neprihlásený Streda, 6. decembra 2023, dnes má meniny Mikuláš
Orange oznámil zrušenie FUP. Stále ho má a nehovorí kedy ho zruší

Značky: OrangeDSLpripojenie

DSL.sk, 31.10.2019


Napriek tomu, že spoločnosť Orange pred dvomi týždňami ohlásila zrušenie limitov FUP pri pripojení cez DSL, pre existujúcich zákazníkov ho stále môže aplikovať a stále nespresnila kedy tak prestane robiť.

Orange na DSL pripojení donedávna aplikoval automaticky mesačný FUP limit na prenesené dáta 300 GB, po prekročení ktorého znižoval rýchlosť na nepoužiteľných 256 alebo 128 Kbps bez možnosti jej navýšenia napríklad za poplatok.

Od 16. októbra spoločnosť avizovala zmeny vrátane zvýšenia rýchlostí a zrušenie FUP pre nových aj existujúcich zákazníkov.

Ako sme už upozornili, v skutočnosti ale v podmienkach pre existujúcich a dokonca aj nových zákazníkov ponechala FUP. Pre nových sa vypočítava flexibilne podľa spotreby všetkých zákazníkov ale v súčasnosti má zrejme dokonca výrazne nižšiu hodnotu ako 300 GB. Podľa spoločnosti sa teraz štandardne FUP napriek tomu že je v podmienkach ale uplatňovať nebude. Ide iba o možnosť, ktorá môže byť uplatňovaná a má "zabezpečiť ochranu proti zneužívačom".

Ako sme ale informovali minulý týždeň, po sťažnosti viacerých zákazníkov na zníženie rýchlosti po prekročení objemu FUP aj po zmene od 16. októbra spoločnosť pre DSL.sk potvrdila, že FUP naďalej môže na existujúcich zákazníkov uplatňovať a vypínať ho bude postupne. Bližšie informácie o tomto postupnom vypínaní prisľúbila na tento týždeň.

Tento týždeň ale poskytla len čiastkovú informáciu bez konkrétnych termínov. Konkrétne len avizovala, že najprv migruje existujúcich zákazníkov, ktorí majú aktivované služby od júla tohto roka. Kedy premigruje týchto zákazníkov a kedy ostatných neavizuje.

Naopak v stanovisku pre DSL.sk avizuje, že "bližší časový rámec nebude špecifikovať". Má to byť ale "jeden z jej najhlavnejších cieľov" a všetkých DSL zákazníkov chce "zmigrovať tak rýchlo, ako to len pôjde".

Čo má trvať teraz minimálne už týždne na vypnutí uplatňovania limitu FUP nie je jasné. Spoločnosť existujúcich zákazníkov migruje tiež na nové rýchlosti, čo už môže byť dlhší proces.

Bohužial chýbajú aj užitočné informácie pre zákazníkov o uplatňovaní limitu FUP v ich prípade. Spoločnosť zatiaľ napríklad neodpovedala na otázku ako dostane zákazník informáciu o vypnutí FUP v jeho prípade alebo ako si môže overiť či bol vypnutý ani koľko približne bude trvať tento proces migrácie, či napríklad týždne alebo mesiace.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Windows 10 dostane predĺženú podporu
UPC vo vianočnej akcii sprístupní všetkým zákazníkom 52 staníc
Sci-fi seriál Foundation bude mať tretiu sériu
Mozilla znovu zarobila takmer 600 miliónov
O niekoľko rokov má veľká väčšina smartfónov podporovať 5G
NASA obnovila komunikáciu s Marsom, uskutočnila ďalší let s helikoptérou
Ceny smartfónov dosiahli maximum, majú začať klesať
Lacnejšia rozširujúca doska pre M.2 SSD pre Raspberry Pi 5
Trailery dvoch sci-fi seriálov podľa počítačových hier
O2 začne vypínať 3G sieť už v januári, oznámilo to až teraz


Diskusia:
                               
 

once upon a time, there were...
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tie nejasne pravidla FUPu su podla mna na slovensku obchodnu inspekciu...
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Skor tie jasne pravidla FUPu su na slovensku obchodnu inspekciu priekazne moc.
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

Naozaj sa už daj vyšetriť - nie si náhodou Dankov syn alebo príbuzný?
Pako si totiž neskutočný - tliapeš v každom vlákne nesúvislé vety len aby si mohol napísať ten Tvoj kokototvar zbastarčeného slovka :D
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Mal by predat patent TSMC alebo GF.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dnešným dńom čestne vyhlasujem že už nikdy Vás nebudem obťažovať svojou prítomnosťou tu na tejto skvelej diskusii a samozrejme sa všetkým ospravedlńujem za všetky zla ktoré som páchal.Prosím odpustite mi.Všetkým Vám za to vopred ďakujem a prajem veľa zdravia Vám aj Vašim rodinám.
Kedže pri tejto príležitosti chcem zmeniť aj svoj doterajší život budem sa snažiť byť lepším a možno v budúcnosti aj niekomu naozaj pomôcť či niečo zmeniť k lepšiemu,prosím držte mi palce.Ďakujem ešte raz a prajem všetkým tu na DSL ale aj ostatným veľa zdravia a úspechov v živote.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

ale ved v pohode pis, ked to bude zaujimave, zmysluplne a syntakticky spravne. na citanie <>ovin mame predsa ine weby
Odpovedať Hodnotiť:
 

priekazne ano
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

...a všetkých DSL zákazníkov chce "zmigrénovať tak rýchlo, ako to len pôjde".
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mam Orange VDSL, aj by som nadaval, ale uz nejako vydrzim, kym nas zaoptikuju, u nas v Liptovskej Luznej sa ide robit optika FTTH do kazdeho domu, tahat to ide Telekom. Bude sa tahat zemou a tam kde to nebude mozne tak to potiahnu po stlpoch.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Uz i na v oravskych dedinach sa zacina tahat optika:
https://lnk.sk/DJLV
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na ťahanie optiky po stĺpoch zabudni, takéto maniere legislatíva jednoducho nedovoľuje! A keď sme pri tom ťahaní optiky od Telekomu, bývam v najväčšej obci nitrianskeho okresu v ktorej taktiež cca pred rokom prebehla medzi občanmi "dotazníková anketa" od Telekomu ohľadom optického net pripojenia až do domu. A prešiel rok, a nič - ticho! A to starostovi obce zástupci od Telekomu odduševne tvrdili, že tá optika sa v obci robiť bude!
Takže kde je pes zakopaný?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pes je zakopaný v Brodskom na Záhorí.
Vy hľadajte kde je tá vaša optika zakopaná...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ozaj,nevies kedy budu zakopavat optiku v Brodskom? Sice nie som odtial ale volade som pocul ze tam mali velke problemy so zriadenim dslka.
Odpovedať Hodnotiť:
 

U nas na vychode je vacsina optiky do rodinnych domov tahana po stlpoch. Antik taha optiku po existujucich elelektrickych stlpoch, telekom taha optiku po svojich stlpoch a este je tam rezerva niekto moze optiku potiahnuta na miesto nefunkcnych obecnych kabloviek ktore su tiez tahane po stlpoch.
V zakone je nejaka vynimka ze ak nie je mozne vedenie umiesnit zemou moze sa vedenie viest vzduchom. Co na vychode plati na kadzej dedine, kedze zakopanie optiky do zeme by bolo o 80% drahsie tak by tu nikto nikdy optiku netahal. Mozno na zapadnom slovneksu ste bohaty region kde ked sa vsetky vedenia bud su alebo budu v horizonte 20 rokov zakopavat do zeme a teda tahat nieco stlpmi nema ziadne opodstatnenie kedze to cochvila pojde vsetko do zeme.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako že mňa to až tak "netankuje", momentálne mám VDSL od Telekomu a to s tou najvyššou možnou rýchlosťou (90/9), kedže bývam 100m od ústredne, ale predsa optika je optika! A keď im už platím skoro 21€ mesačne, tak chcem aj výkon a kvalitu!
:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na Liptove sa okrej Liptovskej Luznej Telekom planuje/buduje opitku v obciach Demanovska dolina, Demanova, Plostin, Ilanovo, Paucina Lehota, Uhorska Ves.
https://dopice.sk/nCU
https://dopice.sk/nCV
https://dopice.sk/nCT

Odpovedať Hodnotiť:
 

"zmigrovať tak rýchlo, ako to len pôjde" to vyznelo ako keby mali kazdemu osobitne menit ucastnicku sadu ci kieho boha.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hlavne je zahada, naco kdesi a este k tomu rýchlo migrovať zakaznikov, ked je limit aj tak priekazne nastaveny na strane poskytovatela.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

priekazne ano
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár