neprihlásený Piatok, 2. októbra 2020, dnes má meniny Levoslav
4K remake Age of Empires II pozná dátum vydania

Značky: hryMicrosoft

DSL.sk, 20.8.2019


Remake staršej populárnej real-time strategickej hry Age of Empires II, Age of Empires II: Definitive Edition, od Microsoftu bude sprístupnený naraz cez Microsoft Store aj Steam a to 14. novembra.

Spoločnosť Microsoft to aktuálne oznámila na Gamescom.

Hra bude podporovať multiplayer hranie užívateľov naprieč týmito platformami. Zároveň aktuálne Microsoft sprístupnil minuloročnú Age of Empires: Definitive Edition aj cez Steam a podporuje tiež hranie naprieč platformami. Podporovaným operačným systémom je ale stále len Windows 10.

Hlavnou novinkou Age of Empires II: Definitive Edition je oproti pôvodnej verzii vydanej pred dvadsiatimi rokmi v roku 1999 podpora pre hranie na vysokých rozlíšeniach až po 4K. Hra už jeden remake dostala, Age of Empires II: HD Edition priniesla v 2013 podporu lepšej HD grafiky.

4K remake prichádza po minuloročnom vydaní podobného 4K remaku prvej hry zo série, Age of Empires: Definitive Edition. Táto verzia okrem podpory pre vysoké rozlíšenia umožňuje aj menšiu úroveň zoomu a pohľad na väčšiu časť herného poľa. Zvýšený bol tiež populačný limit na maximálne 300, podľa Microsoftu bol zlepšený algoritmus pre hľadanie cesty jednotkami a pre hru bola nahratá nová hudba.


Ukážka Age Of Empires II: Definitive Edition (video: Microsoft)Pre Age of Empires II: Definitive Edition spoločnosť okrem podpory 4K rozlíšenia avizuje aj niekoľko ďalších noviniek, funkčných aj obsahových. Avizovala podporu turnajov a k dispozícii bude nový režim, v ktorom budú môcť hráči sledovať multiplayer hry iných hráčov v reálnom čase a prepínať medzi pohľadom jednotlivých hráčov. Audio má byť remasterované a pribudnú tiež štyri nové civilizácie a tri kampane.

Hru si je možné v súčasnosti predobjednať za 20 eur, podporovaným operačným systémom je len Windows 10. Prihlásiť sa dá aj do beta testu novej hry.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Nové grafiky Nvidia GeForce RTX 30 majú problémy so stabilitou
Česká televízia už kompletne opustila DVB-T a prešla do DVB-T2
Google uviedol 5G smartfóny
Microsoft zlepšuje podporu ARM, pridá emuláciu 64-bitových aplikácií
Uniknutý zdrojový kód je naozaj Windows XP, podarilo sa ho skompilovať
Orange pri včerajšom výpadku nastavoval cudzie DNS servery
Z ISS uniká vzduch z ruského modulu, kde sa pri testoch zdržiavala posádka
Vydaná beta Fedory 33, prešla na Btrfs
Orange má zase problémy s Internetom
Prvý let SpaceX s väčšou posádkou na konci októbra


Diskusia:
                               
 

kde je hranica poctu remakov AOE II
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

az dokym ludia neprestanu za taketo kraviny platit, preco by ms nemal dojit idiotov? robi to tak odjakziva.
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

Alebo tá hra stále baví a strčí do vrecka čo sa týka hrateľnosti aj vyhypované novinky.
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

