neprihlásený Štvrtok, 20. februára 2020, dnes má meniny Lívia   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
USA začali udeľovať licencie dodávateľom Huaweiu

Značky: kauza HuaweiAndroidsmartfóny

DSL.sk, 22.11.2019


USA začali po sankciách na dodávky spoločnosti Huawei udeľovať individuálne licencie jednotlivým dodávateľom umožňujúce takéto dodávky.

Informuje o tom agentúra Reuters na základe informácií amerického ministerstva obchodu.

Spoločnosť Huawei bola v máji zaradená na zoznam spoločností, ktoré nemôžu od amerických spoločností nakupovať bez licencie produkty podliehajúce exportnej kontrole. Licencie budú musieť získať jednotliví dodávatelia spoločnosti.

Ministerstvo zároveň udelilo na 90 dní dočasnú všeobecnú obmedzenú licenciu, ktorá dovoľuje export niektorých produktov pre Huawei. Výnimka bola odvtedy dvakrát predĺžená o 90 dní.

Výnimka platí na existujúce produkty a sankcie sa už reálne prejavili na nových uvádzaných Huawei smartfónoch. Tie sú síce postavené na Androide, ktorého open source verziu môže Huawei naďalej využívať, nie sú na nich k dispozícii ale aplikácie a služby od Google a to ani Google Play pre prístup do obchodu s aplikáciami. Mimo Číny tak budú mať tieto smartfóny zrejme výrazný problém konkurovať iným Android smartfónom.

Podľa agentúry prišlo približne 300 žiadostí o individuálne licencie a približne polovica už bola spracovaná, pričom polovica z toho bola udelená a druhá polovica odmietnutá.

Aké všetky žiadosti boli schválené a aké odmietnuté nie je zatiaľ známe a špecificky nie je známe, či už bolo rozhodnuté o žiadosti o licenciu umožňujúcu aby na nových Android smartfónoch od Huawei mohli opäť byť aplikácie a služby od Google.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Samsung vystrašil užívateľov zvláštnou notifikáciou
Antik spúšťa zdieľanie externých batérií pre mobily - aktualizácia 1
Sprístupnená prvá verzia Androidu 11
Všetky Star Wars filmy v marci na 4K Blu-ray
Na cloude výrazne najviac zarábajú Amazon a Microsoft


inzerciaDiskusia:
                               
 

USSA nech si dajú okolo seba jeden veľký plot a nech si nevšímajú zvyšok Sveta.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Veď možno by aj dali, len ho priekazne nemajú skadiaľ doviesť.
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

a kto by ochranoval ropu a demokraciu? Pozri sa na juznu Koreu. Pytame si mizivych $5 miliard rocne za nasu ochranu a hned ako sa okunaju. Mozno spravim lepsi deal s Kimom. Assadovi nauctujem aspon $500 mega rocne za ochranu jeho ropy od ISISu.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Juzna korea je mnohonasobne bohatsia ako severna
Odpovedať Hodnotiť:
 

... v plnej paráde.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár