podľa testu softvérová podpora v novej vydanej verzii oficiálnej distribúcie Raspbian postavenej na novom prichádzajúcom Debiane 10 ešte nie je vo všetkých oblastiach plne dotiahnutá. Pri teste bol tiež problém s prehrávaním videa z YouTube na celú obrazovku poukazujúci zrejme na problém s hardvérovou akceleráciou, keď video aj v rozlíšení 480p pri prehrávaní na celú obrazovku sekalo.

Kompletné výsledky testu je možné nájsť na stránkach Tom's Hardware.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Google zo sledovania polohy užívateľov zverejnil o koľko menej kam Slováci chodia
Štát stále nepovedal ako presne využije lokalizačné dáta
Vydaný alternatívny Android LineageOS 17
V SR sa napriek situácii uskutočnila informatická olympiáda, cez Internet
NASA roztvorila zrkadlo nástupcu Hubblovho teleskopu, na Zemi
Streamovacie služby kvalitu znižovať nemuseli, tvrdí český NIX
Uvedený 8-jadrový 5.3 GHz CPU pre notebooky
Intel sa vrátil na pozíciu najväčšieho výrobcu čipov
Folding@home spustil nové výpočty pri hľadaní lieku na koronavírus
Linux Mint 20 už bude len 64-bitový


Diskusia:
                               
 

vidím v tom slušný základ na domáce mutlimediálne a herné centrum. ak sa gadget odladí a spojí sa ich niekoľko paralelne alebo do série, tak to môže priniesť nečakané výsledky.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Herne centrum?

Som sa pobavila.
Odpovedať Známka: 0.4 Hodnotiť:
 

Ale huš! Emulovat PS2 uz nieje tak uplne nejaky mizerny retrogaming. Celkom solidne hranie. A ja tam mam na tom starsom modeli aj suborovy servercok. Zvazujem spustit si tam do toho este nejaky node.js zazrak a webarinu skusit na tom riesit lebo som webarisko!
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

servercock? ;)
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Skutočný webárisko rieži na užívateľoch! Najlepšie v piatok 16:57 uploadne kod, 16:59 skontroluje či nie je fatál error a 17.00 odchádza domov, pretože vie, že ak jeho kod prežil upload na živé servre, prežije všetko!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Alebo nečakané výpadky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

vidím v tom slušný základ na hacknutie Agentúry NASA.

Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Naco by to gdo robil?
Odpovedať Známka: -8.2 Hodnotiť:
 

vypneme všetky efekty rybieho oka na ISS a kamerách vo vesmíre aby sme odhalili skutočnosť o polyhedronovej Zemi
Odpovedať Známka: 8.4 Hodnotiť:
 

konečne vecná pripomienka!
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

Na slabom HW sa video pozera zasadne v 320x240/256farieb ! ;)
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

Eventuálny problém s hardvérovou akceleráciou HEVC pri prehrávaní videa z YouTube môže nastávať, pokiaľ YouTube používa napríklad priekazne úplne iný kodek.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

zaujmalo by ma ako na PI4 ide googlemaps. Teraz mam PI3 B+ s 2017-11-29-raspbian-stretch.img a mapy to proste nezvlada
Odpovedať Hodnotiť:
 

predpokladam ze musia este opatchovat ten novy debian, aby drivre podporovali webgl, potom nevidim dovod aby to pi4 nezvladalo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Treba vyskúšať ešte 360p video a jedno sa práve včera zrejme za týmto účelom na Youtube objavilo! https://www.youtube.com/watch?v=scZJobxdEQE
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:

Pridať komentár