Mna oklamal hype okolo tejto hry ba CZ/SK weboch, keď vydali remake. Všade hype ako super to je a ja som to kúpil a zistil, že je to podvod. HD bola stará grafika. Pridali len nejaký efekt vody. Refund odmietli, odmietol aj Steam. Refund zaviedli až po nátlaku Austrálie a hrozbe konania EÚ. Nebol som sám, kto bol sklamaný, že ako HD označovali starú grafiku, pridaný efekt vody a to, že hra šla spustiť na väčšie rozlíšenie, kde jednotky a menu je stále menšie a menšie.
Ako blbec (RTS fanúšik) som naraz kúpil 4 kusy + Forgotten. Hrali sme to možno 5-6 hodín. Ničili nás smurfovia (založili sme si hru pre nováčikov), neustáli mobbing, urážky. Hra ktorú zbožňujú tí, ktorí to hrali pred 20 rokmi, ale toxické a zničujúce prostredie pre nových.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Dokonca Microsoft toleroval nenávisť aj na Steam diskusiách. Na akýkoľvek podnet reagovali tí istí trolli. Bola tam nejaká moderátorka priamo napísané že je Microsoft zamestnanec a neurobila nič. Po rokoch som sa pozrel, a tie troll nenávistné účty, príspevky od nich zmizli (teraz to vyzerá ako keby som si písal sám so sebou). Ale až po rokoch, keď nám znechutili túto hru definitívne. Až potom, čo sa obrovské množstvo ľudí na to sťažovalo (dostali asi community ban, kedy sa vymaže celá ich história).
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Za mňa definítívne od Microsoftu Age of Empires NIKDY!
Tak toxické prostredie a nezáujem moderátorov, ako v jej hrách som nezažil nikde inde! To nepíšem o občasnom napísaní že je niekto id*ot. Tam bolo neustále obťažovanie!
Supreme Commander, Command and Conquer, Red Alert, nikde som nezažil tak toxické, nových prenasledujúce prostredie ako pri Age of Empires II HD. Stalkovanie, mobbilng, šikana, všetko negatívne koncentrované v jednej komunite.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Na bezplatnom faforever.com, keď sme mali podozrenie, že je tam nejaké smurf účet, oni to preverili a skutočne množstvo účtov zablokovali. Pri AoE II HD, keď ku nám neustále chodili smurf účty, Microsoft neurobil nič. Tam si len zmeníš meno v hre a smurfuješ do zblbnutia.

teraz si predstavte, že idete hrať noví, 2x2, 3x3. Idete učiť a pokaždé tam príde jeden, 2 smurfovia a zničia vás všetkých v priebehu pár minút. Znova a znova. Nahlásite to a začnú vás prenasledovať ešte aj na Steam diskuciách a Microsoft moderátorka urobí maximálne to, že zamkne vlákno. Na obmedzenie smurfov, multi účtov, neurobili úplne nič!

Dal som desiatky eur za hru, kde som si zaplatil za stalking a šikanu. Teraz idú ponúknuť remake č.2.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

co je smurf?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Magor bez vlastného života.
Niekto kto hrá hru roky roky roky a už nemá kamarátov, lebo ostatní si našli užitočnejšie hobby, frajerku alebo robotu.

Založí si nové konto tvári sa ako začiatočník a vymláti všetkých skutočných začiatočníkov a znepríjemňuje im život.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Čítanie príspevkov po niekom, kto nepodľahol spoločenskému tlaku, je priekazne osviežujúce.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Haha I played company of heroes last night against two level 6 players. I totally smurfed them with my level 1 account. Poor noobs wanted an easy game.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ja len nerozumiem, prečo si nezamknú ľudia tie hry na heslo (teraz si nie som istý či v 2ke táto možnosť je naozaj, tak ma nekameňujte - vopred sa ospravedlňujem) alebo sa nepridajú na steame medzi priateľov a nevytvárajú si len "friends only" hry? Tam si nejaký trápny idiot bez života môže pískať - neuvidí vás tam a nezmôže nič len šuchať nohami pod stolom od nervov...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ste traja kamarati a chcete si proti niekomu (dalsim trom) zahrat.

Otazka:
Ako zamknes hru, aby ste hrali siesti bez smurfa?

Odpoved:
Priekazne dobre.


Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Tato nova verzia je celkom vydarena, aj grafika je fajn, no stale to a feeling stareho aoe, kazdopadne lepsi multiplayer, matchmaking, vylepseny gameplay, ja so spoko :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

pop cap na 300 nie je podla mna uplne mnamka
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár