neprihlásený Štvrtok, 28. mája 2020, dnes má meniny Viliam   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Apple kupuje divíziu smartfónových modemov od Intelu

Značky: AppleIntelsmartfónybiznis

DSL.sk, 26.7.2019


Spoločnosti Apple a Intel oznámili uzatvorenie dohody o odkúpení väčšiny divízie Intelu pre vývoj mobilných modemov pre smartfóny spoločnosťou Apple. Potvrdili tým tak informácie zo začiatku týždňa o finalizovaní takejto transakcie.

Apple získava práva intelektuálneho vlastníctva, vybavenie aj 2 200 zamestnancov Intelu. Transakcia má hodnotu jednej miliardy dolárov.

Po dokončení akvizície bude mať Apple viac ako 17 tisíc patentov v oblasti bezdrôtových technológií, bude si môcť vyrábať vlastné modemy pre mobilné siete respektíve v budúcnosti ich prípadne integrovať do svojho SoC procesora.

Intelu zostane možnosť vyvíjať mobilné modemy pre iné zariadenia ako smartfóny, napríklad osobné počítače, IoT zariadenia a autonómne autá. Zároveň tiež bude môcť zrejme ďalej vyvíjať produkty pre infraštruktúru mobilných operátorov.

Intel získal divíziu mobilných modemov odkúpením od Infineonu v roku 2011, ktorého modemy sa používali v prvých iPhonoch. Apple v predchádzajúcich rokoch využívala modemy od Qualcommu, to sa pre spor týchto spoločností ohľadom poplatkov ale začalo meniť v roku 2016. S iPhonom 7 a 7 Plus z konca roku 2016 niektoré konfigurácie určené pre niektorých amerických operátorov začali využívať modem od Intelu a v minuloročných modeloch sa podľa dostupných informácií používajú už iba modemy od Intelu.

K výraznej zmene situácie ale prišlo na jar tohto roku, keď Apple a Qualcomm urovnali spory. Intel následne oznámil zrušenie plánov na uvedenie 5G modemov pre smartfóny a prehodnotenie plánov ohľadne modemov pre ďalšie produkty.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Microsoft vydal Windows 10 2004
Štart SpaceX s ľudskou posádkou potvrdený na dnes, video
4ka avizuje zvýšenie pokrytia svojej 4G siete na 80%
Predaje počítačových zariadení v 2020 klesnú, telefóny sa budú používať dlhšie
Štát obnovil spracovávanie dotácií na elektromobily
RTVS odvysiela prvý let SpaceX s ľudskou posádkou
ARM má nové výrazne výkonnejšíe a efektívnejšie CPU pre smartfóny
Známe takty údajných rýchlejších Ryzenov 3000
Prvý let SpaceX s posádkou plánovaný na stredu
Aukcia na 5G frekvencie pokročila do ďalšej fázy


Diskusia:
                               
 

Riesi nejako zakon na SVK pripad, ze sa tvoj zamestnavatel zo dna na den zmeni? Ma clovek pravo odist bez vypovednej doby, ak by mal napr. moralne zabrany pracovat pod novym zamestnavatelom, s ktorym v skutocnosti nepodpisal zmluvu?
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

Závisí zrejme na tom, ako k zmene dôjde. Zažil som také, že
šlo o nástupnícku firmu, a vtedy všetky zmluvy pokračovali (aj odpracované roky napr. pre prípad odstupného sa počítali). Vtedy vieš dať výpoveď len obvyklou formou.

Zažil som aj také, že sme podpísali rozviazanie pomeru dohodou a následne novú zmluvu. Vtedy sa samozrejme začína od nuly a máš možnosť starú výpoveď podpísať a novú zmluvu už nie.

Výhrada svedomia ale na tieto veci zrejme platiť nebude. Vždy máš možnosť proste neprísť a na SVK ti potom myslím hrozí strata 3 či 4 mesačných platov za spôsobenú škodu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Neprídi do roboty 3x po sebe bez toho aby si dal o sebe vedieť a máš vyhadzov.
Alebo sa ožer a prídi tak (to je nebezpečné pre budúce zamestnania ak sa to dostane do záznamu)
Alebo daj hodinovú výpoveď.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tvoj zamestnavatel sa v takomto pripade nemeni, ostava nim rovnaka firma. Len ta firma meni vlastnika, co by teba ako zamestnanca v podstate nemalo zaujimat.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ak je k tomu zamestnavatel nakloneny kludne ti da vypoved aj od zajtra.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ale sak nech ju da aj hned a ide kam chce. Na absenciu zamestnavatela este ziadny clovek priekazne nezomrel.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

ATT-IBM?
Odpovedať Hodnotiť:
 

tvoj zamestnavatel sa v takomto pripade nemeni, ostava nim rovnaka firma. Len ta firma meni vlastnika, co by teba ako zamestnanca v podstate nemalo zaujimat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

dolezite je to "v podstate"
Odpovedať Hodnotiť:
 

Fčileky mi stará ríkala, že kedy nakrájám ty jablka, že sce varit kompót.
Ale Jobs tvoju mať! V takém teple?
Si sa s raketú zrazila ked si na metle lítala???
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár