neprihlásený Pondelok, 9. decembra 2019, dnes má meniny Izabela   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
USA majú predĺžiť výnimku z amerických sankcií pre Huawei o 3 mesiace

Značky: kauza HuaweiAndroidsmartfóny

DSL.sk, 18.11.2019


USA majú znovu predĺžiť dočasnú obmedzenú licenciu, ktorá dovoľuje export niektorých produktov amerických firiem pre Huawei, o ďalších 90 dní.

Tvrdí to agentúra Reuters na základe informácií dvoch zdrojov oboznámených so situáciou, predĺženie má byť oznámené dnes.

Spoločnosť Huawei bola v máji zaradená na zoznam spoločností, ktoré nemôžu od amerických spoločností nakupovať bez licencie produkty podliehajúce exportnej kontrole. Licencie budú musieť získať jednotliví dodávatelia spoločnosti.

Zároveň ministerstvo ale udelilo na 90 dní dočasnú všeobecnú obmedzenú licenciu, ktorá dovoľovala export niektorých produktov pre Huawei. Výnimka už bola predĺžená o 90 dní a predĺženie má vypršať dnes.

Minister obchodu Wilbur Ross v piatok podľa agentúry avizoval, že výnimku potrebujú napríklad mobilní operátori na vidieku využívajúci pre 3G a 4G siete produkty Huawei.

Výnimka platí na existujúce produkty a sankcie sa už reálne prejavili na nových uvádzaných Huawei smartfónoch. Tie sú síce postavené na Androide, ktorého open source verziu môže Huawei naďalej využívať, nie sú na nich k dispozícii ale aplikácie a služby od Google a to ani Google Play pre prístup do obchodu s aplikáciami. Mimo Číny tak budú mať tieto smartfóny zrejme výrazný problém konkurovať iným Android smartfónom.

Spoločnosti môžu žiadať o individuálne licencie, ktoré by im dovolili dodávať produkty spoločnosti Huawei napriek sankciám. Podľa Reuters USA už dostali viac ako 200 takýchto žiadostí, zatiaľ zrejme nebolo ale medializované rozhodnutie o žiadnej z takýchto žiadostí a nie je jasné či už USA nejakú licenciu udelili.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Dôležitý test lode SpaceX pre ľudskú posádku až v budúcom roku
Apple má použiť mini LED displej v MacBooku v budúcom roku
Stanica Trojka bude pre dôchodcov, DVB-T príde o Dvojku v HD
Ďalší slovenský operátor poskytuje symetrické 1 Gbps pripojenie
Nový trailer pre sci-fi Lost in Space
SpaceX úspešne odštartovala k ISS, video
iPhone údajne nebude mať žiadne porty, bude úplne bezdrôtový
Ubuntu má novú verziu Ubuntu Pro
Teleskop za Mesiacom začal fungovať
MacBook Pro sa môže vypínať, Apple avizuje postup riešenia


Diskusia:
                               
 

Komedia ako brexit. Chcu ich zabanovat, ale zaroven ich nechcu zabanovat.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Výnimka na dobu neurčitú.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Holt, z hladiska projektového menežmentu, v polovici pílenia konáru zistiť, že na ňom sedím, prehodenie oprátky cez vyšší pôsobí ako priekazne čistý win-win.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

priekazne ano
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vitajte v slobodnom svete v slobodnom trhu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Veru tak vitajte v slobodnom elektronickom trhu za čínskym národným firewallom.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár